Отговори
# 705
  • Мнения: 4
desita_a  прекрасна новина, да са ви честити  newsm44

utro  добре дошла и на теб

 На всички с чудесни новини от прегледите - браво, дано и нас тази седмица ни зарадват. А за гащите - нямаме избор, когато се покажат тогава. Лек ден мами

# 706
  • Мнения: 3
Здравейте момичета    bouquet
desita_a добре дошла и поздравления за тризначетата! Желая ти лека бременност и да се срещаме честичко края на лятото в морската градина! Simple Smile  
Благодаря на всички за мненията за колана - за сега ще си го ползвам, защото още не усещам неудобства, а по- късно ще видим! Ще се върви повече пеш и това е !
Днес получих първите си резултати от кръвните изследвания - малко ми е нисък хемоглобина 114 ( при норма 120- 140) може би се дължи на факта, че хранителния ми режим е малко особен -  не хапвам месо и т.н. Ще се възползвам от съвета за суровите ядки Simple Smile
Хубав ден на всички и само хубави емоции Ви желая!
 Party  chef мятам се да готвя, до скоро !

# 707
  • Мнения: 356
utro,добре дошла в нашата компания   bouquet

Само да кажа за ядките - предполагам,че всички го знаете,но все пак - не е добре да се ядат фъстъци през бременността.За други ядки незнам да има ограничения.Изключително полезни са и е добре често да се консумират.Аз обаче все не се сещам  Embarassed

# 708
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравейте момичета, много сте изписали и честно казано - по диагонал ви изчетох  Embarassed

Да кажа за ФМ: бебо е ок, няма никакви видими увреждания  newsm44, НТ е 1.5 мм, което е ок; по размери отговаря на 12 г.с. и 3 дни. Пол не видяхме Sad ама нищо, важното е, че е живо и здраво бебчето, пък за пола - другия път ще науча.

От БХС резултата ще излезе другата седмица, силно се надявам, че и той ще е ок.

А другите момичета, които днес са на ФМ - как мина при вас?

За шофирането и аз да се изкажа - също съм активен шофьор. По закон бременните жени имат право да шофират/да се возят без колан, но аз все още карам с колана. Ако започне много да ми стяга и да ми е некомфортно, ще го махна, но засега не ми е неудобно и предпочитам да съм с колана. За всеки случай гледам да ми минава под коремчето и през гърдите, а не директно през корема.

Пеперудке, дано само с това се разминете с Коско и да е добре детето  Hug

Хайде, отивам да доработя, после пак ще ви пиша и ще ви изчета подробно.

# 709
  • Мнения: 118
Добре дошли на новодошлите мами!!! Лека и спокойна бременност!

Браво за хубавите новини от прегледите! Все така за напред!!!

Много ми е интересно как полицаите ще разберат една жена дали е бременна или не, като я спрат без колан...То Калина Илиева заблуди цяла България, пък един полицай ли да не може да се заблуди. Thinking

# 710
  • Мнения: 714
utro,добре дошла и сека бременност!  bouquet
Rakkaus ,браво за хубавите новини от ФМ,ще чакаме да се похвалиш и с БХС! Praynig
Houking ,съгурна съм че ще наваксаш с хемоглобина! Hug
tzveta33 ,права си за полицаите и бременността,затова тук всяка бременнос има “паспорт“ -една книжка,която носиш винаги с теб с всички най-важни данни от изследванията и история на бременността.При инцидент-опзил Господ, да знаят и се съобразят спешните екипи,за пред полицията и за ползаване на специалните места за бременни на паркингите!Никога не съм знаела как е в БГ,има ли нещо подобно? newsm78

# 711
  • Мнения: 356
Я вижте на какво попаднах току що http://fro-spam156-/news_24059/Toi_e_samo_na_dve_a_veche_pushi_kato_komin/  Shocked Shocked Shocked Незнам истина ли е,монтаж ли е,но е факт,че хлапето дава вид на владеещ "занаята"  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 19
Не е монтаж, самата истина е...

Обръщам се към мамите с второ и т.н. детенце - може и да ми се смеете, но аз категорично усещам бебето! От около седмица. Първо си мислех, че са червата, но вече съм абсолютно сигурна - човечето е. Не ми вярват много лекарите, заблуждавала съм се била. Но те мойте лекари са все мъже, как така са сигурни, че се заблуждавам newsm78. Теа я усетих късно - помня даже датата - 01.03 - на сватба бяхме, затова и знам точно кога беше. Пък сега - близо 6 седмици по-рано. та , питанка - към днешна дата само аз ли имам странни срещи от този вид?

За солетите - спечелиха "Хрус-хрус". НО! Оказа се, че 100% от колегите (жените, мъжете ме отсвирвам само щом чуят солети..."Кажи суджуци, какви са тези солети.." е коментарът на повечето) знаят само и единствено тази марка.
Аз гласувах за "Златна Добруджа" и тези дето са на Пикадили производството - мнооого са добри!

поздрави и "добре дошли" на новата вълна!

# 713
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен момичета Hug ,аз съм си вкъщи тази вечер...утре сутринта в 8.00ч,гладна и жадна ме искат и тогава ще е процедурата Peace,иначе днес ми взеха наново кръвни изследвания и те да си имат и ми направиха УЗ Grinning,девойката пак си размахваше ръчичките през цялото време hahaha,днес говорих с няколко лекари и съм доста по-спокойна. Благодаря на всички Ви за стиснатите палци и подкрепата Hug.
Добре дошли на новите мамчета   bouquet,имаме си тризнаци bowuu!!!
Джен мен носа ми още ме мъчи,през цялото време използвам "STERIMAR"-пречистена морска вода,безвредна,става и за кърмачета и "Низита"-мехлем за нос,също толкова безвреден Peace. В никакъв случай не мога да кажа,че са ме излекували но много облекчават дишането и съответно спането,аз благодарение на тях спях нормално,когато бях най-зле.
Като ме изпишат ще докладвам как е минало Wink
Да кажа и аз за колана,карам си с колан,нагласям си го ,така че да не ме притеснява,като съм без колан не ми е комфортно.
Цвети за усещането на бебето,аз съм в 13-та седмица,по УЗ съм няколко дни по-напред и аз усетих нещо преди 2 дни ама не съм споделяла с докторите,казах само на мъжа ми...бях застанала в неудобна поза и малката ми тегли един шут Crazy,знам,че е само 7см. и много ще кажат,че не би трябвало да усещам,ама аз си знам какво е да ми мърдат червата,не е толкова внезапно и бързо...А и да кажа,че не ми е второ детенце...ама на два пъти съм стигала до 5-ия месец и знам какво е нещо да живее в теб Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 0
Добре дошли на новите ни мамчета,леко бременеене Hug
Леле за това дете на 2годинки,какъв е тоя ужас  ooooh! и тия родители направо нз newsm78 имат ли акъл....
Малката ми кукличка вчера ми я докараха нали беше при свекито за 5дни.
Чакам с нетърпение да дойде сряда да отида на преглед.
Относно новите теми гласувах за 3-та.
За коланите аз също карам,но при нас е по-спокойно и нямаме голямо движение и карам без колан.Но изляза ли извън града го слагам задължително. Naughty
Ставам че ще готвя  chef  сега го измислих цял ден се чудех.
Чао целувки на всички Heart Eyes

# 715
  • Мнения: 356
darato,ще стискаме палци за бърз и безболезнен серклаж и с нетърпение ще чакаме вести от теб  Hug Явно новите изследвания са добри щом те искат утре в 8  Peace

Rakkaus,много се радвам на добрата ФМ.Наистина най-важното е бебчо да е добре пък дали ще е момченце или момиченце няма особено значение.

Cvetomila_H,и аз усещам от време на време нещо,но не вярвам да е бебо.Все пак е доста мъничък ама знам ли  Laughing Ти най-добре познаваш тялото си и щом интуицията ти казва,че усещаш ритничетата значи е така.При първата бременност бях с предна плацента и усетих двищенията на плода по-късничко.Сега лекарката от ЖК каза,че е задна,пък и е втора бременност и вероятно по-рано ще започне купона  Grinning
А колегите ти са прави за искат анкети за суджука  Joy

jen,сигурно си попадала на тази статия,но все пак може и да ти е полезна http://www.az-jenata.bg/index.php?page=article&aid=

За таратора - и аз го ям с чесън,копър и магданоз.Чела съм,че копъра е маточен стимулант,но при умерена употреба не пречи.А чесъна май вреди повече на стомаха,и ако нямаш проблеми с него не виждам защо да не се яде.Т.е.аз съм на мнение,че всичко в нормални количества няма как да навреди.

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 16:02 от naiema

# 716
  • Мнения: 118
elisalou , за паспорт на бременността аз не съм чувала да има в БГ. Аз също съм шофьор и се замислих, ако ме спрат без колан /което е изключено/ как и с какъв документ да докажа, че съм бременна - ами не се сетих. Айде сега съм ранна бременност, но на накои жени и до края почти не им личи.

# 717
  • Мнения: 283
Обръщам се към мамите с второ и т.н. детенце - може и да ми се смеете, но аз категорично усещам бебето!

Аааа, не си само ти!!! Hug  И аз съм така и то от по-рано даже и аз си мислех, че си въобразявам, но определено не са червата!!! За сега го усещам доста рядко, но пък е толкова хубавооо...

Момичета, Коско за сега е добре, благодаря, че ни стискате палци да се разминем леко!!! Hug

Сега да ви кажа, моят юнак какво прави от както знае за бебето: често ме пита къде е, расте ли... от няколко дни се навежда над корема ми и започва да му говори Heart Eyes А преди ден даже се наведе и ми целуна корема - толкова мило ми стана Cry каза, че искал да цунка бебето Heart EyesИ при това никой не го е карал да прави това, нито пък е виждал баща му да ми целува корема

Добре дошли на новите мами!!!  bouquet Супер и тризнаци имаме в групата Hug

Ох, това е за сега от мен, с ужасно главоболие съм, извинявам се, ако пропускам нещо или някой!!! Hug  bouquet

# 718
# 719
  • Мнения: 0
 Добре дошли на новите мами, лека и приятна бременност Ви желая от сърце!!  preggo
 Влизам и аз да се похваля с днескашният преглед. Доки каза, че всичко е наред. Взеха ми секрет и отново урина, там всичко си беше в норма. Скараха ми се малко за килограмите. По принцип винаги съм била много слаба, но от както съм бременна така ми се хапва хляб а и покрай празниците с всичката тази храна доста съм качила - 5-6 кг.  Sad Стягам се и продължавам с повечко разходки и по-малко тестени изделия Simple Smile Най-важното все пак бебо да е наред.
  Спорна и хубава седмица желая на всички, тези на които им предстои преглед и резултати  Hug . всичко да е наред!!!

Общи условия

Активация на акаунт