Веганството - да споделим опит 3

  • 48 433
  • 750
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 761
Забрави да пишеш за хайвера.
Още един въпрос-колко често посещавате лекар,натуропат,хомеопат или др. без значение.И колко пъти си правите кръвни изследвания?
Под сериозни заболявания всеки разбира различни неща.Една тежка анемия примерно не е за пренебрегване(не говоря конкретно за теб,само давам пример).
Дао,благодаря за изчерпателният отговор.А на гастрита как се отрази смяната на режима?

# 601
  • Мнения: 1 732
Аз винаги съм се чувствала неудобно, че учавствам в темата, защото не съм веган. Много пъти съм била на косъм да спра да пиша тук - пак по същата причина.  Blush
Още щом влязох тук споделих, че съм вегетарианка, с периоди на веганство.
Уважавам веганите и техния избор.  Peace Flowers Bouquet  Hands Thumbsup
Лично за мен няма нищо обезпокоително в техния хранителен режим.
Както има вегетаринаци, които са редовно при лекарите,  така сигурно има и вегани.
Сигурна съм, че има такива, които не посещават натуропати, лекари и и кабинети и които се радват на добро здраве.
И са вегани.
Аз познавам една немкиня, веган. Дълго време си мислех, че тя е веге като мен, а после се оказа, че е веган.
Тя е в завидно здраве, супер спортна.
Не ходи по лекари, нито се интересува от състава на кръвта си Laughing
Роди третото си дете пролетта. Кърми си децата, не им е предлагала нищо друго животинско никога.
Не ги ваксинира, не ги лекува с друго, освен природни средства и хомеопатия.
Тя дори термометър не ползва.
Това е нагледния ми пример за реално веганско семейство. Не съм се замисляла от колко време са такива. Честно казано , дори и да ми е казвала, не съм запомнила. Говорим си на други теми с нея. Grinning
Със сигурност е поне от 5 години, като през тези 5 години е била 3 пъти бременна и 3 пъти е родила здрави деца. Peace Grinning

# 602
  • Мнения: 1 849
ॐ, интересно при тези въпроси - ти самата (споделяйки опит) не си ли ходила при лекари, не си ли правиш кръвни изследвания понякога?
Аз понеже съм на периоди: ту съм веган, ту вегетарианец, ту ям и месо (ограничено) и млечни - основно масло, и алкохол съм пила (луди студентски години), и т.н.  Mr. Green
Ами да кажа, че като пиех алкохол - бях най-здрава  Party Ама то си е от ЕГН-то!  Mr. Green
Анемия имах, когато ядях и месо, а най-бързо са ми минавали всякакви болести - на глад.
От пролетта до есента съм почти напълно веган, зимата - хапвам по-мазно и топло - основно манджи, не робувам на това каква съм, а на това, какво иска организма ми.
Лекарства почти не пия, пия билки и някакви мои представи за здравословна медицина.

Реалист, тук пишем доста хора, които се придържат и стремят към веганството (не само вегани)  Peace

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 22:18 от M_Nik

# 603
  • Мнения: 5 713
Забрави да пишеш за хайвера.
Какво искаш да ти кажа за него?
Каквото е трябвало съм написала, когато му е било времето.
М/у другото медът също присъства в нашата къща. Не е някаква новост за пишещите тук.
 Laughing

# 604
  • София
  • Мнения: 5 215
Предлагам да сменим темата Simple Smile

Имам въпрос - когато консумирате варени картофи отделя ли се слуз в тялото ви?
При мен , когато съм на веганска храна ДА. Ако кльопам кашкавал, вече такава слуз настава, че всеки картоф заглъхва....

# 605
  • Мнения: 381
При мене също ще стане почти година веганство. Спрях ги от раз, не съм ги употребявала нито веднъж под никаква форма от тогава и до този момент не ми липсват.
Чувствам се много добре, кърмя си още, за този период не съм боледувала (но аз и преди това рядко - явно здрав ген имам)...изследвания не съм си правила, мисля да си направя, но честно казано не виждам разликата между веган, правещ си изследвания и всеяден, правещ такива... newsm78
Може би аз съм тъпа, обаче и при двамата може да има недостиг на нещо, дори на едно и също нещо...


Имам въпрос - когато консумирате варени картофи отделя ли се слуз в тялото ви?
При мен , когато съм на веганска храна ДА. Ако кльопам кашкавал, вече такава слуз настава, че всеки картоф заглъхва....



Същите наблюдения (и усещания) имам и аз. Peace Hug

# 606
  • Мнения: 685
Забрави да пишеш за хайвера.
Защо се заяждаш?

Чета тази тема във форума с голямо желание, защото научавам много нова и полезна за мен информация, уважавам мненията на всеки пишещ тук и отсявам всяко нещо, което пасва на моя начин на мислене и живот. Тук намирам хора със сходни интереси, каквито липсва в ежедневието ми. И честно казано, не искам да се превръща тази тема в една от многото махленски бози.
Всеки има собствено мнение и право да бъде какъвто иска - веган, вегетарианец, месояден или марсианец. Имаме свободна воля да избираме, но тук сме за да споделяме, не да се заяждаме!!!
Баба ми беше вегетарианка или там каквото се казва на съвременен език, не е консумирала млечни и сие от 20-та си година, не знам да си е правила изследвания или да е пила добавки, навремето едва ли е имало такива. На лекар не помня да е ходила, но беше здрава и много много слънчева жена, доживя 96г.

# 607
  • Мнения: 5 713
Може би аз съм тъпа, обаче и при двамата може да има недостиг на нещо, дори на едно и също нещо...
Ами ако си тъпа, значи и аз съм тъпа, защото същото мисля и аз.  Laughing

На мен от картофи ми става леко лошо. Предполагам заради ГИ. Обаче установих, че това се случва само от белия картоф, a oт жълтия- не.

# 608
  • София
  • Мнения: 1 402
Още един въпрос-колко често посещавате лекар,натуропат,хомеопат или др. без значение.И колко пъти си правите кръвни изследвания?
Под сериозни заболявания всеки разбира различни неща.Една тежка анемия примерно не е за пренебрегване(не говоря конкретно за теб,само давам пример).
Дао,благодаря за изчерпателният отговор.А на гастрита как се отрази смяната на режима?

Ом, хипохондрията успях да я превъзмогна преди повече от десетилетие в началото на 20-те ми години:) Аз съм човек, който си слуша тялото - и при най-малкият признак бих взела мерки, включая изследвания - не съм правила - не виждам необходимост; гастритът ми (по-точно рефлукс на стомаха) и той милия има 30 годишна история - точно заради него така упорито спрях млечните - прекрасно ми повлия; забравих да спомена и един много хубав ефект - кръвното ми се нормализира и пулсът ми стана доста по-спокоен - преди беше бърз, слаб и неравномерен (имам по рождение аритмия), и понеже ми този начин на хранене ми влияе добре на толкова много нива, това ме стимулира да продължа, аз казах - колебанията ми към млечните са кулинарни:)

# 609
  • Мнения: 1 709
Здравейте!

Включвам се да споделя това Живита – нова място за хранене по системата на д-р Гайдурков . Мисля, че вече е открит и ще очаквам коментари от живеещите в София, ако го посетят  Simple Smile.

# 610
  • Мнения: 3 869
Палиа, много интересно, благодаря!!
То се очакваше, но не вярвах, че толкова бързо ще стане!! Ще го посетим!!

Щастливата, няма разлика в правенето на изследвания наистина. Аз като всеядна имах същите липси, както и при лошо хранене във преходен етап. Просто ми липсват все едни и съще неща, които се намират в растителния свят. Като всеядна ги подминавах сериозно, а в преходен етап обикновенно просто не мога да попълня "дупките" достатъчно бързо...

# 611
  • Мнения: 2 761
ॐ, интересно при тези въпроси - ти самата (споделяйки опит) не си ли ходила при лекари, не си ли правиш кръвни изследвания понякога?

Не,не съм стъпвала при доктор от 6-7 години и не съм си правила никакви изследвания.

Напомних за хайвера,научих и за меда-те не са ли животински продукти?В такъв случай мисля досега не попаднах на истински вегани тука.

# 612
  • Мнения: 3 869
ОМ, аз съм веге от 2007 г. началото, през бременността (2008 г.) бях посъветвана да пия жълтъци на яйца от пъдпъдъци - опитах и издържах 4 месеца - накрая вече ми се повръщаше само от мисълта за тях, а и намерих растителни източници на елементите, които ми трябваха. После ми се случвало да опитам нещо, в което е имало мляко примерно - в зеведение не винаги е възможно да си 100% сигурен какво ядеш... Добавки съм взимала през бременността и в периодите на прочиствания с глад. Сега също взимам, защото имах низ от събития налагащи специално хранене, а нямам физическата възможност да го постигна. Понякога и мед съм яла - в състава на разни сурови торти и бисквити, но това много рядко ни се случва така или иначе. Въпреки всичко смятам себе си за веге, защото не използвам животински продукти за храна (в истинския смисъл на тази дума), т.е. може в даден момент от време да ми попадне в тялото, но това не значи, че се храня с него...

# 613
  • Мнения: 2 761
Мерси,че сподели.
Пол Брег също е пил жълтъци.

# 614
  • Мнения: 381
В такъв случай мисля досега не попаднах на истински вегани тука.

Моят пост сигурно е станал невидим. Crazy

Мег, благодаря ти за споделеното.
Аз като всеядна(то такава не съм била много де, защото от много малко месото ме отвращава) не съм си правила никога изследвания, за да знам какви липси кога съм имала, но пък имах хиляди други проблеми, които изчезнаха при преминаване към веганство, и при сурова храна. Hug
Това за изследванията го казах, защото познавам всеядни хора, които страдат от много липси, месоядни с анемии и т.н. - мисля, че всички познаваме такива и ни е ясно, че проблемите съвсем не идват от спиране на месо и млечни.
Иначе и аз като тебе (само че никой не ме е съветвал, ами така нещо си самореших) се мъчих с яйца през бременността, а толкова сериозно ми се драйфаше от тях. И от сирене, и от кашкавал... ooooh!

Стеф, като прочетох какво яде детето ти сутрин и искам да те питам - как така му харесва тази покълната киноа? Много странен горчив вкус има, пък и мирис, сиренето ли убива този вкус или?

Общи условия

Активация на акаунт