Веганството - да споделим опит 3

  • 48 415
  • 750
  •   2
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Миленка, пусни линка и в други теми... Hug

Никой не може да ми забрани да си бера собственоръчно билки от балкана... Wink
То така и правя и сега, де...

Последна редакция: чт, 03 фев 2011, 14:32 от *Бенджи*

# 661
  • Мнения: 2 761
В момента тече гражданска подписка срещу директива 2004/24/ЕС от 31 март 2004 за забрана на свободна продажба в Европа на традиционни билкови лечебни продукти и биодобавки от 01.05.2011 и забрана от 2012 да се съобщава за каквито и да положителни ефекти от приложението ...на тези природни продукти.
Тази подписка е в подписа ми. Ако сте съгласни - помогнете!

Тази подписка само за свободната продажба ли се отнася-т.е. с рецепта ще може да се купува?Ако е така-просто  някои ще се нагушат с повече пари и пазара на черно ще се развие.Био-добавките са си лекарства по принцип,но нарочно ги регистрират като добавки,заради разрешителните.Е,ако забранят и обикновените чайове-ве4е е кофти.
Иначе за сега ако искаш да си купиш нещо "по-екзотично",дето наистина лекува и го поръчаш в аптека-аптекаря е длъжен да ти вземе всички данни и после да те проследи как,колко дълго го вземаш и какви положителни и странични ефекти има.После от своя страна е проверяван от по-висшестоящи инстанции-това едва ли се отнася за БГ.Но дори и да се въведе това в Родината ще стане като забраната с цигарите или с ракията Simple Smile.
Другата добра новина е,че Турция не е в EU и е наблизо,а митничарите са подкупни.

# 662
  • Мнения: 146
                                                                 
Идеален вариант е използването  в менюто на бобови и ориз едновременно. Тогава усвояемостта на протеините от организма нараства от под 40% до над 60%.

Благодаря ти много за рецептата  bouquet.Може ли да кажеш източника(може би е книга).Зърнени с бобови и още няколко хранителни комбинации,които по принцип са анатемосани,дават комбинации на пълноценни белтъци.

Източника е файл от един семинар по аюрведа хранене. Ще го кача някъде и ще пусна линка.

PS. Ето го:
Линк за сваляне  :  http://dox.bg/files/dw?a=7633e851ba

 Peace

Последна редакция: чт, 03 фев 2011, 15:36 от miniemouse

# 663
  • Мнения: 381
Момичета, много Ви благодаря за отговорите. Hug

realist, не знам какво да ти кажа, освен -   bouquet
Винаги много внимателно се включваш в на всеки въпросите, на които можеш да си полезна, задълбочаваш и се опитваш да вникнеш, за да отговориш максимално точно и изчерпателно според тебе. Това го наблюдавам от доста време. Страхотно е.

Като цяло и преди не пиех много, много вода. Много пиех в началото на кърмаческия период, после малко се насилвах да пия толкова, сега пък съвсем не ми се пие. Ако не си наложа - и на една чаша сутрин ще го карам. Просто понякога ми се струва странно. Иначе и на мене тези количества, които ги пише, ми се струват завишени, но пък моето ми се вижда съвсем нищожно. Rolling Eyes Пък все пак и кърмата... Thinking Странна работа.

А това, което си го писала за производителите на месо и газирани напитки...  Shocked ooooh!  Twisted Evil Просто думи нямам, въпреки че и в моята глава са се въртели подобни идеи в сферата на световните конспирации! Бързам обаче да го съобщя на мъжа ми. Simple Smile

Ане, какъв става хлябът? Твърд ли е много?
Аз след като правих с домашна квас и само пълнозърнесто брашно няколко пъти, и всичките пъти се получи много плътен и твърд, се отказах. Знам, че ако сложа бяло или типово, нещата ще се получат, но честно казано предпочитам да купувам пълнозърнест хляб с маята, отколкото да правя бял, без мая, но все пак бял. Като че ли реших, че да е пълнозърнест ми е по-важно.

# 664
  • Мнения: 90
Записвам се и аз в темата. Първо ще се върна да прочета всичко, а после ще питам, че май имам доста въпроси.   bouquet

miniemouse, благодаря за файла с рецептите.   bouquet

Щастливата, и аз преди не пиех много вода - долу горе както при теб по две чаши ако изпия беше нормално, а за третата направо съм препила, но истината е че ако човек се накара да пие повече в продължителност на няколко дена, тялото започва да ожаднява по-често и да иска повече вода. При мен този метод подейства.  Peace

# 665
  • Мнения: X
Един малко офф-топик въпрос от мен: сещате ли се за нещо, което бих могла да направя за заздравяване на венците, имам предвид храни, билки или някакви други средства?

# 666
  • Мнения: 3 869
Алексче, венците прокървяват сега заради бременността, т.е. заради хормоните. Не е болест това, но има четки за зъби специално за чувствителни венци (ползвам такава и при мен има ефект).

# 667
  • Португалия
  • Мнения: 4 362
Един малко офф-топик въпрос от мен: сещате ли се за нещо, което бих могла да направя за заздравяване на венците, имам предвид храни, билки или някакви други средства?


капка етерично масло от мандарина на четката за зъби/или жабурене с капка-две масло в малко количество вода/ Peace
повишава и настроението  Grinning

# 668
  • Мнения: 2 761
А иначе при Шанка - Пракшалана не напразно се захранва и яде точно след 1 час точно леща с ориз.

Откъде е тази информация за леща с ориз?
Захранването е ориз с малко гхи.

miniemouse,златна си  bouquet

За венците помага и плакнене с разтворен прополис или жабурене с олио,но иначе Мег е права за хормоните.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 402
Тия дни се каня да Ви питам за водата.
Колко вода пиете?
Чувала съм едни количества, които винаги са ме изумявали и честно казано започвам да се чудя дали пък в мене не е някъде проблемът.
В последно време се усещам, че пия много, много малко вода. Става въпрос за две-три чаши от по 250 мл например на ден. Дори за третата се насилвам малко.
Не се сещам, не ми се пие, не се чувствам жадна.

мисля, че е нормално зимата да не ти се пие и да не поемаш толкова вода, аз съм по същия начин, но правя литър, литър и нещо, отделно пия прясно изцедени сокчета и поне два билкови чая през деня, та като количество течности е предостатъчно за сезона; лятото разбира се пия значително повече; ако не усещаш някакви признаци за тревога, няма какво да го мислиш толкова, убедена съм, че ако цял ден не пиеш вода, няма как да не си жадна след това, така че чувството за жажда и натровеният организъм ми се струва много популистко

# 670
  • Мнения: 1 849
Ом, под цитата ми има и източника, също и Земя на заем. А и така ни учиха още на времето  Hug
Ето и още, не ми се търсят и други: http://matthewcox.org/neti/shanka.html - в The Special Meal си пише:  The meal is boiled rice with dhal (that is yellow split peas) and ghee. Nothing else. No salt, no spices, no vegies. It's called Kicheree.

http://www.beinsadouno.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/ … 1%82%D0%B2%D0%BE/
Интересни статии за вегетарианството и не само. Има в началото статия (доста подробна) за шейковете и ползата от различните такива  Peace

Последна редакция: чт, 03 фев 2011, 17:20 от M_Nik

# 671
  • Мнения: 1 267
За венци - жабурене със зехтин или със сребърна вода.
Билките са смрадлика (успокоява на момента), лайка също.

Щастливата, да с твърда кора, вътре е плътен.
НО официалната рецепта е с обикновено, бяло брашно, или така известната содена питка.
аз я промених. и на мъжа ми ного се хареса.
аз лично предпочитам твърд, сух, по взм. леко препечен хляб.
може би след печене, ако се напръска хляба с вода и се увие в кърпа, ще омекне.
всъщност май ще си предпочетеш купения, пълнозърнест хляб Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 фев 2011, 17:51 от Анe

# 672
  • Мнения: 2 761
Ом, под цитата ми има и източника, също и Земя на заем.

Извинявай,пропуснала съм.Но в земя на заем има неточности-упражненията не са 4,а 5,остатъка от водата не се повръща-за това си има отделна очистителна процедура, и захранването е само ориз с малко гхи.На мен пък инфото ми не е от нета,ами от човек специализирал шаткармите в Индия.Та може да се каже,че мен са ме учили по друг начин.

# 673
  • Мнения: 1 849
За венци - жабурене със зехтин или със сребърна вода.
Билките са смрадлика (успокоява на момента), лайка също.
Peace Аз скоро пробвах със сребърна вода и наистина много добре се отразява. Можеш и с памуче да намазваш венците, като лееко натискащ, особено към джобчетата (евентуални).
А смрадликата направо "гипсира" венците  Simple Smile Супер е!
Има си и Адстрингиращ чай:
http://www.bilec.net/product/34/adstringirasht-chay-80-g.html

# 674
  • Мнения: 1 267
смрадликата е нещо невероятно,
а миналото лято научих и приложих върху ходилата/петите.
та те при мен през лятото си се напукват ужасно,
до момента в който не нахлузя чорапите наесен:)
та накисване в смрадлика от раз ме изнежва  Mr. Green
изинете за отклонението, но ми се искаше да споделя.

Общи условия

Активация на акаунт