Здравейте ,детето ми е на година и шест месеца,от три месеца наблюдавам една подутина с формата и големината на 5 стотинки, на челото му отстрани, над слепочието.Самата кост е по-изпъкнала от едната страна отколкото от другата.Не че очаквам да е идеално правилна форма главата му,просто тази подутина ще ми извади очите. Самата подутина е твърда,т.е кост е ,не е просто цицина.Той доста е падал и удрял главата си ,но нямам спомен за някой голям рев от падане на глава.Ходихме при няколко неврохирурга(Георгиев и Захаринов) и проблема е ,че единият смята ,че трябва скенер ,а другият и педиатърът смятат ,че не трябва.Отделно в самата болница в която искам евентуално да се прави скенера (Св. Екатерина)лекарката, която работи със скенера ми препоръчва ,да сме на 100% сигурни ,че има нужда да се прави ,защото облъчвал много.Дали расте подутината не мога да разбера колкото и да се опитвам и да я следя ,защото всеки ден я гледам и сутрин ми се вижда по-голяма,вечер по-малка, а и самата глава на малкият се променя.
Иначе детето си е здраво ,развива се нормално за възрастта си,няма отклонения .

Моля ви някои ако се е сблъсквал с подобен проблем да сподели опит ,защото вече незнам какво да правя....