Книга за 15 годишни ???

  • 3 768
  • 8
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Наближава Коледа и е време за подаръци!
Обожавам да подарявам книги, а и племеничките ми обичат да четат. Много книги съм им подарявала и почти съм се изчерпала с идеи за имена на книги - поредицата "Здрач", както и всички книги на Маги Стийвотър...
Моля, споделете какви книги купувате на децата си.
Тийнеджърките са между 12 и 15 години.
Мислех си за "Преди да умра", но си мисля, че е доста тъжна и се страхувам да не ги връхлетят тъжни мисли ...
Споделете, моля  Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 193
" Приключенията на Никола Фламел" е доста интересна поредица и мисля, че може да са им интересни. Първата част се казва "Алхимикът" , последвана от още три, респективно " Магьосникът" , "Вълшебницата" и "Некромантът" .
Има митология, фантастика, ешкън, общо взето от всичко по-малко, а самата книга е много динамична и не те оставя да скучаеш. Авторът е " Майкъл Скот.  Peace

# 2
  • Мнения: X
Ами аз имам спомен за една книга мисля че на тези години я бях чела,ама и ние тогава не бяхме толкова напред с материала! Simple SmileСага за Рейна се казваше книгата и беше наистина много хубава!

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Много благодаря за предложенията. Наистина са супер!
Очаквам и други предложения, за да взема решение вече, че няма време ...  Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 820
Здравей!
Дъщеря ми е на 15г.  и тези книги много я впечатлиха:
"Нека ти разкажа"  Хорхе Букай
"Самотата на простите числа" Паоло Джордано

# 5
  • España
  • Мнения: 342
Моят син е на почти 12 години и много му харесва трилогията "Игрите на глада" от Сюзън Колинс и "Мастилено сърце" на Корнелия Функе.

# 6
  • София
  • Мнения: 64
Ето и няколко заглавия, харесани от нашите teens : "Указания за спасяването на света" и "Дъщерята на канибала" на Роса Монтеро, "Мен не ме е страх" на Николо Аманити, "Образцов дом" на Ваня Щерева", "Самотата на простите числа" на Джордано, "Очи от рая" на Алис Сиболт, "Изумление и трепет" на Амели Нотомб.

# 7
  • Мнения: 25 666
На Василиса Умница книгите са също подходяще за тази възраст, хем и проблемите са им познати. Grinning
"Тина и половина" и "Графиня Батори" - Юлка.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Много мерси, момичета!
Племеничките ми имат късмет, ще получат по повече от една книга.
Как Сийке, "Тина"-та и "Графинята" отдавна са прочетени и много им харесаха  Peace

Общи условия

Активация на акаунт