Прием в САМОСТОЯТЕЛНИТЕ "чисти" Ясли - 2011 - София

  • 15 795
  • 216
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 160
Две години кандидатствахме за ОДЗ и не сме приети на ясла. Късно разбрах за чистите ясли и как се кандидатсва в тях. Какво бихте ме посъветвали, струва ли си да опитам едва сега и как да процедирам?

# 196
  • Мнения: 3 598
Привет! Детето ми ще тръгва от септември в 35 ДЯ Вълшебство. Гледам си списъка с необходимите документи при постъпване и имам питанки, а никой не вдига тел. в яслата (сигурно са във ваканция). Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне  Hug
Служебната бележка от работодателя с каква дата трябва да е - т.е. има ли ограничение датата на бележката да не е по-рано от еди колко си дни преди реалното постъпване на детето в яслата? Дали е проблем това, че последната ми(и все още настояща) месторабота е в друг град? Вече посещаващото ясла дете губи ли правото си на ясла, ако майката остане без работа?
Тъй като изследванията на детето важат определен срок от дни, то кога се носят тези изследвания - заедно с останалите документи или по-късно след като са ви казали вече на коя точно дата ще постъпи детето в яслата? А знаете ли за колко време излизат резултатите от тези изследвания-кръв, урина, чревни паразити и микробиология на детето и васермана на родителя?

Отзад напред - изследванията излизат от 1 до 3 дни, така че е достатъчно да ги пуснете седмица предварително. Резултатите се носят директно на датата на постъпване, която вече би трябвало да я знаете. По принцип важат 1 месец, васермана е 6 месеца.
Ако не ви дадат направление по здравна каса под предлог, че не ви се полага повторно, след като вече сте ползвали направление на годинката, вариантът е да се пуснат направленията заради оплаквания, уж че имате такива. Ако педиатърката е склонна на това, разбира се, тя сама ще ви предложи. Васерманът си се плаща навсякъде около 15 лева.
Няма връзка между работата на родителите и посещаването на ясла. Служебна бележка защо ви искат не разбирам.

Това е което аз знам, ако нещо съм сбъркала, нека другите мами ме поправят  Peace

# 197
  • Мнения: 3 598
Две години кандидатствахме за ОДЗ и не сме приети на ясла. Късно разбрах за чистите ясли и как се кандидатсва в тях. Какво бихте ме посъветвали, струва ли си да опитам едва сега и как да процедирам?

За съжаление само с връзки. Друг вариант за реален успех нямате за прием от септември. А от догодина и останалите "чисти" ясли минават към системата...

# 198
  • София
  • Мнения: 160
 Whistling лошо ми се пише newsm78

А ходенето 6 м. на частна ясла брои ли се за точка?

# 199
  • Мнения: 1 279
Doro, благодаря, че се включи по моите въпроси! Не знаем още точната дата на тръгване, защото ще приемат децата поетапно. Затова се чудех кога да пускам изследванията. Като те чета, се успокоих, че резултатите излизат бързо и важат месец. така че май ще ги пусна края на август и се надявам да не ги повтаряме. А за служебна бележка, че родителите работят, и аз не знам защо искат.

# 200
  • Мнения: 3 598
Whistling лошо ми се пише newsm78

А ходенето 6 м. на частна ясла брои ли се за точка?

не

# 201
  • София
  • Мнения: 160
Моля за актуални телефони на ясла 21, 31 и 35. Благодаря предварително Hug

# 202
  • Мнения: 3 598
Моля за актуални телефони на ясла 21, 31 и 35. Благодаря предварително Hug

в интернет има телефони на 21 и 35 със сигурност.
не съм ги записала, затова не мога да ги цитирам, но си важат, аз съм звъняла.

# 203
  • София
  • Мнения: 160
Моля за актуални телефони на ясла 21, 31 и 35. Благодаря предварително Hug

в интернет има телефони на 21 и 35 със сигурност.
не съм ги записала, затова не мога да ги цитирам, но си важат, аз съм звъняла.

Doro, първо в интернет порових /и то няколко часа/, преди да занимавам аудиторията тук. Но телефоните които открих някои са аналогови, други са объркани... пробвах с 8 или 9 отпред дава свободно, което ме навежда на мисълта, че или са в отпуск или не са актуални. Именно затова реших да питам точно тук с надеждата да попадна на точните телефони. Благодаря!

# 204
  • Мнения: 3 598
Моля за актуални телефони на ясла 21, 31 и 35. Благодаря предварително Hug

в интернет има телефони на 21 и 35 със сигурност.
не съм ги записала, затова не мога да ги цитирам, но си важат, аз съм звъняла.

Doro, първо в интернет порових /и то няколко часа/, преди да занимавам аудиторията тук. Но телефоните които открих някои са аналогови, други са объркани... пробвах с 8 или 9 отпред дава свободно, което ме навежда на мисълта, че или са в отпуск или не са актуални. Именно затова реших да питам точно тук с надеждата да попадна на точните телефони. Благодаря!

заповядай на 21,
http://www.goldenpages.bg/bg/b/85C45078-1D05-DC11-B6C5-00145E9525E4
35-та
http://www.goldenpages.bg/bg/b/072E7ABD-A85C-DD11-83BC-00145E9525E4
31-ва
http://www.goldenpages.bg/bg/b/D5F0DC1D-70D1-DB11-B6C5-00145E9525E4
ако не вдигат, пробвай вместо 79 едно надолу, 78

# 205
  • София
  • Мнения: 160
Doro, много ти благодаря и се извинявам за отклонението   bouquet Hug

# 206
  • Мнения: 105
Две години кандидатствахме за ОДЗ и не сме приети на ясла. Късно разбрах за чистите ясли и как се кандидатсва в тях. Какво бихте ме посъветвали, струва ли си да опитам едва сега и как да процедирам?

По принцип имаше крайна дата (забравих докога, но мина преди повече от месец), до която се приемаха хартиени молби по яслите (е те някои директорки отказваха да приемат молби мнооого по-рано, ама това е друга тема..). В момента този начин на прием е спрян и остава да опиташ през системата като я отворят септември.

# 207
  • София
  • Мнения: 160
bast, сигурно ли е че ще я отворят септември и за тази или следващата година ще можем да кандидатсваме?

# 208
  • Мнения: 79
Приема ще бъде за следващата учебна година. За тази /от септември месец/вече са излязли класиранията.

# 209
  • София
  • Мнения: 160
Мерси елия83! Загубих всякаква надежда за тази учебна година, а за следващата ще сме за градина и ще търся друга тема...

Общи условия

Активация на акаунт