Какво да избера нормално раждане или секцио?

  • 12 801
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
..... ами предствям си това като да иzпусна най-  ама най-важното нещо/неща в живота си иzобщо, ако лежа и спя тогава...............в момента, когато е иzлиzало на бял свят аz буквално не съм била "там".

Подкрепям напълно   bouquet Освен ако не се налага по медицински причини и в името на доброто на детето, не си заслужава да проспиш този момент- като се ражда собственото ти дете, ти да не си в съзнание.

А не ти ли хрумна, че не всяко секцио е равнозначно на това да "проспиш" раждането  newsm78
Както казахме - в по-големите градове се ражда със спинална. Майката е напълно в съзнание. Извиянвай, но много грубо звучи това да "проспиш" раждането. Много жени просто нямат избор и да им се насаждат комплекси, казвайки, че са "проспали" раждането наистина е грубо

Говоря за тогава, когато си приспана, под пълна упойка. Знаеш, че не навсякъде слагат от другия вид упойка. И както съм писала "освен ако не се налага..."

# 271
  • Мнения: 2 658
Сова, искаш да ми кажеш, че аз като съм родила секцио, и двата пъти, по медицински причини, с непълна анестезия, то аз не съм била там ли? Искаш да ми кажеш, че не съм участвала, че не съм си видяла децата или не съм се почувствала част от това ли, защото не са ме разпрали до ушите? Това е меко казано смешно...

А прочете ли последното иzречение от поста ми? Цитирам се сама, zа в случай, че не си  "Другите могат да раzбират нещата както си искат, нищо не искам да им кажа"
И наистина го мисля.

Това са мои мисли, аz не мога да си го представя, но zа МЕН.
Какво ще прави някой... меко каzано.. никак не ме касае  Peace
А и говорим zа проспиване (пълна анестеzия), zа нея говори потребителката avia, zа нея говорех и аz в случая.
Ти след като дори не си с такава... какво съм те.. обидила?

И не става дума zа всяко секцио, бе хора  Tired Защо винаги сте толкова докачливи? Все някой се чувства zасегнат, беzсмислено е..
Жената си раzкаzва нейната история. Не го намирам zа лошо, или насаждане на комплекси, стига драма.

Не ми допадат zаяжданията в тоzи форум, много отдавна вече Peace

# 272
  • Мнения: 3 736
Момичета, момичета, защо този високоволтов драматизъм? Аз се съмнявам, че някой доброволно, за собствено удоволствие, би си поискал пълна анестезия за раждане. Е, може и да има такива, но не вярвам да е масовия случай. И дори да се наложи - наистина ли трябва да се приеме толкова трагично? Нима тези жени не усещат връзка с детето си само, защото "са проспали" (наистина грубичко) излизането му на бял свят? Нали няма да стигнем до тезата, че жената родила секцио е по-малко истинска майка от тази, родила естествено?  Peace

# 273
  • Мнения: 2 592
Ами жените, които са от малки градове и поради една или друга причина родят секцио с пълна упойка? Как мислиш ще се почувстват като прочетат от поредната активистка и боркиня за естествено раждане, че са "проспали" раждането? Хайде да си мерим приказките, наистина е много обидно и грубо и както видяхме по-горе може да доведе до трайни комплекси в майката  Naughty

# 274
  • Мнения: 3 736
Не мисля, че някой се заяжда тук, всеки споделя собствения си опит. Даже съм поизненадана, ако трябва да съм честна.  Laughing

# 275
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Темата се изроди в "за и против секциото" ли, какво?

# 276
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 907
Сова, като споделяш личното си мнение, внимавай малко повече как пишеш - напиши не искам да спя по време на моето секцио или на моето раждане. Защото аз не смятам, че съм проспала нищо.
Човек, като пише по форумите трябва да има малко повече отговорност към останалите, които ще прочетат какво е написано след него, защото може да предизвика сериозни проблеми.

# 277
  • Мнения: 2 658
Не мисля, че някой се заяжда тук, всеки споделя собствения си опит. Даже съм поизненадана, ако трябва да съм честна.  Laughing

Абсолютно, и дайте спокойничко, че е динствената тема, дето никой не се е скарал..
Не мисля, че някой може да насади комплекси на въzрастен човек толкова лесно. А и не е това целта.

А това, че се ражда със секцио с пълна упойка по малките градове в БГ беz да питат родилката сега го чувам  Crazy . Не го zнаех, мисля, че трябва да се промени, самите жени не трябва да го поzволяват, ако е вярно..

Geia, направих си труда да обясня вече веднъж, повече няма да се повтарям. Написала съм си всичко чудесно дори, поучения пък иzобщо не търся и не приемам (особено от непоzнати), който иска - чете и раzбира. Който не, негов си проблем..

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 17:04 от Сова

# 278
  • Мнения: 2 592
По-горе имахме конкретен случай как е възможно да се случи да получиш комплекси, защото си бил под пълна упойка. Жените наистина са чувствителни на тази тема. Призовавам просто за подбор на думите  Peace

В по-малките градове не ги питат, защото няма кой да я сложи тази спинална упойка. Просто нямало анестезиолози, които да се наемат (явно им липсва достатъчно опит в поставянетона спинални упойки  Rolling Eyes). Това ми обясни една проятелка, с която раждахме тук в София и която всъщност е от Бургас. Но ако е раждала в Бургас, трябвало да е с пълна упойка, защото нямало кой да й сложи спинална. Дори и да каже, че иска спинална, все тая  ooooh!

# 279
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 907
Сова, как да не насадиш комплекси? Знаеш ли колко е обидно да ти се фука някой и да ти обяснява как никаква майка не си щото си родила секцио? Аз съм го чувала много пъти. Има жени, които са доста лабилни, които обръщат внимание на такива неща. И когато си след раждане, без значение какво е, има много голяма вероятност да изпаднеш в след родилна депресия. И една такава реплика ти трябва, за да ти стане още по-хубаво на душата. Младите, току що родили жени имат много по-лабилна психика, бъкат от хормони, не знаят още какво да правят и света им се променя. Така че пишете по-отговорно.
А за пълната анестезия - по-нагоре писах, зависи от избора на анестезиолога, на оператора и на политиката на болницата. И в не малък проблем от цената на самата упойка.
П.С. Така де, като не приемаш, не поучавай и другите.

Нена, има и друг проблем - понякога искат да си купиш сам упойката, болницата няма правилната упойка... Много са комплексни нещата. Голяма част от анестезиолозите работят предимно при операции, изискващи пълна анестезия и не всички са обучени да поставят спинална.

# 280
  • Мнения: 3 736
Сова, за жалост може да се насади чувство за вина и съвсем неволно, без да го иска човек. Гледам тук по темите в този раздел колко свръхчувствителни бъдещи майки има, как се стряскат от най-нищожния намек за повод за тревога, та затова...  Confused Знам какви драми за изживявали мои познати, които не са успели да се справят с кърменето, например, пак заради насаждането на усещане за задължителност... Разбираш ме, мисля.

Съгласна съм, че не трябва да го позволяват, ама като никой не ги пита и не им казва, че имат избор? Мен в Пирогов не ме попита оня идиот, направо ми пусна гадостта в системата. А като няма открит достъп до информация по въпроса...  Tired

Нена, ами егати анестезиолозите, значи, не знам какво да кажа. Омерзително е.  ooooh!

# 281
  • Мнения: 2 658
Геиа, последен път пробвам  Wink
С нищо не се "фукам", говорехме zа пълни упойки, думата "секцио" не съм я споменвала дори, ставаше дума zа проспиване в точно определен смисъл. Беz zадни мисли, поне от моя страна. Гледам, май ти се опитваш да ме пообидиш тук таме лекичко, ама ще се направя, че не zабеляzвам...
Не приемам поучения как да пиша, направени по подобен начин, когато не съм обидила никой. Ако ти си докачлива на таzи тема, съжалявам, но последен път - нещата, zа които пишеш сега (които си чувала по повод секциото и т.н.), не съм си ги и помислила в случая, та какво остава да ги пиша.
А към теб и твоите точно раждания пък няма zащо да имам отношение, да му се не види  Crazy  Peace

Ир Пуц, раzбирам те, така е  Peace

И ужасно е това с непитането, даа...  Sad
И на мен са ми слагали в "Пирогов" ,при операция на ръка...

# 282
  • Мнения: 96
Брей, брей, брей! Каква е тая война,какво е това бойно поле?! newsm78 Аз викам да взема да си сменя ника - "конкретния случай с комплексите".  Айде моля ви - никого не съм обидила, а виждам, че някои момичета се опитват да ме изкарат комплексарка. Ами хубаво - мерси  bouquet. Възпитана съм да бъда толерантна и приемам всякакви оценки за себе си, не може да се харесвам на всички. Просто някой беше питал "Какво да избера нормално раждане или секцио?" и аз реших да споделя и за едното и за другото какво ми е мнението, щото гледам, че разлика от вас само аз съм претърпяла и едното и другото  Naughty. А темата започва да се измества ми се струва.

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 18:04 от ahura

# 283
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 907
Сова, аз някъде да съм написала, че ти се фукаш? Далеч съм от мисълта да обиждам, ако се опитам, директно ще го разбереш. И да, докачлива съм, защото непрекъснато се пишат такива неща, как майките, родили секцио не са истински майки или са си проспали раждането. Затова и помолих да се внимава какво и как се пише.

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
Знаеш ли колко е обидно да ти се фука някой и да ти обяснява как никаква майка не си щото си родила секцио?

Това пък никъде не го видях написано, то е и абсурдно Shocked Чак толкова грубо не съм прочела някоя мама да се е изказала, не само в този подфорум, и в другите.

Общи условия

Активация на акаунт