Коледа е вече, с усмивка на уста, ЯНУАРЧЕТО се рови под своята елха!

  • 26 152
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 244
Честито на днешните рожденици! Много прегръдки от нас!  Hug


Стилияна, как са ти скиорките?

Селма, ама наистина ли срича....страхотен е този Алекс!  Heart Eyes

Елица, дано бързо ти размине гаденето!

# 706
  • Мнения: 871
Стилияна, как са ти скиорките?

Да чукна на дърво - много са добре  Heart Eyes Много са щастливи и много ентусиазирани  Crazy Ая почти се разплака като разбра, че другата сецмица е на градина, а не на ски  Laughing Laughing Laughing  Просто всичко е чудесно   Peace

Моето умопомрачение ми мина както и дойде  Crazy

Алилуя!  Hug

# 707
  • Мнения: 56
Елица,при мен и двете бременности бяха като,че ли различни,ама то и настройката ми и за двете беше много различна.Но сутрешно гадене и при двете не съм имала.Чувала съм за коричка хляб или обикновена бисквитка/ още докато си в леглото/преди да станеш/.Аз с второто много "връщах"но предимно вечер и то ако прекаля с нещо или хапна след 19.С Алек качих около 40кг,а с второто около 7-8кг.Пожелавам ти бързо да отминава неразположението ти и безпроблемна и щастлива бременност.Струва ми се,че ще е девойка WinkА те нали са принцеси така,че по трудно се носят! Wink
Елеонора,много се радвам за теб,миличка!Дано никога повече не изпадаш в "умопомрачение"освен от любов!  bouquet

# 708
  • Мнения: 871
С Алек качих около 40кг,а с второто около 7-8кг.

 Shocked Shocked Shocked Как 40, бе Монка? Как успя да се възтановиш?

# 709
  • Мнения: 7 418
Селма, ама наистина ли срича....страхотен е този Алекс!  Heart Eyes

   Срича,да.Опитва се,де.Но е много труден за концентрация.След всяка сричка скача на крака и се обръща около оста си.Това ми действа доста изнерващо на моменти....  Crazy

    Да не ме критикувате случайно за завишени майчини амбиции.....
    За да започнеш да четеш,трябва най-напред да усвоиш основни правила на това умение.При нас точно приемането на правилата е голям проблем,затова съм решила да започна от по-рано......  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 09:42 от Селма

# 710
  • София
  • Мнения: 3 249
Почнаха ееднакво с гадене, но продължиха различно. С Миша имай проблеми и лежах много, имах контракции от 40я месец. С Габи всичко беше супер- никакви проблеми, наслаждавах се 100%

 hahaha Crazy Готина грешка, изкефи ме максимално.

Мони, как 40 кила, бе жена? Ти сериозно ли? Как ги свали?

Елеонора,  Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 300
С Алек качих около 40кг,а с второто около 7-8кг.

 Shocked Shocked Shocked Как 40, бе Монка? Как успя да се възтановиш?

Мони браво бе Wink
Селма похвално за Алекс, инстересно е това със завъртането, но можеби си е възприел някакъв начин за забавление, привличането на интереса им прави по лесен начина за усвояване на правила Wink
Елинката да се отчита редовно, че я мислим Hug

# 712
  • Мнения: 678
Елица най-напред честита бременност  Hug Спокойна бременност и здраво бебе на финала.
За гаденето на мен ми помагаше солен айрян, а когато положението станеше нетърпимо пиех деган (това си е лично мое решение, съгласувано с АГ-то естествено).
Относно начина на протичане - определено бяха доста различини. Все пак при второто, баткото беше вече на лице, което озачаваше съобразяване с още много фактори.
Що се отнася до физиологията бих казала, че имаше разлики и то големи. Единственото повтарящо се нещо беше гаденето и контракциите - та така.
Селма браво на Алекс  Hug Мен пък може да ме овините спокойно в пекалени майчини амбиции, но това е положението  Naughty Предпочитам да ги уча на буквите,цифрите, да четат, пишат и т.н. Не им липсват и игрите, но все пак са момчета и там баща им вече е по-полезен от мен. А и виждам след домашните занимания Веско колко по-уверен се чувства в детската, взема повече участие, отпуска се и чувайки похвалите от госпожата става по-уверен в себе си. При условие, че е най-малкия в групата, всичко това за мен е важно.
Относно оръжията - у дома има сумати пушки, пистолети и т.н. Непрекъснато се сблъсквам с някое от трите деца  Mr. Green дето се премята, заляга, стреля, крие. Като се замисля май се учат по-скоро на ловкост и координация, отколкото на агресия.
Агресията за мен ще е, ако ги видя да бият някое беззащитно животинче. Битките мужду двамата не считам за агресия - все пак всеки трябва да се научи да защиава територията си - единствено се стремя да не се наранят. Не мога да ги пазя от всяко нещо в този свят и е по-добре да се научат сами да се защитават.
Такива размисли рано сутринта и минават през главата ...
Елина няма ли да се очете -дали с това, че е добре, дали с това че вече е със две  Heart Eyes

# 713
  • Мнения: 175
Здравейте и от нас!
Честито на всички рожденици, които пропуснах!!! Да са здрави - най-вече - и щастливи деца  newsm59

Дани има 4 зъба вече, очакват се още 4. Съответно пак сме в серия - сополи и кашлица ... Как ги вади накуп - по чифтове, ужас направо!

