пролапс на ректума

  • 1 904
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте, намерих такава тема, но е доста стара, а бих желала майките, които вече са минали през това да ми помогнат, ако могат със съвети. Синът ми е 2 год и 7 месеца, като бебе на 3.5 месеца е опериран от ингвинална херния, има и пъпна - казаха ни, че има слаба съединителна тъкан. Така вчера за пръв път забелязах след изакване, че червото е отвън. Случи се 2 пъти и веднага се прибра само. Днес обаче се заклещи и не искаше да се прибере, детето плачеше, че го боли. 
Една от майките беше писала, че са открили алергия към млякото и в това е бил проблемът. Аз го отбих преги около месец и оттогава пие огромни количества мляко, опитвам се да му го разреждам с вода, но пие около 1 литър на ден. В началото му купих адаптирано, изпи 3 кутии за около 4 дни и се изрина целият.
Извинете ме за дългият пост, всички съвети ще са ми от полза, много съм притеснена.

# 1
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте!Относно херниите и пролапсите се обърнете към детски хирург.В форума пише един от прекрасните детски хирурзи Проф.Огнян Бранков от детска хирургия на института за спешна медицинска помощ Пирогов където е единствената в София детска хирургия - надявам се,че той ще ви отговори на въпросите и затова избутвам темата да стои напред.Ако трябва пак ще я избутам.  bouquet

# 2
  • Мнения: 376
aneta al, не можеш ли напълно да му спреш млякото ???

# 3
  • Мнения: 49
Опитвам се да му давам чай със съвсем малко мляко. Но какво се дава като заместител на калция, който му  е нужен, трябва ли да пие някакви добавки?

# 4
  • Мнения: 376
Всички видове мляко и млечни продукти от животни са топлинно обработени (пастьоризирани) и не съдържат усвоим калции. По принцип след спирането на кърмата се препоръчва кисело мляко, но заради полезните бактерии, а не заради калция. Моите деца никога не са пили прясно мляко, а кисело им давам веднъж седмично. Лесно усвоим калции има в суровите плодове, зеленчуци, ядки, кълнове и поници. В най-голямо количество го има в бадеми, зеле, маруля, стръкове от люцерна ( има ги в зоя.бг), кайсии, жълтъка на яйцето.
Пробиотици трябва да му даваш задължително, за малки деца са под формата на прахчета и са приятни на вкус. Спирулина също е добре да даваш, ленено или рибено масло също.
Лекуващият лекар би трябвало да ти е казал каква е диетата, но ако не е мога да ти пратя на лични още информация.
Какъв чай му даваш? Може само билков чай с мед, а не на Хипп или други подобни химии на прах.

# 5
  • Мнения: 49
Благодаря за информацията, бих те помолила да ми пратиш още относно диетата. А чая е от липа и  мащерка набрани лично от мен.

# 6
  • Мнения: 376
Писах ти на лични. За сока от Алое вера пише, че "регенерира увредените тъкани".  Само не знам как ще успееш да му пробуташ добавките, защото аз борба водя с моите хлапета. Само едни пробиотици пият с кеф, другото е мъка голяма...и течни купувам , и на прах, и на капсули... и все им е гадно...

Общи условия

Активация на акаунт