Веганството - да споделим опит 3

  • 48 373
  • 750
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 713
Не ме интересува другите за каква ме приемат и определят. Нито пък догмите на не знам си кое общество.
Важното е аз как се чувствам.
Медът за мен не е животински. Не случайно казах, че присъства в нашата къща, а не че ядем. Кой както иска да го разбира и кой каквото иска да чете. По всички засегнати въпроси(заяждания) съм била достатъчно подробна и ясна, когато е трябвало. Нямам желание да се повтарям.
Другото подмятане ще се направя, че не съм го видяла, нямам намерение да се оправдавам.

Въпреки всичко смятам себе си за веге, защото не използвам животински продукти за храна (в истинския смисъл на тази дума), т.е. може в даден момент от време да ми попадне в тялото, но това не значи, че се храня с него...
Именно!
Има разлика между ям, храня се и опитвам.
Но напоследък е водещо заяждането.

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 15:04 от Вери

# 616
  • Мнения: 9 112
Стеф, като прочетох какво яде детето ти сутрин и искам да те питам - как така му харесва тази покълната киноа? Много странен горчив вкус има, пък и мирис, сиренето ли убива този вкус или?
Аз слагам по малко - една чаена лъжичка. Основното са овесените ядки, дори сиренето е няколко трохи, за вкус. А киноата наистина мирише странно, но не е горчива Thinking Може би млякото прави приятен вкуса, знам ли Rolling Eyes

Моля ви, нека не се превръща темата в бойно поле - само тук остана "чисто" и приятно място...влизам в тази и още една темичка, навсякъде другаде е напрегнато и неприятно Confused

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
Мир, момичета...  Hug

И аз толкова обичах да влизам точно в тази тема заради приятелската атмосфера в нея...независимо че, толкова различни хора пишат тук: вегани, веге и всеядни досега е нямало дискриминация  или някакво неразбирателство, породено от това.  Peace

# 618
  • Мнения: 1 267
аз да споделя за елдатата.
килограмът й гони 8 лева.
даже вече купих на тази цена, след което открих, че килограм в Пикадили струва все още 4 лева,
за еднокг. разфасовки.
но тази верига мисля я има само в Бургас и Варна.

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 16:43 от Анe

# 619
  • София
  • Мнения: 5 203
да, мъжът ми пита- и кой толкова я яде? при такава цена ...

# 620
  • Мнения: 2 132
Пикадили има и в София, и в Пловдив.

# 621
  • Мнения: 2 761
Медът за мен не е животински.

Ако меда не е животинска храна,то и млякото трябва да не идва от животните... ThinkingТака и аз мога да се смятам за веганка. Joy
Но ако ми говориш за мед от захар с борови връхчета съм съгласна,че не е животинска храна.

# 622
  • Мнения: 4 392
Да кажа, че мернах български био- боб на КРИНА. Сертифициращ орган "БИО БГ 02(нещо такова беше) " и някаква наредба. Дали може да му се вярва? newsm78

А семена за покълване откъде купувате, че ми се изчерпаха запасите?

По- горе стана дума за елдата в Пикадили. Нали за зелена (сурова) говорите? Другата не я понасям, а на тази съм голям фен. Свиди ми се да я готвя. Само покълнала я ядем.

Опс, да не забравя: Малко Офф-топик: Поради интензивните времена, в които живеем, всяко убийство се наказва сурово (по законите на кармата). Не само за животни става дума, а и за растения. Ако преди за всеки 100 изтръгнати цветя, се е заплащало с човешки живот, сега десет откъснати цветя стигат, за да се върне Баланса. Който вярва, да вярва, който не- да ми пропусне мнението. И без друго е крайно и аз съм крайна.  


Призовавам да не забравяме какво е казано в Библията. Цитирам по памет:

"Не ни осквернява това, което влиза в устата ни, а това, което излиза от нея. "
Усмирете егото и да бъдем по- добри. Heart Eyes  

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 18:28 от ///

# 623
  • Мнения: 9 112
Да кажа, че мернах български био- боб на КРИНА. Сертифициращ орган "БИО БГ 02(нещо такова беше) " и някаква наредба. Дали може да му се вярва? newsm78

А семена за покълване откъде купувате, че ми се изчерпаха запасите?
Крина имат и био ориз, бял обаче, за боб не знаех...Аз ги харесвам, доста от варивата които готвя, са техни. Дано да са истински био сертифицирани Crazy

Семена има пак в Пикадили, като сме го подхванали тъй Laughing И в био магазините, както и в онлайн магазините.

Елда последно купих едно пакетче, Път към здраве пишеше май...светла на цвят, вкусна, не мирише гадно. Не помня цената, но беше евтина Thinking

# 624
  • Мнения: 2 132
Аз взимам от био лещата им. Бързо се сварява. Мисля, че беше със знака на ЕС за био храна.

# 625
  • Мнения: 1 732
правите ли домашни пуканки?
имате ли мнение/инфо за тази храна?
/когато  са био, с малко количество хималайска сол, с кокосово масло направени.../

п.п. извинявам се, ако вече е било  писано, пропуснала съм го. Blush

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 19:25 от realist

# 626
  • Мнения: 2 132
Като дете правихме доста. Имахме даже уред за пукане Simple Smile После им слагахме олио и сол и пускахме филма Simple Smile Ползвахме домашно зърно. Сега сигурно трябва да се гледа да не са ГМО.

# 627
  • Мнения: 685
Реалист, аз преди си правих домашни пуканки. Но скоро не съм виждала по магазините (био) царевица за пуканки. Преяждат ми се понякога...

# 628
  • Мнения: 1 849
Аз също правя от домашна царевица (една баба-съседка ми даде) за пукане. Не е много здравословно май  Thinking Но ядем най-много 1 път в месеца или по-рядко. Но пък е вкусно...
Био царевица за пуканки и аз не съм виждала, продават една българска, май на Здраве за вас.

# 629
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
И аз правя домашни пуканки: правя ги в един дълбок тиган със стъклен капак и се виждат как пукат, децата много се кефят... Wink А иначе царевицата ми е абсолютно био - домашна...тази година майка ми пак ще сее... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт