И кариеси ще има за дечицата добри...

  • 4 480
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 294
напълно подкрепям Людмил,в нашата градина беше същото положение,след като си изпатих с дъщеря ми която е на 4 и има вече 5 кариеса,спрях да купувам шоколади,но сега с тези празници,напълнихме цял шкаф със сладки.

# 16
  • Мнения: 1 590
Както е научено детето.Това,че родителите са носили сладкиши не означава ,че тъпчат децата си само със сладко.Признавам-по-добъра възможност са плодовете.Но всичко пак опира до там как е научено детето.Моето дете яде сладкиши рядко-и той събра много вафли и шоколади,така си стоят,ще ги яде сигурно 3 месеца,че и аз ще помагам.

# 17
  • Мнения: 1 161
Както е научено детето.Това,че родителите са носили сладкиши не означава ,че тъпчат децата си само със сладко.Признавам-по-добъра възможност са плодовете.Но всичко пак опира до там как е научено детето.Моето дете яде сладкиши рядко-и той събра много вафли и шоколади,така си стоят,ще ги яде сигурно 3 месеца,че и аз ще помагам.

Между другото, имах голямо желание да купя сушени смокини за дечицата - едва ли някое би отказало. Това е чудесен заместител на шоколада. Но финансите не го позволиха.

# 18
  • Мнения: 376
Не е проблема само в това , което носят родители на празници. Та следобедната закуска в ДГ е обикновена вафла с боза !!!

# 19
  • Мнения: 1 161
Не е проблема само в това , което носят родители на празници. Та следобедната закуска в ДГ е обикновена вафла с боза !!!
Мда, точно. А прословутата безплатна закуска в училищата е кифла (от най-меките и най-рафинираните) и краве мляко. В млякото има казеин, a в бялото брашно - скорбяла.
Знаете ли какво става от двете заедно - най-здравото лепило за тапети! Лекарите от цял свят говори за нуждата от баласт (фибри) в храната, а нашите какво дават на децата - лепило! И като се смеси това лепило с мекото тесто на кифлата полепва по вътрешностите на децата. С времето там се образува т.нар. мукоидна плака (Mucoid Plaque), която затлачва тотално храносмилателната им система (за справка - Ричард Андерсън, Бернард Йенсен и моят личен опит.)

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 21:58 от Людмил

# 20
  • Мнения: 1 161
Навремето свобода нямаше, но имаше пък образование: http://detstvoto.stage.bg/index.php?newsid=691

# 21
  • Мнения: 245
Не  съжалявай, ние скоро се отровихме от сулфитите в сушените смокини и то изяодхме по 3-4. не едно кило. А сме възрастни хора. Какво остава за децата. Ако не си ги отгледал и сушил сам не те съветвам да даваш сушени плодове на децата. Шоколадът е по-добра идея, поне няма канцерогенни консерванти в него. Peace

# 22
  • Мнения: 1 161
Не  съжалявай, ние скоро се отровихме от сулфитите в сушените смокини и то изяодхме по 3-4. не едно кило. А сме възрастни хора. Какво остава за децата. Ако не си ги отгледал и сушил сам не те съветвам да даваш сушени плодове на децата. Шоколадът е по-добра идея, поне няма канцерогенни консерванти в него. Peace
Мда, ние затова си сушим плодове през лятото. Рано или късно всеки ще се върне към самодостатъчност, ако иска децата му да са здрави.

# 23
  • Мнения: 245

Мда, ние затова си сушим плодове през лятото. Рано или късно всеки ще се върне към самодостатъчност, ако иска децата му да са здрави.

Страхотно! Simple Smile Много хубави кайсии:)

# 24
  • Мнения: 1 161

Мда, ние затова си сушим плодове през лятото. Рано или късно всеки ще се върне към самодостатъчност, ако иска децата му да са здрави.

Страхотно! Simple Smile Много хубави кайсии:)
Има и черешки: бране, рязане, сушене.

# 25
  • Мнения: 66
торбичката от коледното тържество в градината на децата ми вкл огромно количество сладко и шоколад и на мен щеше да ми стане лошо ако го бях изяла камо ли на едно дете , и нямаше плод , аз лично очаквах да има 2-3 плода и 1 шоколадче , но там имаше шоколад голям , малък , суха паста с шок глазура , меденка голяма със същото , холидей , десертче , шок бонбони три и солети

# 26
  • Мнения: 1 161
торбичката от коледното тържество в градината на децата ми вкл огромно количество сладко и шоколад и на мен щеше да ми стане лошо ако го бях изяла камо ли на едно дете , и нямаше плод , аз лично очаквах да има 2-3 плода и 1 шоколадче , но там имаше шоколад голям , малък , суха паста с шок глазура , меденка голяма със същото , холидей , десертче , шок бонбони три и солети
Aми смятай за каква култура говорим. Здравната култура на хората, на които сме поверили децата си.

# 27
  • Мнения: 1 161
Вилкабамба - там където децата не ядат подсладени кремчета

Те живеят сред изолирана долина в Андите (Ек­вадор), на 1500 метра височина. И тук хората спокой­но и без неприятности на болестните състояния доживяват своя век (100-те си години). Селището добива известност през 1971 година при едно преброяване на населението. Освен голе­мия брой на столетниците там най-старият оби­тател на страната бил на 132 години.

И тук, както при народа на Тубу, не е отбелязан нито един случай на рак или инфаркт, дока­то в съседните на Андите обитавани планини процен­тът на заболяванията е в обичайния си размер. Сто­летниците са в добра форма и с всички зъби.

Ежедневната храна, която ползват, е еднооб­разна и ниско калорична - 1200-1300 калории - половината от препоръчваните от диетолозите в цивилизования свят. При това, те са подложени на голямо физическо натоварване поради примитивността на земеделския труд - начинът им на живот е активен и в пряк кон­такт с природата.

Продуктите, които влизат в дневния им рацион, са ориз, царевица, картофи, фасул, черен хляб, сирене, яйца, плодове. Основното им ядене - късно следобед - се състои от гъста супа с основни съставки фасул, ориз, царевица, банани. Те са пълни вегетарианци. Ме­сото, мазнините и захарта там, са изобщо не­познати. Консумацията на сол при тях не е ограниче­на, но въпреки това не предизвиква сърдечно-съдови смущения.

Забележително е, че и при двата споменати наро­да - Тубу и Вилкабамба - столетниците не изглеждат на годините си. Те са в чудесно физическо и психическо здраве, заредени с чувство за хумор оптимизъм и душевно, равновесие. И сред трите на­рода добрите отношения между жителите са устано­вени като традиция, внушавана на децата още от най-ранното им детство.

Поради географското и разположение във Вилка­бамба има равноденствие и вечер хората си лягат със сгъстяването на тъмнината - още в 7 часа, а сутрин стават в 5 часа. Работният ден започва още със става­нето и продължава без прекъсване до късно следобед. Хора с наднормени килограми или натрупани тлъстини по тялото не съществуват. Всички са стегнати и стройни.

Приемат храната, която им дарява само тях­ната земя. Предимство има растителната храна. И тук е наложен естествен баланс между поетата храна и изразходваната енергия: понижени калории - голя­мо физическо натоварване, което вероятно е ес­тествено изискване за човека.

Тубу - народът от пустинята
Тубу са мургави обитатели на пустинята, които живеят в Сахара при изключително тежки климатични условия, голяма горещина, пустош, напом­няща лунен пейзаж.

Поради уникалността на това племе и големия интерес, събуден у учените за проучването му, четири белгийски университета формират международна ек­спедиция.

Хората от племето Тубу изненадват своите изс­ледователи с невероятната си и изключителна жизненост, издръжливост и здравина. Тяхното главно занимание е търговията със сол, която те сами добиват, товарят на камили и разнасят по околните племена, като я разменят за фурми, про­со и необходими за бита предмети. По нагореще­ните пясъци и под палещите слънчеви лъчи при температура 40-50оС те могат да изминат за един ден 50 до 80 километра. Изключително издръжливи, те не познават умората.

Описан е следният случай. Една утрин, когато камилите са натоварени със сол и хората на Тубу са готови за път, изследователите тръгват успоредно с тях. Хората на Тубу вървят пеш, водейки своите ка­мили, а изследователите се движат в специално обо­рудвани джипове с охладителни инсталации.
След 30-40 километра се дава сигнал за почивка и престой.

Изследователският екип в джиповете е толкова изтощен, че едва диша от задухата и горе­щината. Още със спирането лекарите бързат да про­верят състоянието на хората от Тубу. За тяхно учуд­ване се оказва, че пулсът на тубузците е съвсем нор­мален и липсват каквито и да е признаци на умора. Състоянието им е точно такова, каквото е било при тръгването - без капчица промяна.

Но изненадите не спират дотук: лекарите предп­риемат обедно хранене, състоящо се от телешки бульон и обикновени консервирани храни. Поканват и хората от Тубу да споделят обяда им. Тубузците гледат с недоверие и подозрение предлаганите не­ща, но все пак се съгласяват да опитат. Но още с първата хапка започват с отвращение да плюят пое­тото и отказват предложената храна. Те предпочита­ли своя обяд, състоящ се само от 3-4 фурми.

Учените изследователи са особено впечатлени от техния начин на хранене - действително имало над какво да се замислят. Ту­бузците са пълни вегетарианци - не приемат абсо­лютно никаква храна от животински произ­ход. Сутрешната им храна се състои само от питие, приготвено от растящи там треви - то наподобява билков чай, но в по-концентриран вид, без каквото и да е подслаждане или посоляване. Обядът - няколко фурми.

Главното и основно хранене за тях е вечерята, която винаги се състои от каша от просо - всеки ден, без промяна. Разнообразието, което си позволяват спрямо кашата от просо, е нейното подправяне - тя се залива или със сос от подправки, или с кокосово масло.

Това, което провокира коментар, е, че спо­ред нашите разбирания храната им е недос­татъчна както по количество, така и по кало­рийно съдържание. Но пред учените стоят здрави, стройни и гъвкави хора. Те не знаят как­во е зъбобол и не се нуждаят от зъболекарски услуги.

При възрастните хора зъбите са си на мястото и в естествения си запазен вид, а те до последните си дни са на крак и със запазени сили. По нрав, те са с психиката на здрави хора - обичащи песните и движението.

Последна редакция: ср, 19 яну 2011, 14:25 от Людмил

# 28
  • Мнения: 14 654
Учудвам се, че пускаш такава тема, при положение, че щом детето ти ходи на градина, си приел, че ще се храни с лоша и евтина храна по 3 пъти на ден.
Торбичката с шоколад е веднъж в годината, но филиите с маргарин, кремовете с оцветено нишесте и захар, мекиците, пържените филии, евтината кайма и брашнените манджи - всеки ден. От кое е по-вероятно детето да получи кариеси и въобще всички проблеми, произлизащи от непълноценното хранене?

# 29
  • Мнения: 1 161
Учудвам се, че пускаш такава тема, при положение, че щом детето ти ходи на градина, си приел, че ще се храни с лоша и евтина храна по 3 пъти на ден.
Торбичката с шоколад е веднъж в годината, но филиите с маргарин, кремовете с оцветено нишесте и захар, мекиците, пържените филии, евтината кайма и брашнените манджи - всеки ден. От кое е по-вероятно детето да получи кариеси и въобще всички проблеми, произлизащи от непълноценното хранене?
Ами ние затова го спряхме, още през пролетта. Защото там всичко е против здравето на детето.
Да ви кажа, като дойде съседското дете и види купичката с кълнове, граби със шепи, нищо че не е виждал преди. Децата усещат кое е добре за тях.

Общи условия

Активация на акаунт