Питане за меките гърди при кърмене

  • 9 508
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте!
С моята малка бебка се кърмим успешно вече повече от 5 месеца.Кърмим се на поискване като в края на 3 м тя сама мина на 3 часов режим, които спазваше с лекота. От 4 м по настояване на педиатърката се захранихме, но за сега само опитва вкусове, кърмата си ни е основна храна както през деня така и през ноща.Вече имаме две зъбчета и нощите покрай тях бяха кошмарни сучеше на всеки час.Имаше моменти когато през ноща прескача ядене и тогава гърдите ми ставаха твърди като камък и ако не ги изцедя течаха и боляха, същото беше и през деня на всеки 3 часа преливаха от мляко. Моят въпрос е следният през последните три дни гърдите ми омекнаха, няма го това препълване и бебката започна да търси на 2 часа да яде.Друго което ми направи впечетление е снощи тя почти не сука, а на сутринта гърдите бяха меки все едно нямаха мляко.Притеснявам се да не ми е намаляла кърмата или се е регулирала?
Моля някоя мама да ми даде съвет, това е второто ми дете но първото не съм го кърмила по медицински причини и за мен сега кърменето е нещо ново и непознато Grinning
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 759
ние сме 8 и малко,мойте гърди принципно са меки,отначало също ставах твърди и големи(голям кеф),но в последствие си седят все само меки.и аз мислех че са празни и няма мляко,но все още се кърмим,макар само сутрин,вечер и през нощта(защото има вече и твърда храна)!
ако имаш помпа-изцеди се и виж като ориентир колко кърма имаш! разбира се имай впредвид,че бебчо изцоква повече отколкото ти цедиш!
 Hug

# 2
  • Мнения: 304
Аз най-добре се  ориентирах по мокрите памперси.
Възможно е да ти се възстановеява цикълът, при мен например това влияеше и имах по няколко дена в месеца намалена кърма, но после се оправяше. Ако бебето има по-честа нужда да суче и му даваш, мисля че ще се регулира по естествен начин количеството. Но съвсем си е нормално след първите няколко месеца гърдите вече да не се препълват и втвърдяват. Peace

# 3
  • Мнения: 273
Нормално е  Simple Smile Няма какво да те притеснява ще има всякъкви моменти и на препълване и на по меки гърди. Не се притеснявай и си кърми детенцето когато има нужда. И при мен се случва така, но вече се кърмим 10 месеца и продължаваме  Peace
Не ми допадна това, което каза, че педиатърката настоява  Sad   Може и да е много добра, но ти си майката и моето мнение е, че ти трябва да преценяваш кога и как да постъпваш, а тя трябва да те съветва и подкрепя. Аз лично съм за изключително кърмене до 6 месеца и може би затова реагирам така  Simple Smile  Успех!
 

# 4
  • Мнения: 925
Здравей, Дейзи!

Разбирам, че кърмиш дъщеричката си на поискване, което сигурно е улеснение за теб и нея. Кърмата вероятно се е регулирала и омекването на гърдите е нещо нормално, защото тялото ти произвежда точно толкова мляко, колкото е нужно на бебето.

Можеш да следиш кога бебка започва да гълта, след като си я сложила на гърда, т.е. кога се задейства рефлексът на потичане. Ако ти се стори, че кърмата слиза по-бавно и рефлексът на потичане се забавя, можеш да опиташ да пиеш по чаша вода или друга течност непосредствено преди кърмене.

Казваш, че бебето суче през два часа. Това означава, че стимулира по-често лактацията и дори по някаква причина (стрес, преумора или друго) да ти е намаляла кърмата, бебка може би ще си докара сама повече мляко с по-честото сукане.

Това, че усещаш гърдите си меки, не значи непременно, че нямаш достатъчно кърма. Може би дъщеричката ти търси в момента да суче на 2 часа, защото е на път трето зъбче, например? Simple Smile

Можеш да следиш дали бебка  яде достатъчно, като следиш пелените - ако има 5-6 напишкани пелени на денонощие и ака обилно поне веднъж на 2-3 дни, това е знак, че по всяка вероятност поема достатъчно мляко.

Поздравления за усилията да кърмиш второто си дете, при липсата на кърмене с първото!

# 5
  • Мнения: 128
Благодаря на всички за мненията Ви! Hug

Ще следя тези дни как ще е ,дано да няма проблем!Много искам да я кърмя поне до годинката и ще направя каквото зависи от мен за това!
Евридика smile3525

# 6
  • Мнения: 925
Непременно пиши как е положението, вярвам, че всичко ще е наред и ще успееш да кърмиш толкова дълго, колкото искате двете с бебето Simple Smile

# 7
  • Мнения: 128
Здравей Евридика!  bouquet

При мен нещата се подобриха значително.След като бебката сучеше 2-3 дни на 2 часа, аз пих два чая за кърмачки и сега вече всичко си е по старо му.Имам достатъчно кърма и бебата е доволна. Още не мога да си обесня, защо така омекнаха гърдите, но си мисля че не е защото кърмата се е регулирала, може би е резултат от първият ми цикъл.....или друго нещо.

За сега продължаваме смело напред с кърменето! newsm10 smile3525Още веднъж благодаря на всички, които ми писаха! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 925
Дейзи, радвам се за хубавите новини! Браво на вас!
Пиши, ако имаш други въпроси или просто искаш да се похвалиш колко добре се справяте с малката Simple Smile

# 9
  • Мнения: 83
Здравейте!Имам бебче на 2 месеца и половина и започна да спи през нощта без да се буди за ядене от 23ч до към 5,6 сутринта.Няколко дена сутрините гърдите ми бяха препълнени,но сега забелязвам,че стоят все меки,не теча,а като ги стисна излиза мляко,но не като преди.До преди няколко дни,когато бебчо сучеше дори и да пуснеше гърдата от нея сруеше млякото,а сега не.Означава ли това,че млякото ми намалява и трябва ли да ставам да се изцеждам през нощта,за да не ми спре?  Confused Confused Confused

Общи условия

Активация на акаунт