Умъртвените зъби?

  • 18 551
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 580
Вместо да прави цяла операция не може през венеца да инжектира нещо,някакво лекарство?като чуя за операция и ми се изправя косата.
Не ,ако грануломът не се повлияе от консервативното лечение ,се налага операция (апикална остеотомия,при която не се вади зъбчето ,а се реже и отсртанява част от корена заедно с гранулома ).
ПС  апикалната остеотомия си има своите индикации и контраиндикации ,с които се съобразява лекуващият

# 31
  • Мнения: X
То самата дума " операция" си звучи страшно, но на практика не е нещо особено. Понякога ваденето на един мъдрец, може да се окаже много по-сложно и неприятно от въпросната операция.

# 32
  • Мнения: 48
Моля някой от стоматолозите тука да ми кажат при вадене на 7 зъб от ляво и прелекуване на 6 ,след това какво може да се сложи като заместител?какво се прави,корона ли,мост,трябва ли да се пили и включи и здравия 5 зъб?и колко долу-горе ще ми струва това удоволствие,защото се двоумя дали да не се извади и 6 и да се слагат импланти,за които миказаха,че ще са към 3хил.и нещо.също сега ще сложа снимката,на която може да се види ми казаха,че и при 6 от дясно се виждало нещо,и там ли започва стопяване?много ме е старх да не остана савсем без зъби и как може да се предотврати още едно стопяване на костта на др.зъб?с диабет съм и затова се притеснявам,да не би да не приема и имплантите добре.благодаря ви предварително.

# 33
  • Мнения: X
Моля някой от стоматолозите тука да ми кажат при вадене на 7 зъб от ляво и прелекуване на 6 ,след това какво може да се сложи като заместител?какво се прави,корона ли,мост,трябва ли да се пили и включи и здравия 5 зъб?и колко долу-горе ще ми струва това удоволствие,защото се двоумя дали да не се извади и 6 и да се слагат импланти,за които миказаха,че ще са към 3хил.и нещо.също сега ще сложа снимката,на която може да се види ми казаха,че и при 6 от дясно се виждало нещо,и там ли започва стопяване?много ме е старх да не остана савсем без зъби и как може да се предотврати още едно стопяване на костта на др.зъб?с диабет съм и затова се притеснявам,да не би да не приема и имплантите добре.благодаря ви предварително.




Аз не мога да разчитам снимки, но си мисля, че щом си с диабет, може и да опиташ някаква частична протеза. Сега има едни моделно-лети, които не са като онези бабешките. Мисля, че са по немска технология и са почти неподвижни. Так че дори и да загубиш повечето си зъби( което, разбира се, едва ли ще ти се случи, говоря за най-лошия случай) мисля, че тези моделно-лети протези биха решили проблема ти. За диабета задържително трябва да говориш със зъболекаря, преди да почнете да обсъждате каквито и да били варианти.

# 34
  • Мнения: 98
Моля някой от стоматолозите тука да ми кажат при вадене на 7 зъб от ляво и прелекуване на 6 ,след това какво може да се сложи като заместител?какво се прави,корона ли,мост,трябва ли да се пили и включи и здравия 5 зъб?и колко долу-горе ще ми струва това удоволствие,защото се двоумя дали да не се извади и 6 и да се слагат импланти,за които миказаха,че ще са към 3хил.и нещо.също сега ще сложа снимката,на която може да се види ми казаха,че и при 6 от дясно се виждало нещо,и там ли започва стопяване?много ме е старх да не остана савсем без зъби и как може да се предотврати още едно стопяване на костта на др.зъб?с диабет съм и затова се притеснявам,да не би да не приема и имплантите добре.благодаря ви предварително.


Добър ден! Предполагам,че снимката е правена преди екстракцията на 7зъб. Колега е направил хемисекция(вадене само на единия корен) на 6 зъб с цел да го запази като мостоносител. В случая обаче,запазването му няма добра прогноза. Теоретично,най-рационалният план на лечение е да се екстрахира корена на 6 зъб,да се направи костозаместваща терапия и след няколко месеца да се поставят 2 импланта. Диабетът е проблем,но ако се контролира( с диета или медикаментозно),шансът за успех е голям.Успех!

# 35
  • Мнения: 48
Добър ден ,д-р Тянков и благодаря за отговора,доста време проверявах с надежда някой да е отговорил.Ами,да аз все още не съм извадила 7 зъб,от страх,от притеснение,че може да е грешка,защото дефакто болки нямам там и се чудя може ли да си остана с тях,в смисъл да ги облека и да си карам така колкото изкарат.Има ли смисъл това?Трябва ли задължително да се извади 7 зъб,опасен ли е стова стопяване там и може ли да нанесе някакви други вреди на организма?Старха ме е от факта,че ще остана изведнъж без два важни зъба и изпитвам страх и от имплантите,защото все пак са чужди тела,а и диабета ми не е добре контролиран.Ако не приема имплантите какво правим в случая?И не разбрах защо не е удачно да се прелекува 6 ,а трябва да се извади и той и къде се прави костозаместване и защо се налага?Ако ми отговорите и на тези въпроси ще съм ви много благодарна.Благодаря.

# 36
  • Мнения: 48


Здравейте отново.Панорамната снимка по-горе е моята спустите проблемни 6 и 7 в ляво.Та сега последно когато твърдо бях решила вече да вадя нахй-вече 7 зъб и отидох при един друг за последна консултация ме тресна с нова версия и мнение.Кажете ми сега как да не си мисли човек,че някои зъболекари работят само за да измъкнат лев от хората.Каза ми,че пак като на 6 може да направи екстракция на единия корен и да почисти,да направи кюретаж и после да се мисли за мост между двата.Става ли наистина така и колко е давността ако се направи това.Наистина звучи много добре,но не мисе вярва да ме издъжи доста годинки така.А и идва и големия въпрос ако се извадят и сложат импланти,той ми каза,че както съм с диабет много трудно ще приема имплантите и затова е по-добре да го отложим във времето ваденето.Хубаво ама въпроса е колко време ще е това?Ако е една-две години няма смисъл.Надявам се нчкой учил или още учащ да отговори.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт