"Коледа наближава,Юнското бебе започна да шава." тема 7

  • 24 425
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Здрасти и от мен, чак сега сядам да отдъхна. Бяхме на Коледен концерт днес в Двореца на децата и щях да оскубя една нахална майка, кацнала пред всички да снима скъпоценното си дете, при което закриваше цялата гледка и моето го пропуснах. Но карай, девойката беше нетърпелива и преди това ми показа съчетанието си  Laughing Пак рисувахме коледни неща, после пазар и накрая накичихме елхата, буквално няма повече място по нея, а аз съм тотално размазана.

Ваче, страхотна лекарка си имаш вкъщи, така ако искаш и всеки ден можеш да си гледаш бебето!  Laughing

Чин, супер е елхата, особено панделките са много сладки!

Болните да оздравяват бързо!

# 61
  • София
  • Мнения: 3 108
Привет, коремчета  Simple Smile
Днес си купих първия бременен панталон, че моите вече не ме събират в корема, а само с клинове в този студ... не става. А вчера една приятелка ми даде още един. Уж са доста малки номера, а пък така ми се свличат... Явно трябва да се стягат доста в кръста, ако имат такава възможност. Ама тези от днес нямат. Иначе обикалях по нашите източни квартали и един магазин за бременни не видях, всъщност само един - в Скай сити, където един панталон е 150 лв  Crazy И съдбата ме отвя в Люлин на кооперативния  Laughing
Аз чакам 23, за среща с бебчо. Иначе пия Магнерич, доколкото разбрах така се пиело, моя доктор не ми каза да има някакъв проблем и сега се чудя   Thinking

Чин, аз си смятам цели месеци за 5-ти календарен, считано от последната дата на менструацията. Не знам на седмици как го изчисляват, нали седмиците са за лунарните месеци..

Деската, стискам палци да мине бързо и безболезнено  Hug

# 62
  • Мнения: 4 420
Maidenly благодаря, дано мине бързо и да се прибера у нас. Наближава Коледа, а имах такова хубаво коледно настроение.

За Магнерича и другите хапчета, които са с магнезий по принцип се пият, за да предотвратят контракции. До колкото аз знам не се изписват просто така, но може пък твоя доктор да е решил да се презастрахова. На мен ми ги изписаха, след като лежах първия път в болницата. Сестра ми ги пи до 38-ма седмица някъде, също така и дуфастона до тогава.
Аз честно много мразя да пия лекарства, особено пък ако трябва да е по-продължително време. Постоянно забравям пих ли, не пих ли. Гледам да обявявам на всеослушание, че пия хапчето. После като се зачудя - питам мъжа ми и той ми казва дали съм пила или не. Все ми се иска да ги спра, ама докато не ми разрешат няма. Нямам право да си експериментирам.

# 63
  • София
  • Мнения: 169
добър вечер от мен момичета  Laughing стискам палци за мамчета, които имат нужда  Praynig
чин, темата е страхотна   bouquet
аз днес бях на 4д, обаче мъничето не поиска да се обърне и не му видяхме личицето, за сега казаха момиче, но ще видим  Laughing

# 64
  • Мнения: 0
добър вечер и от мен,много е хубава  новата темата. много сте изписали и не мога да смогна да ви чета:)
Добре дошли на новите мами   и ви желая леко бременеене:)    
Vache да ти е жива и здрава "докторката" и все така да те радва с........
Аз най-после в понеделник съм на ФМ дано да не съм закъсняла, защото за петък ми беше часът но нчмаше как да отида в този сняг. с нетърпение очаквам срещата с бебока, вече не съм го вийдала месец и се притеснявам , но дано всичко е наред.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 108
Деската, ще ти се върне коледното настроение, точно навреме  Simple Smile

Ама аз добре съм поизкрейзила  Blush Звънях на лекаря ми да го питам имала ли съм контракции, че ми е казал да пия Магнерич. Ами не съм имала, като превантивна мярка го е изписал.
Не знам вие как сте, обаче аз от няколко дни забелязвам, че много бързо яхам метлата. Първия път го отнесе съпругът ми, втория - един колега. Чак се разтреперах и едвам се сдържах да не се разплача от нерви  #Crazy По принцип не е без основание, но за миличкия ми мъж беше почти безпричинно. Моля се това да не се случва отново, защото не знам аз как ще се издържа такава  Praynig

Вижте какво прочетох, нещо хубаво казано:
Не мислете за лоши неща. Този важен период ще бъде свързан с много изследвания на плода. Ако се поддадете на лоши мисли и страхове, рискувате да отровите най-хубавите месеци от бременността си. Настройте се позитивно. За лошото мислете, ако дойде. Няма смисъл да се притеснявате предварително. Майчините страхове са безкрайни и най-често неоснователни, не им се поддавайте.

# 66
  • Мнения: 7
здравейте мами,
ще се радвам ако ме добавите и мен или ми обясните как аз да го направя!
Погледнах в правила но нищо не намерих.
Благодаря! Hug

# 67
  • Мнения: 4 420
Maidenly аз имах такъв период с лошо настроение, но може би преди около месец. Минаваше ми много бързо обаче. При мен се изразяваше в това, че всички ме дразнеха (освен мъжа ми, той някакси се спасяваше от гнева ми). А вечер като се приберях от работа ми се плачеше много, защото през деня стисках зъби да не кажа нещо лошо на някого. Разплаквах се от най-малкото. Добре, че милото беше обработено в такива моменти да не ми се връзва и всичко отмина тихо и спокойно. Е все още ме майтапи, че с околните съм много лоша, но това вече отмина.

# 68
  • Мнения: 74
Здравейте , коремчета !
Чин страхотна темичка си ни спретнала  bouquet
Не съм писала от доста време  и не успях да ви изчета назад ,но като има време.
Около мен много емоциии,първо дребния беше с гнойна ангина и 40 градуса температура.Изкара ни акъла,после си взех биохимичния резултат и той лош.
И се започна всичко отначало направих нова фетална и нов БХС този път в майчин дом,първия го пуснах в Токуда сега чакам резултати в сряда.На феталната иначе всичко е в норма и няма данни за аномалии.На 2.01.2010 влизам за серклаж при мен ще бъде профилактичен.
Надявам се по натам да успявам да влизам по често.Може ли някой да ми пусне парола за албумчето всеки път си мисля и всеки път забравям.И 5 минути не мога да помня ужассс преди не бях така.
Лека и мека от мен и всички болни да оздравяват веднамагически Simple Smile

# 69
  • Мнения: 36
Добро утро на всички ранобудни мами,ама като гледам в момента сам единствена.Аз сега се върнах от поредната си сутрешна инжекция и реших да ви изненадам с чаша ароматно кафе.         http://scarlety.blog.bg/photos/99200/original/kafe%20risunki-04(2).jpg

# 70
  • Мнения: 38

А закусчицата от мен... Grinning

# 71
  • Мнения: 2 837
Добро утро! Ето и закусчица:

Аз чакам моите хора да се събудят,явно кръвното ми е паднало от неспането - нали все следя как е Румен, дали има температура, пък и той напомня на себе си, като кашля. Явно ще се възползвам от кафенцето днес, дано стомахът ми не се разбунтува много от тази волност... Красчето, благодаря Hug
Анели, много неща са ти се събрали!  Praynig всичко да е наред с резултатите и серклажа!
Хубав ден, момичета!

П.П. Елдра, изпревари ме... Hug

# 72
  • Мнения: 548
Добро утро момичета.
Чин ,мерси за хубавата темичка.
Мунди още ли те боли коремчето.Не мина ли вече?Аз сега пък имам някакви бодежи във ... влагалището.Все нещо да се притесняваш.
А относно контракциите,за тези които не се усещат трябва ли да се взимат лекарства? newsm78

# 73
  • Мнения: 4 370
Добро утро!

Аз да ви се пооплача малко. Вчера ми сложиха брекети на долните зъби и се наложи с малко цимент да ми повдигнат захапката. Установих , че от този цимент не мога да дъвча и това страшно ме изнервя. Тъкмо от няколко дни спрях да повръщам и започнах да се храня нормално, сега пак се почва. То сега изобщо не мога. Ако изям 1-2 хапки се изнервям и ми се отяжда. Вчера мъжа ми ми направи таратор със стъргани краставици, за да не съм съвсем гладна. Но като се замислих как ще я карам така и се разплаках. Сина ми ме чу и идва да ме успокоява. Като разбра какъв е проблема, веднага взе решение. Донесе една филия мек хляб и ми го чупи на малки хапки и ми пъха в устата. Както бях изнервена така ме развесели.

Зверче, честито ти момиченце. Ето че и девойките започнаха да се показват!

# 74
  • Мнения: 328
Добро Утро  Hug,
Благодаря за закуската   Hug
В четвъртък бях на ФМ и БХС, ФМ казаха че е добре сега ще чакам резултатите от БХС. Бебчо през целия преглед се нещо си подскачаше  Hug, питах за пола , защото това си го правех до друга докторка а не до моята която за сега ми води бременността и тази докторка каза че първо пола трябва да порасне и тогава ще се разбере какво е каза че сега е рано.И като ми каза така се чудех защо така казва и се сетих за клипчетата който Чин ги беше пуснала и там има едно клипче което се казваше Момче или Момиче и показват как порастват половите органи на бебчетата  Wink
Купихме вече подарък и на Теди за Коледа,че тази Коледа ще и е първата в ДГ и за Първи път Дядо Коледа ще и даде подарък.Тя за сега още си е в къщи и най вероятно ще я пусна на ДГ само за Коледния празник и това ще и чак догодина февруари тогава ще тръгне пак с рев и дано по малко да се разболява ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт