Каркаде

  • 7 498
  • 12
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Търся да си купя КАРКАДЕ .Ама истински цветове,цели......Някой да знае къде се продава ,по възможност египетско?Или да си поръ4ам ако някой ще пътува скоро newsm78

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Търся да си купя КАРКАДЕ .Ама истински цветове,цели......Някой да знае къде се продава ,по възможност египетско?Или да си поръ4ам ако някой ще пътува скоро newsm78

НИкой ли не пие такъв 4ай newsm78

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 83
ние пием в къщи-през лятото изстуден е еликсир.Мъжа ми донесе 0,5кг преди година.Инересно ми е с каква цел го пиете,т.е за болежки ли? newsm78

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ние пием в къщи-през лятото изстуден е еликсир.Мъжа ми донесе 0,5кг преди година.Инересно ми е с каква цел го пиете,т.е за болежки ли? newsm78

Ве4е мислех,4е никой не пие такъв 4ай,а аз днес си намерих и купих от Халите.

Това е единствения чай,които децата ми пият без пазарлък и много харесват.Освен това цветовете са много богати на вит.С .И понеже се пазарим и с плодовете ,търся алтернативи.Каркадето е една от тях Twisted Evil
Но има голяма разлика м/у пакетираното и това,което се продава на цветове .За това и се интересувах къде има на грамаж Peace
Другото интересно,което скоро установих е ,4е в студено състояние е отли4на добавка за слабоалкохолни коктейли Mr. Green

Ако някой пъутва до Египет, го съветвам непременно да си купи  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 83
но знай,че влияе на кръвното - той по тази причина го донесе и го раздадохме на нуждаещи се

# 5
  • Мнения: 1 167
Майка ми пиеше чай от каркаде за потискане на апетита. Не знам дали е подходящ за деца  Thinking Пробвали ли сте чай от шипка?
Иначе мисля, че каркаде съм виждала в арабските хранителни магазини по женския пазар  Peace

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Майка ми пиеше чай от каркаде за потискане на апетита. Не знам дали е подходящ за деца  Thinking Пробвали ли сте чай от шипка?
Иначе мисля, че каркаде съм виждала в арабските хранителни магазини по женския пазар  Peace

Mi,az давам на моите ,но гледам да не е горещ или много студен,както и да не прекалявам с дозировката .По-скоро някаква средна Т.

Горещият повишава кръвното,а студеният го понижава Twisted Evil

http://bilkovichayove.com/%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D … 0%B0%D0%B4%D0%B5/

Шипки-ДА.Аз си бера и суша ,комбинирам с вси4ки останали 4айове PeaceШипката е много полезна и гледам да давам редовно.Както и за себе си Crazy

# 7
  • Мнения: 572
Шипката не ви ли затяга?
Казвате, че има голяма разлика в пакетираното каркаде и това, което е от Египет? Каква е разликата?
И как влияе каркадето на кръвното?
Всъщност за какво помага това растение?

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Шипката не ви ли затяга?
Казвате, че има голяма разлика в пакетираното каркаде и това, което е от Египет? Каква е разликата?
И как влияе каркадето на кръвното?
Всъщност за какво помага това растение?

Е,то аз слагам по 1-2 шипки Twisted Evil и мешам с нещо друго.До сега никой не е изпищял ,4е се е запекъл Mr. Green.Отделно ,в къщи не се пие всеки ден 4ай,а се опитавам да ги приу4а и да им създам навика.

Има разлика във всеки един пакетиран (смлян,пресован и тн.) продукт и ка4ествата му когато не е  PeaceОсвен вкуса , цвета на каркадето е доста разли4ен от пакет4е и ако си направиш от насипни цветове.И понеже (доколкото знам) този храст не вирее в БГ ,най-ка4ественото е от Египет или Судан Rolling Eyes
Просто съм на принципа "като е гарга ,да е рошава" Mr. Green
И другия момент е,4е винаги е по-добре да си купиш от някоя баба стръкове от 4ай или сам да си береш и сушиш (отглеждаш)PeaceВъпроса е дали предпо4итанията са за диворастящите или култивираните растения Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 1 326
но знай,че влияе на кръвното - той по тази причина го донесе и го раздадохме на нуждаещи се

От Каркадето пада кръвното. Другото му име е хибискус. Дали не го продават при арабите на женския пазар в София? Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 167
Днес бях при арабите да си купя питки, питах за каркаде - има 3,50 лв. за 200 гр.

# 11
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Във Варна от арабският магазин си купувам каркаде. Не знаех, че понижава кръвното, а ми е любим чай.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес бях при арабите да си купя питки, питах за каркаде - има 3,50 лв. за 200 гр.
[/quote

Леле,как си играят с цените Shocked.Но явно зависи  Rolling EyesВ Халите е 4.50 за 100 гр.

 Rolling Eyes
Навсякъде се пише  в нета и инфото,което намирам е ,4е студеният 4ай понижава кръвното,а горещият го повишава.Аз съм с ниско кръвно и за това го пия по-топъл PeaceНа децата го давам охладен,но не студен.
Скоро разбрах (и се бъзикахме с мъжа ми),4е освен Мурсалския 4ай ,каркадето е с подобно влияние в/у мъжката потентност Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт