Захранването и акането

  • 18 772
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Синът ми е на 6 и половина мес. От около месец се захранваме. Преди да започнем имаше запек от АМ-то. Минахме на Фризовом и се регулира, акаше през ден. С педиатъра ни и с гастроентеролог сме коментирали проблема и бяха единодушни, че като се захрани ще се оправи. Обаче стана по-зле. Започнахме захранването и съвсем се запече. Давам дуфалак, лактулоза и никакъф ефект. Трябва да го изаквам. А вече имам 2 заместени хранения, и всичко което приема е с разхлабващо действие-каша елда,пюре-круша, сливи,тиква, броколи, а и 2 от храненията са кърма. Не мога да си обясня защо така се получава. А и какво трябва да е акото на захраненото бебе? Далитрябва да е кашесто или по-твърдо и оформено? На моя бебчо е като пластелин и не може да си го изака сам. Дали това е реакция към захранването и какъв период гре долу е необходим , за да се нормализират нещата? Има ли други мами, които са имали подобен проблем? Моля дайте съвети Praynig

# 1
  • Мнения: 167
Ние имахме абсолютно същия проблем. Нещата се нормализираха около два месеца след захранването. Въпреки че много майки го отричат аз й давам сокчета м/у храненията и мнооого чай. Забелязала съм,че ако не пие много течности веднага ми се запича. Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 15 379
Аз бих давала повече вода. И бих спряла да давам разхлабителни и да го изаквам.
Нещата ще се нормализират постепенно.
Освен това - бебе на почти 7 месеца е доста подвижно. Стимулирай лазене и изобщо движение. Двигателната активност стимулира перисталтиката.

# 3
  • Мнения: 9 487
А и какво трябва да е акото на захраненото бебе? Далитрябва да е кашесто или по-твърдо и оформено? На моя бебчо е като пластелин и не може да си го изака сам.

Според зависи от консумираната храна; като цяло, след захранване е по-гъсто.
Освен повече течности (най-добре само вода Wink), можеш да добавяш в пюрето лъжичка зехтин (кафяна/чаена-според количеството което изяжда).

Следкато кърмиш-и ти консумирай разхлабващи храни-овесени ядки, круши (сок круши), киви, смокини, сини сливи..

# 4
  • Мнения: 628
Аз бих давала повече вода. И бих спряла да давам разхлабителни и да го изаквам.
Нещата ще се нормализират постепенно.
Освен това - бебе на почти 7 месеца е доста подвижно. Стимулирай лазене и изобщо движение. Двигателната активност стимулира перисталтиката.


 newsm10 Абсолютно съм съгласна.

От повече от месец се захранваме, няма проблем, но бебето пие вече доста вода покрай твърдата храна.

# 5
  • Мнения: 1 001
И аз съм "за" даването на повече вода (ако иска естествено).  Peace

# 6
  • Мнения: 84
Изпива около 400 мл. вода или чай, правя и масаж на коремчето

# 7
  • Мнения: 253
Предложи чай от лайка /ако не си давала такъв/, много разхлабва, чак разтройство може да ти докара ако е в голямо количество..Но пък е гаден, може би ще трябва да го подслаждаш или размесваш с друг чай   Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 272
освен всичко изписано по-горе да допълня, че при нас все още действа методът "колело" или свиване на крачета към коремчето  Peace

# 9
  • Мнения: 58
Аз имам обратния проблем, детето е на 7 м и половина, захранваме се от 6 м., преди 1 седмица започнах да въвеждам месо-пуешко, от тогава малката ака по 4 пъти на ден, кашаво, не толкова твърдо, понякога има и слуз.Нямаме още зъби, но определно много ни мъчат, възможно ли е да е от тях или от месото?

# 10
  • Мнения: 1 001
Аз имам обратния проблем, детето е на 7 м и половина, захранваме се от 6 м., преди 1 седмица започнах да въвеждам месо-пуешко, от тогава малката ака по 4 пъти на ден, кашаво, не толкова твърдо, понякога има и слуз.Нямаме още зъби, но определно много ни мъчат, възможно ли е да е от тях или от месото?

Спри месото и провери.  Peace
Но според мен е от зъбките. Моят син като му тръгнеше зъбче се подсичаше винаги. При някои деца пък е съпроводено с "проблеми с изхождането".  Peace

# 11
  • Мнения: 21
ние преди захранването акахме по веднъж на ден, а сега по два  Peace

# 12
  • Мнения: 9 487
Аз имам обратния проблем, детето е на 7 м и половина, захранваме се от 6 м., преди 1 седмица започнах да въвеждам месо-пуешко, от тогава малката ака по 4 пъти на ден, кашаво, не толкова твърдо, понякога има и слуз.Нямаме още зъби, но определно много ни мъчат, възможно ли е да е от тях или от месото?

Слузта не е добре да я има(от зъбоникнене със сигурност не е)..потърсете причината..

# 13
  • Мнения: 98
Здравейте,при нас от Ам също имаше проблеми с акането, но като захраних на 5,5 месеца нещата станаха ужасни(както при ТЕС).След 2 месеца мъки,всичко само се нормализира.При нас помогна дуфалака,домашните круши,домашни пюрета с тиквички, Колиифа за колики ни разхлабваше,чая Блевит и много масажи на коремчето и каране на колело с крачетата -постоянни движения(изакването с термометър според мен води до лениви черва и ние прибягвахме до него само в краен случай).

# 14
  • Мнения: 1 567
Аз бих давала повече вода. И бих спряла да давам разхлабителни и да го изаквам.
Нещата ще се нормализират постепенно.

Съгласна.
Нищо няма да му стане на бебето, ако в пюрето се сложи 1 с.л. студено пресован зехтин.
Дуфалак - не е ли малко драстично за едно почти 7 м. бебе?

# 15
  • Мнения: 84
Всичко пробвам, течности, масажи, "колело", храните са разхлабващи. Консултирахме се с детски гастроентеролог, изписа пробиотик, лактулоза, дори течен парафин. Нещата се бяха нормализирали. Около 1 седмица акаше всеки ден без никакви разхлабителни, но това в периода, в който ядеше едно и също, т.е от около 10 дни бях спряла да въвеждам нови продукти. Преди 5 дни трябваше вече да въведа месно пюре. Започнахме с пилешко, домашно приготвено и запека пак се върна. Мисля си, че стомахчето му така реагира на всички нови храни, не знам ...може ли това да е реалната причина или няма общо? Сега сме се обърнали към хомеорат, това ми е надеждата, дано ни реши проблема Praynig

# 16
  • Мнения: 15 379
Ако бебето не ака всеки ден, това не е запек.
Добавянето на студенопресован зехтин в пюрето е чудесна идея Peace. Абсолютно естествено разхлабително.

# 17
  • Мнения: 3 114
Оказа се, че имаме същия проблем. Преди 10 дни захраних с домашно картофено пюре и на втория ден стана много нервен и отказваше мляко, а пиеше жадно чай от лайка. Акаше нормално, но понеже пропускаше хранения спрях с пюрето. Храненето се нормализира и след няколко дни опитах с морков, но пак отказваше млякото и се запече. Пак спрях с пюрето. Сега вече мисля, че избързах със захранването, но понеже плачеше много преди хранене и педиатъра ни не намери причини, каза че Георги проявява каприз и да въведа пюре, за да видим как ще му се отрази. Аз не кърмя вече, той е изцяло на АМ. Ще го захраня отново когато пие достатъчно мляко и когато започне да огладнява по-рано и няма да слушам повече никой.

