Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 20

  • 64 731
  • 683
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226


Арабите туй-онуй, пък само пишат за него.

# 631
  • Мнения: 5 138
Принципно - да, прави сте Peace Основната вина е в Бехлюл. Нали знаете приказката - вържи попа, за да ти е мирно селото Peace

Ама дядо ми Бог да го прости, казваше че като се разгони кучката е излишно да трепем на цяло село кучетата, дет я следват, а да се утрепе кучката за да стоят мирно кучетата. Mr. Green

# 632
  • Мнения: 1 296
Принципно - да, прави сте Peace Основната вина е в Бехлюл. Нали знаете приказката - вържи попа, за да ти е мирно селото Peace
Ама дядо ми Бог да го прости, казваше че като се разгони кучката е излишно да трепем на цяло село кучетата, дет я следват, а да се утрепе кучката за да стоят мирно кучетата. Mr. Green

 smile3532 smile3532 smile3532 То и тука така става с кучката, де, ама малко късничко. Чак в последната серия на филма Joy

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226
Тя к.... добре се самоу..... сама, а не утрепа Бехлюлчо. Що ли не го гръмна него - хем
никой нямаше да го има. Аднан се беше съгласил да и даде развод. А ние щяхме да ревем за Бехлюл - така за Бихтер никой не реве.

# 634
  • Мнения: 1 296
Е, мариянче, няма да е честно във втори пореден филм Киво да умирга

# 635
  • Мнения: 12 009
Ako Киво умиргаше накрая Бихтерката дали щеше да рИве на гроба му или щеше да подвие опашка и да си потърси друг БихлюлЧу smile3506

# 636
  • Варна
  • Мнения: 2 379
Принципно - да, прави сте Peace Основната вина е в Бехлюл. Нали знаете приказката - вържи попа, за да ти е мирно селото Peace

Ама дядо ми Бог да го прости, казваше че като се разгони кучката е излишно да трепем на цяло село кучетата, дет я следват, а да се утрепе кучката за да стоят мирно кучетата. Mr. Green
Браво това е решението  Joy Joy Joy

# 637
  • Мнения: 1 296
По повод сравненията, че Бихтер прилича на майка си, Фирдевс - ами, че то крушата не ражда тикви Naughty

# 638
  • Мнения: 1 823
Аз оправдавам реакциите на Нихал Ако съм сираче и някой ми доведе втора майка малко по-голяма от мен едва ли ще и се хвърля на врата Вниманието на бащата вече е раздвоено

Ами ако пък се омъжиш за някого с дъщеря на почти твоите години, едва ли ще примираш от обожание към нея. Само не казвай, че ти не би могла да влезеш в такъв сценарий, защото в живота никога нищо не се знае. Даже ако някой нещо е много сигурен, животът го вкарва в подобна ситуацийка, като че ли за да го опровергае.

Напълно си права-на собствен гръб съм го изпитала........
За мен пък Бихтер е положителен образ,в смисъл не съм гледала филма,но като Ви чета-на никой нищо лошо не е сторила.
Не бива да забравяме,че тя все пак е едно младо и неопитно момиче,което няма подкрепата на майка си -освен в интригите.И е похвално нейното желание да и противоречи и да не се съгласва с нея.В тази серия ми стана много мъчно за Бихтер-никой не я разбира,никой в къщата не я подкрепя.Може би си е мислила и надявала Аднан да накара и децата и прислугата си да се съобразяват с новата си господарка.Но както виждаме-срещу нея се изправя голяма стена от рода на Аднан,барабар с прислугата.Как и по какъв начин би трябвало да постъпи?
Даже съм изумена от желанието и да потуши конфликта и да не се конфронтира с мъжа си.А заключването на вратата си беше просто реакция на едно ядосано и обидено дете-Вие дали не сте затръшвали,или заключвали вратата на любимия си тогава,когато не Ви е чак толкова любим?

# 639
  • Варна
  • Мнения: 2 379
Ako Киво умиргаше накрая Бихтерката дали щеше да рИве на гроба му или щеше да подвие опашка и да си потърси друг БихлюлЧу smile3506
Сигурно щеше да стои с пистолета на Аднан на гроба на Бехлюл и да се самоубие до гроба на Бехлюл а после чайките и край  Laughing

# 640
  • Мнения: 0
Много се радвам, че се е заформила дискусийка по повод на едно мое нарочно злобливо изказване за дразнителя Нихал.  Simple Smile

Мненията са не само различни, но и доста крайни. Аз лично виждам свои мисли изписани в постовете на hurricain, не само сега, по принцип, но както казах, всеки си има свое виждане и се радвам, че сте провокирани да спорите.  Simple Smile

И да добавя още нещо. И двете неща - образът на Нихал и актрисата Хазал Кая правят този невероятен дразнител в моите очи. Ако сте гледали версията на филма от 75 г. там актрисата пресъздава доста по-обаятелен образ на Нихал. За това как ще се приеме даден герой има много голямо значение кой актьор ще го обживее. Хазал Кая излъчва дразнещи нотки, ако разбирате турски и гледате сериала в оригинал - начинът по който произнася думите, интонацията, която влага и много други неща (да не говорим за трътлестото дупе, защото това вече е външност, но и тя не може повече да отслабне и да иска). Да не се повтарям, но пак ще  кажа, че в превод образите се пречупват през дублиращият на българаски актьор и въобще част от оригиналния, истинския облик на нещата в сцените, в действието се губи, губи се в превода, в езика...

Гледала съм я и в интервюта, тъй като разбирам езика, просто бледнее, не е от младостта, на фона и на други млади като Къванч, Бергюзар Корел, Берен Саат и др. има малко сковано и непремерено поведение, изобщо има доста да работи върху себе си...

# 641
  • Мнения: 6 727
На мястото на Бихтер аз пък щях да се опитам постепенно с времето да спечеля уважението и може би любовта на децата а не на втория ден да им ровя в стаите щото видиш ли много бързо трябва да завоювам децата на своя страна По спокойно тая жена за къде бърза Да беше действала като Фикрет от Листопад

Браво Magosniwa, коментара ти е повече от точен!
Да, ама Фикрет беше дипломатична, търпелива-а тук тези качества нещо ми се губят!  ooooh!
Това за децата е голяма промяна, трябва търпение и такт.Малкият сладур Бюлент не се задълбочава в тези неща, но на Нихал всяка мисъл и е изписана на лицето.Според мен се справя чудесно с ролята си.   bouquet

# 642
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201
Хайде момета 21 тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=553897.new#new

и да благодаря ма Magosniwa за помощта а и идеите са нейни  bouquet

# 643
  • Мнения: leet
По начало Бихтер няма качествата на Фикрет-търпеливост,великодушие,добросъвестност и прочие.Не може да се очаква от жена,която изневерява на мъжа си,жена която е толкова слаба психически,че предпочита да умре и да остави другите да "сърбат попарата и",да прояви тактичност и деликатност.Не бих казала,че е като Ферхунде,може би има малко от надменността на Неджля и неверността към семейството,ако трябва да правим паралел между двата филма.И тя като нея предава близките си с бившия мъж на сестра си и племенника на мъжа си.Пък Ферхундето ми е любимката,а Бихтер не.Изживява се като стопанка много от рано.Наистина както каза Фирдевс:"Върти Аднан на малкия си пръст"

Объркала съм името на Фирдевс в анкетата,ама ще ме прощавате Simple Smile

# 644
  • Мнения: 417
Аз оправдавам реакциите на Нихал Ако съм сираче и някой ми доведе втора майка малко по-голяма от мен едва ли ще и се хвърля на врата Вниманието на бащата вече е раздвоено

Ами ако пък се омъжиш за някого с дъщеря на почти твоите години, едва ли ще примираш от обожание към нея. Само не казвай, че ти не би могла да влезеш в такъв сценарий, защото в живота никога нищо не се знае. Даже ако някой нещо е много сигурен, животът го вкарва в подобна ситуацийка, като че ли за да го опровергае.

Напълно си права-на собствен гръб съм го изпитала........
За мен пък Бихтер е положителен образ,в смисъл не съм гледала филма,но като Ви чета-на никой нищо лошо не е сторила.
Не бива да забравяме,че тя все пак е едно младо и неопитно момиче,което няма подкрепата на майка си
-освен в интригите.И е похвално нейното желание да и противоречи и да не се съгласва с нея.В тази серия ми стана много мъчно за Бихтер-никой не я разбира,никой в къщата не я подкрепя.Може би си е мислила и надявала Аднан да накара и децата и прислугата си да се съобразяват с новата си господарка.Но както виждаме-срещу нея се изправя голяма стена от рода на Аднан,барабар с прислугата.Как и по какъв начин би трябвало да постъпи?
Даже съм изумена от желанието и да потуши конфликта и да не се конфронтира с мъжа си.А заключването на вратата си беше просто реакция на едно ядосано и обидено дете-Вие дали не сте затръшвали,или заключвали вратата на любимия си тогава,когато не Ви е чак толкова любим?

ББ След няколко серии ще станем свидетели как Катя ровичка из нещатата на Мадмоазел и намира прощалното и писмо към Аднан.Когато Бихтер разбира какво са направили майка и и нейното преданно куче-Катя, Бихтер вдига скандал на майка си защо се ровят в чужди вещи и защитава Мадмоазел!

Общи условия

Активация на акаунт