бременност и газова печка

  • 4 031
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Здравеѝте.скоро си купихме газова печка и снощи я пробвахме.Обаче...мирише на изгорели газове и това ни притеснява.опасни ли са за отопление, и по точно при бременност.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 603
Ако не е добре свързана и наистина изпуска газ е опасна за всички.
Ако е сглобена добре е ок и за теб и за другите.

# 2
  • Мнения: 3 459
Такова нещо в къщата си не слагам за нищо на света.  Naughty А и тази миризма си е доста притеснителна, това значи че има изтичане на газ.  Confused
Не знам дали смятате да е ползвате и когато бебчето се роди, но за мен газ и бебе са две несъвместими понятия. Голям страх имам аз.

# 3
  • Мнения: 2 447
Не би трябвало да мирише.Проверете всичко дали не изтърва от някъде.Дълги години се отоплявахме с газова печка,доволна съм.Единствено е замирисвало в момента на паленето

# 4
  • София
  • Мнения: 39 798
Аз също не бих рискувала, нито за отопление, нито за готвене. Преди години имахме газов котлон.
Вуйна ми изцяло готви на газ. Има миризма само в момента на палене. Внук й е по-малък с 1г от моя син. Снахата не е имала проблеми по време на бременността.
Ако всичко в инсталацията е ок, няма да има проблем за теб. Ако има изтичане на газ, е вредно не само за теб.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 554
Преди да се роди моя син и ние се чудихме дали да се отоплаваме на газова печка или маслен радиатор . Везните наклониха в полза на радиатора . Смятам ,че газта е опасна.

# 6
  • Мнения: 1 424
Аз също имам голям страх от тези газови печки. Преди години майка ми беше купила без да пита баща ми(който също не одобряваше идеята газ в къщи) и така печката изхвръкна от нас. Не бих рискувала да се отоплявам в къщи с такава печка, пък й от приятелки знам, че много мухлясва тавана където стои печката, пък и не топлят особено много. Бих те посъветвала да намерите друг начин за отопление, особено след като се появи бебето.

# 7
  • Мнения: 2 447
3-4 години се топлихме  с газова печка.Никъде нямам мухъл и топли много.Обаче нашата беше с цяла пита,а не от тези с 3-те.Понеже майкине си купиха и те,една зима след нас и си взеха от тези с 3-те пити- те не топлят така.Но мухъл и те не са имали.

# 8
  • Мнения: 925
Имаме газова печка, но само за резервен вариант ако случайно спре тока  Peace Честно казано и мен ме е страх от уреди работещи на газ  Peace

# 9
  • Мнения: 4 335
Аз сьщо имам голям страх от газови уреди(газова бутилка се вьзпламени в рьцете на мьжьт ми,когато бях бременна).
Не е нормално да има постоянна миризма,може би нещо не е наред.

# 10
  • Мнения: 275
Ние имаме печка на газ за стопляне в кухнята. Ползвала съм я по време на бременността и сега с бебка.
Проблеми не сме имали. Не ми е миришело на газ след като я запаля.
Друг е въпроса колко е икономична.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Не е нормално да мирише  Naughty
За отопление и аз бих ползвала само като някакъв краен вариант  Peace

# 12
  • Мнения: 258
по принцип много се страхувам от газ и уредите на газ,наложи се докато ни беше развален климатикът да се отопляме за около седмица с газова печка ,никак не ми беше комфортно,все ми миришеше.Принципно ако не е свързана добре мирише и е опасна за всички.Сега сме на парно с газ,не се страхувам,защото няма миризма.

# 13
  • Мнения: 3 736
Вкъщи топлим хола с газова печка - не мирише. Разбирам, че много от вас имат страх от газта, просто защото никога не са я ползвали. Аз бях същата, но ако уредите са качествени и добре монтирани, и човек свикне да изключва вентила, рискът е нулев.

# 14
  • Мнения: 3 459
Аз бях същата, но ако уредите са качествени и добре монтирани, и човек свикне да изключва вентила, рискът е нулев.
Абе не е баш така, аз лично все ще съм на нокти, особено пък ако има и малко бебе в къщата. Страхът че нещо може да гръмне няма да ме напусне.

Общи условия

Активация на акаунт