Браво, Мони, аз имам още 8 кг да свалям от Марти още, с Дани и аз качих много малко, които веднага - до 2 месеца изчезнаха. Ама не съм се хванала сериозно още  Peace

Селма, а откъде намери буквар? Марти има някакви такива залитания да "чете", но не мога да намеря нищо подходящо. За цифрите по-лесно намерих книжка, но за буквите повечето са или много бебешки или са направо за четене.

Елица - много различни ми бяха двете бременност. С Марти бях с контракции от 4-я месец и от 6-я легнах. С Дани беше супер - ходех на работа до последно без абсолютно никакъв проблем. Надявам се при теб да мине бързо гаденето. Hug

# 714
  • София
  • Мнения: 541
Поздравявам всички малки и големи празнували тез дни!  bouquet  bouquet  bouquet
Преди всичко здраве желая на всички!  Hug Hug Hug

Моите бременности също бяха различни - с каката качих мнооооого кг, но пък не съм имала никакви неразположения, докато с дребуса качих много по-малко кг, но ми ставаше лошо първите месеци, вечер не можех да хапна без да ми се гади и т.н...Даже в началото бях отслабнала с няколко кг, преди да започна да качвам. Помня че си правех медовина - нарязани лимони, заляти с вода и подсладени с мед, държах ги в хладилника. В жегата беше приятна разладителна напитка. Peace

# 715
  • Русе
  • Мнения: 633
Ето ме 2 в 1  Joy  Според двамата АГ и акушерката на единия ще раждам Февруари     Нямам контракции, не се е смъкнало бебето, води много, плацента 2-ра степен, изглаждане на шйката 40 - 50 %, разкритие 1 см.  След термин ще ида на запис и пак на преглед, и после ще решаваме.  Wink


Елица - при мен и двете бременности протекоха почти еднакво или доколкото си спомням първата де  Blush  Но несъм повръщала. Сега при втората ми се гадеше само вечер и толкова, или когато трябваше от време на време да обслужвам някои физиологични нужди на Йоан. С втората примерно неядях овкусени салати ( говоря за лятото - само зеленчуците с плочка сирене ).  За първата нямам спомени да съм имала такива претенции. И сега в края на 9-тия вдигнах кръвно и пия хапчета, а преди не. За кг вървя еднакво или сега може би ще имам малко повече качени  Rolling Eyes

Селма - браво на Алекс  Hug

# 716
  • Мнения: 1 132
И аз да си каже- и двете ми бременности бяха абсолютно еднакви, много леки, без никакви неразположения. И с двете до последно карах колело, което пък е доста по лесно, отколкото да вървиш с огромен корем.
Елина, при мен и двата пъти не се смъкна корема, нямах никакви признаци за раждане (хем преносих и 2-та пъти ) Та лягах си нормално и се събуждах с бебе.  Crazy За другите неща не знам, зашото тук за добро или зло не сматат за необходимо да правят вагинални и ехографски (само 2 )  прегледи на бременните (ако нямат оплаквания).

# 717
  • Мнения: 260
Момичета, благодаря за пожеланията!  Heart Eyes Честито на патерици и на нашите астрални близначета - Илина и Стефан! Честито със закъснение и на порасналата Андреа! Да растат много щастливи, здрави и безгрижни!   bouquet

Ели, радвам се, че умопомрачението е минало бързо!  Hug

Селма, Алекс наистина ли срича вече? Мъжът ми прави някакви опити да накара Пламена да чете (според мен бърза ужасно много  Blush ), но тя успява да прочете само буквите поотделно. Все още не може да разбере как да свърже буквите в срички.

Мони, браво на малкия художник!  Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 3 099
...
    Да не ме критикувате случайно за завишени майчини амбиции.....
...
    

Не мисля!  Hug Детето си е твое, ти преценяваш кога/какво.  Wink

# 719
  • Мнения: 56
Елина,аз мислих,че днес ще се роди бебата WinkНо....Тя си знае!
Да,наистина с Алек качих около 40кг.За срамотите до 100 се качвах на кантар после отказвах от ужас!Ами аз си хапвах не за двама ами за трима.Спрях цигарите,а пушех много.На всяка цигара хапвах/обикновено тестеничко/Всяка вечер задължително изяждах по два червени "Линд-а".А сега се чудим защо Алек потреперва ,като не си получи дозата шоколад JoyИ така....не беше трудно! Rolling Eyes
После тъкмо взех да влизам в човешки вид/65кг/и забременях с Дая.Обаче...този път със съвсем друг акъл NaughtyОграничавах се какво и колко ям.Правих упражнения,тичах след Алек и така....само 7-8 и си ги оставих в болницата.
Естествено има още много какво да се желае,лошото е,че в момента отслабвам само от кръста на горе,а не там където трябва Sad
Аз  като една "даскалица"също се занимавам с Алек /в смисъл/четем и пишем.Дано не прозвучи прехвалено.Но,той още от малък поддава на обучение.Сам иска да пише и чете.Дая например категорично отказва да учи и няма как да я натискам!

Общи условия

Активация на акаунт