Осиновяване на негърче

  • 9 664
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 517
Защо наричате черните хора "негри" - това е обидна дума и буквално означава "роб". И защо въобще трябва да става въпрос за някаква търпимост към която и да било раса и то от страна на българите, които сме една шепа народ и без никаква основа за това смешно "расово превъзходство"? От каква позиция ще имаме претенции към хората с друг цвят на кожата?!?!? Ако погледнем по-глобално на нещата май е крайно време да се осъзнаем колко сме нищожни и изглежда някой нас трябва да осинови.  Освен това вички сме дошли от Африка! Ама много се ядосвам от такива неща!
Но като изключим всичко това съм доста приятно изненадана от инициативата - мило семейство, ако наистина искате да помогнете на някого и както виждам не сте от хората, които изкрикувах - защо не се поинтересувате за детенце от Хаити?

детенце от Хаити - готино - домовете в България са пълни с деца, ама що ли пък да не си внесем дете от хаити  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 80
     Чудно защо темата се напълни с мнения щом някой реши да си сподели негативизма. Бяло, черно, жълто децата в домовете чакат своите семейства. Любовта няма цвят.

# 17
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Аз ли не съм добре или това е същата госпожа, която е отказала цели 5-6 дечица само заради цвета на кожата им, а сега ни учи какво означава думата "негър" ooooh! И да не я използваме, защото е обидна...Малииии!!! Thinking

# 18
  • Мнения: 847
едно време вървеше един виц - американецът и руснакът се сравнявали колко са свободни и демократични. Американецът дал за пример, че може без проблем да отиде пред Белия дом и да крещи "Долу Рейгън" и никой полицай няма да го закачи. Руснакът казал, че и той е също толкова свободен, никой милиционер няма да го закачи, ако отиде пред Кремъл и крещи "Долу Рейгън" ...

у нас в съзнанието на мнозина битува като особен шик демонстративно да харесваш чернокожите, (като в същото време си доста зле настроен към ромите, но това не се дискутира, то си е част от пейзажа)  и е атестат за широка скроеност на възгледите - ама то в България чернокожите са рядкост и е доста лесно да си така расово толерантен ...

# 19
  • Мнения: 80
   Vella M. напълно подкрепям думите ти.  При нас имаше проблем за ромче, но си взехме маскирано такова и нямаме проблем. Joy

# 20
  • Мнения: 88
     Чудно защо темата се напълни с мнения щом някой реши да си сподели негативизма. Бяло, черно, жълто децата в домовете чакат своите семейства. Любовта няма цвят.
ЛЮБОВТА НЯМА ЦВЯТ-Евала за изказването.Това трябва да бъде мото на някоя антидискриминация организация,наистина оригинално.Подкрепям с две ръце,НО както се вижда осиновяването тук е нещо като лукс,като прищявка....ей я малката искала негърче,щото в училище ще е гъзе,друга пък искала от Хаити,щото било модерно.....нямам думи,стряскащо е просто........
Хората осиновяват деца,защото жадуват да имат дете,на което да изсипят цялата си любов,и тая любов не се гради от цвета на кожата на едно малко и безащитно създание..........я се стегнете вече.....

# 21
  • Мнения: 1 418
.........я се стегнете вече.....
само такъв съвет липсваше ooooh!

# 22
  • Мнения: 88
.........я се стегнете вече.....
само такъв съвет липсваше ooooh!
Ами явно да,ама явно и тоя няма да свърши работа за подобни крайни случаи.......

# 23
  • Мнения: 847
Весито, не се стряскай. не се хаби - не си дочела - първата е партенка, уж дете хакнало на мама акаунта ... глупости, тука периодично има по някой гастрольор, който се опитва да пуска провокации, обикновено с много измислена житейска история, но задължително изключително драматична и претоварена откъм факти, като в латино сериал ... не знам, може да си има скрита мъка човекът/хората (знам ли ги колко са, един и същ ли е тоя с болния мозък) и така да се утешава ... втората - ами тя не иска от Хаити, а предлага на първата ... на втората по-големите бисери са в друга тема от този подфорум, ако ти е любопитно, виж й мненията Wink там вече по-сериозно ще се потресеш ...

виж, тук от партенки вече сме чувствителни, когато някой, който е гост, се изсипе с кратки, крайни коментари, без много, много да е чел тук и да познава атмосферата ... върнах се назад и не ми се ще да те дъвчем и теб, освен ако и на теб някой не ти е хакнал акаунта, де Wink

 Peace

# 24
  • Мнения: 88
Не,никой никакви акаунти не ми е хаквал никой.
Започвам последна година бакалавър "Социални дейности" ииии все оставам потресена от абсурдните истории.Виждам,че също има хора,които се занимават професионално и значи знаят какво е в Агенцията за закрила на детето или в социалните.....
Просто на тая възраст и с малкото стаж все още съм от вярващите,които се възмущават на нечии безочие........извинете ме,явно е трябвало да изчета всички теми преди да яхна метлата....

# 25
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ако наистина сериозно сте решили, че искате да осиновите негърче, то може да проучите възможността да вземете дете от Южна Африка. Тук има много негърчета за осиновяване, останали без родители, заради голямата смъртност от СПИН. Един познат лекар, който работи тук дори ми беше казал, че предлагали гражданство на хора, осиновили дете.
http://www.adoptionsa.co.za/int_adoptions_sa.html

# 26
  • Мнения: 847
те всъщност не искат да осиновяват негърче. тази тема е лаф да става.

ако друг изпитва това желание и реши да се ползва от последната препоръка, да обърна внимание на следния момент от инфото от посочения сайт -
"We are currently working with adopters from Austria,Germany, and Denmark. Adopters from other countries wishing to adopt from South Africa would need to contact the South African Central Authority on +27 12 312-7593, to find out whether their home country has an adoption contract with South Africa."

почти съм сигурна, че България няма такъв договор с Южна Африка. ще съм любопитна да видя въобще първия бг-осиновител след международна процедура ... та в България дори няма правна уредба как български граждани осиновяват дете от друга държава! може би най-вече заради обстоятелството, че и в България има доста деца, които отчаяно се нуждаят от семейство, също толкова отчаяно като чернокожите деца от Южна Африка.

# 27
  • SA
  • Мнения: 3 196
Съжалявам, мислех, че това семейство наистина има желание да си осинови такова дете. Няма значение всъщност. Наистина не съм много наясно как са уредени законово нещата между Южна Африка и България, но ако някой наистина проявява интерес към такова осиновяване, мога да проуча какви са възможностите. Извинявам се още веднъж, ако съм оспамила темата!

# 28
  • Мнения: 847
не, не си я оспамила, разбира се, просто искаш да помогнеш и си там и съдбата на тези деца те вълнува, съвсем разбираемо Simple Smile
аз наистина не знам за случай на международно осиновяване към България, като приемаща страна, а не от България ... най-малкото, доста е скъпо и е своего рода лукс, още повече на фона, че в България има изобилие от чудесни деца в нужда, при напрактика безплатна процедура. обикновено международно осиновяват от страни, в които местното осиновяване е практически невъзможно, поради това, че няма изоставени деца или са толкова малко, че биха чакали десетилетие - Щатите, Канада, западноевропейските държави ... те имат правна уредба как става това (при това някои подбират страните на произход на децата), вкл за таксите (които рядко са под 20К), за които после имат облекчения при данъчното облагане ...

а, да използвам повода и да осведомя желаещите за Хаити - Хаити е затворена в момента.

# 29
  • Мнения: 2 123
Евала за изказването.Това трябва да бъде мото на някоя антидискриминация организация,наистина оригинално.Подкрепям с две ръце,НО както се вижда осиновяването тук е нещо като лукс,като прищявка....ей я малката искала негърче,щото в училище ще е гъзе,друга пък искала от Хаити,щото било модерно.....нямам думи,стряскащо е просто........
Хората осиновяват деца,защото жадуват да имат дете,на което да изсипят цялата си любов,и тая любов не се гради от цвета на кожата на едно малко и безащитно създание..........я се стегнете вече.....
С този такт и изказ, не очаквай бляскаво бъдеще на полето на социалните дейности. Joy Joy

този мотив за осиновяване е  Peace. Представям си как ме пита социалния работник "Защо искате да осиновите дете", а аз му отвръщам "за да му изсипя цялата си любов"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт