Веганството - да споделим опит 3

  • 48 355
  • 750
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 219
Да, правим пуканки, но не често, според индийците, това е храна-метла за червата.
Последно съм купувала от Халите, има един щанд със семена и ядки насипно.
За био царевица за пукане сигурно във био магазините.

Пукаме ги зрънцата в дълбока тенжера със мааало зехтин на дъното.


от по-стари страници - за кори сте говорили - Къпани кори на ЕТ"Магимекс", гр. София
www.magimex.eu, от фризерите на Фантастико са ок.
съдържание : пш. брашно, питейна вода, готварска сол. Ръчно точени, препечени, къпани и веяни обли кори за вита и наложена баница, бюрек, лазаня - преписвам от кутията.
Оползотворихме ги със задушен праз + подправки Grinning
Все се каня, сами да си направим, сигурно не е толкова сложно, ама с типово ще стане ли newsm78.
  chef

# 631
  • София
  • Мнения: 5 199
това е от моя живот, не е виц:

Правя рекламация на една фирма за кори за баница. Давам си телефона и след ден ми се обаждат:
той: - Ние решихме да ви компенсираме с едни кори и един маргарин.
аз: -Ама моля ви се! Аз от 20 години такова нещо не докосвам!
той: - Тогава една пръчка салам?
аз: - пауза... вегетарианка съм.
той: - тогава една готова замразена баница?
аз: - ми и тя е с маргарин, освен това и да не беше, пак не бих я взела...

въпреки този разговор ми донесоха 2 броя кори  Joy

# 632
  • Мнения: 381
Реалист, хубаво попита за пуканките, от няколко дни се каня аз да Ви питам също и по-конкретно - някой правил ли е от амарант и как точно стават?
Иначе аз обичам стандартните, но сега с тази царевица...въобще не взимам.

онда, и аз много ги харесвам тези кори! Peace

търся си ник,  hahaha, такива ситуации са все по-чести и в моя живот.

Последна редакция: ср, 02 фев 2011, 23:30 от Щастливата

# 633
  • Мнения: 4 392
Щастливата , мъжът ми беше опитвал да прави, но не му се получиха. Аз съм поръчвала по нета. Дребната много го обича. (Толкова много, че заради едни такива пуканки зверски си сряза ръката. ooooh! , опитвайки се да докопа бурканът. Още и стои белегът.  Rolling Eyes) Но са мнооого дребни, да знаеш, по- дребни от просо.

търся си ник , така се смях на това! Истински виц.  Joy

онда, благодаря за идеята с корите. Откога търся някакви свестни.  bouquet

# 634
  • Мнения: 1 708
Аз се пробвах два пъти с пуканки от амарант, първия път ги изгорих. Трябва да се внимава, защото бързо изгарят. Пуканки амарант

# 635
  • Мнения: 56
Интересна дискусийка се е заформила за веганството. Непрекъснато чета противоречиви неща за него, но съм убедена, че за определен период от време - например няколко години няма как да се изпитат дефицити и все пак много зависи от начина на живот. Аз нямам кой знае какъв голям опит с веганството, но си мисля че и инцидентната консумация на нещо животинско не би могла да навреди. И аз като М Nik съм на периоди. Ето например от няколко месеца не бях консумирала нищо животинско и вчера като бях на гости при родителите ми, ми се прияде шопска салата с малко сирене и си хапнах. Още повече, че в момента съм бременна и храните, които обожавах преди сега не искам да ги поглеждам. Какво да се прави, явно и аюрведа конституциите имат значение в случая или и аз не знам. Наскоро изслушах едно клипче за суровоядка, която от 20 години не е консумирала никакво месо, а от 3-4 години е изцяло на сурова храна и изпитала силен дефицит на витамин Б12. И тя започнала да включва морска храна в менюто си. Ето линк към сайта й:
http://www.rawradianthealth.com/blog/2011/01/15/part-1-my-vitami … ge-of-diet-ep321/

Относно пуканките, позволявам си само като отида на кино (случва се много рядко) и въобще не му мисля толкова много. Grinning

# 636
  • Мнения: 19 325
Аз си мисля, че с веганство човек може да е здрав, без да има липси. От прочетеното досега обаче оставам с впечатлението, че за да се случи това в дългосрочен план, трябва или да се вземат добавки, или да се ядат от време на време животински продукти. Например аз не виждам от хуманна гледна точка, нито от здравословна обективна причина защо 2-4 пъти в месеца да не се ядат яйца или гхи.
За мен е много по-неестествено да се консумира мака, водорасли и останалите екзотични добавки от другия край на света. (веднага добавям, че и ние ги консумираме от време на време).И засега съм си направила извода, че в дозата е отровата. Само че тук дозата на животинските трябва да е много занижена, а хората не го разбират.
Не изключвам след време тази гледна точка да се промени разбира се.

# 637
  • София
  • Мнения: 5 199
деси, пуканките в киното не са от компромисите, които трябва да правиш докато си бременна.
първо са ГМО, второ са с глутамат и  още кой знае какво, трето оцветители, четвърто- мазнината забравих каква беше, но не става.
като затръгваш на кино, вземи си нещо най-любимо от къщи,  а ако и това не помогне, (докато си бременна) само ги пробвай или пък избери кино без пуканки
(аз като забременях така се погнусих от децибелите и сюжетите в кината, че не съм си и  помисляла да ходя на кино. наблягах на театрите, там е друга работа, човешка Simple Smile )

# 638
  • Мнения: 1 732
Много благодаря на всички, които се включиха за пуканките bouquet

И да, разбира се, че не тези, които са по кината, с мнооогото синтетична сол и др. добавки...

Амарантови купувам готови от био магазина,  те си имат по- специфичен вкус и вървят сякаш повече към сладките зърнени закуски.
всъщност, не  съм ги пробвала солени.

desi82 ,
можеш да отидеш на кино и с домашни пуканки Wink
като бях бременна си казах, че ще ям каквото ми подскаже тялото. и ако ми се прииска нещо, което е имало очи, ще хапна...
Но така и не ми се дояде  различно от обичайната ми храна. Даже, имаше интересна промяна- плодовете не ме влечаха.
Обожавах суровите зелени чушки и можех да изям цяла кофа от тях Crazy
Soleil* ,
напълно споделям твоите мисли. Simple Smile Hug

# 639
# 640
  • Мнения: 1 267
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3585091

нищо, че има забрана, в магазините е пълно с генномодифицирана царевица.

# 641
  • София
  • Мнения: 1 402
Ане, за съжаление е така; пък и като са я забранили, не знам на какво ниво е контролът, за да се гарантира, че няма гмо замърсяване

# 642
  • София
  • Мнения: 1 402
може да ви е интересно: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3579411

# 643
  • Мнения: 381
/// ,
Palia,

благодаря за отговорите за амаранта, имах нужда точно от проверена информация. Hug

Моето вътрешно чувство (а оттам и убеждение) пък е, че, ако човек се храни разнообразно, липсата на млечните продукти въобще няма да се отрази. За месото въобще не коментирам.
Няма смисъл да се задълбава, в крайна сметка има стотици хора по целия свят, които доказват това. Simple Smile

# 644
  • Мнения: 3 869
Моля да ми помогнете с рецепта а френска леща (тъмнозелена, дребна)  Praynig
На пакета имаше някаква с горчица и още нещо, което ми се стори че ще върви супер на зеленчуци, но изхвърлих пакета и вече трети ден си седи накиснатата леща в хладилника и си чака рецептата...

Общи условия

Активация на акаунт