Синдром на Даун /за нашите Слънчеви Деца/ - 11

  • 56 599
  • 805
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 423
Из дневникът на един нестандартен сладкиш .  Как с брат ми играем кегелбан

И така една вечер брат ми ме попита ,дали искам да ме научи да играем заедно с кеглите . Е разбира се ,че искам що пък да не искам . Нали знаеш ,че съм отворен  за всичко ново бе брат ми . И такаммм нареждаме като за начало кеглите в триъгълна форма .  Ще играем като професионалистите ..примерно ..за   да схавнеш правилата каза лекинко надменно брато . След като разбереш смисъла , ще сме на отбори . Добрее съгласих се както винаги аз . 

В това време на дивана се беше накиприла и агитката ни , състояща се от една застаряваща мацка-мама  ,и най-готиния двузъб брат засега двузъб .
Докато големия брат нареждаше кеглите , веднага реших ,че талисман ще ми бъде двузъбия сладур . И разбира се несбърках .
 Сега както са подредени хвърляш топката и с един удар трябва да паднат всичките кегли , е това значи печелиш .  Гледай сега  .Каза бате .. и  хвърли топката и уцели . Оле , оле скандираше агитката . Мой ред е . Хвърлих топкати ...ии смяяхх . Абе това не ти е баскетбол . Е какво пък толкоз малко да се пошегувам и хайде  мрън ,мрън . А пък и ми се видя по-лесно
Гледай сега приклякаш и приплъзваш топката  . Клекнах .
Абе обърни се с лице към кеглите ,хилеше се тоя вживяващ се на даскал -брат .
А ти да беше подредил кеглите и те да са с лице , а то едно кегле-мече с дупе обърнато едно с лице  ааа-маа-хаа. Ееейй как можах да забравя за талисмана си . Отидох напрегръщах го , той ми се хилеше и лигавеше и ми пожела късмет . Аре ся . Пак съм аз . ООООООооо ле оооле , оле , оле  скандираше кефещата се агитка . Браво на мен , як съм нЪл.  И така , брат ми не уцелваше , сърдеше се . А аз стария тарикат нали си имам талисма само събарях всичкОтО кегли . Оле , оле .
Скандирах дори като губеше брато . А той незнаино защо се сърдеше . Оле скандирах и когато  аз губех .   Сякаш имаше значение дали печеля или губя . Важното е че ни екеф , че е гот .. то при такава агитка няма как трябва да се стараеш .  Заключение дано най-после да проумя брат ми това което знаят хората от древноста . Удоволствието брат е от играта , а не от резултата . Мисля , че за разлика от мен чак на финала успя да проумява истината една . И се отпусна .  Нищо важното е , че разбра . Кой кого научи ..ха сега .
Мама яде лук и разказчето свърши тук

# 61
  • Мнения: 1 588
Честит празник на красавицата Хриси! Да е жива и здрава и все така гордост за мама и за всички нас  Hug   bouquet

Евита, браво, маме! Hug  Само така! Умен младеж отглеждаш Simple Smile   Hug Удоволствието е от играта, а не от резултата... Същото важи и за живота изобщо... Способността да си щастлив не идва от резултатите в живота, а от прелестта на самия живот и способността да му се наслаждаваш...    bouquet

# 62
  • Мнения: 384
Приятели,благодаря  ви за пожеланията отправени към моето слънчице!
Щастлива съм ,че ви открих !
Благодаря ,на всички  за оказаната помощт и подкрепа през изминалите шест години!
Това са снимки от рожденния ден на Христослава в детската градина .

http://vivia.snimka.bg/children/6-ti-rojden-den-na-hrisi-v-cdg-snejanka.566399

# 63
  • Раднево
  • Мнения: 217
честито и от нас Вивия  макар и на патерица
да ти е жива и здрава !
каква фина госпожица е само........
Ето и една смешка от нашето ежедневие
мама "преговаря" с Ванко защо има сезони  и характеристиките на всеки сезон. Сега сме зима и..
мама : Ванко  виж през прозореца .Какво има на покрива на къщата / иска да му подскаже че покрива е покрит със сняг /
Ванко поглежда и казва  : Комин ?
После мама задава  въпрос: Сняг вали.....
Ванко поглежда мен и аз се опитвам да подскажа : .... през.....
Нощта! - извиква откривателски той и се ухилва до уши.
Ние с мама  : Нееее Ванкооо
иии.... така   продължаваме с пожълтяването на листата , къпането в морето и др.
имаме чудесно помагало за научаване на таблицата  ще го снимам по нататък

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 09:50 от РАД

# 64
  • Мнения: 423
 Еее Рад- много е наблюдателен Ванката  Hug абе пич си е и туй то  Peace
 И Климент се включва да помага на батко си като учи  hahaha много е як ..ама друг път ще разкажа
 Даа Мария   bouquet  така си е ама кажи колко хора умеят да грабят и да се наслаждават с пълни шепи на това което имат .. Зная че сладкишчое е един от тях bowuu Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 1 588
Евита, понякога си мисля дали това идва от възпитанието или от световъзприятието... или се култивира с времето при подходящи обстоятелства...

