Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 29!

  • 23 670
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 12 302
Абе, аз да попитам нещо.  Гърдите ми бързо се смалиха, което е нормално - сега се побирам в сутиените си отпреди бременността. Обаче от няколко дни насам ми прави впечатление, че гърдите ми са някак по-плътни - не твърди, не с уплътнения или бучки (не дай, Боже  Praynig ), просто по-плътни. Преди бяха сякаш по-меки. Обяснявам си го малко идиотски: докато кърмех, млечните канали са били отворени, а сега постепенно се затварят и се увеличава плътността на гърдите за сметка на обема.
Вие имате ли подобни наблюдения? И дали това е повод за притеснения?[/b][/color]
  Напълно нормално е това което описваш и не няма нужда да правиш нищо или да се притесняваш. Ако си малко преди цикъл е нормално да изпитваш леко напрежение и нарастване на гърдите, те се развиват допълнително всеки цикъл. Повече може да прочетеш тук - http://xedra.wordpress.com/2010/12/19/afterweaning/

# 691
  • София
  • Мнения: 2 658
Деси, Елена, честито!  Heart Eyes
Aila, много сте сладки!

Моите гърди са под всякаква критика.  Confused След първото отбиване си ми бяха добре, но и бях бременна, та не знам, как ще е в действителност. Винаги съм имала малки, но стегнати гърди. Сега са като парцалчета, ужас, ако ми останат така, ще се гръмна.  Rolling Eyes

# 692
  • Мнения: 2 022
Благодаря, момичета.
Айла, прочетох статията и се упокоих.   bouquet

Честито на всички мами на пораснали кърмачета. Да са живи и здрави малките сладури.
  Hug

# 693
  • Мнения: 2 401
Aila, честита ти рожденичка!
Деси, браво за успешния финал, добре че писа, че се чудех защо преди време изчезна внезапно!
petia_tag, точно по същия начин са и при мен нещата и не изглеждат никак добре, не ми се вярва и след края на кърменето да е съвсем по старому, но дано да е горе-долу прилично положението! В тази връзка аз за трите години кърмене почти не  носех, сутиен, че често имах проблеми и сутиените ми пречиха и не знам дали и това не допринесе за тази гледка!

# 694
  • Мнения: 395
Айла, да ти е жива и здрава млекопитаещата рожденичка!

Аз наминавам да се похваля и да споделя. Скоро ще се отбием, доста безпроблемно. Пропуснаха 3 дни, а вчера почти ги повиках, че не ми се ще да е съвсем от раз... Принципът "разделяй и владей" важи с пълна сила при нас. Заспиваха сучейки - разделихме сученето от заспиването и след известно време започнаха да заспиват без да търсят мляко - само мама да е наоколо (ама и не винаги). Остана събуждането - разделих го от кърменето. Сега първо ставаме, на гърнета, обличаме се и те вече са забравили (макар, че сутринта Боби се събуди с "Макоооо, Боби пие мако.") Имаме си и рев от време на време, че си искат млякото, но се залисваме и наистина докато ги облека са забравили (в повечето случаи). През дните, които не са търсили, на няколко пъти ми се гушиха, галеха гърдите и обясняваха кой от коя пие мако, но не си поискаха. Странно ми е, че все още има мляко, но предполагам, че скоро ще намалее.
Честито на вече отбилите и на тези, на които предстои, пожелавам да е безпроблемно (когато му дойде времето)!

# 695
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Отдавна не съм наминавала и сега тъкмо виждам, че коментирате актуална за мен тема - за отбиването. Откакто се е родила Дидито не сме се разделяли за повече от няколко часа. Това лято ми се иска да отидем на поход в планината с баща й и просто няма как да я вземем с нас. Ще станат три години от както не съм ходила на планина и душата ми просто копнее за това нещо. Не искам да я отбивам, но не знам как ще понесе 5 дни без цокане... Не знам и дали майка ми ще се съгласи да я гледа без да съм я отбила. Тя отдавна ми говори, че е трябвало вече да спирам с кърменето, но и да не беше така, просто не знам как ще реагира Дидито и дали няма да плаче...
Другият проблем е, че не съм сигурна до колко ще мога да се цедя по време на похода, защото условията няма да са от най-добрите, може дори да няма течаща вода, за стерилизиране на помпа въобще не си представям.
Ако реша да я отбивам, все още имам 2-3 месеца, но тогава ще е точно разгара на лятото, а и най-важното - сякаш все още не съм готова за това, а и Дидито също.
В момента суче 3 пъти в денонощието - сутрин като се събуди, преди заспиване следобяд и преди заспиване вечер, повечето пъти остава будна и така я слагам в леглото.
И последно да попитам, макар че стана доста дълго - от няколко дни ме болят много неприятно зърната, какво може да е? Не забелязвам да й растат нови зъбки, предните пъти с това го свързвах и бързо минаваше, но сега като че се проточи и направо се налага да стискам зъби, докато суче Sad

# 696
  • Мнения: 8 995
Хм, за гърдите....
Моите пък са големи и като изсуче млякото Симона, ги чувствам много неприятно едни такива меки.  Sick Дано с времето да се повъзстанови положението след като отбием някой ден!  Praynig

kеit , освен да пробваш да я оставиш някой път на баба й за по-дълго, за да видиш как ще реагира - нещо като тренировка! А за цеденето - на мен на ръка ми е много по-лесно, тъй че помпата не я мисли много, много.  Peace

