9 деца в тристаен апартамент !

  • 39 865
  • 1 116
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 518
rosy_bosy хич няма значение как се грижи това семейство за децата си, явно е че са желани и обичани не изоставени в домове. За теб може да е важно да е шареничко в къщи, а тях може да не е... Stop Ти може само за 2 деца едва да се грижиш, друга може само за едно с помощ, а трета за 10! Важното в случая е че общината трябва да даде жилище според обстоятелствата на семейството, тоест с повече стаи ...
Shocked Shocked Shocked

Длъжна била държавата/общината да осигури жилище, храна, безплатен транспорт, ток и т.н., на това 11-членно семейство, т.е. ние сме им длъжни, така ли?!

Плодим се, множим се, не работим, но пък можем да искаме ooooh!

Хайде тогава всички да си народим поне по 6-7, защо не и 9 деца и да чакаме някой да ни храни и издържа. Какво ще кажете??? Stop

# 361
  • Мнения: 9 990
ми хайде.ма да видим от съседите ти-кой ще си преотстъпи апартамента безвъзмездно...

# 362
  • Мнения: 1 518
Димитрина има по-добра работа от 90% от пишещите в темата , тя е асистент , пише докторат , колко от вас ще бъдат одобрени за докторантура ? ( въпросът е риторичен , вие си знаете отговора )
Това с нищо не променя факта, че безотговорността и мързела са довели това семейство до бедност. Да раждаш без да мислиш, да разчиташ на милостиня, да напъхаш децата си в миша дупка да се гледат едно друго (това преди да получат 3-стайния ап.) ...
Голям интелект е това, няма що.

# 363
  • Мнения: 2 927
Господи, прости им , те не знаят:)))


Но не са виновни, че са незнаещи.Simple Smile
 Живеят в една държава, която никога не се е грижила за децата си .
Приемат тази незагриженост за нещо нормално.
Проявяват същата незагриженост и към ближните си.

Чудя се как не ви хлопна нещо- някакво просветление да речем . По Коледа уж ставали чудеса.

Била съм посредствена с изказванията си и не съм се изразявала правилно пунктуално.
Не съм твърдяла никога , че съм умна и образована и не това е темата тук.

Тук става въпрос за това, че една жена се бори, за да осигури на децата си едно по-добро съществуване.

Както и вие се борите да не ѝ се даде нещо повече на тази жена , страхувайки се, че ще бъде отнето от вас.

Жената не проси, отстоява правата си.
Жалко е  
Та  ви е не знаете , че можете също да отстоявате правата си.
Не коментирайки под сурдинка из кафенетата , а  настоявайки за тях пред съответните институции, депутати, градски съветници.


Димитрина работи, децата учат, бащата е поел ролята на домакиня .
Лошо ли е това- просто са си сменили ролите.
Той се грижи за децата, когато са болни, когато мама е на работа или в командировка.
По-големите деца се грижат за по-малките.
Това не е експлоатация на детския труд.


Днес  в едно сутрешно предаване бяха гости едно семейство с 10 деца.
Превъртах каналите , търсейки новини и попаднах на тях.
Заслушах се, видях ги. Видях и отношението към семейството. Децата и родителите излъчваха толкова щастие.
Децата бяха на различни възрасти и бяха толкова сплотени.
Бяха поканени не защото искаха нещо, а защото е наистина достойно за уважение да обичаш децата , да искаш да ги имаш, да се грижиш за тях.

Те не искаха нищо, защото тук, в Гърция,  държавата и църквата още преди години са се погрижили да подпомогнат многодетните семейства.

Има конкретни закони, даващи права на тези семейства .

Изброявам само част от тях.


---Малки данъци,
-----намаление на съдебни такси/ това не е никак малко ,защото минималната такса е около 200 евро/,

-----намаления на билетите за градкия и извънградския транспорт- /50%/

----Право на дете от многодетно семейство да е студент в собствения си или най- близък по местоживеене град .
Т.е. е приет в Солун, но живее в Патра, автоматично се прехвърля в Патра/ ако желае и има същата специалност/ и така се спестява от наема.
За тези, кото не могат да бъдат студенти в собствения си град - се осигурява настаняване в студенстки общежития и храна безплатно или със символична цена.

-----Определени бройки / 10% от всичките/ са запазени за деца от многодетни семейства, кандидатсващи в полицейски и военни училища.
-----Намалена военна служба .

-----Намаление на регистрационна такса при закупуване на автомобил.
/
Да ме прощават тези дето не им харесва как се изразявам, но българският ми е малко тежък и не винаги се сещам за подходящата фраза/

----Право да има такси. /Тук се дават специални разрешение, за да имаш такси/
Сега това вече може би ще се отмени.

----Кредит за закупуване на жилище с много малки лихви.
-----Добавки за покриване на част от наема, ако семейството плаща такъв.
-----Отстъпки при различните общински такси.

-----Безплатно посещаване на  музеи, галерии, театри и други обществени мероприятия.
-----Намаление  на таксата за посещение на зоологическата градина в Атина..
-----Намаление на билетите за футболни мача=ове.

------Намаление за таксите в частните детските градини и предимство при записването в държавните.


------Парична помощ, когато се омъжи, ожени дете от многодетно семейство.
------пак парична помощ/ всяка година/ , когато единият или двамата родители са държавни служители.
 -----Пак парична помощ при раждането на всяко дете след второто- 3,4...9 няма значение.
-------Безплатно раждане след четвъртото или петото дете в две атински болници.

-------Доживотна пенсия за многодетните майки.

-------Даване на жилище на многодетни семейста, когато те живеят в отдалечени планински или малко населени места.
-------Даване на жилище на бедно многодетно семейство с определени годишни доходи./за тук са 3000 евро на година/
Като единственото условие е децата да се учат до 16 годишна възраст.


----Безплатни почивки /в зависимост от касата, където се осигуряват/

----Намаление в сметките за ток и вода
 ----  Намаления при закупуване на книги



И още доста други облекчения.
Съжалявам ,че съм писала разбъркано и може би неясно, но търсех информация за тези права в нета .
Не съм многодетна, никога няма да бъда и освен ,че знаех ,че многодетните имат права трябваше и да прочета кои са и да ги запиша тук.

Е, не съм си губила времето в  никакъв случай.
Прочете, помислете ...

Не ви ли харесва?
Може би утре вашите деца ще са многодетни родители?
Искате ли да се чувстват нормални хора ?
Да са приемани като нормални хора?
Да не ги сочат с пръст и обиждат?

# 364
  • Мнения: 7 947
Ма те ще са нормални хора, няма да ги сочат с пръст, нито обиждат - ако сами си гледат децата - така, както ние, с по-малкото деца  Crazy
Или моето дете не заслужава покрив? Защото няма братя и сестри?

# 365
  • Мнения: 4 916
Това обяснява доста неща за икономическото положение в Гърция в момента. Харчиш, харчиш, накрая като няма никой в касичката тръгваш да протестираш, че са ти свършили парите.

# 366
  • Мнения: 12 675
Хипатия, ти запозната ли си със случая или просто така си говориш.

# 367
  • София
  • Мнения: 15 486
Това обяснява доста неща за икономическото положение в Гърция в момента. Харчиш, харчиш, накрая като няма никой в касичката тръгваш да протестираш, че са ти свършили парите.
Peace

# 368
  • София
  • Мнения: 1 589
"-------Даване на жилище на бедно многодетно семейство с определени годишни доходи./за тук са 3000 евро на година/
Като единственото условие е децата да се учат до 16 годишна възраст."

Е, на Димитрина са й дали жилище въпреки, че доходът им е над 3000евро на година. Нейната заплата + детските би трябвало да са около 700+лв на месец, което е 8400+лв на година. Значи ние сме по-социална държава от Гърция  Mr. Green

# 369
  • Мнения: 2 927
argun,
много гадно изказване:)
Икономическото положение на Гърция се дължи на други фактори,
Не е тук мястото да се разисква икономиката на една държава в период на световна криза.


Трещерица
запознай ме отново тогава.

Аз разбрах ,че една жена, майка на 9 деца иска по-голямо жилище за децата си. От държавата.

Може би не съм разбрала?

Не иска жилище, а всяка от вас да ѝ превежда по някой и друг лев в  отворена за тази цел сметка?

# 370
  • Мнения: 0
Била съм посредствена с изказванията си и не съм се изразявала правилно пунктуално.
Не съм твърдяла никога , че съм умна и образована
и не това е темата тук.

Нямаше нужда да оточнявате  Peace Не сме хванати от гората все пак  Peace

# 371
  • Мнения: 4 300
Ако цъкнете на темите в чужбинския, ще прочетете  за Ирландия например, в която до скоро не са плащали данъци за собственост, както и студена вода. Темата всъщност няма смисъл да цикли в това. Излишно е да се сравняваме с държави, по богати или социални от Бг. Излишно е и Димитрина да иска нещо повече от това, което й се полага ( не че е излишно в по общ план да се настоява за по добри социални, здравни и образователни услуги). По скоро дразнещи са изказвания от рода на "който си има деца, да си ги гледа". То че е така- така е. Но нали затова сме общество, за да помагаме и преразпределяме. Че не залужава целия свят- не заслужава. Но не мисля, че заслужава по малко от пропорционалното на майка с 4 деца да кажем. Разбирам фрустрацията и крайността, но това че аз не вземам детски защото доходът ми е над 300 или 500 лв, не значи че тя не трябва да взема.

Всъщност насилствено няма как да се изкара някой от контигента на живеещ на помощи. Не и без сталинистки методи. Единственият начин е да се образоват хората, така че сами да се стремят към нещо повече от социалния миинмум, осигурен от държавата и цивилизацията. Естествено, за хора говорим. Винаги има 'фира', не сме по шаблон. Но както Димитрина не е следвала модела на родителите си, така и никой не знае какво ще сеслучи с децата й.

# 372
  • Мнения: 5 710
Тук (както и в Англия, разбирам) има армии такива хора.
Емигранти са повечето, с по-.. ориенталски манталитет да кажем. Примерна картина.
Идва мъжът, издрапва за документи и изкарва някакви пари . Вика жената. Тя идва с детето/децата, например 2.
От там ги поема системата, организации - дават храна, дрехи, колички и дрешки.
От това, че са под някакъв праг на доход, който е доста нисък произтичат редица 'права".
Децата не плащат такса в детската градина и са по-напред в списъка за приемане, медицинското им обслужване е безплатно, защото са бедни не плащат такси за прегледи, изследвания.  На летни училища децата не плащат, в градския транспорт безплатно се возят и т.н. Но:) Нямат жилище, намират се на по-задно място в списъка.
Биха се преместили тутакси напред, ако имат 3 деца. Чудесно, жената и без това по цял ден е с децата/вкъщи/ с приятелки да си мерят забрадките, език не знае, води се никога не работила, а и на жената мястото й е у дома.
Хайде хоп, 3та, 4та бременност, всичко разбира се е напълно безплатно, полагащо се... После им дават и общинско жилище. Според общината може да им покриват и някои сметки, а ако не ги плащат, не могат да ги изгонят, защото по закон не можеш да изгониш семейство с деца на улицата /или посред зима и т.н. Настаняват се и започват да си 'живучкат' хората.
Жената на практика по цял ден бута количките по опашките за помощи и си 'търси правата', мъжът работи нещо.
Език почти не говорят, тя особено хич. Простата сметка, ако седнат да я направят това семейство няма финансова полза да работи жената, защото ако си намери работа за 700 евро например, ще й отпаднат най-малкото безплатните карти за транспорт, ще плащат в болницата, за детска градина, разходи, които аха да надхвърлят предполагамия им доход.
Тези хора страдат от странна слепота и глухота , когато се касае за плащане на нещо, за някакви задължения ( обратната страна на монетката на която пише "Държавата ТРЯБва еди какво си за мен".  Например държавна такса за телевизия ( 105 евро годишно), нито пък, че като си паркираш бричката трябва да идеш до машинката и да си пуснеш монетката. Все не са разбрали и на касата, че пликчето се плащат. Като остареят, ще имат и пенсии.
В това време работещия народ отвсякъде са го погнали бирниците, това майчинство, детски, някакво реално стимулиране на раждаемостта за работещите реални данъкоплатци на тази страна са непознати територии...защото оставете, че трябва да се плаща за всичко това, ами публичният дълг в Италия 115% от БВП на страната. Това значи едно нещо - че освен, ако не се случи някаква магия,  нашите правнуци  ще плащат за 'развития социализъм', който са си построили. Естествено този дълг не е само социални разходи, но една част от него, да.
Така че аз съм абсолютно и тотално ПРОТИВ всякакво хрантутене на Димитринки и калинки БЕЗ реален план , който да се следи докато си стъпят на краката и се откачат от хранилката.

# 373
  • Мнения: 4 916
Преразпределили са. Жената е продала свой имот и в нарушение с общия ред е била осигурена с общинско жилище.

# 374
  • Мнения: 2 927
Била съм посредствена с изказванията си и не съм се изразявала правилно пунктуално.
Не съм твърдяла никога , че съм умна и образована и не това е темата тук.

Нямаше нужда да оточнявате  Peace Не сме хванати от гората все пак  Peace
Разбира се вие сте изключение.
Вас ви е уловил капитан Грант Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт