Какво знаете за Шейново?

  • 8 912
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 693
Цитат на: MardiGras
Нещо я оплесках с цитатите, ама карай!


Не си Wink !

# 61
Случки от Шейново:
През една от  нощите щяха да ми изпуснат системата, защото дежурната сестра беше заспала. Добре, че се  събудих случайно и звънях  доста далго преди "поспаланата" да се появи и да ми се озъби : "Кво звъните бе? Къф е зора?"  Shocked Като й казах, че системата ми е изтекла, тя ми отговори аз много да  не знам, това не било моя работа.На следващия ден идва тази същата да ми сменя  системата и да сложи нова. Помолих я да ми даде време да си взема  един душ - от два  дена не се бях мила. Тя изсумтя и каза като приключа с къпането да отида да я извикам. А когато отидох да я извикам целия персонал седеше и нагъваше мусака /събитие за гастрономическото ежедневие в  Шейново/ . Казвам:"Аз съм готова".  И  тя: "Е не виждаш ли, че ям, специално заради тебе ли да ставам?" Shocked  

Иначе условията не са  перфектни, но са приемливи. Ама ето такива образи  като гореописания могат да те изкарат извън контрол.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз също раждах в "Шейново"!Преди две години!Нямах уговорка с никой и случайно попаднах на д-р Димитров ,млад и амбициозен,но не само това ами и човек!Изобщо не съжалявам.Раждането мина перфектно,слушах и изпълнявах какво ми казват доктора и акушерките ,въпреки паниката.Но след това за мое съжаление попаднах на гадна акушерка.
Първо:
Родих в 15:45,след престоя в родилната зала ме свалят в стаята,към 20:00 идват майка ми ,мъжът ми и брат ми под прозореца да ме видят и да ми донесат разни неща за ядене.Трябва да викна някой за  да помоля да ми ги качи, сигнализирам и идва една разпенена и гневна леля "Защо звъниш ,ма?" казвам и защо,от там див скандал!Изобщо не е приказка!
Второ:
Същата дама е нощна смяна и докарват ново момиче.Изсипаха я на леглото и нищо.Няма "Ако ти се ходи до тоалетна ми звънни " или такива работи.На другия ден момичето ни разказва как и се допишкало ,звъняла ,звъняла  няма никой.Става тя с една друга мама ще ходят заедно,обаче пред тоалетната и става лошо и припада .В коридора тъмница ,другото момиче се притеснило,вратата на "дракона" заключена ,няма кой да викне!Добре че случайно минавал доктор (анестезиолог) и им помогнал, на другия ден дори дойде да я види.И той се беше притеснил човека!Но с това не се свършва всичко.Сутринта ,когато дойде да ни направи тоалета въпросната акушерка и се скара със следните думи , които никога няма да забравя"ЕЕЕЕ,начи,9 месеца не ви идва и вие забравяте какво да правите."
Та това е.Стана малко дълго, съжалявам!

# 63
  • Мнения: 597
Аз родих в Шейново миналата година,мога да кажа,че съм очарована от екипите,от лекарите,от сестрите,от акушерките...Всички бяха много внимателни и мили.Естествено,ако не ги попиташ това,което те интересува-няма да ти кажат,защото не си им само ти на главата,но ако нещо те интересува-ПИТАЙ!!!
Аз родих секцио,бях 24 часа в реанимация-за това време се скъсаха да ме питат имам ли нужда от нещо,боли ли ме,слагаха ми успокоителни...След това ме преместиха в стая с още две момичета-имаше 3 легла,мивка,телевизор с монети и тераса на която да излизаш.Тоалетната беше чиста,вярно защото са много момичета на етаж,трябваше да се изчакваме,но...все пак.Храната естествено няма да ви стигне,носете си допълнително-това не е ресторант,това е болница-бюджета толкова им отпуска.
И запомнете-ако вие сте груби и те ще са груби.
Успех на всички бъдещи мами,дано съм била полезна.

# 64
  • Мнения: 5 647
Аз съм страшно доволна от тази болница. Всички се държаха супер. Винаги съм писала само хубави неща за Шейново. Laughing  Laughing  Laughing

# 65
  • Мнения: 5 647
Цитат на: mama kenga
аз също съм доволна от Шейново.Хлебарки не съм видяла, миеха санитарките по 2 пъти на ден, бебето ми не е било нито подсечено, нито с някакви инфекции и не се е драло от рев.Въпреки,ч е държах Богословаова да ми направи секциото не ми е искала пари (подпитвах я 2-3 пъти).Накрая след като вече бях изписана и дадох някой лев, защото се държа професионално, всеки ден идваше да ме вижда, даде ми напътствия как да кърмя, каква помпа да си купя изобщо беше човек., а не говедо.А условията изобщо не са ужасни - дръжте се по-мъжки, хленченето за луксове ще ви вгорчи прекрасното преживяване.изобщо не съм  мислила ремонтирана ли е тоалетната и дали ще чакам 5 минути преди да се изпикая - просто не ми е правило кой знае какво впечатление.Радвах се единствено, че съм добре и бебесата също.



  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu
Така е!!! Абсолютно съм съгласна с мнението ти!!!

# 66
  • Мнения: 3 153
Мила Yana_a_n, както ти писах в самото начало на темата-ще събереш адски противоречиви мнения:) Дано не са те объркали само, а да са ти помогнали в избора, защото съм забелязала, че много често зададена тема само дава поле за разгорещени спорове, вместо да помогнат на майчето, което има нужда от помощ и съвет Neutral Face
Ако това ще те успокои мога да те уверя, че и тема за Майчин дом да беше пуснала (или за която и да е друга болница) щеше да получиш същия резултат!

Приятно раждане, аз ще съм в Шейново;)

# 67
  • Мнения: 183
Цитат на: гост
Ето още едно мнение за Шейново.Може да има и много добри лекари там,но за съжаление аз не попаднах на тях.Късмета ми е бил такъв явно.Нищо само да сме живи и здрави с бебето,и да се поздравим,че издържахме корупциата,мръсотията,лошото,не отвратителното отношение на санитарките и неонатолозите и куп още простотии.Родих там януари и тарифата както се изрази лекарката Ковачева бе 350 евро отделно за изследванията за спин и какво бе още там не помня и отделно за упойката.Така че пригответе си повечко пари,ама да се уточня това не значи,че ще се отнасят с вас като с човек.Родих посред нощ и на Ковачева и се видя доста трудно да дойде,защото си била напълнила вече ваната и аз на видите ли точно сега съм намерила време да раждам.Много съм виновна и затова си платих 350 евро +100лв.Ама поне едно честито да беше казала като родих бебето.Не стига че докато се накани да дойде царицата мина достатъчно време за да изтърват разкритието за епидуралната упойка и се наложи спинална,не знам доколко е било правилно,но ходих 1 месец след раждането с крака надути  с 5 номера над моя.


И аз раждах в Шийново и мен ме изражда д-р Ковачева
Спаоред мен тя е невероятна!!!! Flowers Sunflower  Раждането ми мина много лесно и то мисля, че благодарение на нея!- Не съм плащала нито лев!!!!!/родих май месец 2001г./, но по-добра акушер-генеколог от нея не бих могла да си представя! Гласувам за Шейново и с двете ръце!!!

# 68
  • Мнения: 183
Забравих да напиша- ако вие се държите гадно -не очаквайте нищо. Бъдете мили - те не са ви длъжни с нищо. И те там са на работа! Ако им се усмихвате и уважавате работата, която вършат, и те ще ви уважават. Така е на всякъде и във всяка професия, не само в родилните домове!

# 69
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Petinka
Дано не са те объркали само, а да са ти помогнали в избора, защото съм забелязала, че много често зададена тема само дава поле за разгорещени спорове, вместо да помогнат на майчето, което има нужда от помощ и съвет Neutral Face


Аз не видях в темата "разгорещени спорове". Напротив - да не кажа голяма дума, но май за първи път в подобна тема има само мнения, и то от личен опит. Иначе и аз се надявам да сме били полезни! Wink Утопия е да се мисли, че ще има само позитивни, или само негативни мнения за която и да било болница в Бг. Така че за какво объркване става въпрос? Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 183
Не си мислете, че като отивате да раждате, Вие сте принцеси! Напротив, това е естествен процес за една жена и лекарите са там само за да Ви помогнат и да се избегнат усложненията. Не се дръжте като принцеси или като тежко болни. Бъдете горди с това, което сте и се дръжте като мъжки момичета!!!!

