ПЪРВИ клас - епизод 18

  • 32 160
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 150
Зечова,предлагам:
Имам шал и Шаро./Шаро има и шал./
Нашият шал ли падна?/Шарен шал ли имам?/
Не е задължително изреченията да са с четирите думи накуп!
Ваче,дано Саша се оправи бързо и да не я боли така!
И всички болнички също,че е отврат-снощи съм кашляла цяла нощ-сърби ме гърлото-нищо друго ми няма!
За тази заповед нямам думи!!!!Ако презумцията е да се пази чиста класната стая /а наистина,след като отидат на стола да обядват си купуват много боклучки-кубети,желета,захарен памук и да не ви изреждам още колко здравословни боклуци им се предлагат/,могат съвсем спокойно да го изискват от тях-яде се в стола и само там!
Мими си носи сандвич и плод от вкъщи,но тя знае кои са местата за хранене-не и вземам купон,защото им слагат в чиниите с храната и салата,а покрай салатата тя не доближава храната.Купона е 2,80 лв. обаче и заради това започнах да и давам пари-да си купува готвена храна ,която харесва/защото не яде всичко/.Е,това беше до момента ,в които разбрах,че си купила 5 желета и тубички течен шоколад-това от барчето,което е в съседство със стола.Не са и правили проблем,а гледам,че и други децаси носят сандвичи-но голяма част спряха и минаха на странджанки и кебапчета от стола ooooh!
Свраче и аз исках да отида,но това е обирджийница!

# 676
  • Мнения: 118
Здравейте!!!
Рядко влизам тук, но гледам, че за интересни неща си говорите - модели на изречения  Simple Smile.

Днес Ния се събуди с кашлица, болки в корема и 38 градуса Т. Когато я преглежда лекарката я пита за често уринирне и парене - явно изключваше цистит. Сигурно се среща сравниелно често, знам ли...но бързо оздравяване пожелавам на Саша.

В нашия клас от 25 са болни 7. - отбелязвам за протокола.


 Sick

# 677
  • София
  • Мнения: 13 218
Зечова, аз нищо не разбрах...  newsm78
При нас също думите просто са дадени разбъркани. Тук от тоя думи едно смислено изречение не се получава, камо ли две  Twisted Evil Предлози ти ли трябва да добавиш?

Сашата уж е по-добре, поне не пищи като пишка.. ама е изпила над литър и половина чай до сега  Rolling Eyes Продължавам да я увиквам за това да не седи на земята.... Напълних една бутилка с топла вода да топли коремчето, дупето, абе каквото намери  Wink
А и антибиотика почва да действа все пак.

gabelas17
, колко дни след последния прием на антибиотика да пусна урината? Че нашата докторка вика 2-3 дни, ама на мен лично ми се вижда кратко време. 5 дни ОК ли са?


Бързо оздравяване на всички болни наборчета!!! В съседния клас били 10 децата. Ама в София няма да обявят епидемия, щото народа болен се носи на работа и не отива да го преброи джипито  Crazy

Последна редакция: чт, 20 яну 2011, 16:13 от Vache

# 678
  • Мнения: 14 133
tzveta33 , бързо оздравяване на Ния! Praynig
Аз и не искам грипна ваканция, не че някой ще ме пита.  Laughing
Сякаш след дъжд качулка ще я обявят.  ooooh!
У нас всички изкарахме вече нещо грипоподобно.  ooooh!
Само да се чудим кой да гледа децата.  newsm78
Ваче, дано да я поотпусне.  Praynig

# 679
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Ваче, на мен ми казаха след седмица, като свърша АБ.

Да си допиша туй дето го забравих. По повод профилактиката за простудните заболявания. Много четох че моите и двамата  са мамма миа  ooooh!. Рових се из писанията на др. Михайлов, хомеопата. Той препоръчва сок от моркови защото бета каротина се разграждал на не знам какво си и много укрепвал имунитета. Въоръжих се със сокоизстисквачка и от октомври/ноември нямат ден пропуснат. Правя им го със следобедната закуска че сутрин се мръщят. Не слагам само морков защото става много блудкав. Тикам всякакви южни плодове като ябълка и морков задължително. От скоро слагам и киви. От тогава до сега само по едни сополи пуснаха около Коледа ( минаха за ден-два) и малкото сега има но мнооооого малко. Не знам дали е от сока или от нещо друго но за сега е факт че децата не боледуват.

Последна редакция: чт, 20 яну 2011, 16:38 от eli_dechkin

# 680
  • Мнения: 2 474
eli_dechkin,зарадваме с ползата от морковите.Наборът яде понякога и по половин килограм.Всеки ден съм в очакване да стане оранжев. Laughing

# 681
  • Мнения: 150
За морковения сок - твърдо ЗА! Проблемът ми е, че сокоизстисквачката ми нещо дава фира. Тъкмо ми напомняш - отивам веднага да направя за младежа Simple Smile

# 682
  • Мнения: 1 194
Така като гледам болничките стават все повече.
Ваче, предполагам, че утре вече детето ще е по-добре. Аз веднъж съм патила...беше ужасно.

Волен и тази сутрин има разстройство  Sad Мисля да му пусна едни изследвания.

Който е боледувал от подобен вирус - с повръщане и разстройство, моля да ми каже колко дена продължава, че вече започнах да се притеснявам  Tired

# 683
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Дейзи, не самия морков а сока бил полезен. Само в сока имало туй нЯщо бета каротин и производните му.

# 684
  • Мнения: 2 361
  Сокът от моркови е И средство против слънчево изгаряне. Баща ми си прави едномесечни "сеанси" един месец преди да отиде на море и отдавна е забравил за слънцезащитните мазила.
  Ваче, чудесно е, че нещата вървят към подобрение.

# 685
  • София
  • Мнения: 13 218
Охххо, сок от моркови обожаваме и двете със Саша  Wink

Благодаря ви за съветите.. ще изчакам 7 дни след последния прием и тогава ще й пусна урината, да е сигурно, че резултата няма да е компрометиран.

# 686
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Ето форума на др. Михайлов. Има доста полезни теми  Peace

# 687
  • България Сливен
  • Мнения: 245
В класа на моите племенници-първокласници вече са болни 8 деца, но от...варицела.

# 688
  • Мнения: 118
И ние обичаме да хрупаме моркови.

Но не мога да разбера защо сокът от моркови е по - полезен от самия морков - нали са едно и също нещо в различна форма?

# 689
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 244
Ами да и аз не мога да измисля смислени изречения. Явно и предлози трябва да добавя , но пак не става с тези думи.
Нашият шал ли падна ? , не мога да напиша защото " я " не са взели  Thinking ooooh! Общо взето нито едно изречение с наша не мога да измисля.

Общи условия

Активация на акаунт