Ревматоиден артрит - тема 2

  • 204 255
  • 757
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 403
Много е неуправляем артрита. Аз имах случаи в които ме заболява някоя става и кара така докато на нея и се иска. Имах период вкойто ме боляха колената ама ужасно много едвам стъпвах да ходя пак неизвестно от какво минаха си от самосебе си след година. И така веднъж ми се надуха пък отдолу стъпалата явно отжегата лятото абе честно казано не зависи от мене дори не мога да го предвидя утре как ще съм. Само се моля да не съм на легло.

# 676
  • Петрич
  • Мнения: 321
Наистина е непредсказуем! Вчера бях горе-долу добре, направих си хубава разходка, садих си цветя, чистих и вечерта вдигнах температура. Днес всичко ме боли, стъпалата и глезените са ми ужасно подути. Дори ми се е подула една кост под веждата, в края на окото. Ужас!

# 677
  • Мнения: 403
Определено едно съм забелязала със сигурност при мен ако чистя стоя права или ходя километър пеша и физически се натоваря задължително на другия ден съм надута с отоци болки на натоварените стави а ако са краката на легло почивка цял ден. Ама няма кой да я свърши вместо нас.

# 678
  • Мнения: 528
Определено едно съм забелязала със сигурност при мен ако чистя стоя права или ходя километър пеша и физически се натоваря задължително на другия ден съм надута с отоци болки на натоварените стави а ако са краката на легло почивка цял ден. Ама няма кой да я свърши вместо нас.

И аз съм така  Tired
За клякането - успявам, но го избягвам, защото изправянето е кошмарно - все за нещо трябва да се хвана, за да се придърпам.

Вие имате ли болки в кръста? Мен с години не ме беше болял, но тези дни направо ме разсипва. Не е постоянно, но болката е много силна  Tired

# 679
  • Петрич
  • Мнения: 321
И мен ме е болял много кръста, също и гърба и ребрата.Моята ревматоложка казва, че болят не само стави, а и всички кости, и мускули и сухожилия, дори.

# 680
  • Мнения: 528
И мен ме е болял много кръста, също и гърба и ребрата.Моята ревматоложка казва, че болят не само стави, а и всички кости, и мускули и сухожилия, дори.

Да, мен ме боли гърбът, мускулите, само когато съм най-зле. В момента глезените са ми отекли от около 5 месеца - самите стави не ме болят толкова, колкото прилежащите сухожилия  Sad

# 681
  • Мнения: 403
За клякането да добавя че не мога да се спрявам с тоалетните тип дупка. А иначе той РА си е възпаление на меките тъкани на сухожилията мускулите се обезсилва силата им от лекарствата намалява от медрола. Моята сила на стискане в ръцете е невероятно слаба. За кръса боли също при определено натоварване. Обяснявам си всичко че е подвластно на самия РА понеже имах период в който бях толкова зле че мислех че мускулите са ми закърняли. Оказа се че са ми проблемни меките тъкани сухожилия и подобни и затова не можех да се движа и ходя и качвам и слизам стъпала. Ох така ще е, но поне лекарствата помагат да сме по подвижни и да можем да се самообслужваме. До известна степен те стопират вилнеенето и прогресията на заболяването но не знам в каква степен иначе то си прогресира. Реално прогнозата за бъдещето не е приятна поне аз така я виждам. ooooh!

# 682
  • Мнения: 9
Ах, ах в много песимистична насока сте тръгнали в темата. Недейте така.
Аз вярвам, че има пълно излекуване от тая болест. Само още не знаем как Simple Smile
За протокола - и аз по едно време не можех да клякам. Направо се побърквах от това. Не че ми се налага да клякам постоянно, но много се измъчвах, че не успявах.
Ето Bunnie е успяла да свали утайката без лекарства. ПОЗДРАВЛЕНИЯ! Спазваш ли все още диетата?
Вълканова, ти казала ли си на ревматолога, че искате бебе? Аз първо не му бях казала и чаках да спрем метотраксата, но той така и не искаше да го спираме. И тогава му казах, че няма за кога да отлагам и веднага спряхме метотраксата. Не се бях оправила кой знае колко, просто вземах медрол в малка доза да се удържа положението.

# 683
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
За клякането да добавя че не мога да се спрявам с тоалетните тип дупка.

Охх, говори ми, говори... Confused
Когато се наложи да сляза в производственото ни предприятие по цял ден не ходя до тоалетна именно поради тази причина. Sad Изобщо, не помня кога клекнах за последен път...

# 684
  • Мнения: 403
Вероятно изгрежда песимистично ама не е. Аз  от 17 години не губя надежда макар че артрита си ме работи вече се водя 4 фаза на заболяването май отивам на 5-та фаза. И все още пробвам каквото мога за по добри резултати. Аз се отчайвам само когато болките ми са нетърпими и постоянни и съм на легло. Ама сега съм със розовите очила все още. И се моля да съм дълго така по добре и ходеща. Praynig Praynig Praynig Praynig

# 685
  • Мнения: 21
iliana25 Говорихме  със  ревматоложката ми, че  искаме  бебе и  тя  ме  посъветва  да  направя  един курс на лечение  от  6  месеца  със  Хумира  и  след  това  постепенно да  спрем лекарствата. В понеделник  съм на прегледа  и се  надявам да  спрем метотрексата.  Wink

# 686
  • Петрич
  • Мнения: 321
А от Хумира качват ли се чернодробните ензими.Правят ли се пак изследвания всеки месец ?

# 687
  • Мнения: 1 291
vtvt а какви са тези фази,кой ги определя ? На мен ми казаха, че съм в начален стадий, какво ме очаква , след колко време? Дали ще ми се размине?Не, естествено, това беше просто риторичен въпрос:) Но ако е наследствено , като гледам майка ми , а тя доста страда, не никак розово положението, което ме чака....

# 688
  • Мнения: 403
vtvt а какви са тези фази,кой ги определя ? На мен ми казаха, че съм в начален стадий, какво ме очаква , след колко време? Дали ще ми се размине?Не, естествено, това беше просто риторичен въпрос:) Но ако е наследствено , като гледам майка ми , а тя доста страда, не никак розово положението, което ме чака....

Не знам как и по какво ги определят ама в ТЕЛК решението ми с годините писаха различни степени ето какво пише на моя Телк "серонегативен ревматоиден полиартрит IV ренгенологичен стадий по Ларсен-Шрайброхер кортикозависим." Пише и други работи ама много не ги разбирам тези наименования.
аз се чудя коя степен вече е разпадащата в случая демек последна преди да грохна  окончателно. newsm78 newsm78 не съм се сещала да питам. То и като знам как ми отговарят.

# 689
  • Мнения: 21
vera i Всеки месец  се  правят  изследвания, защото се   качват чернодробните стойности.

Общи условия

Активация на акаунт