# 66
  • Мнения: 423
Съвкупност от всичко изброено  от теб Мария  Hug липсва ли едното   ..резултат оргинални мъморки-овци  Hug това последното без да искам ..мъморковци Laughing

Играем на НЕсе сърди човече.. . На бате Климе много му връзва зарЪт  Mr. Green Heart Eyes и винаги ни бие . Ама бате Йоро  не се кефи , и колкото и да повтарям и подхилядвам за това , че за да печелиш тръбва да се научиш да губиш .. е все тая .. да сигурно е още малък . Ноо мъдро заключи големия бате . Който печели на зар, не му въви в любовта  Laughing Heart Eyes .. а ха сега . Няма котка-которок  паднал по гръб  Laughing
 Стига спам от мен . Аз все си подканвам -споделете , споделете ..... ама ефект никЪъв Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 1 588
Ами хайде да споделя тогава... Хриси е болна и кисела - от тази сутрин. Уж има температура (на челото и под мишницата), а ръцете и краката й студени...

А пък Преслава си острига сама средата на бритона, понеже в Youtube гледала клипче, как подстригват кукла Барби... та вдигнала ножицата и тя...

# 68
  • Мнения: 423
Ееее лоша работа е това да се бори Хриси с температурата  Hug Дано не е грип  Hug
Колко  градуса поддържа , зачервени ли са бузките или е бледа ?
Да не ми се лекинко обидиш ,може би тези неща ги знаеш ,само подсещам  Hughttp://teostefanova.log.bg/article.php?article_id=11906

А за Преслава  Joy хем оправна ,хем и талантлива сладурана  Hug

# 69
  • Мнения: 343
Здравейте!
Първо честит рожден ден на патерици на малката Хриси! Пожелавам и най-вече да е здрава и винаги да е заобиколена от хора, които я обичат и ценят нейната оригиналност!
За свое оправдание, че не пиша често тук ще кажа, че Момо не е при мен и си общуваме само по skype.Иначе се справя чудесно с техниката, стеснява си слушалките за компютъра много умело и си бърбори и пее нещо, което само той си разбира...Нямаме никакви нови постижения, но това не е учудващо защото живее в пълна изолация, без контакти с деца...Трябва да си дойде в София след около седмица и тръгваме по доктори преди телк...а и сигурно ще го тръшнат болестите като тръгне на градина ...
Е, това е за сега от нас,ще пиша повече като си дойде Момо.
Бедете здрави колкото можете!

# 70
  • Мнения: 59
Честит рожден ден на Хриси със закъснение Heart Eyes
Беше ни повалил грипа и Вали с два антибиотика се оправи. При нас започна с висока t- 38-39 в продължение на 5 дни и наистина краката и ръцете бяха ледено студени. После започна кашлицата, а при нашите деца се знае, че първите 3-4 години откашлянето е трудно - и заради големия език, и самия рефлекс не е развит. Нашият лекар казва, че можем да се удавим и със слюнчицата си. Изредихме се всички у дома и така свърши на големите деца "отпуската". Но през това време не сме спрели да ходим на логопед и  при ресурсната учителка. Много са доволни и двете госпожи, като едната не я приемахме цял месец. Валето и казва "не иска таз" Twisted Evil"къш" Twisted Evil"проклета", но сега е ок!
Чао! До скоро и целувки!

