Проблемни белези по тялото

  • 7 640
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Тези,които имате такива белези по тялото много добре разбират за какво става въпрос в заглавието на темата.Аз лично имам такъв белег и вече не знам какво мога да направя по този въпрос.Някой ако има идеи да предлага. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 164
за какъв белег става на въпрос има много различни видове

# 2
  • Мнения: 616
Много общ въпрос. Аз имам белези по тялото, но не знам ти за какви говориш. За белези от акне по гърба? За белези от операции? За белези от изгоряло?
Пресен или стар?
Ако е пресен, ще се повлияе добре от кремовете за белези, при редовно продължително мазане.
Ако е стар, пак зависи от типа, но няма смисъл от губене на време и пари с кремчета, директно консултация с пластик (НЕ дерматолог!) и според некогавата преценка естествено, но най-ефикасен според моите наблюдения - фракселен лазер(не всеки е такъв, та е хубаво да се уточнява).

# 3
  • Мнения: 0
Моят белег е по рождение,но има много бенки по него(не са релефни).С фондьотен не мога да го махна,тъй като е твърде голям и трябва да изразходвам голямо количество от него.

# 4
  • Мнения: 616
Колсултирай се в естетична клиника, това ти е единствения вариант за подобен белег.

# 5
  • Мнения: 0
Благодаря за съвета. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 10
Моят белег е по рождение,но има много бенки по него(не са релефни).С фондьотен не мога да го махна,тъй като е твърде голям и трябва да изразходвам голямо количество от него.
Задължително говори и с дерматолог/жка, на който/ято може да се има доверие. Често за пари в клиниките ще са готови да предложат неподходящи процедури. Петната са различни и някои от тях не трябва да се пипат, а за други са подходящи само определен тип премахвания. Информирай се от много места. И здрава и весела Нова Година!

# 7
  • Мнения: 13
Една моя приятелка имаше белег на единия крак използва една бабина рецепта за махане...  с обикновено олио се намазва белега и лятото се излага на слънце. Белега не изчезна, но не е така видим. Може да пробваш този метод лятото!

# 8
  • Мнения: 14
Тук е мястото да попитам ...как се лекуват белези от рани ?

# 9
  • Мнения: 1
Тук е мястото да попитам ...как се лекуват белези от рани ?


Преди няколко месеца ми беше направена операция за отстраняване на бенка. Имах няколко шева, съответно белега беше около сантиметър и малко. След като ми свалиха конците ми бе препоръчано да започна да мажа мястото на белега и около него със желе от алое вера, по няколко пъти дневно. В момента изобщо не се личи къде е била операцията, всичко е зарастнало супер и няма и следа от нея  Peace
На мой приятел дъщерята пък я ухапа наскоро куче по крака. На мен ми беше останало от желето, та им го дадох да се мажат. Резултата е същия и при тях - всичко си зарастна бързо и вече почти не се личат белезите. Но те не спират да мажат, казаха че ще мажат докато изчезнат напълно.
Така че пробвай, може да ти помогне и на теб  Hug

# 10
  • Мнения: 616
И да добавим, алоето трябва да е с концентрация 99-100 % за да е ефикасно, и работи само при прерсни белези Peace

# 11
  • Германия
  • Мнения: 240
А, тъкмо тези дни се къде да питам за моя проблем. Имам белези на бедрата от инжекции, които са ми били като малка. Представляват 3 вдлъбнатини с диаметри 1-2 см. Според вас дали ще е  възможно да се запълнят с нещо..примерно хиалуронова киселина..но това пък боли адски много, а и се разгражда бързо и не ми се иска да давам пари всяка година за нови процедури. Май ще е най-добре направо да отида да се посъветвам в някоя пластична клиника.  newsm78

# 12
  • Мнения: 263
И аз с въпрос. Става дума за белег от изгорено с чай, води се 2 А степен, отпреди месец. Раната е зарастнала напълно, кожата е гладка, но по-розова от останалата. Трима лекари казаха, че няма да остане белег, но аз искам да съм сигурна,че съм направила всичко възможно. Мажа със Содермикс, един ръчно правен мехлем, който казаха, че е чудодеен (рецептата е тайна, но е някакви билки), сега пристигна и поръчката ми от базистно масло от жълт кантарион, което се смесва с етерично масло от лавандула.

Кажете повече за това желе от алое, моля. Както и ако знаете за някакво друго средство против белези от изгаряне.

# 13
  • Мнения: 0
А този крем Содермикс става ли за белези по рождение? newsm78 Защото ако не може да се махне(даже съм сигурна,че не може) поне да избелее малко,че да не се вижда много много.

# 14
  • Мнения: 14
Тук е мястото да попитам ...как се лекуват белези от рани ?


Преди няколко месеца ми беше направена операция за отстраняване на бенка. Имах няколко шева, съответно белега беше около сантиметър и малко. След като ми свалиха конците ми бе препоръчано да започна да мажа мястото на белега и около него със желе от алое вера, по няколко пъти дневно. В момента изобщо не се личи къде е била операцията, всичко е зарастнало супер и няма и следа от нея  Peace
На мой приятел дъщерята пък я ухапа наскоро куче по крака. На мен ми беше останало от желето, та им го дадох да се мажат. Резултата е същия и при тях - всичко си зарастна бързо и вече почти не се личат белезите. Но те не спират да мажат, казаха че ще мажат докато изчезнат напълно.
Така че пробвай, може да ти помогне и на теб  Hug

Благодаря много ! Ще го пробвам...въпреки че белезите са стари !

Общи условия

Активация на акаунт