Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 265 203
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 89
А и Радина, аз правих твоята грешка - не извеждах детото навън, защото се срамувах, признавам си Embarassed Добре, че беше майка ми да ми говори постоянно, че нямам основание да лишавам детето си от разходки, слънце, чист въздух, заради хората и какво щели да кажат те!
И се научих - в каквото и състояние да беше кожата му - аз си го извеждах. И разбрах кои хора си струва да познавам! Повярвай ми - този проблем е страхотен тест за това, с какви хора си заобиколена!

# 661
  • Мнения: 46
Днес минахме интервюто!Протече около час и половина,като през цялото време хомеопатката се опитваше да ни опознае физически и най-вече психически!Фата ,тя работи от близо 20 год. с Аквасорс.Дивна проспа всичко Laughing

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 16:47 от Р@дина

# 662
  • Мнения: 46
Изписа туя(1 ден прием и 20 почивка-така три пъти)и калкареа(5 дена прием и 20 почивка така пак три пъти); сода бикарбонат и тетра във ваната.Интересното е ,че държеше да е на бонбонки и тя да си ги смуче,а в аптеката ми казаха,че нямало на капки!Лошото е ,че маминка ми е с псориазис,майка ми е астма,аз съм с много суха кожа и хомеопатката също е на мнение ,че тези ваксини объркват имунната система и най-вероятно те са отключили при нас проблема.

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 16:53 от Р@дина

# 663
  • Мнения: 46
А и Радина, аз правих твоята грешка - не извеждах детото навън, защото се срамувах, признавам си Embarassed Добре, че беше майка ми да ми говори постоянно, че нямам основание да лишавам детето си от разходки, слънце, чист въздух, заради хората и какво щели да кажат те!
И се научих - в каквото и състояние да беше кожата му - аз си го извеждах. И разбрах кои хора си струва да познавам! Повярвай ми - този проблем е страхотен тест за това, с какви хора си заобиколена!
    Ана ,аз не излизам,защото се срамувам,а защото по цял ден чистя готвя и пера.Защото също вече е доста хладно.Но докато беше топло зарязвах всичко взимах разни работи за ядене за мен,едно бурканче течен сапун,мазилата и по цял ден в морската градина разходки.Миех си ръцете на чешмичките и я мажех по пейките.

# 664
  • Мнения: 2 677
Дано си по-спокойна сега  Hug
Хомеопатични лекарства на капки правят само в София в аптеката на Чаталджа, доколкото знам, не е проблем да са и на "топченца" - ние ги смучем като бонбонки наистина Simple Smile
Какво друго ви препоръча? пиши ми на лични, ако искаш  Peace

# 665
  • Бургас
  • Мнения: 89
Радина, и мъжа ми е астма, което си е наследствено и при нас.
И ние пихме първо туя, после калкареа, но чак след това сулфура ни оправи.
Туята се дава за да отвори случая - както се изразяват хомеопатите - и да им даде представа в каква посока да действат.
Дано имате успех!
Но като цяло и зимния сезон също много влошава нещата.
Аз пък се срамувах - така го гледаха и все ме разпитваха, че направо ми насаждаха чувство за вина, без да знам защо....

# 666
  • Мнения: 2 677
ANNA GERO, много добре те разбирам, въпреки че не спрях да я извеждам, но ми се свиваше сърцето всеки път като някой се доближеше до количката, защото знаех каква реакция на шок и ужас ще последва. И въпроса - ама още ли е с обриви?
Чувствах се като най-некадърната майка на света, но сега вече знам, че съм избрала правилното лечение  Peace

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 89
О, да!
Ама какво му има на това дете???
Ееее, не се ли намери от какво да му мине?
Ауууу, той пак ли е с обриви?
А на една моя позната пак с доста обострен дерматит на детето направо я попитали: Проказа ли е?
И все съм си казвала - То, моето дете ще се оправи, но вашата простотия - няма!

# 668
  • Мнения: 411
Аз пък като кажа, че детето ми е имало АД, отговорът е "Те всички бебета имат!" и това от майки.  ooooh!

# 669
  • Мнения: 46
Ужас мамичета,аз какво се оплаквам!Като ходихме на дерматолозите,те лекарите светнали една лампа,надянали една лупа,под тях очилата и питат-къде,къде,пък аз я дърпам до прозореца и викам-елате то на дневна светлина се вижда по-добре!Пък и на дневна светлина никой до сега не е забелязвал!Дано всички се избавим от това наказание,защото колкото и да не е фрапиращо при нас ,аз си знам как го изживявам!Наистина са много децата с тази алергия Казват,че всички бебета били с суха кожа.

# 670
  • Мнения: 46
Радина, и мъжа ми е астма, което си е наследствено и при нас.
И ние пихме първо туя, после калкареа, но чак след това сулфура ни оправи.
Туята се дава за да отвори случая - както се изразяват хомеопатите - и да им даде представа в каква посока да действат.
Дано имате успех!
Но като цяло и зимния сезон също много влошава нещата.
Аз пък се срамувах - така го гледаха и все ме разпитваха, че направо ми насаждаха чувство за вина, без да знам защо....
   То като гледам има няколко калкареа.Ние ще взимаме sulfurica,незнам дали има нещо общо със сулфура-поне ми звучат  сходно.

# 671
  • Мнения: 11 345
Ех ама и вие какво им се връзвате на хората. То вярно че аз сам малко перната през устата и отговарям както ми дойде, но обикновено не посмяват втори път да ме попитат или да ми "съчувстват" Crazy
Въпрос: - А бе това дете душили ли сте го? Какво му е на вратлето?
Отговор: - О да, всеки ден се редуваме с баща му да го душим по 15 минути сутрин и вечер по препоръка на педиатъра. - разбира се със сериозен тон и физиономия.

Не се връзвайте, забавлявайте се Peace

# 672
  • Мнения: 46
хахахахаххх

# 673
  • Мнения: 144
Да се ключа и аз в темата. Синът ми е на 15 години и от 3-4 години има екзема по ръцете. Излезе ей така от нищо и до ден днешен не можем да разберем от какво се активира. Минахме през всички възможни лекари, мазахме какви ли не котикостероиди и докато мажем се оправят, после като спрем пак излизат. Вече се отказах да давам каквито и да било лекарства и караме само на кремове които поддържат кожата мека. Също кисне ръцете всяка вечер със смрадлика и пие чай от бял равнец или коприва. Мисля че това най-много му помогна, но проблемът си го има, а той е тинейджър и е много подтискащо за него. Аз много се притеснявах в новото училище да не го избягват или да му се подиграват, но слава богу не стана така.
Днес ще ходим на преглед при д-р Кадурина. Аз вече не вярвам, че някой може да помогне, но съм длъжна да го заведа, защото съм чувала добри отзиви за нея. Моля, ако някой има опит с тази лекарка да сподели.

# 674
  • Мнения: 2 677
Имам приятелка, която беше много доволна от нея - лекуваше я с антибиотици (за кожен проблем), но аз лично отдавна  се отказах да ходя при дерматолози, всичките си знаят едно и също, а ефект - никакъв. Поне не траен.
Чаят от коприва пречиства организма и щом му помага, предполагам, че добре ще се отрази всякакъв вид детоксикация, както и едно балансирано хранене - достатъчно е голям  Peace

Общи условия

Активация на акаунт