Коледна украса

  • 72 237
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 452
Още една идейка и от мен. Днес я видях в една книга, която разглеждах, докато чаках мъжа си в една книжарница.
От белите обикновени хартиени чинии може да се направи глава на снежен човек (а защо не и цял сн. човек?), като отгоре се пробиват 2 дупки и се нанизва на зелен лъскав конец. По-надолу се изрязват 2 очи, слага се оранчева фунийка за нос (прави се дупка, в която се пъха широкия отвор на фунийката), а отдолу или се отрязва полукръг за уста или се рисува уста с черен химикал. Струва ми се подходящ проект за 3-4 годишни.

# 61
  • Мнения: 3 550
А тук има и един коледен венец, който може да бъде изяден.  Grinning
http://www.markeneis.de/medienarchiv/archiv_eis_mit_rezept/archi … ild_adventskranz/

# 62
  • Мнения: 3 927
Не мога да предложа в момента нищо оригинално, освен гирляндите от детството ми, които правихме със сестра ми, а именно: цветни квадратни листчета се сгъват на две по диагинал; след това се правят разрези, успоредни на основата на триъгълника, който се получава, последователно от двете страни, но без да се срязва докрай; разгъва се квадратчето и когато са нарязани много такива се залепват едно за друго - две квадратчета се слепват в четирите края, следващото квадратче се залепва в средата със следващото и т.н........като се разгънят се полуава обемен гирлянд, нещо като фенерчета или фунийки.......

Иначе искам да споделя, че си накупих страхотни холограмни стикери от Пикадили (във Варна естествено, но сигурно ги има и другаде). Големи пакетчета с лепенки на определена тематика - дадо Коледа, снежковци, елхички, венци. Единият лист струва 1,60. Вече ги налепих тук-таме у дома Simple Smile стават и за домашно направени коледни картички.


Малко допълнение към идеята на Лаура за венец: може да се направи от макарони - пак върху картонена чинийка се залепват предварително оцветени интересни формички от макарони (разни панделки, тръбички etc.), допълва се с малко коледна кордела и готово Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 927
Малко идеи за подаръчета за календара за тези, които все още го правят Wink
Аз ще поизчакам щерката да порастне още една годинка Wink

идеи за подаръчета в календара

купени

малки животни-играчки

сапунени мехурчета

гривна, колие, пръстен и др.под.

пастели, тебешири, флумастери

светещи звезди

татуировки

магнитни буквички

скъпоценен камък

единични дрешки за Барби (ако има детето)

шарени закачливи чорапки

светлоотразители за чанти и дрехи

ключодържател

бижута за коса

лак за нокти детски

балсам за устни детски

пяна за баня, интересен сапун

детско списание

количка Мачбокс

мини пъзел

книжка за оцветяване

печати

шаблони за рисуване

касета/диск с детска музика

лакомства като гумено мечета, Smarties, Milky Way

малко шише сок





саморъчно направени
разпечатки на любими герои за оцветяване

Напишете една дълга коледна приказак, разделете я на 24 части и всеки ден разкажете/прочетет на детето съответната част.

Разпечатайте хубаво коледно стихче върху луксозна хартия и го прочетете.

саморъчно направен пъзел (любима картинка се залепва на картон и се реже във формата на пъзел)


нарисувани билети за:
кино
тв-вечер у дома с родителите
коледна разходка по магазините
домашно представление
приготвяне на коледни вкусотии
посещение в зоологическата градина
посещение на басейн семейно
пренощуване при най-добрия приятел
посещение на сладкарница


 
Още идеи:
В календара може да се сложи по една играчка за елхата. Така всеки ден децата ще украсяват бавно елхата и тя ще става все по-хубава. Подходящо за по-малки деца, които тепърва научават за коледните обичаи.

Всеки ден в календара има гатанка или тайна карта с отговор/местонахождениете къде е скрит подаръка за деня. Разбира се всяка вечер трябва да се крие по един подарк, но сутрешното търсене е много интересно. За деца на 5 годинки.


Преведох го от някакъв немски сайт, който не съм запаметила на харда.....

# 64
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Вижте този сайт, има интересни идеи:
http://www.brightideas.com/christmas/decorating/
Има и идея за вид "календар" - малки подаръчета, опаковани в картонени цилиндърчета и завързани като бонбончета със зелена подаръчна хартия, подредени на пирамида.

А някой да има идея как да направя еленови рога от подръчни материали? За коледното тържество на Стоил в детската градина  Wink.
Мислех да пробвам с червена или зелена диадема пластмасова обикновена, самите рога да направя от тел и да ги обвия с червена прежда, ама май трябва да сложа под нея някаква вата ли, памук ли   Thinking?
Taneto, страхотни идеи!  bouquet

# 65
  • Мнения: 1 399
Инна, провери в магазините за 1 лев.
Тук е пълно с еленови рога в тях

# 66
  • Мнения: 122
здравейте!!!
Чудесни сте и невероятни идей имате и страхотни сайтове сте открили.благодаря!!!  love001. Аз се включвам само с това да кажа на Инна, че може да ги изреже от някакъв кашон /корав е/. Може да ги направи и триизмерни, като разклоненията ги прилепи с тиксо. После идеята да ги омотаеш с конец ми харесва, но може и да ги облепи6 с подходяща хартия. Мисля, че диадемата ще свърши работа по отношение на поставянето на главата

# 67
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
За магазините по 1 лев изобщо не съм се сещала, че може да има, ще проверя, Stella!
miramax, наистина от картон ще стане по-лесно (дето ще врънкам на мъжа ми да ми даде тел...), мерси за идеята!

# 68
  • Мнения: 2 452
Вижте този сайт, има интересни идеи:
http://www.brightideas.com/christmas/decorating/
Има и идея за вид "календар" - малки подаръчета, опаковани в картонени цилиндърчета и завързани като бонбончета със зелена подаръчна хартия, подредени на пирамида.


Ами това са моите кракери от тоалетни рула.

# 69
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Вярно, сега се сетих, че беше споменала нещо такова! Плагиати, сигурно четат форума Wink

# 70
  • Мнения: 2 452
Вярно, сега се сетих, че беше споменала нещо такова! Плагиати, сигурно четат форума Wink

Да, така ще да е! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 708
Искам да попитам за всеки ден от 01-24.12 в календарите слагате подаръчета или само на определени дни?

# 72
  • София
  • Мнения: 4 867
аз всъщност се отказах от подаръците в календара. реших, че за децата ще е по-интересно да са активно заети с нещо, свързано с празника.
имам "скелет" на календара с най-основните събития, които ни предстоят и няколко тематични картинки. заедно с децата ще добавим останалите събития и украси, а за всеки ден ще имат задачка - оцветяване, апликиране и т.н., за да си спретнем истинска празнична атмосфера.
освен това от баба си вече получиха по един шоколадов "календар".
иначе много ми хареса един "календар" с чекмедженца (разновидност на разните с джобчета), но евентуално ще го мисля за догодина, особено ако програма "труд и творчество" претърпи провал....

# 73
  • Мнения: 1 685
Много хубава тема.Аз мога само да се възползвам от красотите тук поне за сега,защото нищо не се сещам да вметна и аз.Между другото това май е единстената тема в която хората не се карат.Пу-пу.
Момичета вдигнахте ми настоението с тези коледни украси.Чудесни идеи!А и настроението в тема освен,че е празнично е и задушевно.Супер сте! Hug

# 74
  • Мнения: 3 371
В клюто Калпазанката е дала една страхотна идея за гирлянд от пластмасови или чаши за кафе от стиропор със звънчета-страхотни са !Има и снимки.

Общи условия

Активация на акаунт