Кога сваляте високата температура?

  • 33 113
  • 236
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 349
Над37,5-38 градуса задължително.А малко дете може за минути да вдигне чного висока температура.

# 31
  • София
  • Мнения: 30 261
използвам темата, за да попитам, дали някой е използвал лепенки Cool Patch за сваляне на темп.?

# 32
  • Мнения: 230
....да ползвала съм ги при 39,5 градуса,но нямаха ефект/какъвто аз очаквах/......сега ги съчетавам и с температуропонижаващи лекарства

# 33
  • Мнения: 2 908
Над 38.5 градуса започвам да свалям с Нурофен. Дори се замислям да изчаквам до 39. Нашата педиатърка, която е много добра изрично каза-до 38.5 над 2г на детето се изчаква. Не ме плаши високата температура-това показва,че организма се бори с вируса, плаши ме ниска-това значи,че или има бактерийна инфекция или нещо друго...

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 41 025
А така...в развитите страни не свалят до 3дни и 39,2-39,5!!!!!

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 194
Над 38 градуса- допитвала съм се до няколко различни лекари и всички са били категорични, че продължителната температура над тези градуси причинява увреждания на различни органи.

# 36
  • София
  • Мнения: 30 261
Мари я, даваш лек-во и лепиш лепенката на челото ли? Аз си мисля да я слгам през нощта, че тогава ме е страх да не вдигне рязко темп.  Rolling Eyes

Лично мен ме е страх от темп. над 38,5. Мин. година ни се наложи да ходим до спешен кабинет заради вирусно заболяване и тъкмо приемаха дете с гърч. Понеже се наложи да изчакаме изследвания и майката се заговори с нас, детето спеше, и каза, че е било ужасна гледка. Чакала до 38,7 някъде и то изведнъж е вдигнало рязко и е направило гърч. Лекарката каза, че най-вероятно има и друга причина, но аз много се изплаших.

Да ви попитам и друго. Меря с терм. за ухо Omron. Засичала съм го с мерене в дупето с обикновен терм. т.е. меря в дупето и вадя 0,5. Поне така ми каза лекарката. Веднага измерих с ушния и разликата беше 0,01, което мисля, че не е проблем  newsm78
Вие как мерите?

# 37
  • София
  • Мнения: 44 357
ако едно дете прави гърч , то го прави и на ниска Т...38,7 е сравнително ниска, може да направи и на 37,5 ако склонно към това... като гърч се прави и при рязко сваляне на Т...не само при повишена такава, по-точно разката промяна може би е била причината...рязко вдигане, рязко сваляне - може да са предпоставки....

Аз до към 2 мерех в дупето иначе се скъсваше от рев и друго яче не ставаше. После нормално - под мишничката...

# 38
  • София
  • Мнения: 30 261
ох, шашнала съм се. Стане ли вечер и вдига Т  Rolling Eyes Сега сме 37,4. Ще чакам още. Днес лекарката ни изписа АБ, няма да стане без него. Гърлото е зле и докато не го оправим, няма да спре и Т. Да не говорим, че са избили 2 кучешки зъба и само си бърка в устата. Просто са се събрали много фактори  ooooh! А, аз тази нощ съм я изкарала седнала, за да меря Т  Embarassed

# 39
  • Мнения: 230
...слагам лепенката  на челото или на рамото,според указанията....При висока давам и температуропонижаващи....

# 40
  • София
  • Мнения: 30 261
...слагам лепенката  на челото или на рамото,според указанията....При висока давам и температуропонижаващи....

мерси и аз ще пробвам. С колко горе-долу сваля за тези 4-6ч., през които действа лепенката?

# 41
  • Мнения: 230
...с малко с 0,4-0,5,поне при нас Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 30 261
...с малко с 0,4-0,5,поне при нас Rolling Eyes

мерси   bouquet значи мога да я слагам спокойно при 37,5-38 напр. за да не ползвам лекарства. Точно това исках да разбера.

# 43
  • Русе, у дома
  • Мнения: 743
...с малко с 0,4-0,5,поне при нас Rolling Eyes
мерси   bouquet значи мога да я слагам спокойно при 37,5-38 напр. за да не ползвам лекарства. Точно това исках да разбера.
А лепенките какво точно съдържат, какъв е механизма им на влияние върху телесната температура?
И защо ще сваляте температура от порядъка на 37.5 - 38.0, така се обърква имунната система, която се стреми да унищожи чуждите вируси в организма?

# 44
  • София
  • Мнения: 30 261
...с малко с 0,4-0,5,поне при нас Rolling Eyes
мерси   bouquet значи мога да я слагам спокойно при 37,5-38 напр. за да не ползвам лекарства. Точно това исках да разбера.
А лепенките какво точно съдържат, какъв е механизма им на влияние върху телесната температура?

Лепенка с гел, помощно средство за главоболие, мускулна треска, слънчеви изгаряния, махмурлук, намаляване на температура. Не е медицински продукт. Бърз и лесен за употреба и поставяне за фибрилни състояния при децата или членове на семейството. Нежно прилепва за кожата и не оставя следи. Охлаждащият ефект трае 4-6 часа. Може да бъде отрязана до желаните размери. Не се употребява повторно.

Съдържание на гела :
- дестилирана вода 74,54 %
- глицерин 16%
- натриев-полиакрилат 6%
- КМЦ 3,20 %
- Алум 0,20 %
- Метил парабен 0,04 %
- масло от мента 0.05 %
- багрилни вещества
 

Общи условия

Активация на акаунт