Веганството - да споделим опит 3

  • 48 222
  • 750
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 713
Аз пък не съм длъжна да търся информация, за да доказвам нещо си и да подплатявам твърденията си...Мислех си, че тук не е място по състезание за надцакване и разни други неща.

# 271
  • София
  • Мнения: 1 402
Вери, много хора ползват този форум, за да направят първите си крачки и разчитат на опитни хора като теб и други; не става въпрос за състезание и надцакване - аз също държа на аргументирани и изпитани съвети, затова търся, задавам си въпроси, чета, (споделям и давам съвет, само когато съм убедена на 100%) и то не за да се доказвам на някого, а защото съм длъжна пред себе си във всички направления на дълга за които можеш да се сетиш

# 272
  • Мнения: 189

M_Nik, благодаря за цитата, много ми хареса, много!!!

И на мен и на мен! Чета ви! Писането оставям за после и като дойде после забравям къде съм искала да се включа, а не намирам време да прочета пак  Embarassed Embarassed Embarassed

# 273
  • Мнения: 5 713
Да, права си, Дао. Не един път съм търсила и информация по всяко време на денонощието, за да съм в помощ и от полза на някого, споделяла съм съвети и личен опит. Известно ми е, че се чете форума от стотици, които сега прохождат в дадена сфера.
Но това не би ме накарало автоматично да се чувствам длъжна да търся информация, за да се аргументирам. Опира до много неща, вкл и желание.  Най-лесното е: щом аз бих намерила, значи и другите ще могат.

# 274
  • Мнения: 2 761

Не мисля, че кълновете са съвременна измислица:
Историята на кълновете е толкова стара, колкото и употребата на семена от цивилизования човек. Пророк Даниил и неговите другари са яли бобови храни (покълнали семена) според Светото писание. Професор Едмънд Шекли превежда следния любопитен текст от древни документи, намерени във Ватиканската библиотека: “Намокрете пшеницата си така, че ангелът на водата да може да влезе в нея. После я оставете на въздух, така че ангелът на въздуха да може да я прегърне. И я оставете от сутринта до вечерта под слънцето, така че ангелът на слънчевата светлина да слезе върху й”.
Покълналите семена са една от основните храни на народа хунза от Хималаите, известен с ненадминатото си дълголетие и здраве. В покълнал или друг вид, соята и други семена се използва от жителите на Изтока като главен източник на качествени белтъчини вече хилядолетия наред.

Кълновете растат и се подават от земята, животните напролет отиват да пасат и първата живинка, която намират едва пробила в земята е точно кълнчето. Това кълват и птиците, и кокошките и тревопасните, че и някои гризачи - пресни филизи от дърветата, пъпки и първи кълнове на пролет. Това е първата и най-силна храна след зимата и най-зареждащата.


Не разбрах пророка бобови ли е ял или си е покълнал пшеница?
И дали е ял тази,от която правят днес брашното или прапшеницата?
За народа хунза не знам какво яде и не мога да коментирам.

Да вземем една фаза на развитие на зърнени куптури-да речем пшеница и ечемик.Фазите са както следват:покълване, поникване, образуване на втори и трети лист, братене, вретенене, изкласяване с цъфтене, наливане и узряване на зърното.
Има 2 вида пшеница и ечемик-зимни и пролетни.Като засeeш на зима-гризачите не обичат студа и отдавна са се изпокрили в дупките си,където вече са си складирали зрелите семена от предната година и се угощават с тях,в случай,че изобщо са оцелели от отровата срещу гризачи,с която ги трепят земеделците. Simple Smile
На пролет пък поникването на зърнените  става при 1-2 град.,имай впредвид че покълването е предната фаза.Дори да допуснем,че някоя жива твар ще излезе да зоба кълнове,колко време според теб продължава покълването преди да настъпи следващата фаза????
В началото на пролетта започва удебеляването и израстването във височина на стъблото и т.н.
Да допълня за пролетната сеитба,че е края на февруари-началото на март,или по-точно,когато машините могат да влязат в полето.
Люцерната покълва при 1-2 град.,а кравите се хранят с паша само лятото,през останалото време ядат сеното,силажи и т.н.

Всеки може да направи сметката,че при въпросните ниски Т, живите твари седят някъде на топло,а не ровят в почвата за кълнове.

Щастлива,темата е дълга.Ела в някоя специална тема и там можем да нищим,за да не смущавам допълнително тука.

M_Nik ,пресни филизи от дърветата, пъпки ...какво общо имат с пониците????

Между другото да кажа,че тракийската култура е доста стара,обаче на мен не ми е известно да са откривали следи от покълнало жито.А пък аз обикалям доста по свети места,често си вземаме и гид да обяснява,но досега не съм попадала на такава информация.
Някои да има новини по въпроса?

Последна редакция: ср, 12 яну 2011, 23:24 от ॐ

# 275
  • Мнения: 1 849
M_Nik ,пресни филизи от дърветата, пъпки ...какво общо имат с пониците????
Общото е зараждащия се живот, което е и кълна. Малко поетично май се изразих  Blush

Аз не говоря за сеенето и вършеенето от човека, а за това как става в природата. Нали си говорим за това дали кълнове са се използвали въобще от живинките от едно време още.
Та напролет  всякакви треви и малки семенца започват да показват зелено връхче от земята (за кълнове говоря най-общо, в случая те вече са явно потици).  Тогава излезлите на полето/ливадата или горската поляна животинки (не казвам домашни животни), а диви/свободни тревопасни (сърни, коне, кози... пък дори и крави) пасат на воля точно такива кълнчета, то няма и друго...
Не си представям животните да не са яли поници на всякакви треви и зърнени!?

# 276
  • Мнения: 1 732
Бях със свито сърце да не се получи ненужно напрежение и някой да се почувства уязвен.
аз имам горичв опит от една форумска ситуация /на друго място/ и честно казано, много боли.

Бих искала да споделя две неща.

Едното е, че тук не пишем докторска дисертация. Събра ли сме се, обединени от някои допирни интереси и всички се учим. Търсещи сме.
Който и да ни чете, не би следвало да поема информацията като гаранция за 100 % приложимост към себе си.
Това кое, до колко и на кого ще му понесе, зависи от не един и два фактора.
Другото е,че  съм благодарна
-на Омега/ не знам как да те наричам Blush/, че хвърли светлина на някои специфики, които със сигурност не сме ги изяснявали подробно. Че е ставало дума, ставало е.

Мисля,че е добре да бъдат посочени пo  по-друг начин  рисковете на първа страница/ подробно, с линкове/ за суровите бобови.
благодаря, че сподели с какво се храниш.

-Искам да благодаря и на Дао, която ми даде безценни напътствия, насоки и кураж по един въпрос, който силно ме интересува.
 
-Искам да благодаря и на ВСИЧКИ , които пишете редовно тук, защото благодарение на вас аз научавам повече, разгръщам кръгозора си, израствам, получвам стимул и опитност, която преди не съм имала.
Винаги ще има разминавания в някои твърдения. Това е неизбежно. Всеки пречупва определен факт през своята си призма.  
Едва ли някоя от нас винаги се е съгласявала с всичко казано тук. Simple Smile

Вярвам, че няма човек, в който да не е заложено  да отсява истината. Коя е тя?
Относително понятие.

за кълновете.
чела съм,че са извечна храна. Има документирани факти,че племена, народи,  поколения наред са си приготвяли кълнове.
съвсем не мисля, че са измислица на съвременната индустрия. Някак не мога да ги наредя до всичката Processed &junk food.


Последна редакция: ср, 12 яну 2011, 23:56 от realist

# 277
  • Мнения: 1 048

M_Nik, благодаря за цитата, много ми хареса, много!!!

