EUCERIN Hyaluron-Filler конц.+нощен и околоочен крем

  • 25 601
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 616
MissNellie много полезна информ.Да разбираме ли от поста ти ,че ако не пише Injuv™ на етикета на кремчето, освен добра хидратация друго не получаваме?
И още един въпрос- като хранителна добавка или като крем ХК има по добър ефект?
Авирати,didaka,мартина,

ПО първия въпрос, ами общо взето да Grinning Компаниите не са длъжни да го пишат, естествено, но където съм го мяркала обикновено ако не на етикета, в рекламните думички за продукта се споменава, защото е гаранция за качество. Другия вариант е да се иска инфо от компанията и да се ползва за справка, мисля, че са доста отзивчиви. Сама по себе си и добрата хидратация която дава голямата молекула не е за подценяване, и също помага в дългосрочен план, но не бори причинителите на бръчките.

По втория  въпрос, бих казала че зависи от конкретния случай. ХК  се съдържа в организма в естествено състояние. С възрастта, нивата й в организма започват да намаляват, и се смята, че това е един от факторите в образуването на бръчки (същото важи за колагена). Смята се, че това започва около 30г и прогресира с възрастта, т.е. една дама на 35 ще има много по-малка нужда от допълнителна ХК отколкото една дама на 55...Една дама на 35 най-вероятно ще има проблем с малко бръчици по челото, около очите, при една дама на 55 ще се забелязват поражения на кожата по цялото тяло може би. Затова бих казала, в един по-ранен стадий крем/лосион/серум би бил достатъчен, докато в по-късна възраст би било добре да се включи и добавка към крема, за да действат синергично, и да се компенсират ниските нива в целия организъм(тогава ще има благоприятен ефект и на други системи).

Абсолютно всичко, казано досега за ХК важи и за колагена, и за големината и за възрастта и за добавките.

Дами, въпросите ви са много намясто, но отваряте скобата за една мноооого дълга и комплексна дискусия Grinning За да се предотвратява реално образуването на бръчки трябва да се борят факторите, които ги причиняват.
Например - с възрастта се губи ХК и колаген, които намаляват еластичността на кожата, и тя губи способността си напълно да се връща в изходна позиция след мимика (между дургото, пластичните хирурзи който специализират в областта съветват да се избягват лицевите мимики, да се изучава лицето в огледалото и да си налагаме да се усмихваме и мръщим по-малко Crazy ) кремове или добавки с ХК И колаген, и двете трябва да са с разбита молекула, за да действат на това клетъчно ниво.
 Друг фактор са свободните радикали - токсини от заобикалящата ни среда, от въздуха, от храната, който атакуват клетките, и с възрастта нанасят все по-големи вреди докато организма изчерпва способността си да ги неутрализира. Антиоксидантите неутрализират свободните радикали. Освен кремове с антиоксиданти, здравословното хранене и наблягане на определни храни който са богати на антиоксиданти също ще даде резултат в дългосрочен план.(особено много свободни радикали има в пържените храни). Много лесен източник на антиоксиданти между другото е зеления чай, но редовно и по много Laughing
Способността на клетките да се регенерират, да синтезират сами колаген - отново, с възрастта намалява неизбежно. Ретинолът и изотретиноините (систетични форми на вит. А) доказано действат на клетъчно ниво, и стимулират процеса на регенерация на клетките. Не знам какво е положението в БГ, но от моята страна на океана дерматолозите буквално масово изписват Ретин А с цел анти ейдж и това са най-модерните съставки за борба срещу бръчки.

Редовна грижа - хидратация и ексфолиране. Ще имат до известна степен ефект, но трябва да се превърнат в абсолютно задължителна и редовна практика. Хидратацията ще поддържа клетките в оптималната им големина а екфолирането премахва мъртвите такива и стимулира регенерацията до известна степен (ест. важно е да не се прекалява) Т.е., това, което се опитвам да кажа, е че не са основните оръжия в борбата с бръчките, но са необходимата основа. Към това трябва да се добави и изполването на крем с фактор постоянно. Много хора не го осъзнават, но слънцето уврежда клетките, дори и дане сме се зачервили и изгорели, на клетъчно ниво вредата е сериозна, и с годините дава своя дял в състаряването на кожата. И не говоря за плажа, ами за ходенето до-от работа вкъщи, работенето до прозорец, всяко излагане на слънце, дори и да е кратко, и дори и слънцето да не силно, малко по малко уврежда клетките.

В тази връзка, да засегна и филърите и ботокс процедури. Филърите, без значение от какъв тип, НЕ работят срещу появата на бръчки. Единственото, което правят е да инжектират в-во отвътре, което така да се каже избутва кожата на тези места и я изпъва, както например един спаднал балон, който се напълва с въздух. Как действа ботокса - той е нервнопаралитично в-во и буквално парализира мускулите, на който се инжектира. Споменахме по-нагоре как кожата, която е изгубила еластичността си след мимика не може да възстанови първоначалния си вид напълно, ами тук се намесва ботокса като просто предотратява мимика Grinning мускула е парализиран и челото не може да  се смръщи...Т..е., не бори факторите за поява на бръчките в корен отново.

