Ще правя кръвен тест. Много съм уплашена.

  • 7 823
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 212
Понеже медицината ми е тъмна индия, само ще събирам нови знания от Вас, а на теб Елф4е желая вси4ки резултати да са перфектни и да си влезеш в килограмите с някоя диетка която може би ще ти назна4и специалист. Милата ми, няма да се депресираш  Hug Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 793
и аз не разбирам от медицина, но стискам силно палци резултатите да са в норма и всичко да е наред. не се тревожи, успокой се, мисли позитивно. с теб съм Hug

# 17
  • Мнения: 1 238
Здравей Елфка,

За съжаление не мога да се включа със съвет, тъй като не съм от майките-лекарки, но искан искрено да ти пожелая успех с тестовете Hug Hug Hug Hug
Аз имах гестационен диабет, за щастие като родих, кръвната ми захар се нормализира, но сега съм си в рисковата група и трябва много да внимавам. Това е и една от причината да премина на вегетарианство, на моменти и на веганство. Моят тест ми го направиха така: Не трябваше да ям и пия през последните 12 часа. Отидох в 7 часа сутринта в болницата и ми взеха кръв. След това ми дадоха да изпия чаша вода с много захар на екс, след като я изпих трябваше да чакам около час и половина и пак ми взеха кръв. След това трябваше да чакам няколко дни и ми изпратиха резултата по пощата.
Сега всяка година ме викат по веднъж за същите изследвания- един вид контрол.
Желя ти успех и дано всичко е наред!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 3 394
аз като една от кльощите не мога точно да се поставя на твоето място,но искрено ти желая теста да не покаже нищо сериозно а ни да намериш решение на проблема

# 19
  • Мнения: 1 909
Елфина, тук са "на мода" диети, поставени след кръвна аналиzа. Мои приятели и колеги успе6но свалиха по около 10 - 18 кг.
Може да раzпита6 лекарите при вас дали имат специалисти по хранене (дори повечето лекари правят иzследванията и определят диетата), ако е не6то, което би ти помогнало...
Стискам палци всички иzследвания да са чисти  Hug Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 513
geminarius, tва отдолу да не го е писала Сара?  Grinning Ще разпитам непременно. Лошото е, че знам каква диета ще ми кажат лекарите да спазвам а аз съм сваляла успешно с противоположен тип хранене, което ме обърква тотално и лесно губя вяра. Свалих 9 кг, преди да дойдем тук с Аткинс или по точно с броене на калории и ограничено, но не изцяло изключване на въглехидратите.  Embarassed Кънфюзд ама отвсякъде!

# 21
  • Мнения: 1 002
значи - как се прави в БГ
прави се изследване след обременяване с глюкоза
т.е. взима ти се кръв , за да се види как е на гладно захарта
след това те обременяват с глюкоза - така се казва изследването в БГ
и ти изследват захарта след 1вия час а после и след 2рия час ....
ако имаш проблеми , захарта не спада както трябва - след 2рия час трябва да е под 7,8
ако е това - да знаеш , че не е кой знае какъв проблем
изписват лекарства плюс диета плюя спорт
диетата е - минимум въглехидрати ( концентрирани - захари и такива подобни  ) и минимум мазнини , ама минимум
защото повишената захар в кръвта подпомага натрупването на всяка мазнина , която си поела ...
а повишената кръвна захар пък , изтощава панкреаса , и по принцип ако не се внимава ,  това е първата стъпка към диабета

спорта трябва да е - аеробен - (т.е. да доставяш кислород на клетките)  от типа - бягане , ходене , плуване

защото увеличането на кислород в кръвта подобрява усвояването на захарта и мазнините - установено е че 30 минути аеробно натоварване сваля нивото на триглицеридите не знам си с колко % ...
ако ти открият нарушен глюкозен толеранс , после трябва да ти изследват и други неща в кръвта , но това е евентуално ...
относно лекарствата - те ще ти кажат ...
е , и аз се изказах по темата след няколко лекари Simple SmileSimple Smile
но по принцип последно да добавя - да се изследва захар на гладно не е достатъчно и изсулин да се изследва само и това не е достатъчно ..

# 22
  • Мнения: 7 430
Мило Елфче, успокой се Hug....аз също не мога да ти дам съвет, но стискам палци  Praynigгушвам те и спокойно  bouquet....всичко ще си дойде на мястото, само не се притеснявай.
...нали виждаш колко по лоши неща има Sad

Целувки от нас Hug

# 23
  • Мнения: 1 909
geminarius, tва отдолу да не го е писала Сара?  Grinning Ще разпитам непременно. Лошото е, че знам каква диета ще ми кажат лекарите да спазвам а аз съм сваляла успешно с противоположен тип хранене, което ме обърква тотално и лесно губя вяра. Свалих 9 кг, преди да дойдем тук с Аткинс или по точно с броене на калории и ограничено, но не изцяло изключване на въглехидратите.  Embarassed Кънфюзд ама отвсякъде!
Елфче, нЕма да се оставя6 да те кънфюзват некви си килца, ааааамаха  Naughty Simple Smile 6е им е*ем мамата набърzо.  Mr. Green
Мен ако пита6, в момента и местенето (честито ново жили6те, снимките са страхотни, къ6тата е невероятна  Hug Heart Eyes), и новото място... всичко това иzисква време zа адаптация.
В момента се се6там, че и аz като се върнах в България 97-ма година първите месеци набивах поне по 1 6околад на ден  #Crazy Ама така ми се яде6е сладко... майкоооооооууууу  #Crazy И си ядях, да ти кажа. И zа 1 месец качих 10 кила, и бях фрустрирана, и пак си кльопах, че ми олеква6е на ду6ичката  Joy
Както каzва свекърва ми "да ти е тежичко на коремчето и лекинко на ду6ичката"  Heart Eyes
И след време почнах раzделното и свалих килата. Обаче ми трябва6е и психическата нагласа да го zапочна. Самата фрустрация хич не ме стимулира6е.
Даже става6е омагьосан кръг и о6те повече ми се яде6е, право пропорционално на растежа на килата  Close

Обикалях като гладно куче ресторант всички магаzини в София и не се побирах в тия дрех, правени zа японки  #2gunfire мале, колко сълzи иzроних тогава (и го бях zабравила досега  Simple Smile)

Та според мен всичко е до психика и раzположение на духа.
Малко 6те се отплесна, но според мен е важно, zа да раzбере6 : сигурно си чувала, че човек като спре цигарите, качва кила много бърzо.
Да, ама аz с кеф ги спрях, от над 2 месеца не съм пу6ила и не съм качила и грам. Нито ми се яде повече от преди.
Имай предвид, че и преди съм ги спирала zа по 2-3 седмици и веднага качвах по около 5 кила Whistling

така че голяма част е въпрос на психиката. Гледай да се успокои6. След като ти се яде сладко, яж, но преди да посегне6 към 6околада, вzеми си плод. Може окото ти да е гладно zа 6околад, но ти гледай да даде6 на органиzма нужната zахар, пък като ти е пълно тумбачето, по-лесно 6те остиска6  Wink
Недей да гладува6, по-ло6о става, zа6тото в един момент идва вълчият глад и тогава 10 6околада 6те иzяде6, докато усети6, че не си имала нужда от такова количество.
Купи си диетични 6околади, гледай да наложи6 на раzума си, че няма6 нужда от 6околад.
Храни се zдравословно - набивай хляб, домати... да храни6 нервните клетки, оттам почни.
Едни хора от стрес (дори и неосъzнат) отслабват, други ядат. Така че не се притеснявай zа иzследванията, не бих се учудила, ако покаzателите ти са добри.
Лекувай раzума, сърцето... и всичко 6те се намести.  Heart Eyes

П.П. Да, това Попарата го е писала - sms ми прати  Hug

# 24
  • Мнения: 919
Eлфче и на мен са ми правили тест за инсулина.. наистина има разлика дали гледат за повшение на захарта или повишение на инсулина, което може да не доведе до повишение на захарта и в крайна сметка диабет ако се вземат мерки навреме. Общо взето не трябва да си яла 12 часа преди теста нищо, като отидеш ти дават да пиеш една много сладка напитка (тук са с вкус на фанта и дори газирано и охладено;) трябва да изпиеш 75 гр за не повече от 5 мин и после веднага ти взимат кръв от вената, след това изчакваш един час и пак те дупчат, и пак след още един час, като през това време не трябва много много да ходиш насам натам и не трябва да ядеш или пиеш нищо.. теста е еднакъв и за нивата на инсулина и за нивата на глюкозата затова трябва да си сигурна че са писали на бележката да се провери и инсулина а не само захарта, за да не трябва да повтаряш..
надявам се всичко да си е в нормите при теб.
за метформина мога да ти кажа че съвсем не е толкова безобидно лекарство, защото неможе да контролира добре кръвната захар което означава че трябва да имаш доста стабилен режим на хранене, поне 3 пъти на ден да си хапваш добре и то по едно и също време. наистина се отслабва от него, но не разчитай много на това, най вероятно ако ти го изпишат ще ти предложат и нисковъглехидратна диета да върви с него.. според мен това е най-доброто което можеш да направиш дори резултатите да са супер, никакъв шоколад, никакви сладки работи, заместваш бялото брашно с пълнозърнесто и тестените работи с месце
гледам че имаш опит с аткинса:) няма какво да ти обяснявам, стремиш се към повече протеини и почти никакви въглехидрати и гледаш да ограничиш мазнините колкото може за да се научи тялото ти да гори мазнините а не да се поддържа на лесните за усвояване въглехидрати.. захар
мога да ти кажа от опит че ако спреш сладките неща за две седмици после няма да се сещаш толкова и да ти се яде кой знае колко.. само да устискаш тези 2 седмици
айде успех че много се разписах Wink

# 25
  • Мнения: 172
Само да кажа за каквото съм сигурна /медицина-йок Stop/. Доста мои познати /включително мъжа ми/  в първите месеци на престоя си в УК са качили кг, някой от тях доста. Незнам какво е обяснението, дали храните са тъпкане с повече глупости от БГ или самия процес на адаптация предразполага към комфорд фоод /дет се вика  Laughing/, но е факт. Надявам се при теб да няма нищо сериозно. Според мен най-важна е психичната нагласа, ако не се лъжа бях те мяркала в спайдера и беше доволна от резултати. Аз съм на НВД  вече повече от 8 месеца и има ефект, но е бавничко, ама то едва ли има някаква вълшебна диетка.

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Елфче, аз качих килца като дойдох тук, първата година. Лапах по две пакетчета на ден от разните шоколадчета, нали ги знаеш Аеро, марсчета и тем подобни. Сутрин водех малкия на училище, връщах се в къщи и лягах да спя. Така докато стане време да го прибера. Вечер пак спях. Сън ядене и интернет, това ми бяха интересите. Беше страшно. Аз го отдадох повече на депресията.
Килата ги смъкнах щом тръгнах на работа, а и количеството сън го намалих тогава, подобрих физическата си активност. Почувствах се отново жена, вътрешно и външно. Затова ме е страх сега колко време ще се задържа в къщи с беба, не искам пак да попадам в подобна дупка.
Не мога да ти помогна със съвети, може и да е диабет, но може и да е друго. Стискам палци да го преодолееш!

# 27
  • Мнения: 254
Елфче стискам и аз палци за тебе да не е нещо сериозно Hug. НО като чета всички твои постинги съм съгласна с повечето мами, че се притесняваш излишно и изчакай резултатите и после се шашкай и чети за болести!!! Дано нищо сериозно не е.  Praynig

100% съм съгласна с мнението на miravmbd.  Прави си разходки и послушай Лаура, потърси тази система "Wеight Watchers" е наистина крилата. След лечебното гладуване по Лидия Ковачева, това ми е любимата диета. Тя те научава да се храниш по един много полезен за тебе начин на хранене, който се опитват да ти кажат, че е начин на живот не просто краткосрочна диета. Стимулират разходките, спорта като тцяло (като не забраняват нищо сладичко... )> Хубавото е, че ако си "изработиш" (разбирай изгориш калорийките) за едно шоколадче няма проблеми да си го хапнеш. Е може и две да си изработиш... но като цяло се стимулира много разнообразно хранене и твоя инструктор ще ти каже да си "умната" за следващия път. Като част от тази система има едноседмични срещи с други  като тебе дето сте на един хал... Така чуваш историите на другите, обсъждате резултатите на всички, запознавате се, разменяте си рецепти за здравословно хранене. Много добра система, отново повтварям абсолютно всичко ти е позволено да си хапваш но си броиш точки (не може само удоволствия...). Опитай като за начало бързо ще получиш резултати ако си дисциплинирана и това ще те стимулира много. Аз също сърдечно ти препоръчвам спининг (каране на колело в зала в група). Въобще груповите упражнения имат голям ефект върху мене, иначе бързо ме хваща мързела:))

Диетите винаги помагат за борба с депресиите и имам приятелка, тръгне ли нещо да не и е на кеф и спира яденето:))  Почваш да смъкваш малко и света започва да порозовява изжеднъж....

Спокойно, всичко ще е наред, а ако имаш нужда от хора да те подкрепят за диетите, много сме на същия хал, дето имаме да смъкваме...Simple Smile) така че имаш нашето рамо:)) Hug

# 28
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Елфче, Grinning

Имах същите проблеми след раждането на Сами(а и сега не съм чак толкова по-добре, но ще решавам по-нататък, че кърмя). Сега е важно, да се увериш, че всичко със здравето ти е наред - дано Praynig! И ако си здрава, един съвет от мен, за да намалиш желанието за сладко - хром - на мен много ми помогна, но трябва да се взима поне 2 месеца, за да ти помогне. Така си помогнах аз и намалих сладкото до минимум. После ми помогнаха "Wеight Watchers" - супер е, особенно факта, че отслабваш в група, те кара да се гледаш да докажеш, че и ти ще успееш! 

Мила, и мен ме чака това след няколко месеца, така че те прегръщам Hug Hug Hug и ти желая успех!  bouquet

# 29
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Елфи, не се притеснявай иzлишно Hug Heart Eyes
реzултатите, ще видиш Wink, ще са добри....мога само да те подкрепям, zащото нямам идея от медицина.... smile3506
а сега се усмихни Hug Hug Hug  love001

Общи условия

Активация на акаунт