9 деца в тристаен апартамент !

  • 39 899
  • 1 116
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
Ger4o, предполагам, че rush_rush  се шегува. В едно от интервютата с тази жена, тя точно това беше казала, че иска от общината. Т.е. иска, но поставя и условия.

Виждам, че не се е шегувала....

# 16
  • Мнения: 1 668
rush_rush , жената е родила 9 (и повече ако си спомням добре от предишните репортажи) деца без да има нито един квадрат жилищна площ. Тя е напправила съзнателен избор да роди деца, които да бъдат бездомни, бедни и гладни. Общината им е подарила апартамент и ги е спасила от улицата. родителите или общината трябва да осигурят комфорта на тези деца? Иначе познавам доста хора, които наистина спешно се нуждаят от общинско жилище и чакат с години. Не е лесно да се намерят празни общински апартаменти при толкоова голям град и толкова хора, които нямат жилища.

# 17
  • Мнения: 4 965
еее ,
 да им дадат още едно ,
жената си ги гледа , обича си ги , умни са , всички ще получат добро образование , няма да лентяйстват , ако всички многодетни бяха като нея , проблеми нямаше да има ,
а общински имоти има , те са точно за такива случаи ,
но се краде като за световно , те , милионери станаха от общински имоти ...

Хммм, че аз познавам поне няколко многодетни семейства - всички си обичат децата, гледат ги, възпитават ги, умни са, няма да лентяйстват /това не е сигурно, щом чакат на готово от общината/. Ако ще има за едни, да има за всички, а не някои да си осигуряват децата сами, а други да чакат на някого...
Едното раждане не дава права...

# 18
  • Мнения: 4 965
rush_rush , жената е родила 9 (и повече ако си спомням добре от предишните репортажи) деца без да има нито един квадрат жилищна площ. Тя е напправила съзнателен избор да роди деца, които да бъдат бездомни, бедни и гладни. Общината им е подарила апартамент и ги е спасила от улицата. родителите или общината трябва да осигурят комфорта на тези деца? Иначе познавам доста хора, които наистина спешно се нуждаят от общинско жилище и чакат с години. Не е лесно да се намерят празни общински апартаменти при толкоова голям град и толкова хора, които нямат жилища.

Напротив, имали са и втори апартамент /не помня дали наследствен или пак даден от общината/, който са продали...

# 19
  • Мнения: 5 370
Пак ли???
Дежа вю е това. Не бих искала да съм на мястото на нито едно от тези деца. Tired

# 20
  • Мнения: 1 668
azaf, ако са имали втори, дето са продали тези са за убиване просто! Аз тоя момент съм го пропуснала и пак и пак заешния нагон ме вкарва в тиха лудост, както и това - аз съм родила деца - сега общината трябва да поеме грижата за тях...

# 21
  • София
  • Мнения: 8 036
Май точно преди две години се бистреше напоително темата.
Ситуацията на Димитрина е типична за случаите, в които не мислиш с главата, а с гениталиите. Случаите, в които хем нищо не можеш да предоставиш, хем се размножаваш със скоростта на светлината, са типични за малограмотните прослойки от населението. Това нямаше да е дразнещо, ако го нямаше очакването, че някой (общината, хората и т.н.) е длъжен да й подари жилище. Да не говорим, че в старото строителство най-големите апартаменти бяха около 120-140 кв. м., по-големи от това бяха рядкост.

# 22
  • Мнения: 4 916
Гледала съм няколко репортажа през годините и останах с впечатлението, че не става въпрос толкова за нагон, за сексуална или друга неграмотност, а по-скоро за друг вид проблем. Може би психически. Жената беше решена да продължава да ражда.

Ето една от предишните теми - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258733.0;wap2

# 23
  • Мнения: 5 370
Добре, да речем, тя има психически проблем.

Мъжът? Той къде е в цялата картинка? ooooh!

# 24
  • Мнения: 4 916
Мисля, че тя е водеща в двойката. Той беше един такъв... ошмулен...

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Добрата новина е, че от няколко години няма нови попълнения в семейството.
Доколкото си спомням за броя на децата той се оправдаваше с нея, а тя- с него.

# 26
  • Мнения: 4 300
Oбщиннското жилище нали се отдава под наем, как ще го продадат? Те би трябвало да са наематели, не собственици.

# 27
  • Мнения: 1 668
Рокси, ако живееш в общинско жилище имаш право да го закупиш след 3 години ако не се лъжа. цените, на които може да се купи такова жилиже са 5-10 пъти под пазарната цена. Т.е. идеята на общинското жилище винаги е била да се закупи след време...

# 28
  • Мнения: 2 170
Относно броя на децата,тя бе споменала,че това е единствено нейно желание,но
се е отказала от десето дете !
Интересно е,че някой хора очакват обществото да им разреши проблемите и както някой
писа,ако се "раздават" общински жилища - нека да няма дискриминация относно етнос
и брой деца - не само циганите и тези с 9 деца !
Имах една колежка,която вечно претендираше и се оправдаваше,че е с 3 деца и това
изтъкваше като предпоставка за привилегии.
Лично за мен - е безумие,но не мога да разбера,до кога цялото общество ще плаща?
Това са нашите данъци,пари.
Колкото и да обичам деца,имам две - не мога да приема тази ситуация и безотговорност.

# 29
  • Мнения: 8 999
Димитрина ми беше съседка и като деца дори бяхме приятелки. Преди да им отпуснат общинското жилище /което доколкото знам е четиристайно/, те всички живееха в един маломерен преходен тристаен апартамент заедно с родителите на Димитрина. После бабата и дядото починаха и апартаментът се продаде. Колкото и малък да беше, все пак беше на пъпа на София и срещу него спокойно те можеха да купят дори петстаен в някой по-краен квартал. Мъжът й не работи. Тя също не работеше много - непрекъснато беше в отпуск по майчинство, де. Честно, не знам с какво се издържаха. Но пък и никога не приеха дрехи или друг вид помощи от приятели и съседи.
Нейните претенции ми се струват абсурдни. Все пак тя самата е родила всичките тези деца, не са й ги набутали от общината да ги отглежда. При това и тя, и мъжът й са здрави, трудоспособни и с образование. Нито едно от децата не е болно, че семейството да се нуждае от допълнителни средства, за да се грижи за него.
Не знам, за мен не е нормално да създадеш толкова много деца, без да имаш и елементарни условия. А и да не предприемаш нищо, за да подобриш стандарта си на живот.

Общи условия

Активация на акаунт