# 71
  • Мнения: 555
Здравейте,
Герка засега устоява на новата грипна вълна, но пък лекуваме сливици. Преди известно време най-после успях да открия причината за честите сополи при нея, но това е тема на друг разговор. Междувременно ми препоръчаха много свестен специалист уши-нос-гърло, който установи увеличаване /до средно ниво/ и на трите сливици и сега провеждаме двумесечно лечение с няколко вида капки в носа и през устата, сополите изчезнаха още след първата седмица, дишането се оправи, включително и апнеята, която се случваше понякога нощем и много ме безпокоеше, и дори езичето все по-често сега  е прибрано и устата затворена. Докторът ме научи на някои тънкости в прочистването на нослето – гръбчето върху възглавница и главата да виси назад и др., ако някой се интересува, ще пиша по-подробно. Но пък от противоалергичното сиропче й се отвори голям апетит и тъй като уж сме в режим на ограничения в яденето, й го спрях, без да питам. Иначе щеше да ме изяде и мен направо. Пропуснахме януарското ски-училище, но се надявам за мартенското да сме във форма, пък и времето през март вече не е толкова студено и ще можем да наваксаме. През последния месец ходихме на два рождени дни на нейни приятелки, на втория дори като й поднесоха микрофона да направи пожелание на рожденичката, не се стъписа и отговори: „Да е много драва!”
Иначе с беличките продължаваме, обича детето да забърква нов крем за лице с фреш, маже бебетата с  антиейдж лосион и пр., новото е, че като направи  някоя беля, ме вика, показва ми я и казва: „Виж какво направила. Изминавай.” И ми дава целувка. Е как да се скара човек на такова мило съобщение за беля!
Герка все по-често ми разказва разни неща за детската градина, наистина доста телеграфно, но все пак научавам как е ожулила коленце, кое дете от малките я е ухапало по ръчичката и т.н. Ново е, че вече няколко пъти като стане от сън и ми разказва сънища. Тази сутрин  се събуди, дойде при мен в кухнята и ми каза: „Флюки падна голяма дупка. Чичо дърпа, дърпа и даде на мама.” Това е истинска случка от лятото, която само съм й разказвала тогава, не е видяла с очите си как Флюк падна в един заграден строеж и т.н.
Други две случки от последните дни много ме озадачиха, свързани с мистериозно отгатване. Единия път щях да й поръчвам рибка от близкия ресторант и си затърсих телефона наоколо, а Герка посочи към антрето и каза: „Телефона на мама там... в якето.” И наистина телефона ми се оказа в джоба на якето. Не си оставям често телефона в якето, когато съм вкъщи, а и със сигурност не ме беше видяла да го слагам в якето, но може би друг път е виждала, че го слагам там. А другата случка - бях купила банани /много рядко купувам/, но не ги бях извадила от количката за пазаруване и си стояха на дъното й в коридора. Бях забравила дори за тях, но след вечеря, докато си гледаше филмче на лаптопа, Герка изведнъж каза: „Икам банани!” И аз се учудих, сетих се, че наистина има банани, но й отговорих: „Банани? Няма банани.” А тя: „Има банани.” Помислих си, че може да е надзърнала в количката и да ги е видяла, но в такъв случай щеше веднага да ги измъкне оттам. После си помислих, че може би издават някакъв доловим за нея аромат.  
И накрая, няколко нови бисерчета. Един ден на път за детската градина куче изскочи на шосето и колите набиха спирачки. Гери гледаше през прозореца и й казах:
-   Герка, видя ли това куче как щеше да го смачка колата? И после?
-   Потле... батеррии...
Преговаряме кой какво яде:
-   Гери, какво яде зайко?
-   Кратавита.
-   Краставица?
-   А-а... морков.
-   А катеричката?
-   Летник.
-   А какво яде Кумчо Вълчо?
-   Герка! Rolling Eyes
Имаме доста нови снимки, ще помоля кака Алекс да ги качи за следващия път.
Пожелания за много здраве и много целувки на децата!
 Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 588
Хелаа, много ми беше приятно да прочета новините за Гери Simple Smile Браво на малката умница!  Hug

Междувременно ние всички се разболяхме от грип - както одеве писах - първо Хриси в петък сутринта, после аз и Преслава в събота. За първи път от поне 10-15 години насам даже и аз вдигнах температура... Вчера Хриси вече беше доста по-добре. Снощи и Преслава смъкна температурата, а днес започна и да се храни, така че нещата се развиват в добра посока. Дано сме приключили вече с температурите... Това ни е третият грип за сезона, който караме всички дружно! Sad Е, предишният около Коледа може и да е бил парагрип - понеже мина само с болки в гърлото и хрема.

Между другото, четох, че свинският грип създавал суперимунитет:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3532271

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 19:21 от Мария

# 73
  • Мнения: 2 242
Преди известно време най-после успях да открия причината за честите сополи при нея, но това е тема на друг разговор. Междувременно ми препоръчаха много свестен специалист уши-нос-гърло, който установи увеличаване /до средно ниво/ и на трите сливици и сега провеждаме двумесечно лечение с няколко вида капки в носа и през устата, сополите изчезнаха още след първата седмица, дишането се оправи, включително и апнеята, която се случваше понякога нощем и много ме безпокоеше, и дори езичето все по-често сега  е прибрано и устата затворена. Докторът ме научи на някои тънкости в прочистването на нослето – гръбчето върху възглавница и главата да виси назад и др., ако някой се интересува, ще пиша по-подробно.

Това много ме интересува тъй като Владко редовно има проблеми с носа.

# 74
  • Мнения: 59
http://www.vbox7.com/play:ddfee7b0 -  Вали на 1 годинка
http://www.vbox7.com/play:f03abb5d - Вали почти на 4 годинки
Поздрави на всички!

Общи условия

Активация на акаунт