Ревматоиден артрит - тема 2

  • 204 353
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 873
помощ аз не ходя на физиотерапия и никога не съм била.
мисля че док ми беше казал, че за момента няма смисъл защото съм в много обострено състояние.
така и не съм пробвала ама ще взема пак да попитам като отида на лекар по някое време.

# 76
  • Мнения: 20
Аз съм ходила на физиотерапия, но когато не съм била в обострено състояние - сега май също мога,но понеже е още студено ще изчакам, понеже нали е хубаво да не е рязка промяната от физиотерапията и времето на вън. Аз понеже от процедурите и отивам на работа, но не е много близко мястото.Ще намалям кортикостероидите, но като мине зимата уж Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1
Аз пък ходя точно при обостряне и помага. Когато се разболях за първи път, ми казаха лекарите, че е добре веднага да направя физиотерапия. Тогава бях най-зле, в интерес на истината. Когато не ти правят загряващи процедури, например разни лампи, течен парафин и други не знам кои още загряват, би трябвало да няма проблем. Последният път бях през декември. Ходя с кола, но пак я има разликата в температурата вън и вътре. Като бях в Поморие ми казаха, да не плувам в морето след ваните. Но нали ви писах, че при мен ваните влошиха положението.

Иначе са ми казвали пак лекари, че пролет и есен артритът се влошава. С оглед, че ни предстои пролет......, дано да извадим късмет.

# 78
  • Мнения: 33
Здравейте на всички. Днес цял ден обикалях по болниците, нали събирам док-ти за комисията. Добре че е майка ми...... Живи и здрава да е!!! че да ми гледа детето.
А иначе Салазопирина или Сулфасалазина и тн. го пих близо 4 мес. без ефект за артрита ми. Други лекарства не мога да пия и за това се надявам на биологичното лечение. Относно ЛДН, аз го пия от 4 дни - колената още са ми надути, но сутрин нямам толкова силна скованост (то и времето се оправи) Ще ви държа в течение за ЛДН.
 Относно Крона - пия Салофалт, лекарството което се взима и за Крон и ХУУК. Както писах в ремисия съм от близо 2 год., постигнах я с диета, лекарства и много положителни мисли. Приемам болестта си просто като една диагноза за цял живот, старая се да не допускам това да промени начина ми на живот. За съжаление с диагнозата РА вече не съм така позитивно настроена.....

# 79
  • Мнения: 1
Е точно де, Салофалкът е всъщност Месалазин, някакъв близък роднина на Сулфасалазина. От това, което четох, би трябвало това да ти излекува постепенно и артрита, освен да те вкара в ремисия с Крона.  Пиша си понякога с едно момиче от форума на Крон. Тя също пие Салофалк, от 2г. и 1/2, но и тя все още има проблеми с артрита. Пиши после за биологичните също. А те могат ли да се приемат заедно с ЛДН?

# 80
  • София
  • Мнения: 873
аз бях пила салофалк за артита така че също мисля че би трябвало той да ти помогне. а за салазопирина- 4 месеца са малко за да започне да действа. това е лекарството с наи-малко странични ефекти и най-леко за организма и съответно действа бавно. много хора казват че не им е помогнало защото са нямали търпение да изчакат поне 6 месеца за да почне да действа лекарството.
а иначе артрита се обострява есен и пролет защото времето става променливо и влажно. бяха ми пярепоръчали тогава да взимам и да пия известно време мисля вИтамин Б комплекс. не съм пробвала.
а за биологичните лекарства казват че са уж нови, по-пречистени.
само че аз се чудя друго-пиеш лекарства за артрита, те ти подтискат имунната система и съответно те вкарват в реммисия.спираш ги в един момент заяото си в ремисия и след време артирта се връща отново и така се въртиш цял живот в омагиосан кръг.... готино а:)

# 81
  • Мнения: 1
аз все още не съм загубила надежда, че има изход от кръга.
иначе и аз смятам, че 4 месеца е малко за тези лекарства. аз си бях спряла самоволно сулфасалазина след четвъртия месец, също защото не виждах резултат. докторът обаче ме убеди да продължа.

# 82
  • София
  • Мнения: 873
 за мене също ншата болест има лечение но съвременната медицина не го е открила или така й е изгодно. само че не са познали. не мисля цял живот да живея с това нещо....... сега ще пробвам нещо. ще споделя ако има резултат.

# 83
  • Мнения: 20
Аз също мисля,че има но не е изгодно на фармацевтиката да ни го разкрият Sadнали трябва да се печели от хорските несгоди,,,и аз се чудя вече какво да предприемам да си помогна за състоянието си, но май ми е проблем вече килограмите - трябва да се потрудя - то лекарства, лекарства но трябва да се движа повечко,колкото мога. Simple Smile

# 84
  • Мнения: 24
Здравейте!!! С РА съм на 26 години, сега съм бременна и съм изправена пред една дилема.... онзи ден позната ми каза че трябва да раждам с операция заради артрита... а лекарите до сега нищо не са казали... има ли изпитали това?

# 85
  • Мнения: 1
Не съм чувала такова нещо. По принцип всяка операция обърква организма. А при теб той вече е доста объркан. Това първо дете ли ще бъде? Най-добре питай гинеколога. Понеже съм раждала и със секцио, и нормално - нормалното раждане е далеч по-малкото зло.

# 86
  • София
  • Мнения: 873
Албенаа не знам доколко ще ти помогна но имам приятелка с болестта на Крон / отново автоимунно заболяване/. Та на нея италианският й лекар, защото тя само в Италия се лукева и не се допитва до бг лекарите й беше препоръчал също да ражда секцио. освен това и й беше казал че не трябва да кърми дълго пак поради заболяването. /което един ден живот и здарев не знам дали бих спазвала Simple Smile/ не си спомням защо. ако искаш може да попитам отново.

сисонела защо не пробваш Зоната за сваляна не килца? твърдят че се свалят успешно и трайно килца без да се ограничаваш и да гладуваш. а и помагала за намаляването на кортизона, болките и възпаленията. мисля да пробвам тея дни. може би от утре дори......и после 3-дневната дитоксикация.

# 87
  • Мнения: 33
И аз да се включа  Grinning
Албенаа, аз съм с Крон и миналата година родих нормално, но въпреки че РА и Крон са автоимунни заболявания, допитай се до АГ-то и ревматолога.

# 88
  • София
  • Мнения: 873
абе все си мисля че не би трябавло да има проблем да се роди нормално независимо от болестта:)

# 89
  • Мнения: 174
 Здравейте, включвам се в темата. Бях писала към края на предходната тема, но тя беше позамряла.
 С РА съм от 1 година. Първите 6 месеца пих Резохин. След това 3 мес.- Купринил. Сега вече - Метотрексат. Нещата започнаха да се овладяват Слава Богу!
 Моля ви, дайте идеи за справяне с косопада! Мисля да пробвам с ревалид- таблетки, ампули или шампоан? Преди правех домашни маски, после купувах, но все без ефект.
 А предвид днешния ден- с Трифон Зарезан- Наздраве и много любов съсъ Свети Валентин!

Общи условия

Активация на акаунт