Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 067
Danielka, прекрасна тема!!!

Герито85, ЧРД!   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 427
Чудесно оформление, както винаги! Даниелка   bouquet
И толкова красиви снимки на 1-ва страничка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Герито85, честит празник, всичко най-хубаво ти желая!

# 17
  • Мнения: 10
nat003, аз най-накрая след два месеца и кусур се престраших да се премеря - от 77кг вече съм 63. Преди бях 58 и се чувствах прекрасно. Абсолютно права си, че тия 4-5 килограма най-трудно изглежда се свалят, не ми е толкова гадно, само дето не мога да си закопчавам копчетата на дънките  #Cussing out и бях принудена да си купя с един номер отгоре дънки. Все се надявам до лятото или пролетта да съм ги свалила. Иначе аз почти не се движа, голяма трътка съм станала и само тестени и млечни неща набивам ( то цял живот само това ям, че месото не го тача хич) Сладко никога не съм обичала. За колан - не съм използвала, тъй като веднага ми се прибра корема, но сега се заглеждам, че като седна корема ми заприличва на мишелин  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed и мисля поне коремни преси да правя.

За децата - не ме разбирайте погрешно. Не казвам, че не трябва да раждаме и че това не е хубаво. Сигурно, ако имам две друго ще пея, но всеки наистина сам избира за себе си и не случайно почнах с това, че шапка свалям на тези, които искат и още и още. Може просто още да не съм излязла от шока - бременност, раждане и тотална промяна в живота ми. Но идеята да имам второ дете просто всява ужас в мен. И не съм единствена със сигурност, която ражда за първи път да го мисли.  Peace Peace Peace Peace

# 18
  • на североизток
  • Мнения: 460
Прекрасна тема Simple Smile  Hug Heart Eyes
Тази година от рано имам  много празнично настроение, очаквам с нетърпение Коледа.
Не пиша често,но ви  чета МНОГО редовно Simple Smile
Да ви се оплача,че моя Калоян от 1 месец ака на 5-6 дни веднъж и то с помоща на термометъра и Дуфалак му давах 2 дни ,но без резултат.Като цяло е спокоен заспива си вечер към 22-23 и така до 7-8-9 сутринта и през деня си гука,смее се и играе. А от 10 дни суче по точно 4 мин и после започва едно дърпане,мрънкане и на дъга се изпъва и не ще и не ще да яде повече време, много се изнервяме и двамата.Вчера пробвах след тези 4 мин да слагам силиконово зърно и вече хапва по 10-15 мин.
По колко време хапват вашите бебчета?

Аз я оставям да се уригне, да се поразсее като почне да ми прави така и после пак пробвам, ако пак се дърпа, давам другата...аз и викам че иска "десерт"  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 1 193
Даниелка ,темата е страхотна!

Герито ,честото!
Честито на всички празнуващи днес!


Момичета ,кажете от къде в София мога да купя продукти на Медела.

# 20
  • Мнения: 413
Danielkka,  Hug

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Gerito85!


За килограмите - преди да забременея бях 52 и сега съм толкова, но пак не мога да си вляза в дънките.Ханша ми се е разширил. Confused
И корема ми не е в най-добрата си форма.Решила съм след празниците да почвам упражнения, че лятото как ще се показвам на морето. Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 53
Danielkka , прекрасна коледна темичка  Hug  bouquet
Герито  nbirthday  ura
Навън наистина вече прилича на зима..... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 102
Герито,Честит Рожден Ден ! Бъди жива и здрава,много щастлива и обичана    bouquet    bouquet   bouquet
 


Даниелка, темата е повече от прекрасна.  bouquet

 само, аз съм на мнение,че е хубаво САМО септемврийчета да се вписани на първа страничка. с риск да ми се обиди ,но с най-добри чувства, мисля,че е добре да се водиш само в една отчетна. мисля че разбираш за кой говоря  Blush

# 23
  • София
  • Мнения: 8
Привет мами и бебчовци!
Писах в предишната тема, но тя взе, че свърши  Simple Smile

Даниелка, прекласна тема, поздравления!

Герито, честит, рожден ден! Всичко най-добро ти пожелавам!

Много ми липсвате, но така и не успявам да влизам често във форума, моля за извинение.
Не ми иска да започвам с оплакване, но имам от какво ...
След моите кански усилия да кърмя и да увелича лактацията си, точно когато си мислех, че съм решила проблема, Александра се сдоби с Атопичен дерматит. Заради алергията и огромния обрив тя стана страшно неспокойна, започна да се буди нощем по няколко пъти (а преди си спеше до 5-6 сутринта, когато се събуждаше за хранене). Плачка доста, обрива я мъчи и много трудно я успокоявам. Аз съм на строга диета и и мисля, че от това кърмата ми съвсем намаля. Като капак на всичко тя отказва да суче, бута се от гърдите, особено от едната и вече не знам какво да правя. Преди малко я кърмих, изсука само 30 мл. и не пожела да суче повече. Аз изцедих още 45 мл. Очевидно нямам нужното количество, но искам да изяжда поне това, което имам. След това и дадох шише със 100 мл. и си ги изяде.
През първите 2 месеца Александра наддаде общо 2,050 кг. През последния месец спрях да дохранвам и я аставих само на кърмене. Наддала е само около 500 гр. Опитах да я храня по-често - на около 2 часа, но тя пак се дърпа.
Преди месец, когато кърмата ми се беше регулирала, спрях да се цедя, Александра започна да прави по-големи паузи между храненията, особено нощем и сутрин (когато кърмата беше най-много), а и през уикенда пропускахме по едно хранене  заради по-дългите разходки (навън я хранех с шише) и може би това оказа влияние върху намаляването на кърмата. 
Още нещо, от няколко дни, т.е. откакто Александра започна да се бунтува срещу кърменето,  и откакто и давам антихистаминов препарат - Фенистил, спи по няколко пъти на ден и то по два-три часа.  Никога до сега не е спала толкова - максимум до час и то веднъж, но не повече от два пъти на ден. 
mimsat, Aila, бихте ли ме посъветвали как да продължа да кърмя и има ли начин отново да регулирам лактацията.

Мами, тези от вас, които са се сблъскали с Атопичния дерматит и алергията към кравия белтък, как се справяте с проблема?

# 24
  • Мнения: 340
Благодаря ви, момичета, за пожеланията  Hug !
Относно килограмите - аз преди да забременея бях 50 кила (не съм нисичка - 1,68 м.) винаги съм била кльошава  Mr. Green . Сега съм 55 кила, не изглеждам зле, само че и аз не мога да вляза в старите си дънки от разширения таз!

# 25
  • Мнения: 2 677

 само, аз съм на мнение,че е хубаво САМО септемврийчета да се вписани на първа страничка. с риск да ми се обиди ,но с най-добри чувства, мисля,че е добре да се водиш само в една отчетна. мисля че разбираш за кой говоря  Blush

Аз се водя в две отчетни - тук и при октомврийките. Терминът ми беше на 27.09 и през цялата бременност писах и следях тази тема и ви опознах, но така се случи,че родих на 02.10 и сме по-близо по възраст до октомврийчетата и ни вълнуват проблеми, през които вие вече сте минали и сте ги забравили. Та започнах да пиша и там. Махнете ме от първа страничка, ако ви дразни това  Hug

# 26
  • Мнения: 102

 само, аз съм на мнение,че е хубаво САМО септемврийчета да се вписани на първа страничка. с риск да ми се обиди ,но с най-добри чувства, мисля,че е добре да се водиш само в една отчетна. мисля че разбираш за кой говоря  Blush

Аз се водя в две отчетни - тук и при октомврийките. Терминът ми беше на 27.09 и през цялата бременност писах и следях тази тема и ви опознах, но така се случи,че родих на 02.10 и сме по-близо по възраст до октомврийчетата и ни вълнуват проблеми, през които вие вече сте минали и сте ги забравили. Та започнах да пиша и там. Махнете ме от първа страничка, ако ви дразни това  Hug

 newsm78 newsm78 newsm78-  ти пък какви ги говориш????   Hug Hug

най-малко теб имам предвид. Hug Hug

тук едно се казва ,съвсем друго се разбира и само някой е сърдит
защо си мислите ,че някой иска някой обиди или някой се дразни от нещо.
прави ми впечатление,че когато някой се изкаже с нещо ,било малко или много негативно( не че виждам какво негативно има в предишния пост) веднага някой реагира остро. чакайте бе ,момичета, никой не иска да ви обиди , по спокойно, много добре Даниелка разбра за кой говоря, и е казано в единствено число, не виждам защо е необходимо и другите веднага да се обиждате,.

то па човек да не си каже мнението.

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 13:01 от gala.

# 27
  • Мнения: 50
gala., ако искаш никой да не се обижда кажи за кого става дума.Аз също пиша в две теми-септември и август(май и тебе съм те  мяркала и в двете).Но това мисля,че не е лошо.Казваш кого имаш впредвид и никой няма да се сърди и няма да има спорове,а те се  създават от недоизказани неща.

# 28
  • Мнения: 2 677
Нито съм се разсърдила, нито съм се изказала остро Simple Smile На прима виста се сещам за още три момичета, които съм засичала и в двете теми, така че наистина трябва да се уточнява за кой става въпрос, за да няма недоразбрали  Peace

А за килата - на мен кърменето много добре ми се отрази - бях  качила 12 през бременността, изписаха ме от болницата -7, а сега съм +1. Да не ви казвам как ям, милото само следи да не взема да остана гладна Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 427
Аз пък не виждам какво значение има кой къде е записан - това са дребнави подробности. Тук сме за да си правим компания, да обсъждаме неща които ни вълнуват и т.н. Разни списъци нямат никакво значение и не би трябвало да всяват смут в иначе така задружната ни и задушевна компания  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт