Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 15

  • 89 166
  • 732
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8
А внучката е с диагноза аутизъм поставена от специалисти, 1 година провеждаха ABA терапия, специалистите идваха в къщи, от тази есен е в специализирана детска градина и по инициатива на майка и е и на диета и на хомеопатично лечение, иначе специалистите там се въздържат от препоръки за каквато и да е друга намеса - само ABA / това е в NY/, другите деца в детската градина не са на диета, но конкретно в нашия случаи сме доволни от резултатите от диетата, в смисъл че нямаме проблеми със стомахчето и общото и състояние е добро.

# 91
  • София
  • Мнения: 4 412
Здрава и щастлива Нова година на всички!

ikea, а какво казват специалистите, с които работите? Може би хората имат план щом не са го определили със СИД, сигурно друг път на терапия ще му определят. От моят опит мога да ти кажа, че това, че разбира е добре, но трябва постоянно да повишавате тези знания. Например да може да прави разлика между едно и много, празно пълно, еднакво, различно, да сортира по форми и цветове, обобщено поне 60% от програмата за детските градини. Може би ще успееш да му хванеш вниманието с обучителни детски филмчета. Например при нас беше първо бебета Айнщан на компютър, книжки с подобни картинки, после Франклин на филм, Франклин на книжка. Сега си спомних, ме на първата ни консултация в Свети Никола, лекарката й даде една книжка и я попита "кое зайче се е скрило зад шкафа" и тя го посочи. Има много невербални неща, на които можеш да научиш детето.

Irinche, и аз знам, че децата на диета могат да пият и лактозен пробиотик, аз започнах да давам първо този - http://www.solgar.com/SolgarProducts/ABC-Dophilus-Powder-for-inf … -and-children.htm, Солгар са много сериозна фирма, имат магазин до на бул. В. Левски 80В, на първата биохимична конференция препоръчаха тази фирма. От пробиотика Биогайа също съм доволна. Като фибри ползвах Хуск - http://www.husk.bg/, той ми се видя нещо като зеленчук, слагах по малко в попарата, пюре от тиква, екстрат от папайа също помагат. За запека е много важна и физическата активност - лазене, свиване на краката, може и нещо като гимнастика да измислите.

За по-големите деца, вижте вчера какво видях, една интересна игра, при която топчето се движи със силата на мисълта - http://www.mindflexgames.com/ и спомага за концентрацията.

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 09:47 от TanyaMG

# 92
  • София
  • Мнения: 2 351
ЧНГ на всички  Hug
За запека най доброто лекарство за мен е лененото семе.Задължително се мели точно преди консумация и се пробетва в храната толкова, колкото можем да излъжем детето.Децата, които са на БКБГ диета задължително трябва да ядат и сусамово семе, също смляно директно преди консумация.Пробиотиците, пребиотиците, ензимите, фибрите - всичко това може да се приема основно чрез храната.Най важното е да разберем защо са необходими за тялото, да разберем в кои храни се съдържат, оптималните им дози.Препоръчвам този сайт.Има търсачка и с нея се открива огромна информация.Например какво е кандида (гъбичките в червата), пробиотици, пребиотици - използвайте търсачката и четете.

Селма, ти си прекрасен кулинар - помни ХРАНАТА Е ТВОЕТО ОРЪЖИЕ.Чрез правилното хранене ще нахраним мозъка и ще изчистим тялото от излишъците.Не е лошо да си припомним отново тези неща.Хубаво тръгна темата  Hug
TanyaMG, точно мислех да препоръчам Биогая и хуск - изпревари ме  Heart Eyes

# 93
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз само да вметна една реплика след Катина, храната е едно от оръжията. Здравото тяло е важно, но не по-малко важно е детето да учи и да бъде поставяно в подходящи ситуации, за да може да измисля решения, дори и да реве и да се ядосва в един момент може да тръгне в правилна посока. За мен са 50% на 50% и едното без другото не може.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 351
За мен са 50% на 50% и едното без другото не може.
Съгласна на 100 %  Hug.Честичко обаче пропускаме или едното или другото.Според мен тази БКБГ диета помага именно, защото се опитваме да компенсираме по някакъв начин липсата на веществата, които отнемаме на децата заедно с глутена и казеина.При започване на диетата се опитваме да им даваме повече витамини, минерали, храната става по наситена с полезни вещества и започваме да храни мозъка по пълноценно, съответно лишавайки го от Е-тата.Принципно можем да храним тялото правилно и без да премахваме глутена и казеина според мен.А за ученето си е ясно - ние сме интелигентни и знаем, че не може да проговори детето само с диета  Wink.

# 95
  • Мнения: 7 418
  Kатина,благодаря за милите думи.  Simple Smile
  На същото мнение съм за храната.Но за съжаление детето не се храни само вкъщи.

  Съгласна съм и с Таня.Работата с психиката е от не по-малко значение.
  Все се сещам за легендарната кулинарка Джулия Чайлд,която въпреки неособено диетичното си хоби е доживяла до 91 години,както и мъжът й горе-долу до толкова.Но те са били много позитивни,обичащи и обичани хора,практикуващи любими дейности.
   Много искам синът ми да се впише в този свят,да има любимо занимание,да е обкръжен с обичащи го хора,да умее да се радва на живота и да дарява радост,защото мисля че именно последната е една важна база,върху която се гради щастието и здравето.

# 96
  • Мнения: 121
Здрава и щастлива Нова година на всички!

ikea, а какво казват специалистите, с които работите? Може би хората имат план щом не са го определили със СИД, сигурно друг път на терапия ще му определят. От моят опит мога да ти кажа, че това, че разбира е добре, но трябва постоянно да повишавате тези знания. Например да може да прави разлика между едно и много, празно пълно, еднакво, различно, да сортира по форми и цветове, обобщено поне 60% от програмата за детските градини. Може би ще успееш да му хванеш вниманието с обучителни детски филмчета. Например при нас беше първо бебета Айнщан на компютър, книжки с подобни картинки, после Франклин на филм, Франклин на книжка. Сега си спомних, ме на първата ни консултация в Свети Никола, лекарката й даде една книжка и я попита "кое зайче се е скрило зад шкафа" и тя го посочи. Има много невербални неща, на които можеш да научиш детето.

Специалистите вдигат рамена...Той изпълнява задачите които са му поставени но само ако успеят по някакъв начин да го накарат да седне на стола за 1 мин или да се концентрира..Много пъти са ми казвали че реди дървения пазел с картинки/в точните им форми/ за секунди..но при нас хиперактивността е в много силно изразена форма и много му пречи!
Няма никакви проблеми да сортира по форма и цвят,независимо на какъв език му се говори..Проблема да  седне на дупето си..Той никога не ходи-или тича или подскача или се търкаля...Тук специалистите препоръчват нормална детска градина да се интегрира с другите деца..Един от тестовере които му правеха беше: лекарката нарисува кръг и му каза нарисува и кръг-той го нарисува..Нарисува кръстче и му каза да повтори-той го направи..Ето заради такива неща не искат още да поставят диагноза ...и това ни спира от много терапии..Логопедката...за 4 месеца ..нищо.Пее му песнички..Играят си с пластелин,правят сапунени балончета заедно...Но то какво друго..той обикаля из стаята и тя го гоHи...Това е...
Бях чела във форумите преди много майки бяха доволни от сиропче \алора/...Успокоявало..Елате да видите нас как ни успокоява..като му дам половин лъжичка и ще избие вратата от пантите...И така..Имам малка надежда че ако му успокоят хиперактивността някак си...Може да дръпне

# 97
  • София
  • Мнения: 4 412
Няма никакви проблеми да сортира по форма и цвят,независимо на какъв език му се говори...

Ти си описала доста добри умения за дете на 3 г. и 1 месец. Явно е успял да се концентрира, защото децата сортирането го учат. И имитациите на кръг и кръстче също са много добре.
Дъщеря ми също беше хиперактивна, но от Свети Никола ми казаха, че очакват да изчезне до около5 години. Тя тогава беше на 3,5 години. Същото ми го каза и друга логопедка. Тя ми беше дала съвет да я забавям, ако днес е стояла 2 минути, утре да е 2 мин и 30 сек. Заниманията по музика за детските градини също помагат. Децата се учат да различават бързо и бавно чрез мелодии и ритъм и имаше специално такива уроци. А също и като ходи и обяснявах как се ходи умерено. Ние около 3 год. имахме и занимания за фонемния слух - детето сядаше в мен, а логопедката му казваше с ясен глас и акцент на първият звук определени думи.
Сиропа Алора не е подходящ за деца на 3 години, най-рано на 6. Аз съм писала за него. Той е сироп за майки. За 3 годишни деца мисля, че няма масови успокоителни, само предписани от лекар, ако е толкова зле положението.
Детската градина сигурно ще му се отрази добре.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
ikea позволявам си да се обърна конкретно към теб, тъй като в написаноо за твоето дете откривам много сходно с моето синче. Жалко че хиперактивнаа тема не върви така добре, както тази. Но мамите ще ме извинят.  Та да ти кажа от личен опит - някои неща, които би трябвало да успокоят едно хиперактивно дете всъщност го натягат още повеч. Лично съм го пробвала моя хубостник с Каетюд - ами пощуря. също и един чай - антистрес беше - уж успокоявал защото имаше в него калций и магнезий и разните там стандартн билки. Ми и от него същото. Просто си извадих правило - тези деца не бива да се мъчим да ги успокоим с химия. Да - считам че места където се превъзбуждат и "пощуряват" задължително се избягват или пък се посещават за кратко - магазини с много хора например. С времето нещата се нагаждат - децата свикват да поемат от "шаренията" и да не се претоварват и изнервят. Аз лично съм му открила витамини от които се чувства добре, давам и рибено масло. Избягвам всичко в което има  маргарин, опитвам се да избягвам оцветените храни.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 351
Децата се изнервят, когато не знаят какво става около тях, не знаят какво им предстои.Помага предварителното обяснение на предстоящите събития.Обяснява се според способностите на детето да поеме нужната информация.Използват се в обясненията познати фрази без излишни думи.На невербални деца могат да помогнат картинки тип ПЕКС карти с предстоящите събития.Картинка на магазин, на пързалка (за разходка в парка) или лекар (за посещение при лекаря).В повечето случаи ги изнервя и СИД проблемите им.Четете СИД темата нали http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108366.0

# 100
  • Мнения: 146
Селма, Си Яна, Катина, TanyaMG, безкрайно съм ви благодарна за ценните съвети - спестихте ми много страници четене и разхождане, наистина думите  не стигат да опиша колко съм ви признателна. Купих биогая, преди БГБК диетата съм я ползвала с голям успех, имам ленено и сусамено семе и мелачка, даже съм правила бонбони от смляни лен, сусам и мед - малката ги яде. Ще се опитам всеки ден да и пробутвам по малко.

Аз вярвам в терапията, но нещо ми направи силно впечатление последните дни - в деня след клизмата низанката, за която се бях приготвила да я учим с месеци ни стана лесна като на игра. Не се наложи да показвам, детето я хвана и я наниза (преди нямаше координация между двете ръце). Каза "зайче" (дума, която не съм чувала откакто беше на 7 месеца), включително си взе зайчето в ръка и я каза, т.е. не беше папагалщина. Нареди пъзел от 5 части без проблем, Господин Картоф, с който се опитвахме да научим частите на тялото, но главно му слагахме ръката на темето също изведнъж стана лесен. За няколко дни дъщеря ми покри материала, които на терапия се опитваме да научим последния месец (само размерите и асиметричните форми са и трудни още). Клизмата не е лечение, тя просто махна една част от токсините. Разбира се, че без терапия не става, но поне при нас си мисля, че терапията ще върви много по-лесно, ако успея да и махна отровите.

# 101
  • Мнения: 8
за хиперактивността - при нас добър резултат имаше спирането на захарта, никаква захар - вече повече от две години.

# 102
  • Мнения: 7 418
Разбира се, че без терапия не става, но поне при нас си мисля, че терапията ще върви много по-лесно, ако успея да и махна отровите.

  Иринче.....
  Честно казано и аз някой път гледам сина си с чувството,че е сякаш натровен....  Confused
  Някой път ми се струва,че е омагьосан.....Но това е съвсем друга тема,в която изобщо не става въпрос за магии в този смисъл,в който сме свикнали да ги възприемаме.

# 103
  • Мнения: 631
здравейте и от мен
Весела и щастлива нова година на всички много успехи здраве и късмет
при запек помагат много .... следните неща
1. Сироп от бъз - 1 ч. л сутрин на гладно - приготвя се като плодовете бъз се засипват със захар ред плодове ред захар и в буркан и така се отделя сок сладко горчив много полезен за доста неща едно от които и стомаха
2. Мед и орехи в равни части като към тази смес се добавя и малко количество хубав зехтин и лимонов сок
3. Плодове и зеленчуци - това го слагам на последно място тъй като много от нашите деца вообще не ги ядат , докъто другите неща все със спринцовка или с лъжица ще го изпие няма къде да иде
Втора седмица сме на Лисънинг програм - Владко много си обича музиката слуша с удоволствие не се опитва да маха слушалки или нещо да нервничи по време на слушането както аз очаквах предварително ....
сега очаквам резултатите ....
Дори снощи - неделя не се слуша но той беше застанал седнал в леглото завит с пижамата и ме гледа гледа към слушалките гледа ме към тях отново и един такъв въпросителен очакващ поглед - впечатлих се ..... казах му музиката утре - днес е неделя слушаме от понеделник до петък ....
Друго исках да попитам останалите майки .... моя Владко е вече на 5 а е някак си кекав по бавен от останалите момчета ..... не може да бяга хубаво не може да качва стълби редувайки крак след крак нито да слиза така ..... стъпва на всяко стъпало ..... а дори най кекавите деца тичат нагоре и надолу .... вообще бързите и плавни планирани движения много му куцат .... как е при вас ... какво трябва да се направи
 

# 104
  • Мнения: 121
Децата се изнервят, когато не знаят какво става около тях, не знаят какво им предстои.Помага предварителното обяснение на предстоящите събития.Обяснява се според способностите на детето да поеме нужната информация.Използват се в обясненията познати фрази без излишни думи.На невербални деца могат да помогнат картинки тип ПЕКС карти с предстоящите събития.Картинка на магазин, на пързалка (за разходка в парка) или лекар (за посещение при лекаря).В повечето случаи ги изнервя и СИД проблемите им.Четете СИД темата нали http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108366.0

В тази тема и писано за последно на 16-ти юли миналата година..От тогава нито ред!
На мене по-интересна ми е темата за хиперактивността но и там има застой..Само в тази тема като че ли пишат всички с всякакви проблеми...
За добавките-и аз пробвах ленено семе смляно..мръщи се дори смесено с мед...но ми препоръчаха ленено олио по 1 лъжичка сутрин смесено със закуската-доволна сам.Сутрин му давм и 1 рибено масло/изцеждам капсулката в една лъжичка и така му го давам/ и 1 капсулка чесън за имунната система+ 5мл Гинко Билоба/за мозъка/.На обяд 1 пробиотик и вечер 5 мл мултивитамин..Препоръчителната доза за 3 годишни е 10 мл но понеже давам и други неща гледам да го понамаля..

Общи условия

Активация на акаунт