Първа Коледа посрещна вече ЮНСКОТО човече! № 12

  • 23 496
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 105
Ту-ру-ду-дут-ту-тууу!
Изпратих си гостите по живо, по здраво и сега и аз да драсна някой ред! Мога съвсем спокойно да обобщя, че прекарахме чудни празници, във весела и уютна обстановка, с близки и приятели.
И от домашната питка и от форумската баничка ми се паднаха парички. Хммм да видимммм! "КЪСМЕТ: Леко сърце, но тежък джоб!" Whistling

Аni_di, много неприятна история…и аз имам кошмарен спомен от пожар като малка...
 
…За щастие не се наложи, пожарната освен че гасеше пламъците, също така и оливаха нашата и съседските две къщи с вода, за да ги предпазят и успяха, изляха се хиляди тонове вода, за де не се разраства пожара…
Поне на вас и съседите да ви върви по вода през новата година... Hug

Друго да ви питам , някой въвел ли е глутен или ни е раничко още, как точно ще го въвеждате, нещо специално ли или по мъничко няколко дена. Имам много каши с глутен, може ли примерно като стане време да дам малко от кашата и така да го въведа  newsm78 малко ми е тъмна и мътна по тоя въпрос  Laughing
Глутен ще въвеждам към осми месец, след като преди това въведа месото в седми. Ще започна с Безмлечна каша Овес на HiPP - за около седмица пълната доза /100 ml/ За глутена намерих изчерпателно инфо ето ТУК Дано ти е полезно Peace

Честито на празнуващите днес и бързо оздравяване на всички болни бебчета!

# 31
  • Мнения: 366
Честита Нова 2011-та и от нас!

 Tada

# 32
  • Мнения: 119
ЧЕСТИТА НОВА 2011!
Нека бъде годината, която винаги сте чакали..... Wink

# 33
  • Мнения: 19
И аз да се запиша в нова тема,която както винаги е супер!  bouquet
Креми, Киди мн неприятно,че бебчетата са болни,дано бързо да се оправят! Hug

# 34
  • Мнения: 141
Честита 2011 и от нас!Желая ви само хубави неща, а ако има лоши, те да отминават бързо и неусетно.
Кремс и Киди, да оздравяват малките бързо  Hug.
Ние посрещнахме Нова година у дома.Малкия се събуди от гърмежите и заспа чак към 02.30 ч.много беше изплашен милия.
Момичета сега е време за захранване, но аз имам въпрос дето не ми дава мира още от родилното.Реших да питам, след като днес гледах по новините за първите бебета на 2011 г. и дадоха МД София.Шишенцатата с АМ, което се слага във всяка количка за дохранване, още от първия ден.Аз направих грешката да го давам и се отбихме, темперамент, може би.Други не се отбиха, дето стояха само по три дни..Ние бяхме доста време там.Всяка е раждала на различни места и градове, така ли беше и при вас?Аз няколко дни тогава реших да не го давам, видях на къде вървят нещата, но се настояваше, понеже не бил наддавал добре.Шапка им свалям само на няколко ромки, които категорично отказваха да им се дава шише, и не спазваха инструкциите след всяко кърмене да доизцеждат кърмата.Държаха бебетата, все едно са големи бебета и на въпроса ми, имаш ли и други деца, отговаряха-не, но сме гледали племенници.

# 35
  • Мнения: 67
кети, и ние бяхме с АМ. Рая ми я донесоха на 2-рия ден след секциото, в болницата я дохранвах с АМ (понеже незнаех как се кърми и ми беше трудно  Embarassed), но когато се прибрахме си продължихме само на кърма.