Да ви разкажа как снощи моето кърмаче спа с биберон.  Shocked Rolling Eyes Никога не е ползвала, но сега в яслата едното дете е с биберон. Снощи си игра с едно бебенце-кукла с биберон и по едно време като се затръшка да съм й намерила нейния. Помни кучето  Mr. Green - подмятат се вкъщи два броя чисто новички, за игра съм й ги оставила. Дадох й го като предполагах, че ще се позанимава за няколко минути и толкова. Обаче каза, че щяла да спи с него.   Rolling Eyes Викам си - да бе, да... тя като заспи, много ще се сети за биберона. Обаче се сети още на първото събуждане и дори пропусна сукането. Лапна биберона и заспа. Аз й го дадох, само мир да има, че последните седмици с нощните  й и стерии не сме спали. На няколко пъти през нощта си го търсеше. Естествено, само за по някоя минута го ползваше. Чак в 6ч. се сети да суче. И сега съм в шок. Макар, че се наблюдаваше известна полза.... Нямам намерение да я приучавам към биберон на тази възраст... После и от него да я отбивам!!!  Crazy То срамота!  Crazy

# 697
  • Мнения: 7 133
а аз не си спомням са е имало по-яко цокане от това, на което съм подложена в момента. Всъщност и се радва, че кърмя, защото това е почти единственото, което влиза в коремчето от 6-ти май насам. Егаси гадния вирус, който залепи.  Tired

# 698
  • Мнения: 2 022
Рони, много ми е познато това. Миналото лято моята девойка залепи такъв вирус на морето и 10 дена беше само на кърма, като първите три дни беше кошмарна въртележка: суче - повръща - пак суче - пак повръща ..... Но добре, че кърмех, защото и малкото, което й оставаше в коремчето, я спаси от системи в болницата.
Дано бързо се оправите.
 Praynig

# 699
  • Мнения: 161
Момичета, здравейте отново! От няколко месеца не съм писла, но с Бистрето още не сме напуснали редиците ви и продължаваме на трупаме кърмачески стаж Simple Smile
Честито на всички майчета и да са живи и здравички с любимите си кърмачета!  Heart Eyes
При нас голямото цокане продължава сутин преди и вечер след работа. Обаче когато почивам все ми се моли за малко да си пйне от на мама млякото, а при опит за отказ иска да провери дали има или се опитвам да я будалкам нещо. Доста изобретателна стана напоследък, защото под предлог, че иска да ме гушне щом се наведа освен, че получавам една сладка целувка и признанието колко много ме обича, веднага следва проверка на млякото  Laughing Иначе без мен се справя перфектно, но друго си е и мама да е наблизо. Не знам как ще се отбиваме, но се надявам след 6мес. да навлезем и в този етап.

# 700
  • Мнения: 161
утро77, представям си каква сладурка е твоята бубичка с тоя биберон както я описваш Simple Smile обзалагам се, че след ден-два ще загуби интерес... Моята госпожица като гледа по улиците деца (дори и по-големи от нея сме срещали!), които още си имат биберон и тя иска да има, но веднъж опита и повече не се повтори интересът и.

# 701
  • Мнения: 2 022
Снощи и Поли заспа с биберон. Тя всъщност винаги е имала биберон на разположение, но предимно си е играла с него. А снощи го налапа по всички правила и заспа с него! Паднах от смях.

# 702
  • Мнения: 8 995
утро77, представям си каква сладурка е твоята бубичка с тоя биберон както я описваш Simple Smile обзалагам се, че след ден-два ще загуби интерес...

Абе още не е изгубила интерес...  Rolling Eyes През деня все пита къде й е биберона и го лапва за някоя минута, но нощно време не го е ползвала. Дано да не привикне, че наистина ми е съвестно на тази възраст да я уча на биберон....  newsm78

# 703
  • София
  • Мнения: 432
Здравейте, момичета! Шапка ви свалям на всичките, да знаете!  bouquet
Моля за малко съвети и подкрепа за мен и моето кърмаче! След 2-3 седмици ще почна да оставям сина си за малко в една частна ясла, с тенденция до средата на юли вече да е свикнал с целодневен престой, а аз да се завърна на работа. Все още обаче сме "на поискване" и не зная как да поразредя дневните посуквания, за да няма големи драми, когато се разделим.
Вие как се подготвихте за този момент?
Благодаря ви и ви желая прекрасен ден и здраве за вас и вашите слънчица!

# 704
  • Мнения: 8 995
Krissie Krust , при нас определено помогнаха 3 неща :
- отвличане на вниманието с нещо друго. Имам наблюдения, че често от скука идва да си иска.  Crazy
-Моето кърмаче понеже навън не се сеща за сучене, добра тактика са и разходките за избягване на някое и друго кърмене.  Peace
- Както и други мами се оплакват, че щом поседнат кърмачетата се смятат поканени да посучат, аз лично гледах все да си намирам някаква работа и да не сядам!  ooooh! Naughty

Иначе като тръгнах на работа, не се е случвало да търси да суче. Но тя си беше и по-голяма - на 2,1... Изобщо като я оставям на други хора не се сеща за сучене, но като ме види....  Crazy В началото ме посрещаше на вратата, сега вече не. Но все още си наваксва събота и неделя.   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт