колани за след раждане - кога???

  • 3 593
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 243

определено коланът не прави мускули, но пък специално за мен е факт, че коремът ми не само изглеждаше по-прибран, но и чувствах, че нещата са по-...подредени! непосредствено след раждането имах усещането, че органите ми сякаш плуват из корема ми и всичко е една пихтия (нито раждането ми е било тежко, нито съм напълняла особено много през бременността) и коланът ми помогна да превъзмогна именно това неприятно усещане.

# 16
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Веднага след като се прибрах от родилното го сложих. Носих го дълго, дори си спомням, че го махнах с нежелание - така бях свикнала с него. Имах полза, определено.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм ползвала. Според мен са абсолютно безмислена вещ. Peace

# 18
  • Мнения: 59
според мен има полза от тях, и аз бих сложила като родя.

# 19
  • Мнения: 86
Веднага щом се прибрах от болницата(3-ти ден)си купих-тип бельо все още го нося и май помага вече съм за по-стегнат.

# 20
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Моята акушерка ме предупреди да не прибягвам до колани или клинове, поради факта,че забавят прибирането на мускулатурата и я правят ''мързелива''. Вече минаха почти 3 месеца от раждането и нямам никакъв проблем с корема. Прибра се чудесно, дори започнах да правя и коремни преси.  Peace Смятам, че заслуга за бързото възстановяване оказа и солидната физическа форма натрупана преди бременността  Flutter

# 21
  • Мнения: 623
родих нормално. сложих колана на следващия ден носих го около месец и половина,много ми помогна и винаги го препоръчвам  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 603
Моята акушерка ме предупреди да не прибягвам до колани или клинове, поради факта,че забавят прибирането на мускулатурата и я правят ''мързелива''. Вече минаха почти 3 месеца от раждането и нямам никакъв проблем с корема. Прибра се чудесно, дори започнах да правя и коремни преси.  Peace Смятам, че заслуга за бързото възстановяване оказа и солидната физическа форма натрупана преди бременността  Flutter

Подкрепям. Коланите забавят прибирането на мускулатурата. Така ми обясни един мой приятел, които е фитнес инструктор. Когато се стегне корема с колан, мускулите се отпускат и се напрягат по-малко, отколкото ако не се слага колан Peace

# 23
  • Мнения: 623
добре,след като се отпускат коремите от коланита,как си обяснявате факта,че жените,които са носели колан след раждането (като мен) са със стегнати кореми,а тези,които не са носили са със виснали кореми? защото аз имам приятелки,които не са носили колани точно,защото са има казали,че мускулите стават мързеливи и сега на нищо не приличат. благодарение на колана 2 месеца след раждането изопщо нямах следа от корем Simple Smile

# 24
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
mama89, аз както споделих, не съм носила, но в случая предполагам, че има и индивидуален елемент.  Peace Нямах проблем с прибирането. Все пак всеки е с различна мускулна структура и въпроса е по своему идентичен с този за появата на стрии. При едни се проявяват, при други не.

# 25
  • Мнения: 623
mama89, аз както споделих, не съм носила, но в случая предполагам, че има и индивидуален елемент.  Peace Нямах проблем с прибирането. Все пак всеки е с различна мускулна структура и въпроса е по своему идентичен с този за появата на стрии. При едни се проявяват, при други не.
напълно си права на всеки човек кожата е различна,но тук не става въпрос за стрии а за прибиране на корема  Naughty

# 26
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
напълно си права на всеки човек кожата е различна,но тук не става въпрос за стрии а за прибиране на корема  Naughty
Именно! И при двете има индивидуални зависимости, независимо от положената превенция.В единия случай е въпрос на структура на мускула, а в другият на еластичност на кожата.  Peace

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Тип бельо сложих още в болницата, колан след като се прибрах (3-я ден).

# 28
  • Мнения: 1 131
Колан носих малко,а майка ми постоянно ми повтаряше да слагам,за да ми се прибере корема.Ами не я послушах и още си ходя с коремчето  ooooh!

# 29
  • Мнения: 9 466
И аз като Харем стил ,малко съм изпуснала влака за ластичните колани.Сега 3 месеца след раждането ,корема ми е все едно съм бременна в 4-я месец. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт