Отговори
# 645
  • Мнения: 442
Не си спомням дали написах, но - Честита Нова Година - много здраве и щастие във всички домове  и напролет най-сладките бебешоци!
Напоследък не се включвам много, но не остана - и този месец да избутам на работа и после в къщи.

Момичета, да попитам някой беше споменал, че си е взел възглавница за бременни, моля споделете, че аз намерих само някакви по над 80лв, дето няма да ги дам никога за тая възглавница! А болките в таза и кръста започват да стават непоносими направо...

# 646
  • Мнения: 1 440
За много години на всички!

Забелязвам, че с отшумяването на празниците се е засилило очакването и трескавата подготовка..както обичам да казвам - "започва гнезденето"...то си е съвсем нормално, ама на мен ми се струва рано...За сега си имам количка от каката, купих си стойка с плот за повиване, следващите ми покупки включват помпа Авент, стерилизатор (май този път ще е електрически, а не за МВ) и бебефон. Сега съм в процес на проучване на пазара Joy Трябва ми и онова мекото дето се слага в/у плота за повиване....дрешки по-нататък ще гледам. За кошарка се замислям да си взема направо нова, че нашата старата е от преносимия тип и единият й механизъм беше малко изхабен...матраче иначе си имам с калъфка с цип. Харесах си един спален комплект за кошарка още преди 2 години (но сега не мога да го намеря, този също е много сладък).

При първото раждане си бях взела еднократно бельо, но ми беше много неудобно и хлабаво, затова го замених веднага с т.нар. "бабешки гащи". Запарка с тетра ми донесе мама веднага след раждането и наистина много ми успокои протъркването и неразположението.

Лека и спокойна на всички...до скоро Hug

# 647
  • Мнения: 348
Здравейте,
Виждам, че обсъждате обиколките на коремите и ми е много интересно как точно определят кое е в нормата  Rolling Eyes все пак съвсем различно е обиколката на 60 и на 80 килограма, да не говорим пък и за височината. Как разбират кое е бебе и кое шкембе  Laughing
Тук ги мерят на дължина, от долната кост с метър до над пъпа, тъй като 20 седмица матката е точно на пъпа, а от там нататък расте по 1 см на седмица.
Аз много издържам все още на ходене, но само по равно, и най малкия наклон ми изкарва дъха. Ако случайно има среща в края на януари, бройте ме и мен  Heart Eyes

# 648
  • sofia
  • Мнения: 1 191
JUPETO, и тук измерват височината на матката, както си го описала, но и обиколката на корема. А какви са стандартите за тази обиколка не ми е много ясно. И аз бих искала да разбера.
blagovesna, моята обиколка е 107, а преди и аз бях към 86. Но мен не ме гледаха на ехогаф, за да измерят водите. Акушерката ми го изстреля след мерене на обиколката на корема.

# 649
  • Sofia
  • Мнения: 860
Момичета, да попитам някой беше споменал, че си е взел възглавница за бременни, моля споделете, че аз намерих само някакви по над 80лв, дето няма да ги дам никога за тая възглавница! А болките в таза и кръста започват да стават непоносими направо...
Pemy, и аз доста се чудих каква възглавница да си взема, гледах всякакви до цени от 180 лв, бях се замислила и за една с пълнеж от нещо си на стелтата за 70 лв, но в крайна сметка си взех Бертони за 17 лв. Имаги в почти всеки детски магазин и в онлайн магазините.

# 650
  • Мнения: 288
PEMY, не давай много пари за възглавница, защото след това като не ти трябва заема много място. Тези на Бертони наистина са най-евтини и ги има почти навсякъде - виждала съм в Кауфланд, Метро, Карфур и др. големи вериги. Минуса и е, че не е толкова плътна като другите и се сплесква. Мога да ти предложа моя вариант - на спалнята имам 2 големи и 2 малки декоративни възглавници и се обграждам с тях. За кръста най-много помага легнала поза на страни със свити крака, като между колената слагаш малка възглавница. Това го знам от мъжа ми който има двойна дискова херния. Дано съм помогнала.

# 651
  • Мнения: 152
Здравейте,
Извинявайте за глупавия въпрос, но за какво са Ви тези възглавници и какво по - точно им е предназначението. Обяснете на едно бъдещо майче, което си няма и идея за какво става дума Rolling Eyes Мерси  Laughing
А за околоплодните води -  на мен доки не ми е казвал нищо по повод на тях, дали значи, че са ми нормални  newsm78 Ще питам изрично на следвашия преглед. А за майчетата  дето казват, че се опасявали, че децата им ще са грозни - аз грозно бебе, което е толкова искано и чакано като нашите не съм виждала, така че Моля Ви се без такива опасения Simple Smile
Е това е от мен - ще Ви следя какво творите днес !

# 652
  • Мнения: 30 143
Здравейте, момичета,

виждам, че всички сте добре, за което се радвам.

Аз вече съм купила разни дребни нещица  - дрешки, няколко играчки, стерилизатор за микровълнова, няколко пелени и спално комплектче. Май това са ми придобивките за сега... още се чудя за количката и креватчето.

Извинете за тъпия въпрос  Blush, но от къде купувате бабешките гащи и какви са точно (аз ползвам само прашки, че са ми удобни)?!? Колко време се ползват?

А за снимките на бебетата от 3д-то - някъде четох, че до към 30-32 седм. нямат досатътчно подкожна мазнина и затова изглеждат грознички. Аз даже питах моя доктор, когато му показах снимката, и той ми каза, че в никакъв случай не изглежда така бебето, защото това е цифрово изображение, което се изкривява.
Ще имаме най-хубавите бебоци, бъдете сигурни в това  Wink

# 653
  • Мнения: 845
Бабешки гащи аз лично си купувам от пазара, те не са точно бабешки, просто са дълбоки и памучни, иначе можеш да намериш розови, пембени, всякакви, не са точно Бабешки (грозни). Струват 2-3 лева/бр, можеш да ги носиш колкото си искаш и да ги хвърлиш като ти свършат работа.

# 654
  • Мнения: 3
Здравейте и Честита Нова година!!! Simple Smile


Искам да ви попитам, първо има ли мамчета с RH-, и да ви помоля, ако сте по-информирани по въпроса, какво точно е по-специфичното, и в кои седмици точно трябва да се правят кръвни изследвания за антитела? На мен ми е първа бременност, и знам, че не е голям проблем, но все пак се чувствам малко невежа по въпроса, а от генеколога знам само, че в 28г.с. ще ми правят въпросното изследване...

Благодаря предварително и хубав и спорен ден на всички:)

# 655
  • Мнения: 5 877
Въобще не възнамерявам да пълня къщата с илядо бебешки стоки, които после да се чудя къде да пласирам.
Стерилизатор - йок. Смятам да кърмя. За малкото останали неща класическото изваряване върши работа. Може и в уреда за готвене на пара Simple Smile
Бебефон - няма нужда при размерите на жилището ни - изключено е да не чуя плачещо бебе, още повече че смятам пак да практикувам съвместно спане и да си спестя нощното ставане по сто пъти.
От каката са останали порт-бебе, завивки и дрешки, останалите неща раздадох.
Дотук имам предложения за креватче, преносима кошарка, слинг и лятна количка.
Реално погледнато, няма голяма вероятност бебето да осъмне без нещо жизненоважно Simple Smile

# 656
  • Мнения: 442
http://www.babyland.bg/%D0%92%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B … %B5/Bertoni/1658/

Благодаря за отговорите. Hug Ваня, май ще последвам твоя пример. Пък и пари за глупости не ми се дават. Иначе покупки никакви нямам. Само зълва ми донесоха количката, но срам не срам - аз още не съм я видяла, защото е в апартамента на свекито, тъкмо да я изпере Rolling Eyes...

# 657
  • Мнения: 845

Реално погледнато, няма голяма вероятност бебето да осъмне без нещо жизненоважно Simple Smile

Абсолютно подкрепям!  newsm10 А и както пише доктор Спок в книгата си, в началото бебето може да спи и в чекмедже (колкото и идиотски да звучи).

# 658
  • Мнения: 74
Добро утро мамчета.Как са коремчетата тази сутрин ? Simple Smile
Така като ви слушам(чета) май не ми харесвате много много професията  Laughing -да раздвижвам мамите след секцио и да си призная честно до сега не съм се замисляла какво им е и колко ги боли.Ама те хората са казали,че докато не ти дойде до главата не разбираш какво е Simple Smile
Относно токсоплазмозата и аз си я пуснах в началото на бременността и ми се пое от ЗК,но чаках 15 дни за резултатите и полудях до тогава,CMV също ми пуснаха и там излезе + доки каза да не се притеснявам,ама аз още треперя,защото незнем кога точно съм го изкарала.
Имам чувството че само аз не съм направила нито една покупка за бебка,то и аз съм си мн суеверна ама и ММ не е съгласен да пазаруваме толкова рано,май и него го тресе шубето.
И мами да ви питам-вие смятате ли да ходите на третата ФМ?
Айде за сега стига,че се улях   Laughing
Целувкииииии  Hug

# 659
  • Мнения: 47
goldin_24   не се шашкай чак толкова. И аз съм с RH - и си правих изследване за антитела още като разбрах, че имаме RH несъвместимост (при първите изследвания, които се полагаха по ЗК). Сега в 28 г.с. пак ще си правя и трябва да реша дали да си слагам предварително прословутата инжекция или не. При първа бременност риска уж бил само теоретичен.
И аз щях да питам за ФМ в третия триместър - ако някой ще ходи или е ходил, кога е най-добре да се направи? Чувала съм, че на тази късна ФМ снимките на бебето се доближават почти 1:1 с това, което ще видим животи здраве на пролет Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт