За и против секциото по желание

  • 3 804
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Според мен всяка жена трябва да има право сама да избере как да роди.Щом е решила,че ще роди със секцио или пък нормално,това е най-добрия избор за нея.

# 16
  • Мнения: 1 910
Ами познати  със секцио се възстановиха много бързо. Изключвам една приятелка с такова по спешност и вертикален разрез.

Аз лично исках да родия със секцио, но трябваше вече да съм си в БГ и после кой знае колко време да стоя, до като документите на бебето за пребиваване тук са готови. А не искам да съм далече от мъжа ми.
Майка ми, също настояваше за секцио. Предполагам има причина за това. Едва ли ми мисли лошото жената.
Някой майки с нормално и със шевове ги боли след раждане не много по-кратко от някои със секцио. Така че как ще мине възстановяването е до организъм според мен.
Тежко не се вдига след много видове операции, отнася се и за секциото.

И накрая. Както се увеличава размера на главата на средностатистическото бебе с годините, вярвам че след някоя друга година нормално ще е оперативното раждане.

# 17
  • Мнения: 1 910
... пък и за бебето и за майката натуралното раждане си е по-добре Simple Smile
Никак не съм убедена. Като чета какво преживява бебето, до като излезне... Пък и последните бебета, които се родиха тук им помагаха да излезнат. Няколко от тях имаха рани на главата. Много им е било "добре" наистина на дребните. Пък и за да се налага да ги издърпват сигурно им е било много "розово" положението.

Иначе може и да е добре да се роди нормално, но ако всичко мине по наистина естествен начин. Включително без рязане на  майката. та дори без разкъсвания.

# 18
  • Мнения: 128
Знаете ли - писна ми всеки път, когато някой разбере че съм родила със секцио, да обяснявам че е било по медицинско предписание![smilie=smile3515.gif] Защо трябва да се чувствам едва ли не виновна, че съм минала по "лекия път"? Всеки сам преценява по какъв начин ще се срещне с малкото си слънчице!    bouquet

# 19
  • Мнения: 7 186
Естесвено че съм ЗА правото жената да избере как да роди- дали нормално или с операция. Според мен е време и правото на избор да се узакони и да се престане с тези уговорки "под масата".
Аз лично предпочитам секциото, така и родих и не съжалявам изобщо. Много съм доволна от всичко. Възстанових се много бързо и не съм имала никакви проблеми и дискомфорт.

# 20
  • Мнения: 2 237
еli_nikol,права си ! И на мен ми писна да се оправдавам ! Crossing Arms
Да не ти казвам колко пъти ми е подмятано,че не съм раждала истински и незнам какво е ! #Cussing out Защо пък да се принизявам и да си мълча,и двата начина са си истинско раждане и това е ! Naughty

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Лично аз не съм привърженик на секциото по желание, тоест аз сама не бих избрала такава операция, ако няма медицински показания за нея.
Но пък смятам, че всеки трябва да има право на информиран избор, тоест да знае плюсовете и минусите на нещата, за да може да реши обективно.

Аз имах някои медицински показания, които в България (не по света) са причини за секцио. Направих всичко възможно да ги премахна (правих операция с лазер за заздравяване на ретината), родих под постоянно наблюдение нормално. Имах изключително хубаво и заредено с позитивност раждане (пожелавам на всеки!) и се надявам и следващия път, живот и здраве, пак да мине толкова добре.

Иначе за секциото ето една статия, която е преведена от mama_p за сайта www.bg-mamma.com : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16143.msg300008#msg300008

# 22
  • Мнения: 5 103
Много може да се спори че най безопоано е нормалното да ти кажа малко статистика деца починали по време на секцио без проблеми техни НЯМА а деца по време на нормално има и то доста и такива вадени с форцепс и вакум така че моляте информирай се преди да пишеш.
аз съм твърдо за секциото аз също съм така, няма после да се опреквам че детето ми е увредено от форцепса примерно или от вакума ми се е отпуснала и смъкнала вагината.Миличка според мен няма нищо лошо в секциото Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Тръгнах да раждам нормално и буквално в последните минути ме оперираха по спешност.Бързо се възстанових,не съм се пазила след това и малкия определено нямаше грам колики.
Втория път  определено ще искам да е секцио-опитах и по двата начина и мога да кажа,че тази болка не е за мен Naughty
Всеки има право да си реши Peace

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ау, със тия статий направо ме разбихте! Добре, че ги виждам след като родих 2-те си деца... Но сега разбирам, че няма да са толкова здрави физически и психически в по-зряла възраст  #Crazy Как ще го преживея- не знам... Май ще взема да се гръмна! Секциото било истински кошмар за майката и детето...

# 25
  • Мнения: 773
    Преди да родя бях твърдо за нормалното раждане, но сега честно да си кажа не съм сигурна. Не, че съм имала проблемно раждане, всичко мина добре. проблема ми беше, че имах ужасно много разкъсвания. шевовете ме боляха наистина дълго. тежко пак не можех да вдигам. особенно първите дни едвам си вдигах детето, толкова ме опъваха шевовете. да не говорим, че на седмия ден едното шевче ми се отвори и болките станаха както на първия ден от раждането. А 2 месеца след раждането отидох на профилактичен преглед, познайте какво стана, отвори се още един шев. да не ви разправям, че едвам се прибрах вкъщи. Не искам никой да отказвам от нормалното раждане, но втория път може бих избрала секцио.
   А да щях да забравя да спомена, че и аз втори път трудно бих се навила да изпитам тази болка.

# 26
  • Мнения: 1 107
Не бих се престрашила да пожелая секцио на своя глава.
Но ако лекарят, на когото съм се доверила, прецени, че се налага секцио, изобщо няма да страдам  Wink

# 27
  • Русе
  • Мнения: 271
Аз родих със секцио. Родих е силно казано, защото извадиха дъщеря ми седмица преди термина. Не ми бяха изтекли водите, нито съм имала контракции. Затова не мога да кажа, че съм родила. Впоследствие се оказа, че са я извадили 3-4 седмици по-рано.  smile3515А секцио, защото беше седалишно, а аз с тесен таз. Исках нормално да родя, но не ми позволиха. На мнение съм,че ако няма наистина сериозни причини за секцио, по-добре е да се ражда нормално. Съжалявам само, че позволих да извадят детенцето ми толкова рано. Беше много мъничка, а можеше още да си порасне в мен и да си излезе като и дойде времето. После карахме жълтеничката повече от 2 мес. Според мен това беше, защото се роди толкова рано. Всяка жена си решава как да роди, аз лично съм против секциото, въпреки че съм го преживяла. Сега белега ми не бил зарастнал както трябва (боли ме), пратиха ме на дерматолог и ми изписаха мазило за 60 лева! Така че хубаво си помислете как да раждате.

# 28
  • Мнения: 5 790
Аз съм твърдо за секциото. Причините са естествено лични, но предпочитам да имам живо и здраво дете и мен да ме боли 10 дена, отколокото да раждам нормално с фатален край.

  202uu  202uu  202uu

Аз ако бях родила нормално, сега най-малко бебка нямаше да може да си движи ръцете. А думите на доктора /който до последно настояваше за нормално/ пред съпруга ми: "А за жена ти въобще не искам да мисля, какво щеше да стане!".

# 29
  • Мнения: 5 299
Според лекарите, това едва ли би се случило ако бебето си тръгне само и само си пробие път към белия свят  Thinking

От друга гледна точка е важно кой ще те изражда, защото има много некадърни лекари които си оставят ръцете и върху майката и върху детето при раждане  Whistling

Това изобщо не е вярно! Всички знаем, че и при двата вида раждане си има риск. Аз родих нормално, с епизиотомия - нямам лоши спомени, родих бързо и сравнително леко, но детето се роди с кръвоизливчета в оченцата - като съм чела туй-онуй из форумите разбрах, че са в последствие от напъните. Детето "страда" много повече по време на нормалното раждане, защото съвсем не е лесно да се измъкне през тая тясната дупка, и повечето лекари са на мнение, че едно секцио е по-леко за бебето. Винаги има рискове и опасности. Аз съм ЗА секциото с двете ръце - при всеки си е различно. Има майки, които смятат, че като се напъват 6 часа кат ненормални и изживяват нечовешки болки - това било задължително да се изживее - дрън-дрън...Има много жени с нисък праг на болка и за тях това изживяване може да им докара страхотен стрес.  Който както иска така да си ражда - това беше моето мнение. Сори, ако съм обидила някого...

Последна редакция: пт, 18 ное 2005, 00:06 от Baby@

Общи условия

Активация на акаунт