9 деца в тристаен апартамент !

  • 39 900
  • 1 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 300
Добре, бях забравила какви точни и ясни критерии имаш за житейските потребности:)
 Познавам богати хора, коитоспят на матрак не защото нямат пари за креват. Познавам и хора, на които твоето жизнено пространство ще им се стори килия. Но това не значи, че ти и детето ти не живеете в комфорт. Сега по ясно ли стана?

# 46
  • София
  • Мнения: 12 568
Добре, бях забравила какви точни и ясни критерии имаш за житейските потребности:)
 Познавам богати хора, коитоспят на матрак не защото нямат пари за креват. Познавам и хора, на които твоето жизнено пространство ще им се стори килия. Но това не значи, че ти и детето ти не живеете в комфорт. Сега по ясно ли стана?

Това семейство определено не спи на матраци от ексцентризъм.
А и целта не е да убедиш мен, че сем. Хамзе са щастливи.
В моите очи тези хора не са отговорни родители, нито пък в исканията им има резон.

# 47
  • Мнения: 3 827
семейството е щастливо , колкото и да не ти се вярва .

# 48
  • Мнения: 4 615
Ти със сигурност си нямала късмета да живееш в подобно щастие. Tired Никое дете не може да бъде щастливо при подобни условия.

# 49
  • Мнения: 4 965
Въпросът не е дали са щастливи или не, а дали могат и какво правят, за да посрещат ежедневните си нужди, както и нуждите си от жизнено пространство, подходяща издръжка и т.н.

# 50
  • Мнения: 4 300
Аз никъде не съм казала дали са отговорни родители. Казах, че щастието на децата не се мери с родителски  аршини. Поне не и до определена възраст (  доста над 3г).

# 51
  • Мнения: 901
Не жалете децата Хамзе. Те се справят много по-добре от много дечица със собствени, идеално хигиенизирани и напълно обурудвани стаи.
http://news.ibox.bg/news/id_1589226495

Не е наша работа защо Димитрина е поискала да има девет деца.
Тук въпросът е само дали имат право да получат по-голямо общинско жилище и ако имат това право, защо не го получават.



# 52
  • София
  • Мнения: 15 511
   Съжалявам, не разбирам от изкуство и явно нямам вкус,  картината не ми харесва!

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ох..положението на това семейство е много кофти ConfusedНо в крайна сметка сами са си го направили и въобще не мисля,че някой им е длъжен,още по-малко обществото.Имала собствено жилище-продала го..Дали и 105кв.м. апартамент от общината-по-голям иска..Е,съжелявам,смятам,че не е редно..Каквото и се е полагало го е получила..Дали са и голям апартамент,но какво да направи общината,че има тя 9деца?Да построят спец.за нея 300кв.м ли?Щото от общинските смятам,че е получила възможно най-голям..Да и дадат 3 етажна къща?Стига глупости..Получила е необходимата помощ,сигурна съм,че взима и детски, и помощи, и децата са с предимство в ДГ, е какво повече???Като иска повече да намери и начин..Съпругът да работи и т.н...Жал ми е за децата,защото дори и да не са нещастни сега,то след време всичко това ще даде отражение..Впрочем,весели празиници на всички  Hug!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 594
  Съжалявам, не разбирам от изкуство и явно нямам вкус,  картината не ми харесва!

На мен ми харесва. Много, при това. Наистина е въздействаща... но ми се струва малко депресираща и ми навява по някакъв начин чувство за самота - отворената слушалка, сякаш обаждащия се е оставен да си говори сам без отговор. Дрехите на закачалките подсказват за присъствието на мъж и жена, но въпреки това просто висят неодушевени. Небрежно заметнатия шал, с ресни докосващи масата - като милувка, нежна и ефирна, но отново неодушевена... Всичко е някак неестествено голямо, като погледнато през увеличително стъкло или през очите на малко дете, или на човек чувстващ се дребен и нищожен, сякаш смален на фона на обкръжаващата го действителност.
 Не съм по темата, но не се сдържах да се пробвам да анализирам това, което виждам на тази картина.

Иначе по същество - чудесно е, че има хора, които не се страхуват да имат повече от 2 деца. Адмирирам това... но при условие, че имаш възможност да поемеш отговорност и да се грижиш за тях. Иначе не виждам по какво се различаваш от циганите в катуните, които се изхранват с просия (в случая от държавата с това желание за още едно общинско жилище)

# 55
  • Мнения: 1 668
Адри, направо се втрещих кво си видяла в тази картина... Бягай на изложбата - със сигурност няма да е продадена. Всъщност картината е без значение...
От значение е, че бащатаа не работи, майката също странно как гради научна кариера с 10 бременности... Големите деца сигурно са много свестни, сигурно са и много щастливи в тая кочина, ма като гледам и те не си дават зор да се хванат да поработят при тези родители  newsm78 ... ми познавам десетки деца, на които им се налага и без родителите им да са се плодили като зайци. Също ми прави впечатление, че са им избрали чудесни професии на големите деца (за малките не разбрах). Латинския е изключително полезен и търсен език в 21 век, а с рисуване се изкарват милиони

# 56
  • Мнения: 804
Пак ли ?
Мен пък, отдавна репортажите за нея не ме вълнуват.
Доколкото помня това жилище им е подарък от общината. Подаръците все са им недостатъчни, обаче.
Колкото и лошо да звучи на връх Коледа и при мен е така. За децата не знам какво да кажа! Тъжно ми е като си помисля как живеят.

# 57
  • София
  • Мнения: 515
Тези хора са свикнали някой непрекъснато да им помага и да им носи това-онова. Така беше по времето на старата тема, вероятно и преди това.

# 58
  • Мнения: 3 371
е*ати кошмара.

след 5 мин ще съм я забравила естествено, всеки си знае неговата, щом я влече дето се вика, да си ражда.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 217
На мен пък ми е мъчно за нея.....

Общи условия

Активация на акаунт