Общо взето, в анти ейдж индустрията има много полуистини, недоизказани лъжи, рекламни заблуди и т.н., бих казала повече, отколкото в доста други свързани с красотата и външния вид. ТРябва доста четене за да си пробие човек път през всичките подвеждащи реклами...Аз лично смятам, че и моята информираност съвсем не е оптимална, а е каквото съм закачила покрай проучванията си за оптимизиране на грижата ми за кожата на този етап (24г, силно експресивно лице предразположено към образуване на мимически бръчки, но с много добър ген от майка ми). Накратко мога да обобщя че няма чудодейна съставка която с едно кремче ще ни оправи кожата...трябва постоянство, трябва системна и комплексна грижа. При избора на антиейдж продукт трябва да се прави стабилно проучване за да се подсигури, че съставките са наистина действащи...
Малко хаотично, но това се сещам на прима виста по темата. Както казах, мноог обширна е (всъщност има ли такава тема във форума?) и моята информация не е напълно изчерпателна.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 37
MissNellie, с всичко съм съгласна  bouquet Преди да стана майка и се занимавах само с особата си Embarassed посвещавах цялото си  свободно време на такива въпроси. Гледам обаче бабите и майка ми, които ползват обикновени кремове и имат на 60 и 80 години кожи почти без бръчки. Само всяка вечер я омазняват с лимонови и от тоя род мазила.

# 17
  • Мнения: 3 034
И аз го разглеждах комплекта на Eucerin, но нещо се чудя.  Rolling Eyes Аз ползвам Ланком и Ла Рош от доста години вече. Ланком до един момент ми бяха идеалната грижа, но със съжаление отбелязвам, че нещо или те са си сменили качеството, или аз имам нужда от друго (не става дума за един и същи крем, с годините съм сменяла сериите съобразно възрастта). Доволна съм от High Resolution серията, но конкретно серумът изобщо не ми действа. Ама въобще.  Confused Genifique, от друга страна, ползвах само един флакон, и въпреки хипер рекламата, забелязах видимо освежаване до момента, в който свърши. Тъй като обикновено е промотиран като действащ на клетъчно ниво, аз си позволявам да се съмнявам.

Досега най-действеният серум, който съм ползвала за вече видими бръчки и с видим ефект е DermAOx на ЛаРош.

Иска ми се обаче да си направя филъри с хиалурон в София, можете ли да препоръчате клиника и какви са горе-долу цените?  newsm78

П.С. Аз ползвах балсам за устни с хиалуронова киселина - ефект 0. Даже не се и овлажниха.  Tired

# 18
  • Варна
  • Мнения: 37
simplyaven, имам Редермик на Ла Рош за околоочен контур с хиалуронова киселина, но на половината опаковка го спрях, защото контурът ми стана по - зле. Очаквах много от серията Редермик. За DermAOx съм чела доста, но като го търсих преди време не го намерих в аптеките. Аз също харесвам марката, но когато бях по - млада и нямах бръчки Актив Ц за контура ми беше добре. Сега имам подпухване, тъмни кръгове и леки бръчки.Освен това очите ми са хипер чувствителни и задачата се усложнява.От България ли взе DermAOx и дали е подходящ за мен.

# 19
  • Мнения: 3 034
Не, не съм в България, но мисля в Ягодката го има Аох-а, серум и крем, аз ползвам и двете.  Peace

# 20
  • Мнения: 249
MissNellie, с всичко съм съгласна  bouquet Преди да стана майка и се занимавах само с особата си Embarassed посвещавах цялото си  свободно време на такива въпроси. Гледам обаче бабите и майка ми, които ползват обикновени кремове и имат на 60 и 80 години кожи почти без бръчки. Само всяка вечер я омазняват с лимонови и от тоя род мазила.
Имайте предвид, че кожата също има възраст отделна от тази на егн-то, затова и има жени на зряла или различна възраст които са много по-млади по кожа от колкото доста по-млади от тях! Някой неща според мен са до гени и още един фактор са дали кожата е суха, смесена или мазна! По-мазната кожа по-дълго стои млада овлажнява се естествено, а сухата се налага задължително след определена възраст особенно да се използват кремове иначе стои суха, опъната и се сбръчва без мазила. Друго важно нещо е еластичността на кожата, малко странно ми стана като разбрах че доста еластичната кожа която можеш да опънеш при хващане се бръчка много повече от тази която не е еластична при опъване с ръка Simple Smile Което в случая ме радва, тъй като бръчки може и да нямам дълго време Simple Smile
Имайте предвид, че кремовете трябва задължително да се сменят защото кожата иначе свиква с тях и те почват да не ви действат Wink и не е до промененото качество на крема.
Аз ползвам Висши, но мисля като свърши да пробвам крем на Юсерин- макар че като гледам какви са станали цените направо не знам дали няма да се откажа Simple Smile но има време докато ми свърши Виши.   bouquet

# 21
  • Мнения: 616

Имайте предвид, че кремовете трябва задължително да се сменят защото кожата иначе свиква с тях и те почват да не ви действат Wink и не е до промененото качество на крема.


Широко разпространен мит, дължащ се на непознаване характера на различните анти ейдж съставки.  Има определени съставки, като ретинола  да кажем, към които с времето кожата развива резистентност, което не значи, че трябва да се смени съставката, а че трябва да се повиши концентрацията. Много марки, които разчитат на такива съставки, имат продукти с различна концентрация, които могат успешно да се надграждат, стоейки в същата продуктова линия. Но анти ейдж съставки като ХК, или ниамицин например, не предизвикват такава реакция в кожата, защото не са толкова инвазивни, и няма нужда продукта да се заменя за друг с по-висока концентрация - затова например най-обикновените кремовете на Ойл оф Олаз /Олей/ са толкова популярни в продължение на много години, те от много време влагат почти във всичките си кремове точно ниамицин, при това в сравнително голямо количество - ако се разгледат ревюта често има жени, които ги ползват ексклузивно от много дълго време и са възхитени от резултата в дългосрочен план.

Т.е. извода е, трябва да се информираме коя е активната съставка в позлвания продукт и на базата на това да решим дали да продължим употребата, да надградим или сменим. Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 37
MissNellie, абсолютно точно  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 3 887
Има ли фактор дневния крем?

Общи условия

Активация на акаунт