Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 266 710
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 46
Моето момченце когато беше на 6м получи ужасен обрив в гънката на крачето. Диагностицираха му АД и прилежащото лечение с нестероидни кортикостероиди. На 1 годинка го заведох на алерголог и след кръвния тест разрах какво не бива да яде.
Бях обезумяла от неефективни мехлеми и мазила, сипори и елачи. Най-накрая рехиш да действам със суперхрани. Направих му съкратен курс от една програма наречена "Лесно начало", Есенциални мастни киселини и малко хомеопатия и детето се оправи.
Сега е почти на 4г и ако усетя някакви алергични признаци, тъй като си е генетично предразположен му давам антиоксидант с пикногенол и още някои суперхрани.  Ефектът е много добър. Нали знаете: "здраво дете- спокойна майка"  jumpuu
 
  Моята Дивна вече е на 6 м..От  4 месеца вече сме с АД.Когато стана на 5м.започнах да й давам пробиотиците на Аквасорс,след това есенциалните мастни киселини,а като навърши 6. със захранването давам и зелена енергия.Преди да започна със суперхраните успях да успокоя напълно кожата с  Bioderma Ato+  ,но малко след това  й излезе едно петънце под брадичката .Мазах ,мазах-без резултат.Сякаш стана резистентна към същия крем.Сега кожата около цялата й уста  е ужасна.Мислиш ли,че от продуктите на Аквасорс детето ти е получило подобрението.Колко време ги консумирахте докато забеляза промяна?А антиоксиданта не е ли за възрастни?И ако не то от каква възраст може да се започне?

На първо място добавките на Аквасорс са ХРАНИ. Те ще спомогнат както на имунната система така и органите занимаващи се с отделяне на нечистониите от организма да го правят по-ефективно.
В източната медицина се смята, че алергиите се получават в средствие на замърсена кръв. Като се замисля в какъв свят живеем- има логика.
Аз лично отглеждам детето си със тези суперхрани и съм видяла резултата реално. "Лесно начало" дава началната помощ на организма да започне да се самоочиства, а ЕМК вътрешно и с намазнаване върху кожата дават добри резултати с не веднага, а с времето. Относно Антиоксиданта- веществото пикногенол е това което има изразени противоалергични свойства и преди всичко това е храна. Аз съм далеч от мисълта, че тялото на детето ми е чисто и че няма нужда от детоксикация.
И все пак не отговори на въпросите ми!

# 631
  • Sofia
  • Мнения: 233
аз от скоро се сблъсках с АД, но от всичко прочетено мисля, че АД е по наследство, с кърмее, без кърмене си го има. НО кърменето само би помогнало на детето да се справи с него. Това което има в кърмата никое АМ, мазило и лекарство го няма. Аз сега съм на строга диета картофи, ориз и тиква и всеки ден обривите намаляват, ако това ще помогне на детето ми ще я спазвам и цяла година. Но все пак мисля да я спазвам 3 седмици и след това постепенно да включвам другите храни, окато разбера какво го дразни.
Възможно ли е да е овес. Всяка сутрин ядях мюсли и все си мисля, че е нещо което има в него. Намазах го веднъж с А-дерма Екзомега и се обрина целия, а то нали е с овес  newsm78
  Права си ,от кърмата няма нищо по-ценно.Права си също ,че и с кърмене и без кърмене ако има атопия в рода  АД-то  ще се прояви.Но мисля ,че едва ли проявява свръхчувствителност към храната,която ти ядеш.
вече 5 дни съм "на диета" и всеки ден обривите намаляват.............ще кажа после дали съм била права. имам някакво вътрешно усещане, че храна е виновника,но да видим дали съм права Simple Smile

# 632
  • Мнения: 46
Моето момченце когато беше на 6м получи ужасен обрив в гънката на крачето. Диагностицираха му АД и прилежащото лечение с нестероидни кортикостероиди. На 1 годинка го заведох на алерголог и след кръвния тест разрах какво не бива да яде.
Бях обезумяла от неефективни мехлеми и мазила, сипори и елачи. Най-накрая рехиш да действам със суперхрани. Направих му съкратен курс от една програма наречена "Лесно начало", Есенциални мастни киселини и малко хомеопатия и детето се оправи.
Сега е почти на 4г и ако усетя някакви алергични признаци, тъй като си е генетично предразположен му давам антиоксидант с пикногенол и още някои суперхрани.  Ефектът е много добър. Нали знаете: "здраво дете- спокойна майка"  jumpuu
  Незнам дали си запозната,но антиоксиданта е само за възрастни!

# 633
  • Мнения: 35
Радина,
В продукта наречен СуперАнтиоксидант с пикногенол са включени следните съставки:
житни кълнове, АФА-водорасли, екстрект от кората на морски бор т.нар. пикногенол с изразени противоалергични свойсва, водорасло Дунаниела изключително богато на бета каротин, екстракт от червена боровинка, зелен чай, вит. Е.
И да, много добре съм запозната с продуктите на Аквасорс, защото това са лесноусвоими храни и суплементи. Правила съм консултации с лекари-педиатри, които използват в практиката си тези супрехрани в т.ч. и личния ни педиатър, ползваме ги на практика от години, така че за мен няма възрастови органичения. Трябва обаче да е ясно, че всеки сам решава дали да ги яде или не. Аз споделям опит, резултати който съм наблюдавала върху себе си и детето си и съм напълно наясно как действат на организма тези храни.
Ако ти мислиш, че тези природни съставки да само за възрастни, значи си си отговорила на въпроса, аз считам обаче, че при алергията на моято дете и проблемите с уголемената трета сливица, периодичното даване на антиоксиданта оказна добър ефект. Той се изразява в това, че нослето се опушва, сливиците се прибират, спира да го събри кожата без наличен обрив и т.н.
Програмата Лесно начало му я дадох като навърши 1 година и не заради друго, а защото не знаех, че може да повлияе така добре на АД, антиоксиданка го давам от 2 годинки. И добавките ги редувам, така както трябва да се храним с разнообразна храна.
Дано да съм ти била полезна!

# 634
  • Мнения: 46
Напълно те разбирам.Попитах, защото  когато се запознавах с този продукт теоретично накрая изришно беше опоменато ,че е само за възрастни!А иначе каква доза даваш?

Може би заради зеления чай!

Наистина е по-добър вариант от антихистамините,но ние сме още много малки!Сега пак купих едни мазила и ако до седмица не подействат имаме час при хомеопат,за който знам че препоръчва Аквасорс и ще я питам!

------------------------
Използвайте

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 17:11 от Р@дина

# 635
  • Мнения: 46
Хора не знам какво да правя!Бях ви казала,че малката е с АД.От около месец има възпаление около устата и брадичката.Има обрив и по врата.След ен-тия крем започнах да мажа само с есенциалните мастни киселини на Аквасорс и сякаш беше започнало подобрение. Вчера реших да сменя мазилата.Фармацефтката ме уверяваше ,че било перорален дерматит от слюнката и ми препоръча едно кремче.Още като се прибрах започнах да я мажа.Вчера й беша втория ден на броколи(от магазина).Вечерта обаче така жалостно гледаша коричката хляб,че реших да й дам и така яде хляб с броколи.Уж малки количества.Днес като се събудих нямах търпение да видя дали има резултат от крема и какво да видя -устата й приличаше на маймунско дупенце newsm45 newsm45 newsm45.Беше много възпалена.Викам край с кремовета ама като реших да сменя памперса гледам по дупето й също ситен обрив!Ами сега от кое ще да е-от крема,от броколито или от хляба.И трите са купешки.Викам край-спирам кремове,спирам захранване!И сега незнам какво да правя!