# 36
  • Мнения: 96
Запис Simple Smile.
За много години

# 37
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Честита Нова  Година! Дано е по-спокойна и по-успешна от тази, която мина!
 Ако щете ми вярвайте, но като се чуха гърмежите и заблестяха фойерверките, се разплаках от облекчение. Много кофти година, като изключа раждането на Боян. До последно не ме остави на мира лошия късмет - на 30.12 вдигнах температура близо 39.0 градуса, а на 31.12 ми поставиха диагноза мастит  Mr. Green Сега пия антибиотик, но как да е... Като чета някои от предните постове за болни бебенца, пожара, който е преживяла Аni_di..., направо настръхвам... Дано новата 2011 год. ни донесе здраве и късмет, пък, другото сами ще си осигурим! Hug

# 38
  • Мнения: 50
ЧНГ и от нас, желая на всички една година изпъленана с много радост, щастие и детски глъч
Да ви почерпя Габи днес прави половин годинка, да ни е жива и здрава и много да ни радва   Hug
На болничките бързо оздравяване,  Praynig Ани ди наистиа много неприятна случка, дано споменът от нея отмине бързо
Таня да споделя и аз за пресата, хубава е обаче доста трудно се ползва(особено за дълга коса) , защото доста тежи. Аз за коледа я ползвах ефекта е хубвав, обаче се сдобих с изгаряне на бузата- нещо ми се изметна ръката и си я залепих за бузката, добре че изгореното вече минава  ooooh!  Rolling Eyes доста е силна,  newsm78 сега се замислям дали въобще да си взимам и аз

# 39
  • Мнения: 344
моми4ета,  да  ви  питам,  на  бебетата  някакви  специални  обеци  ли  се  слагат newsm78  с  какво  закоп4аване  трябва  да  са? .... халки,  може  би??!  някой  с  девойка  ако  знае  ще  съм  благодарна!

# 40
  • Мнения: 19
кети, и ние бяхме с АМ. Рая ми я донесоха на 2-рия ден след секциото, в болницата я дохранвах с АМ (понеже незнаех как се кърми и ми беше трудно  Embarassed), но когато се прибрахме си продължихме само на кърма.

И при нас беше така,само дето моята кърма слезна доста късно на 6-тия ден,та в болницата си бяхме изцяло на АМ,а в къщи както е казала MaYa_ и ние продължихме на кърма,без проблем!

# 41
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Kетти при Мен нещата с шишето почти успяха да стигнат до отбиване.Родих секцио и кърмата ми дойде мисля на четвъртият ден.До тогава хранеха Жоро с шише.В болницата на няколко пъти успях да го накърмя,но в повечето случаи не искаше от мен.Гърдите ми бяха препълнени,цадях се ,защото щях да се пръсна.Като се прибрахме в къщи започна кошмара.Жоро не искаше изобщо от мен и се налагаше да се цадя и да му давам от шише.Пробвах какви ли не маймунджилъци само и само да прояде от мен.Хранех с пипета,танцувах и кърмех,и какво ли още не.Имах 10 ужасни дни.Той реве и аз със него.Но честно казано и за миг не мина мисълта да купя АМ и да давам него.Обаждах се на консултант по кърменето,също и на близка  ,която кърми.И с голямата помощ на майка ми и съпруга ми накрая надвих.Тази практика на хранене с шише е много гадна.Каката родих в друга болница,където ги хранеха с лъжичка.После в къщи с нея съм нямала никакъв проблем с кърменето.Отбих я на 3 месеца,по други причини.Затова според мен с повече упорство може да стане работата  Laughing
Иначе ние снощи пак спахме неспокойно.Не знам какво му става на това дете.До преди месец спеше добре и се будеше само за хранене.Сега освен ,че яде на час-час и половина и през другото време плаче.Направо ужас.Ох ще изчезвам ,че трябва да правя закуска за каката.Лек ден засега!
sophiepp на каката първоначално беше с медицинските обици.С тях изкара един-два месеца.После купих обикновени златни халки с нормално закопчаване.Изкара с тях две години че и повече.После кръстниците и подариха други с много гадно закопчаване.Нещо като клик-клик.Много лично на мен ми е много трудно да ги откопчавам и закопчавам.

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 10:28 от mama moni

# 42
  • Мнения: 8
За много години, момичета!
Нека новата 2011 година бъде по-берекетна, по-щастлива и късметлийска!!!

Ние посрещнахме новата година в домашна обстановка, а тези дни сме се отдали на пълна почивка. Grinning

Кети, аз родих секцио и кърмата ми не слизаше дълго време. На 4 ден едвам-едвам ми тръгна коластрата, но много оскъдно. Крис го храних от шише, както и акушерките в болницата с АМ. У дома го храних още 2-3 дни така, докато ми тръгна кърмата. После си засука спокойно, но аз през цялото време преди да му предложа шишето, давах гърда - да суче и да свиква, да стимулира лактацията. Чак след това давах АМ от шише. Кажи-речи от 7 ден му спрях шишето от раз и си засука без проблем.

# 43
  • Мнения: 119
моми4ета,  да  ви  питам,  на  бебетата  някакви  специални  обеци  ли  се  слагат newsm78  с  какво  закоп4аване  трябва  да  са? .... халки,  може  би??!  някой  с  девойка  ако  знае  ще  съм  благодарна!

Най - добре да се ползват медицинските обички поне 1 - 2 месеца, както е казала и мама мони, а след това някакви детски/бебешки тип халки. Има огромно разнообразие от такива по магазините. Според мен задължително трябва да са златни, защото знам много случаи с малки деца, на които не им понасят другите видове метал. Peace

# 44
  • Мнения: 1 561
Добро утро,

Честита половин годинка и на Габи!!!Да е здрава е безгрижна!

Ани Ди, просто ужасно!! Радвам се, че сте се разминали и всичко е само лош спомен!!!!

Тази нощ мина като другите, с едно събуждане за хапване и така.Като ви чета просто очаквам и аз момента с никненето на зъби, с прореваване и неспокойни нощи. Дано пък и при Мадлен първите зъбки се появяват без да ги усетим.

За АМ и шишитата в болницата- родих секцио във  Втора градска в София. Донесоха ми бебка 4-5ч след операцията, закото цитирам " много ревала". Сложиха ми я до мен и малкото маймунче веднага намери гърдата и така ме засмука, че ме изуми. Не очаквах, още повече, че с каката стана много трудно. Успокой се Мади и ми я взеха. Кърмата ми дойде на 3 ден, като през деня бебето беше при мен и на 3 ч предлагах да суче. Имах коластра и давах колкото може.Но вечер вече много ме болеше корема и я водех в детската стая. Там и даваха АМ с бутилка. Когато пък не съм я кърмила, защото имах и такива моменти, просто ми беше трудно да стоя свита ги виках и ги предупреждавах, че не е хранена. Но това не й се отрази никак. Дори и посре вкъщи като почнах да дохранвам си сучеше добре, но просто нямах достатъчно, и не успях да си увелича млякото.

За обеците- колкото може да носи медицинските. Като сложихме други, едната падна, после Теди не ни позволи да й я сложим, защото я боляло и зараснаха дупките. Мади ще я изчакам да стане по- голяма и тогава ще дупчим ушички.
Обичките да са възможно най- малки, за да не ги дърпа и да си откъсне ушенцето.


Утре ще ходя да записвам Мади за ясла, пък ще видим дали ще тръгне през 2011год!

Танче, пресата е супер, не съжалявай. Къдриците са супер, винаги съм мечтала да се накъдря и да ми станат такива, но досега не се осмелих за студено къдрене. Мечтата ми е усъществена, но трябва да се внимава, и ако може някой друг да те направи, сам е трудно и не толкова трайно. Аз вече втори път се правя с нея. Първия сама, съответно не слагах достатъчно лак и ми издържаха 3 дни и се поизправиха, но косата стои обемна, което на мен ми  харесва . Втория път ме прави снахичката, 7 дни държаха, но повече не издържах с тях. Аз лично я препоръчвам.

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 14:40 от alexova

Общи условия

Активация на акаунт