И на мен и на мен! Чета ви! Писането оставям за после и като дойде после забравям къде съм искала да се включа, а не намирам време да прочета пак  Embarassed Embarassed Embarassed
Peace точно така се случва и с мен...
Цитат
И на мене диалогът ми харесва. Peace
Пък и нали казват, че в спора се ражда истината... Rolling Eyes
Иначе чета всичко,някой неща не разбирам,други ме водят до нежелани мисли....

Цитат
Днес прочетох, че и елдата съдържала всичките незаменими киселини. Вярно ли е това?  newsm78
аз съм чела същото за киноата,за еладат не знам

# 278
  • Мнения: 5 713
Мисля,че е добре да бъдат посочени пo  по-друг начин  рисковете на първа страница/ подробно, с линкове/ за суровите бобови.
http://www.living-foods.com/articles/sprouting.html
http://chetday.com/sprouttoxins.html2

Сега остава и някой да събере линковете....Има ли ентусиасти?

# 279
  • Мнения: 2 761
M_Nik ,аз не говоря с представи,щото може  да ми се развихри фантазията и да видя разни противоестествени неща. Laughing
Одомашнени,или диви,животните не ядат кълнове.Иди питай някоя баба на село и тя ще ти каже същото без да има висше образование ,или да е чела в книгите.
За дивите животни може да питаш и някой бракониер.
Последно да кажа,че ведите отричат кълновете, защото са трудносмилаеми.Пък аз на тях им вярвам Peace

Аз също се уча, живота си е един безкраен урок. Wink.Извинявам се ако съм засегнала някой,понякога се поувличам.
Дайте сега като едни истински женоря да си поговорим за рецепти, плетки,за мъже и деца. Laughing

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 00:12 от ॐ

# 280
  • Мнения: 19 271
Кантарини, сега виждам, че и ти си била болна. Надявам се вече да си по-добре.

Видях, че сте писали за Стодала. Ние днес излязохме от болница и го изписаха на детето като поддържащо лечение. Прекарахме някакъв ужасен грип цялото семейство. Детето беше почнало да се оправя и пак се влоши. Тогава ни приеха и след антибиотика е по-добре. За пръв път се случва да изчакат в болницата и тогава да включат АБ. Имаха желание хората, но за съжаление не се получи.Това май беше последния ми опит да я лекувам с хомеопатия.
Сега въпросът ми е как да си набавим пробиотици? Има ли според вас годни такива на капсули? Аква Сорс?

# 281
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Сега въпросът ми е как да си набавим пробиотици? Има ли според вас годни такива на капсули? Аква Сорс?

Soleil аз съм много доволна от Нормофлор - http://www.deodan.com/bNORMOFLOR.htm
 има много добри отзиви от лекари.

# 282
  • Мнения: 1 708
Здравейте!
Чета дискусията тук за соята, за бобовите, но не се включвам поради липса на знания в тези области  Embarassed Наистина ще е добре да се сложат линкове на първата страница и всеки сам да преценява.

Включвам се, за да похваля едни крекери които си купувам и са сполучливи -  Крекери с риган и босилек. Знам, че повечето от вас предпочитат домашни такива, но тези за мен са идеални, ако съм навън и прегладнея.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 402
Да, права си, Дао. Не един път съм търсила и информация по всяко време на денонощието, за да съм в помощ и от полза на някого, споделяла съм съвети и личен опит. Известно ми е, че се чете форума от стотици, които сега прохождат в дадена сфера.
Но това не би ме накарало автоматично да се чувствам длъжна да търся информация, за да се аргументирам. Опира до много неща, вкл и желание.  Най-лесното е: щом аз бих намерила, значи и другите ще могат.
Да, аз съм отличен пример за силно желание не само за ровене по някои въпроси, но за 1001 лични проекта:) и в същото време - липса на  каквото и да е време. В първия момент се втрещих, но сега разбирам в какъв контекст си го казала.

M_Nik, в кои точно книги от Библията е тази информация, чела съм доста от нея, но нямам спомен, явно са в тези, части, които не съм прочела:) Сподели моля те   bouquet

# 284
  • София
  • Мнения: 1 402
realist, сега прочетох твоя пост Hug

Общи условия

Активация на акаунт