А любимите ви ястия като деца?

  • 3 083
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
никакви ястия Sad
филии, намазани с доматено пюре, до безкрай.....

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Всичко ми беше любимо Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 2 671
пържени каротфки със сирене и кисели краставички с братовчедка ми можехме да ядем всеки ден.
А от училище - всяакави кремчета и грис-халвата ми бяха любими
и за тотрата Пламъци на сестра ми се сетих, беше мноооого вкусна с два вида крем и  покрита с белтъци с каремел, оформени с лъжицата като пламъци. Доста сложна беше и сестра ми по едно време "забрави" къде и е рецептата smile3506

# 18
  • sofia
  • Мнения: 1 606
В интерес на истината като малка бях доста по-сговорчиво дете за яденето. Сега съм мега каприз. Двете ми най-любими ястия на всички времена обаче си остават пълнената кокошка с лук, червен пипер и орехи на прабаба ми и също нейна баница с орехи. За съжаление тя отдавна не е между живите и няма кой да ми ги направи така. Единственото от нея, което съм запомнила и правя всяка Коледа са сухите чушки пълнени с праз и орехи. Жестоко вкусно е!

# 19
  • Мнения: 6 472
Пържени картофки, кифтета, принцеси с кайма, филийка с пастет и лук и не на последно място - крем карамел Grinning

# 20
  • Мнения: 2 168
Джиджипапа, както им викат в Шумен на пържените филиики, ама на баба, аз нещо не мога да ги докарам като найните
Миш-маша на маминка ми
Палачинки на сач на пчелина на дядо ми
Торта Агнес направена от майка ми
Сърмички с лозови листа
Лютеница със сирене на филия
Филия с масло и халва

# 21
  • Мнения: 843
 1. Хъм..... баба ми, по майчина линия са руски емигранти....  До ден днешен такива блини не съм яла. катми, палачинки, да.. но нейните блини не съм. Явно  е привързаност.
 2.  Мама прави един борш.. семейна рецепта... Опитвала съм поне 50 пъти да го направя.  Е, ми не е същото...онова .. детското усещане.
3. Прясно мляко с  какао и бисквити.
4. понеже все по болници съм била : варено пиле препържено с масълце. топъл хляб/  Това ми носеше мама, рядко... но не мога да забравя вкуса!!!
  5. Другата ми баба има една супа... от варени пушени кокали или мръвки.. картофки, и застройка.. ама много млечна/ к. мляко/ застройка. невероятна е. Кръстили сме я "Пушена супа"

 Поех от кухнята и на  2-те баби,  2-те свекърви, едната мама, какво ли ще каже щерката... хахаххаааа. Тук във този форум след 20 г.? дай боже да е  тук!
 и ние също.

# 22
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Много обичах маслини с ориз, зеле на фурна, но почти загоряло т.е. мн. препечено Simple Smile пица и макарони на фурна.

# 23
  • Мнения: 299
Картофено пюре, таратор, пица, печено пиле и пържени филии с яйца, намазани с шипков мармалад. То и сега това са ми любимите ястия.

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 204
За закуска филийка със сирене и масло и домати нарязани като войничета- аз така им казвах
Домати с ориз, зелен боб с картофи, пържени кртофи със сирене и кетчуп, пълнени печени чушки със сирене и яйце и изпържени риба- морска- баща ми и майка ми са рибари, руска салата.
За десерт-крем карамел и мляко с ориз

# 25
  • Мнения: 3 251
Сладолед - /все още ми е любим !/- мога да го ям в количества , като за основно блюдо !
Пържени яйца  и варени също - обожавах ги като малка . Може би , защото ми бяха "забранен плод"- имам алергия към яйчния белтък!  Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 2 896
Ей, потекоха ми лигите докато четях...
Аз най-много обичах трахана...леле как ми се е прияла...ама много време отнема докато се направи, ада се изсуши па да се натроши...ядях я със сирене и масло

# 27
  • Мнения: 1 512
Много обичах пиле с картофи на фурна, приготвено от баба (бог да я прости)... И таратор, и телешко варено с лимонов сок или оцет, и една доматена супа- от доматен сок, със сол, олио, праз лук и сирене- пак тя ги правеше. Никога досега не съм яла като нейните домашни кифлички със шипков мармалада и орехи. Като ги извадеше от фурната, ги нареждаше в една дълбока тенджера и ги завиваше с една памучна кърпа. Какъв аромат само се носеше.....С братовчед ми обикаляхме като котараци около тенджерата, докато изстинат кифличките и ни дадат да ядем  :lol  О, щях да забравя- и филия с олио, оцет, сол и червен пипер...
Ааааааааааааааааа, tornerosse, много си зла Wink - знаеш ли как ми се доядоха всичките неща, които изброих Laughing

# 28
  • Мнения: 1 259
На баба катмите,направо ги обожавах Grinning,лютеница "Първомай"(харесвам си я и до днес),гъби каша,супа от пиле,зеле.

# 29
  • MUC
  • Мнения: 571
Пиле с картофи, пиле с ориз, пиле капама, пържени картофи със сирене, крем карамел  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт