Книга за 12г. момиче

  • 3 020
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 695
Том Сойер не е ли част от препоръчителната литература от училище?



Да при нас ,беше задължителен,

# 16
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А момичето дали  вече е чело книгите-класика като "Том Сойер", например. Аз мисля, че е по-подходящо от съвременните фентъзи романи, които бих оставила за малко по-нататък. Но зависи от интересите на детето.
Точно снощи говорихме за книги и големия ми син каза, че Том Сойер е най-тъпата и скучна книга, която му се е налагало да чете  Sad, даже си призна, че така и не я е дочел. Изобщо не харесва детска класика, а от фентъзито не мога да го откъсна. Всяко лято се пазарим какво и колко ще прочете от задължителния списък.
В интерес на истината като дете, аз също не си падах по класиците. Прочетох някои от тях доста по-късно. Важно е, според мен, да четат, а какво - не толкова.
Том Сойер определено е ужасно скучна книга...подкрепям сина ти.
Важно е какво четат. Ако книгата ти е интересна, речника ти се обогатява, ако я четеш защото ТРЯБВА да четеш, няма да научиш нищо...

# 17
  • Мнения: 425
И вкъщи не е на почит Том Сойер, но се надявам все пак да го прочетат. За 12-годишните препоръчвам Гусбампс - трилъри за деца, голям хит са на когото сме ги подарили.

# 18
  • Мнения: 1 937
Лорън Сейнт Джон - "Белият жираф" и "Последният леопард"
И "Песента на делфините"  Simple Smile

Мост към Терабития беше последното "добро попадение" според щерката (почти на 12).

# 19
  • Мнения: 11 959
Имам ярък спомен какво аз харесвах на тази възраст ,както и моите приятелки.бих препоръчала класика за деца и юноши, по конкретно:

Майн Рид- "Бялата ръкавица", "Квартеронката", "Конникът без глава"-така живо си спомням как обсъждахме с приятелки точно в VІ клас тези книги.

Ал. Дюма- "Кавалерът Д, Армантал","Тримата мускетари", ако все още не е прочетена.

но не зная има ли нови издания.

"Люлеещият се стол"О.Кръстева, главната героиня е точно на същата възраст, доколкото си спомням, много мила и забавна история.

Общи условия

Активация на акаунт