9 деца в тристаен апартамент !

  • 39 869
  • 1 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 156

 Вчера, в сутрешния блок btv показа животът на един университетски
преподавател в тристаен апартамент с девете си деца.
Българка,омъжена за арабин,родила по желание децата си,която
в момента има успешна научна кариера,децата са с отличен успех,
но жилището е .... аз се изплаших от кадрите.Очакванията,общината да им
разреши проблема вече трета година не е изпълнено.
Репортажът ме развълнува и си задавам въпросите :
- Когато създаваме деца,трябва ли да разчитаме на някой?
- Девет деца - как се гледат и кой може да си ги позволи в днешно време?
- Как тази жена,в този кошер гради научна кариера и как е възможно подобно оцеляване?Нормално ли е?Как мислите?

# 1
  • Мнения: 2 457
Луда за връзване е според мен. Но...който какво си направи. Жалкото е, че децата се налага да търпят последствията от нечий безумен избор Tired

# 2
  • Мнения: 2 110
Тези въпроси трябва да си ги задават тези които имат девет деца.
Но не мисля ,че ако създаваш деца трябва да разчиташ на някого. Те са отговорни- създателите . Това да не са обувки.Днес си купуваш утре друг е длъжен да се грижи.
А как се гледат девет деца ,честно не знам. Не мога и да си го представя.

# 3
  • Мнения: 4 965
Тази тема периодично се възражда, когато въпросната жена започне да претендира по медиите - обикновено винаги по Коледа и Великден.
Вярно е, че всеки сам си решава как да живее, но обстановката в дома им винаги ме потриса - хем не съм особено добра домакиня...
И не виждам защо някой да е длъжен да им разреши проблемите, защото тя сама настоява на тезата, че изборът си е неин. Точка.
Но поне е необходим и малко разум и трезва преценка. Определено поддържам тезата, че е добре в семейството да има повече деца, но в разумни граници - т.е. всяко дете да има свое лично пространство и отглеждането му да не нарушава стандарта на живот на останалите членове на семейството.
Самите ние искаме още едно дете и пак ми се струва, че не е достатъчно това, което можем да им предложим, а то е далеч повече, а собствената ми майка казва, че сме неразумни.
Относно въпросите:
Когато създаваме деца, трябва да разчитаме само и единствено на собствените си сили.
Девет деца - не знам. Познавам семейства с 3 и 4, но това са хора с възможности и не са им в тежест. Мога да споделя как планираме ние да отглеждаме 3, ако някой го интересува.

И последните - за мен самата жена има проблеми. Но не знам как се справя...

# 4
  • Мнения: 11 970
Репортажът да не е за Димитрина?Някъде ,назад, вероятно в архив имаше тема за нея преди години.

П.С. С Azaf сме писали едновременно.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Пак ли ?
Мен пък, отдавна репортажите за нея не ме вълнуват.
Доколкото помня това жилище им е подарък от общината. Подаръците все са им недостатъчни, обаче.

# 6
  • Мнения: X
Даа,и аз го гледах.И преди години пак...
И аз искам още поне едно дете...ама като знам какво мога и не мога да му дам,как да го обрека на лишения ,а аз да роня сълзи отстрани,като го гледам ?
Ами не мога.
Не че споделям идеята да осигурим всичко на децата си.
Но да не мога да ги храня нормално или да живеят като в затвора ,по 4-5 наблъскани в една стая и с дрехи ,нахвърляни по земята....Ами не ми е това представата за щастливо детство.
Когато човек създава дете,дори и само едно,би трябвало поне малко от малко да е наясно какво може да му предложи.
Разбирам донякъде идеята "Много деца-весела къща",ама тези деца имат нужда и от собствено пространство и поне малко усамотение.
Иначе все избива нанякъде...

# 7
  • Мнения: 12 676
Тази тема периодично се възражда, когато въпросната жена започне да претендира по медиите - обикновено винаги по Коледа и Великден.

И аз имам дежа ву. Доста им помогнаха тогава. Аз пък, доколкото помня, бяха продали едно жилище.  Ако с това ще се решат проблемите, нямам против и 2 жилища да им дадат. Но тяхното положение предполага непрекъсната грижа от някого.     

# 8
  • Мнения: 1 668
Коледа е! да изгледаме репортажа за това семейство. Който е пропуснал - няма страшно - ще има нов на великден. Апартаментът е 105 квадрата според нея! Какво очаква от общината? Мезонет или къща в Драгалевци... Дано вече е влязла в критическата, че скоро претенциите им ще са за сградата на министерския съвет ако роди още 2-3...

# 9
  • София
  • Мнения: 508
Това въпросната Димитрина ли е, която нищихме преди 2-3 години в една тема с n на брой страници? Темата е някъде в архива, за който се интересува.

# 10
  • Мнения: 12 676
Това въпросната Димитрина ли е, която нищихме преди 2-3 години в една тема с n на брой страници? Темата е някъде в архива, за който се интересува.

Ми надявам се да няма много научни работници с такова мислене.  За циганите го приемам някак си.

# 11
  • Мнения: 3 827
гледах го ,
трябва да им дадат две жилища едно до друго , горе - долу ще им стигат ,
 но не го правят общинарите , заети да крадат общинските жилища

# 12
  • Мнения: 2 457

Разбирам донякъде идеята "Много деца-весела къща",ама тези деца имат нужда и от собствено пространство и поне малко усамотение.

Някои "къщи" с много деца са всичко друго, но не и весели, да си кажеме истината Sad

# 13
  • Мнения: 1 668
гледах го ,
трябва да им дадат две жилища едно до друго , горе - долу ще им стигат ,
 но не го правят общинарите , заети да крадат общинските жилища
Ми общината им е дала едно жилище, сега едно и сами да си купят и ето... 2 ще имат. Иначе всичко на готово е малко нагло само защото са решили да се плодят като зайците. По твоята логика на тях 2 тристайни, че са с 9 деца, ми аз съм с 2 да ми подари общината един двустаен. Иначе незнам дали общинарите крадат, ма списъците с чакащи са дълги с километри, а общината няма кинти улиците да си закърпи, камо ли да строи нови жилища, че на всички да им е широко и комфортно.

# 14
  • Мнения: 3 827
еее ,
 да им дадат още едно ,
жената си ги гледа , обича си ги , умни са , всички ще получат добро образование , няма да лентяйстват , ако всички многодетни бяха като нея , проблеми нямаше да има ,
а общински имоти има , те са точно за такива случаи ,
но се краде като за световно , те , милионери станаха от общински имоти ...

Общи условия

Активация на акаунт