Как почиствате бебето на всяка смяна на памперса

  • 8 627
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
сутрин и вечер задължително я мия,като се наака също ,останалото време с кърпички

# 16
  • Мнения: 33
Като новорден  миех дупето и сутрин и вечер.Но вече само вечер мия дупето , а се къпим през вечер.Използвам мокри кърпички  Peace И при нас е топло,но му е много суха кожата и затова  Wink Тампонче напоено с вода също е вариант.Братовчедка ми роди в Англия и там така, препоръчват вместо кърпички  Peace

# 17
  • Мнения: 2 011
Едва ли ще се разболее. Сина ми го мия на по-студено и нищо му няма.
Тампони с вода е добра идея.

# 18
  • Мнения: 176
При всяка смяна на памперса почиствам с памучен тампон напоен в топла вода, не използвам мокри кърпички, сапуни и/или кремове за подсичане. Мисля, че водата е най-добото и сина ми има прекрасна кожа, никога не се е подичала или изсъхвала. Не мия просто защото не ми е удобно, а и навън също не става.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 310
Миех след акане. Ако само е пишкал, забърсвах с мокри кърпи. Вечер къпех.  Peace

# 20
  • Мнения: 84
Мокри кърпички ползвам само в краен случай или навън. Мия само с вода при всяка смяна на памперса. Вечер къпя с шампоан за коса и тяло и мажа с лосион и крем.

# 21
  • Мнения: 2 447
Миех след всяко акане.Иначе ползвах мокри кърпи.Къпя всяка вечер.

Мокри кърпички ползвах на Event с невен,иначе от другите ми се обриваше.

# 22
  • Мнения: 304
Мия само ако е наакана.Преди я миех на всяка смяна,но кожата и става много суха.Почиствам с мокри кърпички,а вечер я къпя.

# 23
  • Мнения: 27 524
Само с мокри кърпички. Не е имал проблеми.

# 24
  • Мнения: 6 362
Когато се роди голямата ми дъщеря мокрите кърпи бяха непосилно скъпа екстра за мен и миех на всяко преобуване.
Детето обаче имаше жесток проблем с подсичането. Дупето и ставаше направо на рани, независимо колко добре подсушавах и независимо с какво мажех. Преминахме през всякакви мазила - козметични и лечебни, то гориха, то мазахме с дефламол, нищо не помогна. Тогава една кожна лекарка ме посъветва да престана с миенето (максимум веднъж на ден с вода), а през останалото време да ползвам само мокри кърпи. Толкова скъпи ми се виждаха  ooooh! но това реши проблема.
С второто и третото хлапе въобще не съм си правила експерименти - на всяко преобуване почиствам само с мокри кърпи, а с вода - вечер при къпането. Не са имали никакъв кожен проблем, подсичане и т.н. С баткото ползвах мокри кърпи на Нивеа и Памперс, сега с малката - на Бюбхен.

# 25
  • Мнения: 6 133
мием дупето сутрин и вечер,ака на гърне и само избърсвам след като е акал

# 26
  • Мнения: 526
С тампони за грим, напоени в топла вода (или ако е зачервено - отвара от лайка), или с мокри кърпички. Според мен тампоните напоени с вода са добра алтернатива на миенето,особено като се напои повече тампона става почти като миене Simple Smile

На мен миенето ми е неудобно защото всичко се намокря, а и с тия ниски батерии на мивките....
Общо взето мия рядко на чешмата.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 337
само миене, няма от какво да се разболее, нали не я миеш на двора в реката...
моят от мокри кърпи ставаше на рани.
Дупе наакано миех, ако не - сутрин и вечер.

# 28
  • София
  • Мнения: 601
Ползвам кърпи на Нивея при всяка смяна на памперса, мия дупето вечер преди лягане или къпя.

# 29
  • Мнения: 1 424
Задължително мия дупето сутрин и като се наака. Иначе използвам мокри кърпички. Peace

Общи условия

Активация на акаунт