# 18
  • Мнения: 9 487
Оказа се, че имаме същия проблем. Преди 10 дни захраних с домашно картофено пюре и на втория ден стана много нервен и отказваше мляко, а пиеше жадно чай от лайка. Акаше нормално, но понеже пропускаше хранения спрях с пюрето. Храненето се нормализира и след няколко дни опитах с морков, но пак отказваше млякото и се запече. Пак спрях с пюрето. Сега вече мисля, че избързах със захранването, но понеже плачеше много преди хранене и педиатъра ни не намери причини, каза че Георги проявява каприз и да въведа пюре, за да видим как ще му се отрази. Аз не кърмя вече, той е изцяло на АМ. Ще го захраня отново когато пие достатъчно мляко и когато започне да огладнява по-рано и няма да слушам повече никой.

 ooooh! да бе! 4месечно проявява каприз, инат и неуважение към възрастните! Ужас!!! hahaha
Тез педиатри не мислят ли поне малко, преди да се изложат така..и "севета" за "капризното бебе"-дай му пюре?! #Crazy
Каза ли ѝ, че капризът му не е минал, въпреки пюрето? Да предложи други блестящи идеи...

# 19
  • Мнения: 84
А имате ли представа дали пюрето от пащърнак разхлабва или запича? И какви разхлабващи зеленчуци освен тиква и броколи мога да давам на 8 мес.? Същото се чудя и за каша от Спелта или от грис - помагат ли при запек?

# 20
  • Мнения: 15 379
Пюрето от пащърнак регулира стомаха.
Давай овесена каша+разхлабващи плодове - круши, сини сливи.

# 21
  • Мнения: 84
Давам овесена каша, вода от овесени ядки, слагам зехтин в зеленчуковото пюре. За разхлабващите плодове също ми е ясно. Искам да въведа и други зеленчуци, освен тиква и броколи, но тъкмо почнахме да стабилизираме положението и ме е страх да не дам нещо запичащо без да знам, че е такова. Затова търся мнения какви подходящи зеленчуци има, които разхлабват? Сега въвеждам спанак, защото знам със сигурност, че разхлабва, но какво друго може...тиквички? Моля дайте ми идеи

# 22
  • Мнения: 679
Запичащи са картофите и морковите, така че ако искаш ги избягвай.
Може да дадеш тиквички, не запичат, също и пащърнак, тиква, броколи.

# 23
  • Мнения: 15 379
Ето една табличка, която би могла да ти помогне да се ориентираш: http://zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_razhl … bvashti_hrani.htm.
И все пак - различните храни, действат различно на всеки стомах. Наблюдавайки бебето, би могла да се ориентираш коя храна го запича, дори и тя да се води разхлабваща.

# 24
  • Мнения: 84
Странно, че според тази таблица захарта запича. Нали уж се смята, че подсладената вода разхлабва, а и разхлабителните сиропи - лактулоза, дуфалак са на тази основа  newsm78

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Единият от моите е така, по принцип си е по-запечен, но наистина след захранването е много по-добре. Перфектно му действа сок от грозде.
Лайката е много силен алерген. Аз бих внимавала с нея при малко бебе.
По принцип е нормално детето да реагира на нова храна с диария или запек, кой към каквото е склонен. Това не значи че има алергия, просто трябва време да свикне и да се пригоди.
И наистина неакането всеки ден не значи запек. Както казва моя педиатър- за бебе от 7 пъти на ден до веднъж на 7 дни все е нормално стига консистенцията да е нормална. Ако обаче е много твърдо, има видими напъни, болки, проплаква докато ака - това вече е запек.

# 26
  • Мнения: 800
Мойто бебе е на 7м ве4е, до 5ти месец беше само на кърма. Вода не приемаше изобщо-нито с лъжица,нито с биберон. Започна запек, напъване, газове. Правихме рентгенова снимка, даже 2 пъти в рамките на седмица  Confused  и се видяха газове. Дадоха направление за Пирогов, там педиатъра каза, да я захраня и ако до месец не се нормализира , да я отведем за хоспитализация и изследвания.....

Като захраних с пюре синя слива имаше временно подобрение.Сега пак е зле, напъва се, реве,акото излиза твърдо и  на пресекулки, толкоз твърдо, че дори не цапа памперса.
Вече давам и др. пюрета и каши, но тя яде много малко и търси да си цока от мен.Продължава да отказва течности. От пюретата обича банан, но той пък запича.....

Давах лактолоза, педиатърката ми твърди , че не било медикамент и не се привиквало. Но малката вече се изхитри и като види спринцовката си затваря устата и стиска, така че ве4е не давам.....


Както казва моя педиатър- за бебе от 7 пъти на ден до веднъж на 7 дни все е нормално стига консистенцията да е нормална. Ако обаче е много твърдо, има видими напъни, болки, проплаква докато ака - това вече е запек.
   Няколко педиатри ми казват, че едно бебе трябва да ака поне веднъж в рамките на 24 часа и ако не го направи доброволно, да помагам с термометър.

То не че действа термометъра.....

# 27
  • Мнения: 15 379
Щом суче, не помага ли ти да ядеш разхлабващи храни - круши, овес, сини сливи?

# 28
  • Мнения: 105
Ние също имахме този проблем в началото на захранването /6-ти месец/. ooooh! Много се бях притеснила, т.к. бяхме стигнали до 5 дневен запек /обясниха ми, че до 48 ч. не е притеснително/, а пробвахме какво ли не, вкл. и консултация с педиатър-гастроентеролог.
Първоначално правихме усърдно гимнастики, разтривахме коремчето, въпреки, че съм против соковете се прежалих и му давах сок от сини сливи, предлагах постоянно вода, вкл. и преди нищожните количества пюре давах 1-2 ч.л. затоплена и овесена, взимахме и хомеопатични, пробвахме стимулиране с термометър и дори с детска клизма но ефект никакъв. Вече бившата ми педиатърка предложи решение на проблема със свещичка ФЛОРАЖИН ЕВА Q СУПОЗИТОРИИ, но в листовката е уточнено, че се използва за възрастни и деца над 14 години и нямаше начин да приема да сложа на шестмесечното си бебе, при това ми заяви, че трябвало да „издялкам” свещичката до по-малки размери…по мое усмотрение… Shocked Следващо нейно предложение беше спринцовка в дупето с топла вода, но и това не ми допадна. Confused
Накрая се спряхме на Лактулоза-MIP сироп /поне пише, че става за кърмачета/, въпреки, че ми беше заявено, че ефекта ще е по - бавен. Предпочетох го пред ДУФАЛАК сироп, въпреки, че двете са аналогични. Продължих "лечението" със сиропче FrutiLax - по 1 ч.л. сутрин и вечер за пет дни с пауза от два дни и после повторих схемата. Имаше безотказен ефект, а и ми олекна, че изключих окончателно Lactulose-MIP от менюто.
Сега два месеца след началото на захранването нещата се нормализираха и бебчо "цапа памперса" поне два пъти на ден. Наблягаме много на приема на поне 100 ml. вода дневно, както и честото включване на разхлабващи храни в менюто и много движение. Ако все пак пропусне повече от 24 ч.  със следобедната каша му давам 2 с.л. FrutiLax.  Peace

# 29
  • Мнения: 3 114
И при нас стомахчето вече е добре. Бях спряла със захранването за известно време и преди 7 дни започнах с тиква. Предвидила съм различни комбинации на затягащ с разхлабващ зеленчук. За сега пие само вода, не съм включила сок. Олекна ни, защото ака по два пъти на ден и не плаче преди хранене, както преди.

# 30
  • Мнения: 42
При нас е обратното-преди захранването акаше през ден по 1-2 пъти,но след като захраних започна всеки ден по 4-5 пъти.Консистенцията на акото обаче не ми прилича на разтройство,а по скоро на каша.Обсъдих това с педиатърката и тя ме посъветва от плодовите пюрета да давам само ябълка,банан и морков,а от зеленчуковите картофи с ориз.По принцип гледам да ги редувам,например днес ако дам разхлабващо утре давам запичащо-също по съвет на педиатърката.И сега не знам дали акото ни е нормално или не. newsm78

# 31
  • Мнения: 1 897
Преди да захраня синът ми акото му беше като на кърмено бебе,пие Лактана,когато го захраних имахме много проблеми със запека и дори разхлабващите храни не действаха Sad.Започнах да давам пробиотици,но и те без успех.Реших да пробвам с КМ и се оправи.
Сега му давам веднъж на ден за закуска с бишкоти и се отървахме от запека,даже си ходи по 2-3 пъти. Peace

# 32
  • Мнения: 15 379
idelina, абсолютно нормално е акото да е с консистенция на каша.
Това не е разтройство, категорично.
Не лишавай детето от разхлабващи храни и не ограничавай плодовете, както те е посъветвала педиатърката. Не е правилно, защото детето не е с разстройство.

# 33
  • Мнения: 42
idelina, абсолютно нормално е акото да е с консистенция на каша.
Това не е разтройство, категорично.
Не лишавай детето от разхлабващи храни и не ограничавай плодовете, както те е посъветвала педиатърката. Не е правилно, защото детето не е с разстройство.

И аз мисля така.За мен разтройство е ако акото е като вода и смятам ,че не е нужно да го ограничавам от някои видове пюрета. Peace

# 34
  • Мнения: 15 379
Диаричното изхождане има и още специфики и лесно може да се разграничи от нормалното по-рядко изхождане - воднисто - попива почти изцяло в пелената, със жилки, понякога кръв или слуз, неприятна, дори зловонна миризма.
За бебе до година е нормално изхождането дори след всяко хранене. А консистенцията "като каша" е идеална. Притеснително е топчестото, твърдо ако, което говори за запек или водното изхождане, което говори за диария.

Бих те посъветвала Иделина, отново да храниш бебето, както обикновено и да поговориш с педиатъра, който да препоръча пробиотик, ако млякото, което пие детето ти не съдържа.

# 35
  • Мнения: 42
Sourcherry много благодаря за съвета  Peace

# 36
  • Мнения: 33
Още докато беше само на кърма мойта дребна акаше понякога през 3 дни (с изключение на първия месец, когато беше след всяко кърмене). Аз се притеснявах, помагах й ден-два, но накрая прочетох, че е нормално при някои кърмени бебета да е така и я оставих самичка - щом не й се отразяваше на настроение, хранене и сън, значи е ОК. В момента, след новите храни също като че ли ака рядко и по малко, но отново не се притеснявам. Обикновено на всеки 2-3 дни "компенсира" стабилно. Simple Smile Може би докторът е прав, че има лениви черва, а не запек. Между храненията давам разхлабващи сокчета, редувам със запичащите храни и й следя настроението. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 40
И ние имаме проблем с акането (запек).Като за  начало на захранването какво да и давам?Днес й дадох  малко пюре от ябълки-то как действа?

# 38
  • Мнения: 9 487
И ние имаме проблем с акането (запек).Като за  начало на захранването какво да и давам?Днес й дадох  малко пюре от ябълки-то как действа?

Има мн теми за захранване, схеми и пр.-прочети ги Peace

Ако бебето до мом. е само на кърма, едва ли се касае за запек..

# 39
  • Мнения: 40
Давах и морков, картов,тиква-запек;круша, слива праскова-разтройство.Сега пробвам с ябълка.

# 40
  • Мнения: 9 487
Запек е когато изпражненията са твърди и на топчета;
http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html
Би могла да редуваш в един ден запичащи и разхлабващи храни, както и да даваш пробиотици
 Wink

# 41
  • Мнения: 3 114
Давах и морков, картов,тиква-запек;круша, слива праскова-разтройство.Сега пробвам с ябълка.

От зеленчуците можеш да дадеш и пащърнак. Можеш да комбинираш в един ден разхлабващ със запичащ.

# 42
  • София
  • Мнения: 679
След като започна да яде стандартни количества храна, моята бебелина се запече зверски. Опитвах с разхлабващи храни,  Дуфалаци, че даже и с термометър  Sad. На нас ни помогна бабина рецепта - вода от овес. Нооо, това означава по-ранно въвеждане на глутена, слава богу нямахме проблеми и даже се захранихме с по-разнообразни кашички, след като вече изяснихме глутеновия въпрос. Освен това в последствие разбрах, че на нея пюретата на Хипп и действат така, като ги сменихме се регулираха нещата.   Също така старателно избягвам храни с оризово нишесте.

# 43
  • Мнения: 7
Здравейте!Аз имам следният проблем захранвам малката от около седмица и нещо по следният  начин:отначало педиатърката ни каза да даваме или картоф(пюре) или тиква(пюре) или морков(пюре),та ние започнахме с тиква по съображение че е полезна за стомахчето и мислехме че ще се усвои по-добре,по 2 лъжички на обяд и дохранвам с адаптирано мляко постепенно увеличавам лъжичките с по 2 на ден докато стигна до 80 гр.....така стигнах до 80гр. и додавах 100гр. адапт.мляко,понеже тя на хранене консумира по 170гр. адапт.мляко...после към тези 80гр.тиква на обяд добавях морков по малко,но намалявах тиквата постепенно и така докато остане само морков...от 3 дни давам тиква с картоф готово смесено купено пюре и давах директно 80гр. понеже тя с тиква се захрани,но днес много плака докато се изходи цялата главичка червена и...пфф отидохме на доктор понеже нашето педи не беше на линия при друга докторка тя каза че акото (понеже го взех да го види) е нормално на вид при захранване,но каза че тиквата не била добре като за начало и още други неща които противоречиха с тези които ми каза педито и главата ми стана боза,както и да изписа пробиотик за коремчето.....Ще ви кажа как хапваме ако видите нещо неправилно кажете защото вече доста се обърках ....значи тя става в 7сутрин хапва 170мл адапт.мляко после в 10 пак 170гр.ад.мл. после в 1обед хапва 80гр.пюре тиква с картоф и дохранвам с адапт.мл(100гр.),после в 4след обяд 170гр.адапт.мляко и накрая в 7 и половина 170гр.адапт.мляко  в 8-9 заспива и става 6-7 сутрин.Вода мн малко пие,да не би това да е причината?!?!?и кажете ми моля ви се схемата за хранене правилна ли е да не я прехранвам или обратното Praynig Ще се радвам ако ми отговорите   bouquet

# 44
  • Мнения: 15 379
Ружа, всичко е идеално, не се притеснявай!
Тиквата е идеална за първа храна. Добавяй в пюрето от нея, чудесно разхлабва и бебето няма да има запек.
Картоф и морков затягат, може би това е причината.
Пробиотик е важно да даваш. И предлагай постоянно вода, ако е жадна, ще пие.

# 45
  • Мнения: 7
Преди да захраня синът ми акото му беше като на кърмено бебе,пие Лактана,когато го захраних имахме много проблеми със запека и дори разхлабващите храни не действаха Sad.Започнах да давам пробиотици,но и те без успех.Реших да пробвам с КМ и се оправи.
Сега му давам веднъж на ден за закуска с бишкоти и се отървахме от запека,даже си ходи по 2-3 пъти. Peace


Sunshine Mom какво е КМ? Simple Smile

# 46
  • Мнения: 15 379
КМ - кисело мляко.

# 47
  • Мнения: 7
Благодаря ти Sourcherry!  bouquet
Много ме притеснява че проблема макар да смесвам и слагам тиква в "запичащите"пюрета пак и е трудничко и цялата става червена,но явно това е нормално newsm78,мисля си да дам сокче от сливи но незнам дали още може дано  Praynig,че смятам би помогнало...Иначе вода пие давам и между храненията ...направо нямам търпение да стане на годинка вече и да може да си хапва всичко че сега от едни храни запича от друго се обрива(картоф,понеже на пазара не намерихме чист картоф освен един на Овко който бешеее никак не го хареса и накрая пасирах сварен картоф смесих с малко АМ и всеки път се обриваше пробва да не й давам един два дена оправиха й се обривите и после като и дадох пак се обрина предполагам е от него,както и да е тя вече се захрани с него)да видим какво ще следва Simple Smile,да са ни живи и здрави това е най важно..
Още веднъж Благодаря! Hug

# 48
  • Мнения: 15 379
Ружа, няма нужда от сок от сливи. Давай направо пюре от сливи, но да е без оризови производни - нишесте, грис и пр., нека да е 100% слива. Мисля, че на Гербер има.

# 49
  • Мнения: 1 897
На Гербер в пюрето сливата е 28%,но другото не пише какво е,можем да предположим,мисля че в пюрета  на АМ-АМ и на Малечко няма нишесте и грис.

# 50
  • Мнения: 15 379
Странно, бях убедена, че Гербер имат 100% сини сливи, че и съм го давала дори.

# 51
  • Мнения: 1 350
На Гербер в пюрето сливата е 28%,но другото не пише какво е,можем да предположим,мисля че в пюрета  на АМ-АМ и на Малечко няма нишесте и грис.
и това пюре разхлабва, така че може спокойно да се дава с тази цел.

# 52
  • Мнения: 1 897
Чери,крушата на Гербер е 100%,може с нея да се бъркаш,тя също разхлабва идеално. Peace

# 53
  • Мнения: 15 379
Съншайн, доста време мина оттогава, та може би греша.
Да, крушата разхлабва - със сигурност Simple Smile.

# 54
  • Мнения: 7
Благодаря ви  Hug ще пробвам и круша Simple Smile аз между другото пробвах да експериментирам вчера-докато й давах пюре от морков и давах вода(малко пюре,малко вода,малко пюре,малко вода....)и даде резултат...този път не се мъчеше при изхождане както преди,взех и сок от ябълка сега ще взема и круша както казахте  Peace и дано всичко се нареди Praynig че не ми се иска все пробиотик да давам Tired

# 55
  • Мнения: 9 487
Ружа Райкова, можеш да слагаш по лъжичка зехтин в зеленчуковите Wink

# 56
  • Мнения: 15 379
...че не ми се иска все пробиотик да давам Tired

Защо?

# 57
  • Мнения: 7
Зехтин ще пробвам Simple Smile(предполагам преварен).Ами пробиотик (био баланс бейби) ни каза педиатърката,когато е вече е "напечено" положението-Вярно помогна даже редичко става акито..ама не може постоянно да караме с него мисля newsm78..Благодарско за отговорите! omm 

# 58
  • Мнения: 15 379
Ружа, пробиотик можеш да даваш непрекъснато, само добри ползи има за стомаха и червата, а оттам и за целият организъм.
Пробиотиците не са лаксативи, т.е. лекарства и  могат да се приемат неограничено време от бебета, деца и възрастни.

# 59
  • Мнения: 7
Ружа, пробиотик можеш да даваш непрекъснато, само добри ползи има за стомаха и червата, а оттам и за целият организъм.
Пробиотиците не са лаксативи, т.е. лекарства и  могат да се приемат неограничено време от бебета, деца и възрастни.


 HugЗлатна си !Че само това дава резултат положителен.Благодаря ти!

# 60
  • Мнения: 7
Още утре се снабдявам с "промишленно" Laughing количество Peace

# 61
  • Мнения: 15 379
Ружа, давай си пробиотик на детето всеки ден и запей, че си ака редовно.
Пробиотиците освен това повишават имунитета, а това си е важно, освен акането.

# 62
  • Балчик
  • Мнения: 25
И моето бимби имаше много проблеми с акането и докато кърмех и с АМ. Сега вече съм я захранила, като също 2 от храненията ни са заместении, давам и и Фризовом... ака по 2-3 пъти на ден, но е на топченца смесено с по-меко, но основното е твърдо. Не плаче или да се мъчи нещо, но и е доста твърдо акито. Също хапваме разхлабващи пюренца и сокчета, но пак са твърди. Давам и вода, но цък...пак са твърди. Разбира се по важното за мен е, че ака и се надявам с всремето да се регулира и консистенцията

# 63
  • Мнения: 27 524

В другата тема ти писах, че храненето ви е много кофти, явно и АМ не е добре избрано. Млеката на Фризо запичат, избягвай ги  Peace

# 64
  • Мнения: 628
Да си кажа честно, не мисля за порядъчни изказвания " казах, че ви е кофти храненето..." дайте съвет, не оценявайте така грубо ;-( за това е форума, все пак.

Общи условия

Активация на акаунт