# 71
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Маши
Забравих да напиша- ако вие се държите гадно -не очаквайте нищо. Бъдете мили - те не са ви длъжни с нищо. И те там са на работа! Ако им се усмихвате и уважавате работата, която вършат, и те ще ви уважават. Така е на всякъде и във всяка професия, не само в родилните домове!

Не веднъж съм го казвала и аз така. Това как ще се държат с теб си зависи само от теб!!!!
Акушерката, която ме прие беше голяма сладурана. Още от първия миг й "влязох под кожата" и не се отдели до края от мен. Въпрос на подход. Все пак и те са хора и те си имат чувства. Важното е да намериш начина и да знаеш как да подходиш. Аз съм виждала как в тази болница отиват мами, които се държат отвратително с акушерките и после искат добро отношение. Е, как да стане това??? И аз да съм и аз ще се държа така. Wink

# 72
  • Мнения: 3 153
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Petinka
Дано не са те объркали само, а да са ти помогнали в избора, защото съм забелязала, че много често зададена тема само дава поле за разгорещени спорове, вместо да помогнат на майчето, което има нужда от помощ и съвет Neutral Face


Аз не видях в темата "разгорещени спорове". Напротив - да не кажа голяма дума, но май за първи път в подобна тема има само мнения, и то от личен опит. Иначе и аз се надявам да сме били полезни! Wink Утопия е да се мисли, че ще има само позитивни, или само негативни мнения за която и да било болница в Бг. Така че за какво объркване става въпрос? Rolling Eyes


Е, всичко друго, но не и полезни сме били:) Аз лично, ако нямам мнение за Шейново и трябва да си изградя такова по мненията тук-не бих могла, имайки предвид как половината смятат болницата за хубава, чиста, приятна и т.н., а останалата половина казват точно обратното Neutral Face Не знам дали е объркване, но във всеки случай не е полезно инфо;)

# 73
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: Petinka
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Petinka
Дано не са те объркали само, а да са ти помогнали в избора, защото съм забелязала, че много често зададена тема само дава поле за разгорещени спорове, вместо да помогнат на майчето, което има нужда от помощ и съвет Neutral Face


Аз не видях в темата "разгорещени спорове". Напротив - да не кажа голяма дума, но май за първи път в подобна тема има само мнения, и то от личен опит. Иначе и аз се надявам да сме били полезни! Wink Утопия е да се мисли, че ще има само позитивни, или само негативни мнения за която и да било болница в Бг. Така че за какво объркване става въпрос? Rolling Eyes


Е, всичко друго, но не и полезни сме били:) Аз лично, ако нямам мнение за Шейново и трябва да си изградя такова по мненията тук-не бих могла, имайки предвид как половината смятат болницата за хубава, чиста, приятна и т.н., а останалата половина казват точно обратното Neutral Face Не знам дали е объркване, но във всеки случай не е полезно инфо;)


Е, аз пък мисля, че може да се обобщи инфо-то лесно:
1. Почти всички изказали се признават, че там работят добри специалисти с някои изключения
2. За сестрите и акушерките мненията са противоречиви, но това е напълно нормално - разни хора, разни идеали.
3. За хигиената, чаршафите и т.н се разбра, че условията са приемливи, като на някои хора им се е видяло чисто, на други не толкова - явно пак е въпрос на лична преценка, но пак се разбира, че е търпимо положението и че не е от такова значение все пак дали ще чакаш за тоалетна ако всичко е наред с теб и бебчето ти.

Мисля, че е инфото е полезно при всички случаи - все пак, съгласи се, че е невъзможно всички да са на едно мнение. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Petinka
Е, всичко друго, но не и полезни сме били:)


Ще ми се да видя какво ще каже момичето, което пусна темата Wink .

Цитат на: Petinka
Аз лично, ако нямам мнение за Шейново и трябва да си изградя такова по мненията тук-не бих могла, имайки предвид как половината смятат болницата за хубава, чиста, приятна и т.н., а останалата половина казват точно обратното Neutral Face

 
Приятна болница няма. Всеки сподели личните си впечатления, а не слухове и разкази от близки и познати, което според моите разбирания е ОТ ПОЛЗА. Ти нали не си очаквала, че всеки ще пише едно и също?

Цитат на: Petinka
Не знам дали е объркване, но във всеки случай не е полезно инфо;)


По дяволите, значи съм писала напразно Cry ...

Общи условия

Активация на акаунт