# 636
  • София
  • Мнения: 366
 Р@дина, пиши с какъв крем си мазала последно, какво си давала преди броколите - от колко време се захранвате и какви храни е приемала до момента. Броколите как ги приготвяш? Ако е на 6 месеца, все още е рано за хляб, но едва ли обривите са от него. Възможно е това да е реакция на студа, поради което е добре да мажеш с крем против студ и вятър. Днес Ангелова ми препоръча колд крема за лице и тяло на Авент Педиатрил, а друг вариант е този на Биодерма. Малкият също има активен обрив около устата в момента.

 За да се успокои кожата около устата е добре да пробваш с Нахткерцен. Той действа и при подсичане. Друг вариант за около устата е хомеоплазмин. Той също е помагал при нас.  
 Можеш временно да даваш и нещо противоалергично - ако държиш на хомеопатия, poumon histamine 15 ch.

Последна редакция: ср, 05 дек 2012, 18:36 от Inanna

# 637
  • Мнения: 46
Р@дина, пиши с какъв крем си мазала последно, какво си давала преди броколите - от колко време се захранвате и какви храни е приемала до момента. Броколите как ги приготвяш?

 За да се успокои кожата около устата е добре да пробваш с Нахткерцен. Друг вариант е хомеоплазмин. Той също е действал добре при нас. 
 Можеш временно да даваш и нещо противоалергично - ако държиш на хомеопатия, poumon histamine 15 ch.
  Последно вчера я мазах с биодерма пери орал.Захраних я преди 10 дена.Първо яде тиква (от градината на баба)4дена,после й дадох круша (купешка)пак за 4 дена и накрая пак купешко броколи за 2 дена и се получи това.Само да подчертая ,че се захранваме по метода на Джил Рапли-захранване водено от бебето и количествата които може би изяжда са микро.Готвя на пара.Вече не си позволявам експерименти.Докато не се срещна с хомеопат мажа само с есенциални мастни киселини.

# 638
  • София
  • Мнения: 366
 Редактирала съм горния пост. Ако есенциалните мастни киселини помагат, действай с тях. Нахткерцена е точно за такива силни възпаления.
 Броколите имат доста нитрати, поради което е по-добре да се ползва бебешко пюре от броколи при захранване с него.

# 639
  • Мнения: 411
Какви са тези есенциални МК?

# 640
  • Мнения: 46
на Аквасорс!

# 641
  • Мнения: 411
Според мен спри захранването за около 10 дни, през това време да видим дали ще затихнат нещата. Държиш ли на това захранване? Аз го бях "загледала", но се отказах и си карах по стария начин. Има бебета, които са чувствителни към храната и дори загребването с лъжичка около устата води до зачерваване, защото се разнася храна, а представи си какво става, ако бебето е с омазана кожа около устата солидно, както е при водене от бебето. Взимаш на върха на лъжичката и директно в устата, ако я отваря, ако не му намазваш леко горната устна, за да я оближе.
Не ги познавам тези МК, като са масла не утежняват ли кожата? Специално за АД ли са? Нали се казва, че изрично кремовете за АД са без мазнини, защото атопичната кожа се нуждае от овлажняване, а не от омазняване. Отхвърлят се вече и кремовете с урея какъвто е Нахткерцен. От този крем бебето ми не се чувстваше добре, а майка ми с чъвствителна кожа като се намаза и буквално за минути й пламна кожата, като домат.

# 642
  • Мнения: 2 677
Kalifornia, тези мастни киселини са за вътрешен прием и наистина имат ефект върху кожата, но също стават и за мазане на сухи участъци -  не за цялостното омазване от глава до пети  Peace
А Нахткерцен на нас също не ни понесе.

# 643
  • Мнения: 411
Не говоря за цялостно омазване, а да не се маже изобщо с нищо мазно кожата, било то и малък участък.

# 644
  • Мнения: 46
АД се третира главно с емолиенти,а те като основна задача  имат да вкарат ненаситени мастни киселини навътре в дермата,така че омазняването е важно.Иначе да ще спра захранването за около седмица.Честно последната надежда ми е в ръцете хомеопатката и много ме е страх да не се разочароваме и там.Много бързо се изморих ако 4 месеца време е бързо въобще!

Общи условия

Активация на акаунт