Смешните имена на децата

  • 47 539
  • 261
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 693
Искам само да кажа, че едва ли китайците си кръщават децата Пешо и Грозданка, с идеята, че някой ден може би ще дойдат да бачкат в Илиянци...

# 196
  • Мнения: 3 591
Аз избрах на децата си "преведени" имена Wink В БГ акта за раждане са записани Петър(на цар Петър) , тук е записан Peter и всички му казват Питър. Ако го питаш него как се казва, никога няма да каже  Петър, и не се възприема с това име. Иначе и на анг. и на бг всички му викат Пепи. Друия е Артур (на крал Артур). Тук е записан Arthur и му казват Артър. Той се възприема и с Артур, Артър и с Арти(както му викат всички).

Смешното беше , че като му пратих тукашния Акт за раждане за издаване на български, някаква кокошка го беше записала "АРТХУР", та  малко учих чиновничките как се произнася името и как трябва да го напишат  Simple Smile

# 197
  • Мнения: 4 390
Цитат на: bobolenta
Искам само да кажа, че едва ли китайците си кръщават децата Пешо и Грозданка, с идеята, че някой ден може би ще дойдат да бачкат в Илиянци...

Oha!  202uu

# 198
  • София
  • Мнения: 13 236
Цитат на: Mamma
Доста комична ситуация, разхождайки се из градината около двореца да чуеш някой да подвиква "Цааар, Цари - я, ела тук!"  Laughing


Ей това ме разби от смях... Grinning  Grinning  Grinning

# 199
  • София
  • Мнения: 13 236
Цитат на: bobolenta
Аз пък познавам момиченце Алекса, с ударение на първото "А". Още не знам как се приема от другите деца, защото тя е твърде малка... И също познавам безброй Александри, които от няколко години насам държат на живот и смърт да им викат Алекс, вместо едновремешното Сашка...


Ужас! На мен ми е много трудно за изговаряне Алекс с това "кс" отзад. Затова си й викаме Александра, Саши, Сашундер, Бибка, Бибката, Бибище и т.н. В яслата ме попитаха как да й казват и аз казах "Както искате". Макар, че не обичам да й викат Сашка, някои хора така си я наричат и аз не мога да го избегна. Освен това смятам, че ще й казват галено така, както тя се представи  Grinning

Аааа, едно комшийче й вика Санди  Grinning

# 200
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Vache
Ужас! На мен ми е много трудно за изговаряне Алекс с това "кс" отзад. Затова си й викаме Александра, Саши, Сашундер, Бибка, Бибката, Бибище и т.н. В яслата ме попитаха как да й казват и аз казах "Както искате". Макар, че не обичам да й викат Сашка, някои хора така си я наричат и аз не мога да го избегна. Освен това смятам, че ще й казват галено така, както тя се представи  Grinning


Алексата живее през няколко блока от теб Wink . А Сашка и на мен не ми харесва особено, Саша ми звучи по-детско /и по-руско естествено Wink /

Цитат на: Vache
Аааа, едно комшийче й вика Санди  Grinning


Ми ето, толкова млад а вече промит мозък. Close

# 201
  • София
  • Мнения: 13 236
Цитат на: bobolenta
ами един ден ако имам дъщеря - тя ще носи моето име - пък ако ще у нас кръв да се лее Twisted Evil !


И така ще опровергаеш статистиката  Grinning  Grinning  Grinning

# 202
  • София
  • Мнения: 13 236
Цитат на: bobolenta
Ми ето, толкова млад а вече промит мозък. Close



Аааа, не не... не Сандра, а Санди. Майка ми като чу и вика "Каквоооооо, на циганин се вика Сандо"  Embarassed  Rolling Eyes
М/у другото съседчето се казва Александър и всички му викат Сашко  Grinning

А Алекса бебето ли е?

# 203
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Vache
Аааа, не не... не Сандра, а Санди.


Е да де, аз имах предвид онова Санди, дето го произнасят "Сенди" /Sandy/, сещаш ли се?

Цитат на: Vache
Майка ми като чу и вика "Каквоооооо, на циганин се вика Сандо"  Embarassed  Rolling Eyes


И моята майка също Grinning !

Цитат на: Vache
А Алекса бебето ли е?


Аха Wink .

# 204
  • Мнения: 6 315
Аз също не харесвам смесването на имената. Странно звучи наше име с чужда фамилия (имам един познат Крум Родригес  Shocked ) и обратно. Сестра ми затова избра име на второто си дете, което да е международно. Няма да се бият име с презиме и фамилия я! Wink

Имаме си прекрасни БГ имена и кръщаването на бебетата с чужди ми се струва като избиване на някакви комплекси (да не ме напада никой за това, моля - мое мнение си е). Заради това си кръстихме малкия с името Йоан - хубаво име, има си и светия да го покровителства  Simple Smile.-

# 205
  • Мнения: 181
S muja mi puk biahme reshili purvona4alno, 4e ako imame momi4e ste ia krustim Ainhoa (4ete se "Ainoa"). Tova e edno tukashno ime, koeto mnogo ni haresva. Spdelih go s maika mi i purvoto koeto mi kaza beshe :"Da be, ste si doide v BG deteto, i horata ste mu slojat edno L pred imeto i ste stane ednaaaaa (Lainoa)... ste mi go travmatizirate gorkoto!". Taka 4e posle reshihme da go smenim s Alexandra. No i tova ime ste po4aka, stoto 4akame mom4e  Wink

# 206
  • Мнения: 3 205
Цитат
А преди две седмици присъствах на раждането на едно женско теленце - кръстиха го Саба, защото се роди в събота - какво ще кажете за това име? Аз не го бях чувала...

Саба означава лъв, не знам на какъв език обаче. Кучето на Нели от "Стас и Нели" се казва така.
А сега сесетих - синът на една моя братовчедка (кръстен на дядо си) се казва Полихрон! На галено му викат Поли, представяте ли си? А аз като го видя и все ми идва да го нарека Хронометър...

# 207
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Margarita

Имаме си прекрасни БГ имена и кръщаването на бебетата с чужди ми се струва като избиване на някакви комплекси (да не ме напада никой за това, моля - мое мнение си е). Заради това си кръстихме малкия с името Йоан - хубаво име, има си и светия да го покровителства  Simple Smile.-

  202uu Точно така! Много е хубаво детето да има светия и да знае произхода на името си!

# 208
  • Мнения: 166
Ние пак сас  нашия тати си ги крастихме както ние си решихме : ЙОАН и АНАБЕЛЛА .Досега всяка втора е Йоана и затова решихме да е Йоан.Но досега не сме срещали името Анабелла и много се радваме ,че нашите деца имат рядко срещани имена.

# 209
  • Мнения: 4 212
Искам да ви кажа как се казваше лелката в детската градина на племенника ми.МАРУЛЯ.м дааа,и аз се изкорах,ама Маруля и моя племенник бяха мнооого добри приятели.Тя много го оби4аше понеже той хапва здраво и не е капризно дете...
Другата крайност е да си кръстиш детето ПАМЕЛА.моя позната така си наре4е моми4енцето.Ама на мен не ми зву4и някак си Памела  Иванова Петрова????

Общи условия

Активация на акаунт