Имате ли библиотека?

  • 16 587
  • 448
  •   1
Отговори
# 420
  • Пловдив
  • Мнения: 23 872
Няма лошо да се развиват старите герои в нови истории, моите деца харесват Слон балон и Клуб Мики Маус - филми, книги, играчки. За моя изненада харесват и класическата книга за Мечо Пух, като всеки си има любима история. За моя мъка не харесват Туве Янсон, която аз много харесвам. Надявам се с възрастта да им хареса повече.

# 421
  • София
  • Мнения: 12 615
Янтра Туве Янсон е за по- големи, дори за възрастни, но зависи от детето.

Аз наистина нямам нищо против новите неща, но не харесвам сериозните липси на книжния пазар. Предполагам, че част от причините са финансови, но надали всичко опира само до това.

# 422
  • Мнения: 7 837
И аз много исках, моите да харесат Беатрикс Потър, но не би. 

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 23 872
И аз много исках, моите да харесат Беатрикс Потър, но не би. 
А, да, и нея не я долюбват особено, което ми е странно, защото ми прилича като стил на Мечо Пух.

# 424
  • Мнения: 3 405
Изцяло измислица на Дисни е както и Слон-балон.

Слонбалонът се споменава и в оридиналната книжка на А. А. Милн  Grinning

"Но Прасчо беше съвсем убеден. Умът му препусна напред и той видя как Пух и Слонбалонът си говорят, и внезапно си помисли малко тъжничко, че колкото и да обичаше Пух, щеше да е доста хубаво, ако Прасчо си говореше така важно със Слонбалонът, а не Пух".

да подкрепя с цитат  Simple Smile

# 425
  • София
  • Мнения: 7 210
И аз много исках, моите да харесат Беатрикс Потър, но не би. 

Моята щерка уж онзи ден клъвна.
А сега твърди, че не иска за Джереми Рибаря  Confused
Пфу.
Иначе има едни прекрасно илюстровани "Малки приказки за добри деца" - онзи ден рових, и се оказа че художничката на повечето - Тина Макнафтън - рисува една кижка за три месеца.
Много красиви илюстрации де - с пастели.
И не са безобразно шарени.

# 426
  • София
  • Мнения: 6 373
И аз много исках, моите да харесат Беатрикс Потър, но не би. 

Моята щерка уж онзи ден клъвна.
А сега твърди, че не иска за Джереми Рибаря  Confused

продължавай да упорстваш. моят син се разсейваше доста време на Биатрикс Потър (аз пък съвсем не можах да я клъвна), а сега иска Джереми Рибаря поне по 3 пъти седмично Simple Smile

# 427
  • София
  • Мнения: 7 210
Ще опитам.
Котето Том по-се хареса някак.
Пеперудените сандвичи и сосът от калинки явно дойдоха в повече.
 Laughing

# 428
  • София
  • Мнения: 6 373
а, да, от фентъзито единствено харесвам Пратчет! сигурно защото не е точно фентъзи, а един цял свят, който точно е като паралелна вселена, но по Пратчетски.

да, това изобщо не е фентъзи. бих го нарекла "социална сатира", примерно.

# 429
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Анджи, това е лош превод. В оригинала така нареченият Слон-балон (или Муслон в още по ранния превод) е Heffalump (A Heffalump is a type of fictional elephant in the Winnie the Pooh stories by A. A. Milne. Heffalumps are mentioned, but never appear, in Winnie-the-Pooh (1926) and The House at Pooh Corner (1928) .

Пух си го представя, в главата когато правят с Прасчо капан за Муслони, но реално той не съществува.

# 430
  • Мнения: 3 405
О, спомних си Муслона. Значи като дете съм имала по-оригиналната.
Тази, която сега четем е "Мечо Пух и всички стихотворения за деца"
Илюстрациите в нея са оригиналните.

ето я

# 431
  • Мнения: 1 574
И аз да дам отговор на въпроса...
В ново жилище сме. Пренесохме част от книгите и в плана ни има да закупим и библиотека, че да преместим и останалите, за които в момента няма място у нас!  Peace

# 432
  • Мнения: 6 369
Илюстрациите, пък, са напълно неподходящи в повечето случаи, защото в тази възраст децата имат най- много полза не от прекрасни, натуралистични рисунки, а от такива, които палят въображението. Пример:
http://www.harpercollinschildrens.com/books/Elmer-David-Mckee/?i … 712&tctid=100

А от образователните тотално липсват книги подобни на тези:

http://www.nathan.fr/_includes/catalogue_detail_familles.asp?ean13=9782092526101
http://www.nathan.fr/_includes/catalogue_detail_familles.asp?ean13=9782092528358
Такива книги са много полезни, а и забавни, но у нас явно няма пазар за тях ли, нямам представа.

Последната образователна книжка, която купих за сина ми, е тази:

http://www.amazon.co.uk/Poo-Natural-Unmentionable-Nicola-Davies/dp/1844287513
Съвсем скоро имахме разговор, че това, което ака е в пряка връзка с това, което е изял, но не ми повярва. После видях книжката в една книжарница и бих казала, че вече е образован по въпроса. Laughing Стилът не е нито брутален, нито някакъв лигав, а илюстрациите са много забавни.

Колкото до "класическите" герои, по-скоро се опитвам да ги избягвам, понеже за съжаление там е една въртележка, която няма свършване: започва се от книжка, през филмче, киндер сюрприз играчки, всякакви кукли и чудовища, раница за училище с щампи, блузки... Crazy Не ми се ще да се хващам на хорото или поне да сведа всичко това до някакъв разумен минимум.

Моят син например много обича котета (покрай котките на баба му) и скоро купих тези книжки:
   
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dstri … s=kwong+kuen+shan
Графиките вътре са много красиви и интересни. Следват принципите на класическата китайска графика. Самата авторката е китайка, която живее в Англия. Текстовете са стари китайски поговорки или кратички притчи. Естествено, че той е още малък за някои от поговорките, но притчите са си като приказки, а картинките пък нямат възраст.
Това просто пример.
Но не бих угаждала на интереса му към котки, купувайки Том и Джери или Силвестър...

От нещата, видяни по телевизията, много харесвам(е) тези: Ben and Holly's Little Kingdom.

Не съм много по темата, но ми стана интересна подтемата за популярните герои и интерпретациите им. Grinning

# 433
  • Мнения: 21 649
В тази връзка ние например още не сме пристъпили към четене на "Питър Пан", но инспирираната от книгата Камбанка - Тинкърбел вече ни е любимка. Не всички филми на Дисни са сполучливи, но тези ги харесваме много и двете.

# 434
  • Мнения: 7 837
Съвсем скоро имахме разговор, че това, което ака е в пряка връзка с това, което е изял, но не ми повярва. После видях книжката в една книжарница и бих казала, че вече е образован по въпроса. Laughing Стилът не е нито брутален, нито някакъв лигав, а илюстрациите са много забавни.


И за по-малките има, 3-5 годишни. Everyone poops, Story of farts или нещо подобно, беше цяла серия.  Simple Smile,

Общи условия

Активация на акаунт