Книга за 12г. момиче

  • 3 042
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте,
 Моля ви за съвет - каква книга бихте ми препоръчали за 12г. момиче? Моята дъщеричка е на 3, за нея знам, но ми се ще да зарадвам едно момиче на 12г. ии затова искам да помоля мамите с повече опит да ми помигнат да избера, Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 41 645
Децата на 12 са много различни. Някои още четат приказки, други четат Шифъра на Леонардо Grinning Но общо взето вампирската серия 'Здрач' е добър избор. Има и някакви други книжки, малко в паралел с "Хари Потър" - авторът е Майкъл Скот и всички се отнасят до "Тайните на безсмъртня Никола Фламел". Иначе имат различни имена, "Алхимикът", "Некромантът" и пр.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моята дъщеря е на 12. Не бих й предложила "Алхимикът" или "Шифърът на Леонардо". "Здрач" си я купи сама миналото лято. Не беше във възторг и не пожела да погледне останалите книги от поредицата /слава на Бога!/.

Аз бих ти препоръчала книгите на Юлка. "Тина и половина" й я купих аз и тя буквално я "изгълта" за ден. След това сама си купи "Графиня Батори". Много й харесаха и двете книги. Не съм я виждала така бясно да чете.  Laughing Много й харесаха и книгите от поредицата за Артур: "Артур и минимоите", "Артур и отмъщението на Малтазар" и "Артур и забранения град". Но моите деца са фенове на филма и оттам тръгна и страстта им към поредицата.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 282
Юлка. "Тина и половина" става ли за 9 год момиче.

# 4
  • Мнения: 60
Моята дъщеря "изяде"-"Любими попътечо" на Юлия Спиридонова буквално за един ден от миналото лято. Даже отказа на децата поканата за игри пред блока. Аз бях изумена защото интересът й обикновено е до 30 страница, след това по диагонал, прочита и епилогът и удря точката на която и да е книга. Сега е на 10  и виждам, че книгите тип-фентъзи я омагьосват.
Не знам обаче, защо не я грабна "Тина и половина".  Всичко е много индивидуално при децата.

# 5
  • Мнения: 1 591
За " Тина и половина " само положителни отзиви чувам,но още не сме я купили

# 6
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз на 12 започнах да се захласвам по любовните романи...ама не тези настолните книжки. Убий ме сега, обаче не мога да ти кажа име. "Хептамерон" много ме беше запленила.
Иначе има разни книги, пак на такава тематика-живота на тийнейджърите, може да се впечатли.

# 7
  • Мнения: 734
"Тина и половина" и "Графиня Батори" са за живота на тийнейджърите. Има и любов. Чудесни книги. Любими Попътечо и Кралска кръв също са хубави (все на Юлка).

Книгите за Пърси Джаксън са много популярна поредица, но попитай дали не са четени вече. Ако не са - смело. За живота на тийнедърите (полубогове, не се смейте, много интересно написано) и накрая май има и малко любов.

Моят обича "Страховитото в науката" - малки книжленца на научни теми, написани малко шантаво.

# 8
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
Лорън Сейнт Джон - "Белият жираф" и "Последният леопард"

# 9
  • Мнения: 13 452
"Здрач","Пълнолуние" и която и да е книга от тази колекция са много актуални сред момичетата в тази възраст.

# 10
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
А момичето дали  вече е чело книгите-класика като "Том Сойер", например. Аз мисля, че е по-подходящо от съвременните фентъзи романи, които бих оставила за малко по-нататък. Но зависи от интересите на детето.

# 11
  • Мнения: 7 821
А момичето дали  вече е чело книгите-класика като "Том Сойер", например. Аз мисля, че е по-подходящо от съвременните фентъзи романи, които бих оставила за малко по-нататък. Но зависи от интересите на детето.
Точно снощи говорихме за книги и големия ми син каза, че Том Сойер е най-тъпата и скучна книга, която му се е налагало да чете  Sad, даже си призна, че така и не я е дочел. Изобщо не харесва детска класика, а от фентъзито не мога да го откъсна. Всяко лято се пазарим какво и колко ще прочете от задължителния списък.
В интерес на истината като дете, аз също не си падах по класиците. Прочетох някои от тях доста по-късно. Важно е, според мен, да четат, а какво - не толкова.

# 12
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698
"Тина и половина" и "Графиня Батори" и аз ги препоръпоръчвам . Страхотни книги са . Аз самата се зачетох.

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 135
"Тина и половина" и "Графиня Батори" и аз ги препоръпоръчвам . Страхотни книги са . Аз самата се зачетох.
Заинтригувахте ме с тези двете, ще ги купя за щерката...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 535
Дъщеря ми в момента чете поредицата на Пърси Джаксън. В момента довършва 2-та част и скоро май ще купувам и третата... Забавна й е.
Преди това мина през всички части на Маговетри.

Том Сойер не е ли част от препоръчителната литература от училище?

Общи условия

Активация на акаунт